Ин-витро в Истанбул 3

  • 45 280
  • 774
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 345
Здравейте, както Маргото е отбелязвала многократно, смисълът на цветната снимка е не в проходимостта на тръбите, а да се отхвърли евентуален хидросалпингс, какъвто при нея например е имало и са го видели единствено в Мемориал. Аз специално зададох този въпрос и проф, Кахраман ме прегледа изчерпателно и каза, че нямам, а Стаменов настояваше да ми махне тръбата.

# 91
  • Мнения: 345
Ей, Люси, какво става? Пишеш ли? Всички чакаме!
Лулу, как си?

# 92
  • Мнения: 139
Здравейте, както Маргото е отбелязвала многократно, смисълът на цветната снимка е не в проходимостта на тръбите, а да се отхвърли евентуален хидросалпингс, какъвто при нея например е имало и са го видели единствено в Мемориал. Аз специално зададох този въпрос и проф, Кахраман ме прегледа изчерпателно и каза, че нямам, а Стаменов настояваше да ми махне тръбата.
Hug И още нещо да допълня, че много ме изненадва че не са ви  поискали ЦС  в Мемориал!! Мисля, че с преглед не може да се установи хидросалпингс , освен ако в Турция апаратурата го позволява и снимка от преди 2 години не върши работа.

# 93
  • Мнения: 345
Аз мисля, че може да се види на ехограф, чела съм го, а и вероятно зависи и от големината и разположението.

# 94
  • Мнения: 746
Люси да не стартирахте бе моме Heart Eyes
Хайде чакаме те с хубави новини Hug

# 95
  • София
  • Мнения: 1 326
...много ме изненадва че не са ви  поискали ЦС  в Мемориал!! Мисля, че с преглед не може да се установи хидросалпингс , освен ако в Турция апаратурата го позволява и снимка от преди 2 години не върши работа.

Ох, Марго, сега се разтревожих   Thinking... А този хидросалпингс може ли да се яви при проходими тръби... че ако е така, да питам Кюбра кога е най-удачно /и къде/ да правя нова ЦС или да повтарям хидро-то... newsm78...

# 96
  • София
  • Мнения: 1 326
О,  и аз се записвам за срещата в София - за мен няма проблем кой ден да е - само кажете  Grinning

Момичета, предлагам срещата /за която отдавна си говорим/ да е този четвъртък, 17-ти ноември, от 18,30.

Имам нещо наум за кръчма, но предлагайте първо вие...


# 97
  • Мнения: 1 053
 vi_ga,добре съм миличка,дано скоро ви зарадвам,чакам си датата на теста края на седмицата..)))На мен пък професор ЛЕМИ ИБРАХИМОГЛУ,първото нещо което ме попита беше ЦС и проходимоста на тръбите.,епикризите от операцийте ги чете обстойно,говорехме за неуспешния ми опит и всичко за него ме пита подробно..)))Днес ми се обади едно момиче което се готви за опит в Турция тя не пише във форума от София е,ми сподели,че са и казали в Турция нещо което много ме заинтригува и така.....много важно било да не се изтърве имплантационния период,например ако стимулацията продължи по дълъг период от време,след като мине пукнцията имало имплантационен период да се върнат ембрионите за да могат да се имплантират,изтърве ли се този период ....))))) newsm78Не бях чувала за това до сега,вие какво мислите..)))

# 98
  • София
  • Мнения: 374
Лулu и ние чакаме с нетърпение заедно с теб   Laughing Laughing
Не съм чувала за точен имплантационен период, нали лекарите следят дебелината на лигавицата, мисля че тя е най-важна ...а и ембриончетата се отглеждат най-много 5 дни.... Thinking поне докато аз бях там стартирахме едновременно 3 бълг. двойки, бяхме на пункция 2, другото момиче един ден след нас, в БГ също не ми се е случвало някой да върви много назад или да избързва. Предполагам че е свързано с различните нива на хормоните в различните дни на цикъла, но затова ни следят всеки ден и коригират дозите, нали?
Мила_17 успех! Hug Ако имам възможност ще се обадя да се видим на 19.11, в болницата ще бъдем в 13.30.

# 99
  • София
  • Мнения: 6 232
llullu, и ние сме го коментирали с моята лекарка това-казва се имплантационен прозорец. Най-добрите дни за връщане,като,ако се проточат нещата във времето,или при много дълги цикли,се изпуска това най-добро време, спрямо продължителността на цикъла,независимо,че лигавицата става на дебелина,тя вече не е добро качество. При хипера,като се разбра,че не мога да направя двоен трансфер на трети и пети ден,както си бях навила на пръста,се опитах да изкрънкам,да го отложим с един ден и точно тогава,ембриолозите ми обясниха,че ми се затварял "имплантационният прозорец". Тогава,тъй като бях заета да рева,не можах много да вникна в обясненията,но се опитваха да ми го обяснят със стойности на хормоните  Thinking

# 100
  • Мнения: 1 053
Хриси,значи има нещо вярно наистина,намерих в нета и наистина съществува така наречения имплантационен прозорец,и е много важно лекаря да изчисли правилно поставянето на ембриона на точното място и в правилните часове които позволяват имплантацията да се осъществи,а сега де не го знаех това нещо  newsm78,а е толкова важно..)))Стана въпрос с това момиче,че в Турция практикуват трансфер на 5 ден по принцип ако има достатачно яйцеклетки,но доктора и е казал ,че в нейния случй въпреки ,че има добри ембриони за момента, не може да се чака,точно защото стимулацията се е проточила и ще се изтърве времето за имплантиране..))))затова и ги връщат на 3 ден..)))Значи понякога е по добрият вариянт да се върнат на 3 ден май..))))Боже какви неща имало ..)))Странни..)))

# 101
  • София
  • Мнения: 6 232
llullu,нали уж затова са лекарите,те да го знаят  #Cussing out....това,принципно,би имало значение, наистина, при проточила се стимулация...и,от тази гледна точка,си е чисто обречен опит,както съм попадала в нета,на 17 дневна стимулация ,с трансфер на бластоцисти-още 5 дни чакане...ами,то,реално,организмът вече е започнал подготовка за следващата менструация, а те,тепърва, му тикат ембриони  Close

# 102
  • Мнения: 1 053
Точно това е станало с предишният ми опит,сега като се замисля,на 16 ден ми беше пукнцията,нещо с дозите незнам какво стана имах си хубави фуликули,после чакахме бластоциди,е имах 3 бластоцида върнати на 5 ден и кво след трансфера на 7 ден ми дойде,как е?Те изобщо не са се опитали да се имплантират то е нямало за кога вече  #Cussing out #Cussing out #Cussing out.Ах тези докитаааа...)))))ама защо изобщо ги слагат тогава бе .....))))

# 103
  • Мнения: 399
The implantation window is defined as that period when the uterus is receptive for implantation of the free-lying blastocyst. This period of receptivity is short and results from the programmed sequence of the action of oestrogen and progesterone on the endometrium. Implantation itself is a process that commences with apposition, continues through attachment to trophoblast outgrowth and decidualization. For maximal effectiveness of assisted reproductive technologies in women, it is important to know the optimal time for embryo transfer which implies a need to predict the period of uterine receptivity. At present there are no good markers of, or for prediction of, uterine receptivity. In cycles where endogenous hormonal activity is suppressed or absent, the optimal time for embryo transfer can be easily defined and lies between luteal days +3 to +5, where luteal day +1 is the first day of exogenous progesterone treatment. In the human, it is suggested that blastocyst apposition begins about LH day +6 and is complete by LH +10. Human embryos survive in vitro manipulation well, and the stage of development at which they are placed in the uterus seems less critical than in other species, provided they are at an earlier stage of development than that of the endometrium.


и както излиза има такъв имплантационен прозорец. ДОри да не е изследвано много го има и това е времето на оптимално съотношение на хормоналните нива за да приемат ембриона.

# 104
  • Мнения: 1 053
ХА ТАКА СЕГА..)))) Shocked

Общи условия

Активация на акаунт