За ДЕКЕМВРИ аз мечтая, когато с моето бебе ще играя

  • 28 757
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Тони,   Hug... Опитай да обогатиш менюто със :

- Свинско месо
- Пилешко месо
- Дробчета
- Сушени плодове - основно кайсии , стафиди
- Сурови ядки - бадеми , орехи , кашу
- Варива - леща и боб
- Овесени ядки

и всичко това трябва да е богато гарнирамо с източници на витамин С ( пресни плодове - цитроси , домати )  - без него дори и желязна пръчка да ръфаш , няма да освоиш достатъчно желязо ...

Фероградуметът съм го пила преди доста време заради силна желязо дефицитна анемия , но мисля ,че има по-подходящи препарати за бременни и деца - някакви капки май бяха . Питай доки като се чуете  Hug

Благодаря ти, аз като се замисля последната седмица си хапвам от тези неща, може да се е вдигнало, но за всеки случай ще се чуя с нея. Много сте любезни всички мами тук във форума. Щастлива съм от този факт!!!

# 31
  • Мнения: 723
Аз вися в старата тема и се чудя как така повече от час никой нищо не е писал, а то не ми ъпдейтва явно заради кеша.  Та да ни е честита прекрасната нова темичка!
За ноктите - аз не мисля да ги отрязвам, т.к. аз така или иначе не ги държа много дълги, а по-скоро средно. То като си е свикнал човек с такива нокти не мисля, че има риск да надраскаме бебето.
А за раждането - или с безцветен лак или най-много френски

# 32
  • Мнения: 334
crazy_baby аз нямам листа от малина, а от днес започнах арника, по 5 гранули 2 пъти на ден, така каза ЛЛ
То не е ли един и същ ефекта от чая от малини и арниката, аз с такова впечетление съм останала newsm78

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 113
Хайде в новата темичка! За Теди newsm51!
Галичка, сутринта ти казах, че на следващото включване ще сте у дома.....е значи познах! Много здраве на малката Савина!

А за лекарствата: аз ще си ги пия всичките до датата на секциото. Не мога да ги спра!

margolina, защо не бягаш към болницата? Там най-добре ще ти кажат хората какво става.

# 34
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Прекрасна нова темичка!
Днес за първи път ми записваха тоновете..стоях си аз 15 мин овързана,после ми връчи листа и каза...аде браво и другата седмица отново!Нищо не разбрах,честно казано ThinkingДа питам за кръвното-има ли нещо естествено дето може да го сваля?В смисъл днес бях с 130-80..нито за лекар,нито за спокойствие?Та се чудих ,освен чесъна дали има и друго?Иначе не се чуствам различно,нито нещо ме боли.
Беборана,сетих се че говореше за онова цвете дето прилича на четирилистна детелина?Искаше да го слагаш при бебето ThinkingТа въпросното цвете е луковично и се казва оксалис.Продават го и в Бриколажа и в Практикер.Много е лесно за гледане. Peace

# 35
  • Мнения: 48
Теди мерси за прекрасната темичка отново  Heart Eyes  Hug
Момичета аз мисля, че и на мен преди няколко дни ми падна тапата, доста нещо изпрочетох и до този извод стигнах. От тогава имам и много засилено прозрачно слузесто течение (четох че и то било предвестник за скорошно раждане в тези седмици вече) а и от две вечери имам болезнени контракции, но не регулярни и то само вечер и като си легна на сутринта съм добре. Моля се да изкарам поне до 16-ти за прегледа и да видим какво ще каже доки. На предния преглед ме беше предупредил , че от 14 нататък може да се ослушвам за бебчо, че има вероятност да ни изненада , че нали върви 10-тина дни напред, а така искам да си изчака определената датичка 25-ти, но каквото е решил това.

# 36
  • Мнения: 1 172
Теди, мерси за темичката.   bouquet  bouquet  bouquet Не е ли редно вече да махнем това, че стискаме палци на Крис да се пребори, защото си е в къщи вече  newsm78 newsm78 newsm78.
Опа, не се замислих за това днес. Аз толкова бързах да я направя, че цял ден шетам из нас (вчера ме оставиха част от майсторите и се опитах да приведа къщата във вид), пък после се убих да ви чакам да стигнете 50-та стр. Ако е друг път, ще се скъсате да пишете и няма да смогна, ама днес... Crazy Утре ще коригирам нещата за Крис. Peace
Браво на бебе Савина! От тук нататък само спокойствие да дарява на мама! Hug А какво става с другите избързали декемврийчета? Нека мамите се включат при удобна възможност и да споделят. Надявам се всичко с тях да е добре! Praynig

# 37
  • Мнения: 1 675
 Hug Браво на Савинка!
Хайде само положителни новини да пълнят тази страхотна тема!

# 38
  • Мнения: 334
cvete7575 много ти благодаря за информацията, ще го потърся  Hug Hug Hug защо чак сега са ви записвали за тонове  newsm78  Ако ти е неприятно да ядеш чесън пий го на скилидки с течност, не се сещам в момента за други методи за сваляне на кръвно, питай гугъл Peace
niksha стискай кълки,  Hug , но в крайна сметка каквото Бог каже, не се притеснявай, вече си е развито бебенцето, почивай си и не се натоварвай дори и с домакинска работа и ще остискате до 25ти Hug

# 39
  • Мнения: 56
да попитам нещо съвсем различно. някоя мама от вас, която чака второ детенце може ли да сподели дали е запозната с петте правила на доктор Карп за коликите ? прилагала ли ги е ? имат ли ефект и не на последно място има ли книгата му или филма ? понеже то време не остана а разбирам че книгата в БГ не може да се намери. ако трябва да я поръчвам от чужбина май е добре да побързам Simple Smile

# 40
  • Мнения: 0
* Teddy * къде мислиш да раждаш? Ти като съгражданка ми е интересно на какво мнение си ,къде си се орентирала? Много съм раздвоена за  smile3527това питам теб ?  и по какъв начин предпочиташ?  newsm78

# 41
  • Мнения: 3
margolina, моята тапа си беше с кървави нишки и приличаше много на гел. Действително, когато падне тя, тялото ти показва индикации за подготовка за раждане, но самото раждане може да се случи и след месец.

Най-добре да те прегледа лекар, прави се влагалищен преглед и ти казват какво е положението.

Стискам палци да е просто да е фалшива тревога, може да си e просто течение от хормоните.


# 42
  • Мнения: 11
Цитат на: m_hristova в Ср., 09 Ноем. 2011, 10:33
Цитат на: *Teddy* в Вт., 08 Ноем. 2011, 12:41
Ееееееееее, много се радвам да виждам, че се увеличаваме! А старозагорските мами станахме вече 4 с новото попълнение! Crazy Май и ние вече имаме достатъсчен състав, че да си спретваме срещички. Mr. Green marinamihailova, ти ли щеше да раждаш в нашия град? Да вземеш да споделиш кога ще идваш насам да седиш вече тук и да вземем да се организираме... Rolling Eyes
Ами хайде преди някоя да е дошла с количката вече Laughing Laughing Laughing

бобчо добре дошла,би ли споделила при кой доктор ходиш и къде си се насочила да раждаш?                 
Оффф много се чудя.. или в Аг или в Иван Рилски . Ако съм в Аг - ще е при Даков- секцио. Или в Иван Рилски  при Минчев нормално . Сега последно се навивам сама да е нормално раждането,нямам проблеми за да е секцио (или поне за сега ) Дано и напред да остане така да чукна на дърво.   newsm12 Искам да родя нормално , да  ми текне кърмата навреме и всичко да е ок  preggo май искам това което всяка една бъдеща майка иска.... притеснявам се от упойката от секциото , и дали ще ми текне млякото навреме ....
Ти къде ще раждаш„при кой?
Момичета при секцио - трябва ли да сме без лак на ноктите, без пирсинг ? Трябва ли да режа дългите нокти , който имах само тези месеци от бременността  ?  smile3515
И аз още се чудя дали в АГ-то при Даков или в Иван Рилски при Иван Иванов-при него ходя на консултации.Ти при Минчев ли ходиш?Другата седмица влизам в деветия и трябва да решавам вече.

# 43
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
 Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 172
* Teddy * къде мислиш да раждаш? Ти като съгражданка ми е интересно на какво мнение си ,къде си се орентирала? Много съм раздвоена за  smile3527това питам теб ?  и по какъв начин предпочиташ?  newsm78
Ами аз се надявам на нормално раждане. Ходя при Пламен Янев в Иван Рилски и май вече почти категорично реших, че ще раждам в тази болница. Все още обаче се колебая дали да се уговарям с него, или да бъда при който е на смяна. Като че ли надделява второто, но ще се почудя още малко. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт