Номинации Човек на годината

  • 10 618
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Това за Фейсбука, и мен много ме озадачи, нямам обяснение. Обаче много ви моля, тези които нямате регистрация там, напълно разбирам и споделям съображенията ви да не се се регистрирате, но пратете на приятелите си, които имат профил.

# 16
  • Мнения: 47 986
Мда гласувах и аз, но с подозрението че "харесването" във фейсбук не е никак надежден метод за гласуване и е доста съмнителен критерий
И все пак, най-важното е всъщност че се дава гласност на каузата й

# 17
  • Мнения: 3 835

И все пак, най-важното е всъщност че се дава гласност на каузата й

За това става дума. Но все пак, това не е само нейна кауза, а кауза на всеки един от нас. Благодаря! Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Разбира се, че подкрепих !
Поклон пред всички родители, отглеждащи деца с увреждания.
За държавата, ще си спестя думите  ooooh!
Ще го разпространя във фейсбук и дано да успее да се пребори.

# 19
  • Мнения: 3 835
Разбира се, че подкрепих !
Поклон пред всички родители, отглеждащи деца с увреждания.
За държавата, ще си спестя думите  ooooh!
Ще го разпространя във фейсбук и дано да успее да се пребори.

Благодаря ти! Моите надежди са във форума ни. Винаги сме били сила, особено като се заинатим. Мисля, че казуса си заслужава ината ни, кой, кого. Ние обикновените и редови родители, или те, чиновниците, държавниците, дето сме избрали уж за нашето благо да работят. Това е проблема и казуса на Светла, ТЕ за чие благо работят?! А Ние, Аз къде съм в схемата и за какво ви плащам?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Тео, нищо лошо не искам да кажа за форума, но
забележи колко души са гласували до момента ...
Лично аз смея да твърдя, че 90% от приятелите ми във фейсбук
ще гласуват, но за тук ... не мисля.
Форума вече не е това, което беше.
Наводнен е с чалга култура, а подобни на тази тема,
отлитат много бързо на задните страници.
Жалко е, но е факт !

# 21
  • Мнения: 3 034
Е, то и това от нас зависи - на коя страница ще е темата.  Simple Smile Вярно, че форумът опротивя доста, но не е загубено всичко. Пък и не всички имат много приятели във Фейсбук. МОят профил е затворен и нямам намерение да го отварям, тъй че дори да лайквам без проблем, повече разчитам на хората тук.

# 22
  • Мнения: 3 835
... Форума вече не е това, което беше.

Aз малко позагубих цялостния си поглед върху форума, но все се надявам, той да си остане мястото, в което ние родителите да можем да се обединяваме, подкрепяме, помагаме, и да отстояваме каузите си. Родителите сме всякакви, разликите между нас са от небето до земята... Това, което ни обединява е, статута Родител. Такъв между другото не съществува в законодателството ни. Ние не съществуваме, нямаме и реални, истински права с този статут. Имаме право само на собственост върху децата си, все едно те са стока, неодушевен предмет, при развод примерно, "стоката" при кой ще отиде... И задължения.... Това имаме с несъществуващия си статут Родител. "Родителски отговорности" нямаме регламентирани в законодателството ни, никъде. А от тях именно биха произтекли и същинските ни права. А именно да сме някои, да изискваме от чиновници и всякакви държавни и други служители. те между другото навсякъде носят всякакви отговорности за децата ни, по висши от нас самите. Много тънко ни цакат отвсякъде, а ние се чудим откъде ни идва.... Както и да е, отплеснах се. Хубаво е да забравим различията си, тук сме Родители.

# 23
  • Мнения: 3 835
Е, то и това от нас зависи - на коя страница ще е темата.  Simple Smile

Благодаря! Именно.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 010
... Форума вече не е това, което беше.

... статута Родител. Такъв между другото не съществува в законодателството ни. Ние не съществуваме, нямаме и реални, истински права с този статут. Имаме право само на собственост върху децата си, все едно те са стока, неодушевен предмет, при развод примерно, "стоката" при кой ще отиде... И задължения.... Това имаме с несъществуващия си статут Родител...

По стечение на обстоятелствата днес докато си седяхме в приятен ресторант с приятел, живеещ в Германия, и си говорехме за важността да имаме повече деца, след като имаме увереност с първите си, че им даваме добра насока, той каза: "Докато има свитетелство за правоуправление и кетап за счетоводител, например, а няма изпит за родител, тая работа няма да се оправи... Всеки ще прави деца и ще ги отглежда, както му е кеф, сякаш са нещо между другото..."

# 25
  • Мнения: 3 835
Абе изпит баш не знам, щото ептен ще го закъсаме откъм раждаемост и демографски срив, и без това сме на последно място в ЕС, ама има редица други начини, дето и в Немско ги практикуват. Да стимулират раждаемост, но не просто на кило, а такава, дето гарантира добро и отговорно отглеждане на децата. Децата не като стока, от която печелим, или договаряме (примерно по сурогатното майчинство), или изкарваме пари от тях, ние или брокера дето прибира парите по схемата, а децата дето обичаме и се грижим за тях, за образование, здраве, социализация...., по-важно, да са обичани и да са личности. Има много механизми, да се стимулира родителство и раждаемост, дето защитава интереса и правата на децата.  Последната е пряко свързана с каузата на Светла, ами баш това са родителите, дето са най-истинските такива. Родители въпреки цялата държава и система.

# 26
  • Мнения: 3 835
Светлето, тя е толкова "обикновена и редова" майка, милата, че една снимка не можах да й намеря, та да ви я покажа. Щото всички останали са показани, с образа си. Ми, ако успея да намеря снимка, ще се пробвам да ви я покажа. Иначе вие си преценявате, таз "никоя, редова и обикновена" майка ще ли я подкрепим, или не.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 010
Не чувствам липса на снимка Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 216
Искам да гласувам, но нямам фейс. Как да стане?
П.С.
Извинявам се, ако вече е обяснено, но мисля че е важно тази тема да е на първа страница Peace

# 29
  • Мнения: 4 195
Тео, нищо лошо не искам да кажа за форума, но
забележи колко души са гласували до момента ...
Лично аз смея да твърдя, че 90% от приятелите ми във фейсбук
ще гласуват, но за тук ... не мисля.
Форума вече не е това, което беше.
Наводнен е с чалга култура, а подобни на тази тема,
отлитат много бързо на задните страници.
Жалко е, но е факт !
и аз това бих искала да напиша.

Общи условия

Активация на акаунт