Съвети за Бизнес 16

  • 59 490
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 344
Необичам да пиша постове един след друг, но ми дава грешка като се опитам да редактирам предишният  Embarassed
чана много се радвам на амбициозни и решими хора като теб. Само успехи  Peace
Аз например много си се кефя, че последните месеци започнах да се занимавам с първата ми идея за собствен бизнес, която бях оставила на много заден план. Планирах много и различни проекти, които обаче така и неуспях да реализирам Simple Smile Сега обаче развивам дейността която винаги съм мечтала и съм много ентусиазирана. Поръчах си машини и до месец стартирам така че стискайте ми палци и първо тук ще се похваля с вече реални резултати надявам се  Grinning

# 91
  • София
  • Мнения: 4 412
Таня, не разбрах в какъв смисъл внимание към блогър? mamaNaMALENA си работи професионално като фотограф с магазина за дрехи Carnival Kids...

Доколкото виждам този проект за снимки се промотира с името й като блогър и се предполага, че хората я познават повече като блогър. И че блогърската й самоличност ще предизвика поне толкова интерес като самата награда снимки. Вярно е, че е снимала и други неща, но ние сме клиенти на Карнивал от идването им в Сердика, а до сега не бях виждала че тя им е правила снимките, никъде не е разлепено. Като чели другите проекти са тип "трябвал им е фотограф и са избрали един от добрите " . А тази кампания разчита на името й като интернет персона. Аз така го виждам. Кампанията ми харесва и подхода на рекламната агенция също.

# 92
  • Мнения: X
TanyaMG, всъщност това е добър пример за малък бизнес, започнал по правилния начин - капитализиране на контакти и репутация онлайн. Първо намираш аудиторията, изграждаш отношения с нея, а след това й продаваш услугите си ненатрапчиво. Самата bg-mamma си стана сериозен бизнес, след като беше започната като хоби и си мина етапите на малкия бизнес с всичките му финансови притеснения, които носеше на създателите си. Винаги съм им се възхищавала как имаха сили и търпение да го отгледат с толкова трудности Wink

Харесва ми този модел и вярвам в него. Самата аз започнах някога така - от професионален форум, който възникна спонтанно преди... абе, сто години Laughing и си тръгна по пътя, за да стане малък бизнес. Е, при мен нещата са B2B, но принципът е същият.

# 93
  • София
  • Мнения: 4 412
malko_mishlence, не знам дали е бизнес, доколкото знам авторката беше архитект и съм чела преди време статия  за нея като интериорен дизайнер. Дали снимането на деца й е станало бизнес не съм се вглеждала.

Но целта ми да облежена събитието не беше толкова фотографката, а рекламната агенция и МОЛ-а, които се е отворили към интернет персоните. В случая явно искат да използват нейната популярност от нет-а и ми харесва това, че са го забелязали.

А популярността на БГ мама - аз си мисля, че всяко време си има нуждите и модата. Много е интерсно да усетиш към днешният момент какво се търси. И това е късмет за мнозина. През почивните дни прочетох, че групон са набрали 770 милиона долара от първичното си предлагане на 5,5 % от капитала. На мен ми се виждат много пари, мъжа ми каза, че са малко. Ето в последните години от сигурно 100 различни интернет тенденции, груповота пазаруване се очерта като една стабилна.

# 94
  • Мнения: 6 446
malko_mishlence, не знам дали е бизнес, доколкото знам авторката беше архитект и съм чела преди време статия  за нея като интериорен дизайнер. Дали снимането на деца й е станало бизнес не съм се вглеждала.
Да, Малена е професионален фотограф и снима прекрасно. Виждала съм и първите снимки във форума преди около 5 - 6 години - на светлинни години са от тези, които прави тук. Израсна във форума и вече снима професионално ( и не само тя, много потребителки от фотографките от любители станах професионалисти и то доста добри).

# 95
  • Мнения: X
Да, Малена е професионален фотограф и снима прекрасно. Виждала съм и първите снимки във форума преди около 5 - 6 години - на светлинни години са от тези, които прави тук. Израсна във форума и вече снима професионално ( и не само тя, много потребителки от фотографките от любители станах професионалисти и то доста добри).

Това имах предвид без да познавам в детайли Малена и нещата й. Пък и освен нея, има със сигурност още момичета от форума, които са капитализирали своята популярност. Както казах, този модел е много добър и в 2011 така трябва да се правят нещата. Не случайно във всяка тема давам такива идеи за популяризиране на офлайн бизнес - мрежата е безплатен ресурс, който, ако знаеш как, можеш да използваш и да ти носи много.

# 96
  • София
  • Мнения: 4 412
Не знам използването на мрежата - аз мисля, че ако тръгнеш по пътя да ставаш популярна интернет персона и да чакаш да капитализираш своята популярност минават средно между 2 и 5 години.   Ако си тръгнал да правиш бизнес /и с това да се прехранваш/ нямаш време да чакаш 5 години, да се научиш, да специализираш, да узрят другите бизнеси за възможността да рекламират чрез теб. Но сигурно е добра възможност да имаш подобно хоби 5 години и после да го капитализираш по някакъв начи, то си е нещо като инвестиции в акции  Simple Smile Дано тази промоция на Мол София да показва добра тенденция към узряване Simple Smile, а също може би е пример за малките бизнеси за ефективен начин на реклама.

# 97
  • Мнения: 241
Хайде на новата възможност за малък бизнес: "позвъни на детегледачка", а може и "баба на повикване"  Peace

# 98
  • Мнения: 8
 Браво, ето нещо интересно! Като се вземе под внимание, че бабите на 8 годишните са в трудоспособна възраст, то трябва името да претърпи корекция - прабаба на повикване.

# 99
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Скооро и на 20 годишните ще са на работа...
Мен ме взъмути позицията на лицето на стопанската камера по въпроса - като говорител на НОИ го възприех....

# 100
  • София
  • Мнения: 9 972
Привет,

Защо в началната страница не се отдели място на библиотека от полезни книги за бизнес?
Преди време се опитах да намеря такава, която е с практическа насоченост - как се съставя бизнес план за малка фирма да кажем, от проучването, до крайния продукт... но не намерих.

# 101
  • София
  • Мнения: 216
Запис да следя   smile3525

# 102
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Hakama, търсила съм преди години. Вкл. в библиотеките на университети. Тогава нямаше и ми подариха копие на учебник. Но можеш да провериш в университетска библиотека и в книжарница за икономическа литература на английски. В библиотеката ще си вземеш дневен достъп, но в книжарницата или купуваш или разглеждаш хубаво проблемните затеб места. В нета на други езици ще иам със сигурност.

# 103
  • Мнения: 56
Здравейте. ЗА първи път пиша тук но и случайно попаднах на по стари теми и ми стана интересно. В началото на тази прочетох за проблемите с управление на персонала които имате. НЯкой е написал за бонусната схема  Hug или как нараства заплата с нарастване на продажбите. ТОва е много добър стимул според мен. Първо да кажа , че аз съм от страната на персонала. Имала съм няколко идеи през годините, но по една или друга причина не е ставало нищо. Не съм се отказала и се надявам като ми свърши майчинството да имам куража и нужната подкрепа у дома.
Включвам се в темата понеже се подразних от изказвания от сорта " не им се работи " , "не можеш да ги стимулираш" или " ако не съм там , не работят качествено ". Никого не упреквам тук а само ще изкажа личен опит от последната ми работа понеже съм сменила 3 професии ако може така да се каже. РАботя в оптика. Започнах още докато учех. Стимула ми е меко казано голям т.к. идеята ми беше след като придобия опит, връзки и завърша да си отворя собствена. РАботех както бих работила за себе си. Влезеше ли клиент правех всичко възможно да продам колкото се може повече, но не на цената да излъжа клиента, а като го ориентирам кое е по - доброто а в същото време постигах и по - добър приход за шефката.  Когато зареждахме много често съм " изпросвала " отстъпки от дистрибуторите от цената на рамки , слънчеви очила та дори и от цената на стъкла. ПОлучавали сме и подаръци - за оптиката естествено. Имаше и за мен но тогава срещнах неодобрение - как така за служителката , че да не е нейна оптиката. На цялото ми усърдие получавах 300 мизерни лева докато на продавач консултант на дрехи заплатите вървяха 500 -600. Говоря за чисти пари. Е все пак имах собствен стимул и нищо , че цялото семейство се лишаваше от нужни финансови средства. Никога не съм си тръгнала точно навреме от работа  ако е имало в този момент клиенти. Работех без обедна почивка - много рядко съм я ползвала за да свърша нещо. Почивах неделите и 2 съботи - сякаш дадени ми като подаяние , а то и заплата така ми се даваше. Не е нужно да споменавам за договора ми , който беше за общ служител и през какво трябваше да мина защото категорично отказах да подпиша трудов договор на 4 часа. и държах да е на 8 ч. ....... и така нататък. Аз ли съм най - големия идиот да работя като за себе си и да получавам нищо. ДА уточня трудно се намира работа в оптика тук в Стара Загора и ако искам да съм в тази сфера трябваше да преглътна условията. Надявам се един ден като мина от другана страна да не допускам същите грешки с персонала.
Вие какво правите за персонала ?! ЗАщо сте убедени , че не работят качествено ? - когато става въпрос за продажби не винаги зависи от самия персонал. Само крайната печалба ли е важна?

# 104
  • София
  • Мнения: 183
Темичката ви е чудесна! Чета ви от време на време, съжалявам, че не съм имала възможност да ви се представя до сега. Включвам се, провокирана от последния пост...

Pls1, не приемай написаното лично. Била съм абсолютно в твоето положение. Сега съм от другата страна. И аз се заканвах да не постъпвам с подчинениете си както са се държали с мен. Накрая се озовах в ситуация да плащам добре, да давам свободно време, аз да се съобразявам на кой кога му е кеф да работи и как, вместо обратното .... Сестра ми ми се подиграваше, че съм шеф мечта и веднага щяла да напусне работа, за да работи за мен при тези условия. И накрая се стигна до там и парите да ми пипат без да ме питат и ме зарязаха в най-критичния за мен момент без предупреждение (наложи се да бъда на легло няколко месеца, но тогава даже от зор плащах още по-добре). Не мисли, че се оплаквам. Сама си бях виновна, никой не ми е виновен, че тогава бях така наивна. Но поне научих много важни уроци. Установих, че човек с кофти манталитет ни добро заплащане, ни добри условия могат да го стимулират да бъде добър служител.

Общи условия

Активация на акаунт