МАРТенското бебче мило в коремчето на мама се е свило - 7

  • 33 333
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 571
Добро утро и от мен Hug
Благодаря ви отново на всички Hug
Честито на празнуващите.Здраве,късмет и положителни емоции
Исках да попитам нещо.Има ли друга мама,на която и тече коластра ooooh! На мен тази сутрин ми нацапа едната гърда на няколко пъти блузата.В началото си помислих,че си въобразявам.Но като стиснах леко зърното и потече.Много се притеснявам.Това по принцип се случва в 7-8-9 месец.Дано е от лекарствата.Много ме е страх.Макар,че ако имах отлепяне на плацентата щях да прокървя.Писах на една консултантка по кърмене.Дано тя ме успокои.Ако ли не,ще звъня пак на док.
От къде ми дойде всичко това до главата.Боже помогни на бебчето да се преборим поне до края на 7 месец Praynig

# 31
  • Мнения: 40


Честит имен ден на всички празнуващи днес! И нашия Пламен днес май е сред именниците. Като се ровя из разни именници се оказва че той има 4 именни дни и то 4 поредни месеца. Все още се колебаем кой от всички именни дни да изберем и да празнуваме само един, че 4 и то в поредни месеци ще ми дойдат в повече. Колебаем се между Архангелов ден и Игнажден?!  newsm78

Мира, много се радвам, че писа най-накрая и вече си си вкъщи. Дано да няма повече такива случки и не ти се падат такива заспали докторици.  Hug

valisa2805, лоша работа с тази бъбречна криза, а и съм чувала, че това адски много боли. Дано вече всичко е зад гърба ти и да не влизаш вече в болница освен за раждането. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 92
Добро утро мами. Днес сме малко по добре, а и имаме повод да ви почерпим. Пламена има имен ден Simple Smile. Днес празнуват Ангел , Архангел, Михаил и всички производни, както и имената Пламен , Огнян, Светла
 от пламък, огън и светлина, и тн. Честито на всички именници
[imghttp://www.google.bg/imgres?q=%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%BA%D0%B0&hl=bg&sa=X&biw=1366&bih=673&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=E_MaT08CAFpH5M:&imgrefurl=http://www.bg-mamma.com/index.php%3Ftopic%3D362937.0%3Ball&docid=cMkJKOULIKi9QM&imgurl=http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php%253Faction%253Ddlattach%253Btopic%253D2941.0%253Battach%253D40159%253Bimage&w=400&h=300&ei=sd24TsuSLcaUOtur7dEI&zoom=1&iact=hc&vpx=730&vpy=342&dur=3740&hovh=194&hovw=259&tx=56&ty=217&sig=116221151875295648579&page=8&tbnh=115&tbnw=173&start=144&ndsp=21&ved=1t:429,r:11,s:144][/img]

# 33
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Хайде здравейте и от мен в новата тема!  bouquet

Мира радвам се , че си пак при нас , дано вече всичко е наред! Hug Hug Hug
После пиши какво ти е казала консултантката , дано н е е отлепяне на плацентата. И горе главата , недей така !  Hug
Честит имен ден на всички именници ! Да са живи и здрави!

# 34
  • Мнения: 1 722
Мира, не се притеснявай за коластрата, мисля че е нормално. Виж и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373355.0.
Аз с първата бременност коластра не съм имала, дойде ми като родих и кърмих до година и половина. Засега все още също нямам.

# 35
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
Честит имен ден,именници  bouquet
Мира,Василиса,радвам се,че сте си вече у дома и стискам палци всичко оттук-нататък да е о'к Flowers Four Leaf Clover
Silvi,и при мен до скоро,бебчо се усещаше ниско долу.Обаче,непрекъснато се върти.Даже при всяко завъртане ми издува корема като топчица Laughingтака,че мисля че има още доста време да си сменя позицията.Та нали до сега все се крие и ние още пола не сме видяли Wink
За печки си говорехте,в предната темичка...Ние преди 1год.и половина си взехме на Електролукс ,с керамични котлони и сме много доволни.
Лек ден,момичета и пожелавам успех на предстоящите прегледи!  newsm03

# 36
  • Мнения: 207
Здравейте милички,

Извинявам се, че не пиша, но ви чета когато мога.

Първо да благодаря на Doni M за помоща Hug

Мира радвам се, че си си вкъщи и недей толкова да се отчайваш. Джулия дано не ми се сърдиш, но когато си кажа ех защо пак с тези контракции и т.н. се сещам ти какво преживя, така че всичко ще е наред само мисли позитивно Hug Коластра не съм имала, но имах приятелка, която имаше и беше точно от лекарствата, така че не се притеснявай Hug

Честит имен ден на всички именници Hug

Иначе ние сме добре да чукна на дърво. Диаспорала явно действа, въпреки мойто непрестанно търчане на горе надолу и 15-16 часовата работа  Crazy

Само да ви кажа на какво съм се смяла вчера вечерта. Гери на английския научила "My name is Gery" и после цяла вечер като папагал "My name is mama", My name is tata" и т.н. Joy

# 37
  • Мнения: 73
Здравейте момичета, така като гледам момченца ще има мнооого. За момента май и ние сме с мъжле, но за по сигурно ще ви кажа след 11.11.2011 г. тогава ще ходя на ФМ.

Лек ден от мен.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 185
I.T., честита ти именичка! А ето и почерпката, която искаше да сложиш Simple Smile



Честит имен ден на Пламен на Милкинис!   bouquet

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 13:09 от *Щастливка*

# 39
  • София
  • Мнения: 187
Мамчетаа.... да ви питам нещо!
Тези които са усетили вече бебоците, аз днес цяла сутрин усещам нещо като притреперване от корема или по скоро същото усещане, каквото е когато ти играе окото! Crazy newsm78
Това дали може да е малкото ми момиченце?! pregnant

# 40
  • Мнения: 92
I.T., честита ти именичка! А ето и почерпката, която искаше да сложиш Simple Smile



Честит имен ден на Пламен на Милкинис!   bouquet

браво на теб Simple Smile и ти благодаря. Да си призная за пръв път се помъчих, но безуспешно, иначе много се кефя на тези виртуални почерпки

# 41
  • в рaя
  • Мнения: 233
Честито на всички празнуващи! Да са им живи и здрави имената!
Благодаря и за новата темичка! Супер е идеята за акаун, в който всички да участваме.
Аз уж съм добре, но взимам много да се притеснявам. От онзи ден имам някакви болки ниско в дясно при движение, сякаш нещо се е разтегнало, ама пък и честно казано не се спирам и може наистина да съм разтегнала нещо. Вчера пък ме хвана таза сякаш съм прискрипала някой невр. А днес ми изтече нещо бяло  Shocked Отидох до 00 и като се забърсвах видях много бяло течение като кашичка, имаше и изтекло, и по тоалетната хартия. И като включа и факта, че вече минавам 20 г.с., а бебо съм го усетила 3-4 пъти и съвсем ми се свива сърцето. Много ме притеснява факта, че постоянно нося дъщеричката ми, но при положение, че кажи-речи сама си я гледам нямам друг избор. На моменти съм ужасно изморена, но няма кой да ми наготви, няма кой да ми изчисти, няма кой да ме простре дрехите, а не мога да оставя детето си и мъжа ми гладни, мръсни. Мъжо като се върне от работа все го извикват нанякъде, а той не може да отказва и все помага на някой. Но и аз имам нужда от помощ! Наревах се докато го напиша, съжалявам, че ви натоварвам и вас  Cry
Мира, дано повече не се повтаря този ужас и се озовеш отново в болницата когато дойде ред да родиш прекрасен син. Стискам палци всичко да е наред!
Силви, аз доколкото помня Мими се завъртя с главичката надолу към 7 м. и докрая си беше така, но пък знам и за много случай, когато в последните дни на 9 м. се завъртат. Но пък важното е само да са живи и здрави, не го мисли от сега. А незнам дали съм ти честитила, гледам и вие сте нашарили децата! Браво, тати е майстор!
valisa2805 дано и при теб от тук нататък всичко е наред! Не ми се мисли какъв кошмар си преживяла, аз поне доколкото помня бъбречната криза си е бая болка. Мисли позитивни и на прегледа питай за лекарствата.
Честито на всички узнали пола! Дано всички са добре!

# 42
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Мирка, касмет миличка, и не се шашкай от всичка, това повече вреди ... Коластрата знам че е нармално даже след 12 г.с. при някои жени ...

При нас шаването е с доста голям интензитет ... не се спряха тия деца .. ама по-добре, че ако не ги усещам ще се притеснявам ...

Топурче, при някои жени (особено при първа бременност) по-късно се усеща мърдането на бебето, то зависи с каква плацента е (задна, предна, горна, долна и т.н.) ... как е застанало, ти с какви кг. си и т.н. Разбира се пожелавам ти скоро да се усетите с бебо  Peace

# 43
  • в рaя
  • Мнения: 233
medimed там е работата, че ми е втора бременност, с предна плацента съм, но както и да е Simple Smile
Влизам да ви се похваля, че големите ми притеснения относно БХС са били неоснователни - за Даун 1:22000, а за ЕДУАРДС 1:10000.

# 44
  • Малта
  • Мнения: 1 126
ммм сори за грешката с бебетата   bouquet

страхотно е че притесненията са ти отпаднали, дано да не се явяват повече други   Peace

Общи условия

Активация на акаунт