МАРТенското бебче мило в коремчето на мама се е свило - 7

  • 33 333
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
I.T., честита малка именничка! Да е жива и здрава и много щастлива как през март  Hug  bouquet
За снимката  - слагаш линка, маркираш и натискаш бутона img. Липсва ти едната скобичка на имг-то в началото и затова не е станало.
*Мира*, наскоро четох статия, в която пишеше точно за 20 седмица, че е възможно да се появи коластра. Все пак, ако се притесняваш звънни на доки.  Peace
˙·•● milkinis ●•·˙, честит именник и на теб. Нека малкият мъж да е много здрав, весел и игрив   bouquet Наистина трябва да изберете един от всичките именни дни, че иначе сте обречени и четири подаръка всяка година да купувате за тях  Crazy На мен лично днешния ден повече ми харесва от Игнажден.
joly24, много ученолюбива и изобретателна в нагласянето на инглиша ще се окаже Гери  Crazy
mims83, бебка е да знаеш  Hug
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠·, не се тревожи излишно, а и може бебчо повече да си поспива. При предна плацента док ми е казал, че по-късно се усеща бебето. Съжалявам, че нямаш помощ за ежедневните неща, трудно е, но въпреки това гледай да не се преуморяваш прекалено. А течението мисля, че е нормално - поне аз постоянно имам такова, понякога по-силно, друг път по слабо. Честити ти резултати от БХС  Hug

# 46
  • Мнения: 2
Привет мамчета Hug ,явно съм от мамите които трябва да ги ръчнеш малко,че да се обадят.АБ май не действа особенно,втора нощ се будя от пристъпи на кашлица,дъх не мога да си поема,милото не може да се наспива от мен,а и бебчо почва да подскача.Относно контракциите,моите са доста на често,но са безболезнени,в петък съм на ЖК и ще видим дали всичко е наред.А,и преди да съм забравила,има ли други мами от Плевен или съм единствена.

# 47
  • Мнения: 5
ЗДРАСТИ МАДАМИ
днес много именници -  Hug да им е честито да са живи и здрави и мнооого щастливи.
mims83 - 100% това е бебето newsm68 при нас отдавна не е като гъделичкане и потрепкване ...а си е направо къчове и удари...в най-добрия случай побутване Joy Joy Joy Joy
но всичко почва точно така! Peace Peace
 smile3521
Да ви се оплача от вчера и особено днес.....опашката и кръста ма особено опашката към дупето ме боли доста Shocked  даже се притеснявам усещането е като всеки момент нещо ще изпадне от мен отзад....не е ли рано!!!??????
с Алинка имах такъв проблем едва последния месец..
Една дружка днес вика - абе ти кво искаш на по 30 г. вече..и второ дете...при мен казва болки болки до края че даже и после - викам и ееееееееее хубава работ..ти сега ме уплаши направо Naughty
Че то от сега ако е така после кво ще се прави ....и още нещо...
на 2-3 пъти ми се случва да изпускам малко пишш Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed а преди това не съм усетила много да ми се е пишкало чак пък толкоз.....че ходя по често - това е факт на тоалетна..ма да се изтървам..единия път беше като се закашлях...и другите два пак имаше някакъв напън май.... че то до края да няма да се напикавам яяя newsm78 #Crazy #Crazy

# 48
  • Мнения: 571
Благодаря ви мацки  bouquet
Според моя док било нормално.От тук нататък всичко без болки,стягания,кръв и води е ОК.
Опишвам се от време на време като мн ми се ходи а междувременно кихна Embarassed Embarassed Embarassed
В момвнта пия адски силни лекарства и треперя,съърцето ми е на лист та едва се сдържам Embarassed
Важното е всичко да е наред с бебко

# 49
  • Варна
  • Мнения: 170
Мира, и на ми изтича по малко коластра, но не мисля,че е проблем...
Все  пак промените случващи се с нас са много...
Отделянето на коластра или кърма се дължи на хормони, до колкото знам и не се притеснявам, че има проблем...

# 50
  • Мнения: 6
Здравейте дами!
Утре съм на 3Д и вече нямам търпение!
МИРА, радвам се, че си добре след рязкото изчезване!
Как мога да разбера за софийски срещи на майките?
Опитвам се да не се ядосвам и нервирам, но то май е неизбежно!
Съжалявам, че в събота гледах Горещо, доста се разстроих!
Ще пиша утре за резултатите!

Лека вечер, дами!  Flowers Rose

# 51
  • Мнения: 3
Привет мамчета,

ще помоля за един син щъркел на първа страничка newsm53.
Хубава вечер и честит празник на всички именници днес!  Party Time

# 52
  • Мнения: 40
тупурче, много се натоварваш, а това че няма кой да ти помага хич не е хубаво. За гушкането на децата - аз имам малко по-особено мнение. Обичам да го гушкам моя шишо, да му се радвам, да го целувам и гъделичкам, НО страшно много мразя лигавите работи и прекаляването с тези лиготии. Никога не съм го носила постоянно на ръце дори когатобеше съвсем малък, не е приспиван на ръце и т.н.. Като разбрахме, че чакаме второ бебе съвсем се старая да ограничавам гушканията. Той вече ходеше от но се изморяваше и искаше някой да го носи. Когато го нямаше мъжа ми, се спуквах да го залъгвам, да пея "леви десни, ще вървим напред" и да марширувам като луда по улиците, но той лека полека започна все по-рядко да иска да го носим на ръце. Така, че просто трябва да намериш начин да се облекчиш ти самата до колкото можеш след като няма кой да ти помага. А за течението - аз имах бяло течение през цялата бременност с Пламен и сега се ми се появи отново и с тази. По някога е по-слабо, има моменти когато е повече, така че мисля че е в реда на неща, не се безпокой.  Hug

zakira30, за болките в кръста - и при мен с първата бременност болките започнаха края на 8 месец, а сега ме боли кръста както ме болеше в 9м. Питах изрично док за това, не е ли страшно рано за тази болки и тя каза че било нормално за втора бременност. Надявам се само като са започнали от толкова рано болките в кръста, поне да не стават по-силни. За изпускането, на мен ми се случваше същото към края на бременноста с Пламен, този път обаче не знам защо изобщо не съм зачестила пишкането и предполагам, че ако отново се появи това явление, ще е към края. Но и то според мен попада в графата "нормално за нашето състояние"  Wink .

Момичета, мога ли да помоля за малко помощ. Трябва да купим подарък за 5 годишно момиченце - някакви идеи?!  Confused Много съм далече все още от подаръците за момиченца, да не говорим, че тя все пак е по-голяма от моя пръдльо и съвсем не знам какво я вълнува?!

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
zakira30, аз съм с първа бременност на 26 г., но умирам от болки в таза. Явно си е индивидуално, но не мисля, че е тревожно.

Sugar Kate, чакаме те с добри новини от прегледа днес  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover И аз много се разстроих от съботното предаване  Confused

Прекрасен ден на всички!  Hug Аз днес съм на ФМ и се надявам всичко с бебчо да е наред. Ще говоря и за контракциите. Дано да няма сериозна причина за тях.  Praynig

# 54
  • Мнения: 52
zakira30, какти и ˙·•● milkinis ●•·˙  ти е казала с втора бременност е нормално, същите симптоми ги има и при мен. Не се тревожи, пробвай да облекчиш болката с лека гимнастика и много нежен масаж.

тупурче,
Welcome To The Club , и аз съм така, кофти е но се свиква. Hug

·•● milkinis ●- Маринка, за подаръка: книжка пъзел винаги е хит, може и чанта за малко по-големи дами, магнитна дъска с букви и цифри

Bibiqna , честит мъж

Сега и малко за нас, супер оволна съм , че се справих с контракциите, не знам дали е от психическата нагласа, че всичко ще е наред. Пия по 2,5 литра вода на ден и от тогава съм значително по-добре.
Супер изнервено ми е от непрекъснато плачещото и кисело дете...тези зъби ако имаше как да му ги извадя от венците и да не се мъчим....няма такъв кошмар Sad

Хубав ден на всички  bouquet

# 55
  • Мнения: 571
Здравейте
За болките в кръста първата бременност нямах.Сега ми се появиха.Дали от повечето лежане не знам.Док каза да не ги мисля.
течение имам.Но моето мисля,че не е нормално.Много е гъсто,появяват ми се сърбежи и парения.В болницата ми взеха МБ,но това стана в неделя вечерта.Най-рано в сряда казаха,че ще са готови.Доки като ги погледне ще ми изпише нещо сигурно.Вероятно в епикризата ми ще пише.Утре трябва да я вземе мъжа ми.Чудя се дали да не помолим док да я вземе,но не ми се ще да го притеснявам.Така или иначе трябва да му носим последните изследвания от ЛЛ и това за Васерман от болицата.Ще ми се всичко да е на куп при него
Това от мен.Усмивки Laughing

# 56
  • Мнения: 80
˙·•● milkinis ●•·˙ моята Александра е на 5 години и мога да кажа поне на нея какво и е интересно. Много се забавлява с пъзели всякакви - Ариел, Мечо Пух, Снежанка.... Вземам и с по едри части за да и бъде лесно да ги намери Simple Smile. Също много обича да оцветява всякакви картинки, да моделира с пластилин (на градината майсторят с него)...за куклите е ясно - има всякакви Simple Smile
Надявам се да съм ти била в полза Simple Smile Весело изкарване на РД   party023  ura

# 57
  • Мнения: 6
Мамета, гледам че обсъждате болките в кръста - и на мен ми е първа бременност, 26г, и ме боли кръста и таза от една седмица доста осезаемо.  Моето бебе още не иска да се покаже какво е, голямо инатче. Чакам сега с нетърпение петък 11.11. за 4Д то Simple Smile дано там разкрие тайната Simple Smile

# 58
  • Мнения: 57
Здравейте и от мен .Аз съм с термин 08.03.2012 но утре със сигурност ще разбера дали е девойка или младеж.Засега доки каза че е 80% дама , но все пак.... има още 20% Grinning
На мен ще ми бъде втора бременност - първата беше преди 12 години.Баткото в момента с нетърпение чака бебето.
Лека бременност на всички мами.

# 59
  • Мнения: 207
Ей Руми ти ни забрави бре пристеснявахме се тука Hug

milkinis мойта е на 4, но има същите интереси като на MaGiKa. Има всякакви чудесии за пластелин то са ферми, то са форми, то е чудовището с буквите, и всякакви по-малки и по-големи джунждурии. Пъзелите са абсолютен хит особено има един сега на Мечо Пух, който към самия пъзел има писалка, която свири като отговори вярно на въпроса към пъзела. Също така много обича те са доста евтини по 3 лв някъде с две картинки и по 6-7 малки боички за оцветяване. Така, че мисля, че нещо от тоя сорт ще и е интересено Hug

Общи условия

Активация на акаунт