10-ТОКЛАСНИЦИ

  • 31 620
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 

И за сведение, туко що бивш министър Вълчев заяви по телевизията, че това е неговия закон и промяната на структурата е задължителна, но нямало воля за това още в тройната коалиция. И не вярвал, че и сега ще станат нещата. Това го заяви и сегашния министър преди няколко дни, че този закон се работи с години.

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Здравейте!

Обръщам се към вас с молба за помощ!
В Защитено жилище Заедно живеят младежи от 18 до 26 години (www.podslon.org).
В момента 90% от тях са ученици на индивидуална форма на обучение.

Търсим учебници за тези, които са 9 и 10 клас.
Ако имате останали учебници и помагала от вече изучилите се ваши ученици, моля, свържете се с мен. Ще намерим начин да ги вземем!

Нека им помогнем да завършат образованието си!

СПИСЪК НА УЧЕБНИЦИТЕ ЗА 9 КЛАС
2011 – 2012
1.   Български език – ЗП „д-р Иван Богоров”
2.   Литература – ЗП „Диоген”
3.   Английски език – ЗП „Анубис”ООД
4.   Руски език – ЗП „Булвест 2000”
5.   Математика – ЗП      „Анубис”
6.   Информатика – ЗП            „Булвест 2000”
7.   Информационни технологии         „Булвест 2000”
8.   История и цивилизация – ЗП         „Просвета”
9.   География и икономика – ЗП          „Просвета”
10.   Основи на пазарната икономика      „Хермес”
11.   Психология и логика – ЗП         „Анубис”
12.   Биология и ЗО – ЗП            „Просвета”
13.   Физика и астромония – ЗП         „Булвест 2000”
14.   Химия и ООС – ЗП            „Педагог 6 „
15.   Музика                  „Просвета”
16.   Изобразително изкуство         „Просвета"

# 722
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Tari Tasartir пускам списъкът ти  и във ФБ. Пусни и за 10-ти да го копна Само да кажа, че нашите деца, макар и да са 10 клас, повечето учебници са за 9-ти. Но ще се разтърся по познати.

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Dorothy, благодаря за бързата реакция  Hug

Ето и за 10-ти клас:

СПИСЪК НА УЧЕБНИЦИТЕ ЗА 10 КЛАС
2011 – 2012
1. Български език - „Просвета”, Т.Ангелова и др.
2. Литература - „Диоген”, В.Стефанов и др.
3. Английски език - „ПОНС” „English in Mind” – 3 част
4. Руски език 2-ри чужд език „ Я знаю на отлично руский язьik” – 2-ро ниво
5. Испански език - М. септември
6. Немски език - М. септември
7. Математика - „Архимед” 1-во равнище, Паскалеви и колектив
8. Физика и астрономия - „Анубис” – първи раздел „Светлина”, М.Градинарова
9. Химия - „Педагог 6”
10. Биология и здр. образование - „Анубис” 2005, М. Шишиньова, Л. Бончева
11. География – ЗП „Просвета”, Н.Димов и други
12. История и цивилизация - „Просвета”,
13. Етика и право - „Анубис”, Колев и колектив
14. Информатика и Информационни технологии, „Нова звезда”, Ивайло Иванов и др.

# 724
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Само да попитам, това 2011-2012 предполагам е учебната година. Изданията знам, че може за доста от тях да са 2002 год насам.

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Да, учебната година е - така са им дали списъка от училищата.

# 726
  • Мнения: 331
Гледам, че сте доста напред с материала с новия закон. Я кажете има ли нещо вярно в следното или моя син пак е чул недочул нещо-че вече втората матура нямало да е по избор от всички предмети, а трябва да е задължително по избрания в 11 и 12 клас профил. И какво значи това напр. в езиковите гимназии (защото те са ми най-познати), където напр. догодина ще избират профили напр. Бг и история или химия и биолигия или мат. и информатика-че не могат да се явят на матура по немски или английски като втора или? Имате ли идея по въпроса, защото това касае всички наши деца и ако трябва да се вдига вой докато е време, защото не съм съгласна в езикова гимназия специално да се водиш профил химия и биология, а езика, дето го учиш 5 години и затова си в тая точно гимназия Joy Joy да не го зачитат за "профил" и да не можеш да се явиш на матура по него Joy Joy Joy

# 727
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Попаднах на анализ на Закона на детето http://svobodazavseki.com/images/stories/pdf/analysis_child_draft_law_bg.pdf


А за закона за образованието - за езиковите паралелки е това, че няма да се счита езикова, ако там минимален брой предмети не се учат на съответен език  newsm78 , ама четох само тълкуване . Което за мен е много правилно. За матурите, Вълчев каза, че той ги е въвел, а сега влизали в закона с начина който той въвел  newsm78 . Той е юрист сигурно е така.
Аз хвърчах по задачи и нищо не съм свършила още.

# 728
  • София
  • Мнения: 339
На този етап не следя поредните промени в БГ образованието, тъй като все още са в проект (ако не греша). Всъщност те засягат ли нашите 10-класници или ще се отнасят за следващите. Означава ли това, че догодина те трябва да избират всъщност предметите, по които ще се готвят по-активно т.е. които ще им трябват за кандидатстване и ще държат матури. Ако е така трябва да се подходи внимателно при избор на предмет. Виждам че някои от вас активно се интересуват. Моля осветлете ме малко.

# 729
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Всъщност те засягат ли нашите 10-класници  


Май не - заварено положение. Туко що ми го казаха.

# 730
  • Мнения: 331
Ама те и сега и предходните випуски имат/имаха профилиращи предмети в 11 и 12 клас, които се избират задължително и за НЕГ те са тези, които дадох в предходния си пост. Въпросът е дали втората матура трябва да е задължително по един от тези профилиращи предмети, или може да е и поне първия им език или пък ако детето учи в СМГ, но за профилиращи предмети в 11 и 12 клас си избере да кажем химия и физика ще може да държи матура по математика, която все пак е изучавал засилено от 8 клас-е това е въпроса. Защото иначе ми звучи идиотско дете от да кажем обикновено училище да може да държи матура по немски, само защото тя му била профилиращ предмет в 11 и 12 клас, а учелик от НЕГ да не може да държи такава матура, защото опциите му за профилиращи предмети са други (напр. химия и биолигия, немския изобщо го няма като профилиращ предмет в НЕГ), ама той все пак се е профилирал именно в немската с немски  Joy Joy още от 8 клас, а изведнъж се оказва, че е повече биолог, отколкото немскоговорящ, защото видите ли учил като профил в 12 клас биология и затова ще може да дълржи матура по биология, но не и по немски-дано сега се изразих по-ясно в какво се състои евентуалния проблем-ако е вярно това

# 731
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Казабланка, напълно те разбрах още в първия пост, но дайте линк да видим този Проектозакон, защото това, ако е вярно е много гадно. Дъщеря ми ще ме убие, защото я посъветвах за профил математика и информатика /във Френската се избират още при кандидатстването/ и сега тя вече не иска така да се профилира, но май не може нищо да направи и ако трябва да държи матура по тези предмети, ще ми мрънка с години.  Rolling Eyes

ПП: Намерих го в сайта на МОМН http://www.minedu.government.bg/news-home/2012/12-02-14_proektozakon.html, сега отивам да го чета

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 18:46 от Скубиду

# 732
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Разбрах те, както е до сега тази година в НЕГ, така ще е за нашите ме уверяват, промените на по-късен етап. А дали е така, кой ще ти каже  Joy .


 

# 733
  • София
  • Мнения: 2 361
А как стои въпросът със следващия набор? newsm78

# 734
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А как стои въпросът със следващия набор? newsm78

Било за тези, които като се приеме закона и следващите които са приети в дадена гимназия, те щяли да бъдат по новите програми.

Общи условия

Активация на акаунт