Коледни пости 2011

  • 38 668
  • 537
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Как правите хумус? Аз днес направих за първи път, че ще имам гости, но нещо не съм много очарована, може би пропускам нещо.
Погледни по- горе линка за фалафел- в същият блог има рецепта за хумус, която е много сполучлива.

# 166
  • Мнения: 5 228
Благодаря, tais. Ще добавя кимион и сигурно ще стане по-добре.

# 167
  • София
  • Мнения: 565

tais, аз правя овесените кюфтенца по рецептата  на labrex - Овесени кюфтенца


И аз ги правя по същата рецепта. За мен са ужасно вкусни. Само, че следващият път мисля да ги изпека във фурната, че нещо ми мазнеят пържени.
Моля те да споделиш после резултата от печенето на фурна  Praynig
И на мен са ми доста мазнички и това е единствената причина да ги правя рядко, иначе са си много вкусни.



Ще споделя моя опит с овесените кюфтенца. Винаги ги пека във фурната, върху хартия за печене и върху всяко сипвам по малко олио, след това ги изпичам във фурната, може и на вентилатор. Стават страхотни и никога мазни.   Hug

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
И аз така ги правя, само че слагам 1 -2 л. мазнина в самата смес, а после ги оформям с намазнени ръце. И върху хартия във фурната.  Peace

# 169
  • София
  • Мнения: 7 945
Как правите хумус? Аз днес направих за първи път, че ще имам гости, но нещо не съм много очарована, може би пропускам нещо.
Погледни по- горе линка за фалафел- в същият блог има рецепта за хумус, която е много сполучлива.

В линка с рецептата за фалафелите е дадена рецепта за сос „Тахина“, но не и за хумус. Та да не се изненадате после.

А за да помогнем би трябвало да разберем защо не сте очарована от вашия опит.

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
хумус

Аз го правя по тая рецепта. Харесва ми.

Последна редакция: нд, 20 ное 2011, 18:33 от *Бенджи*

# 171
  • Мнения: 5 228
Благодаря, Бенджи!

В линка с рецептата за фалафелите е дадена рецепта за сос „Тахина“, но не и за хумус. Та да не се изненадате после.

А за да помогнем би трябвало да разберем защо не сте очарована от вашия опит.

В самия блог има и рецепта за хумус. Не ми хареса вкуса, но като го подправих и добавих още зехтин и лимон, стана много добре.

# 172
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Аз днес правих зеленчукова супа, лозови сърмички и картофено пюре ( в промошлени количества) като го подправих с чубрица и много ми харесва така. Simple Smile

# 173
  • Мнения: 2 545
Само да ви напомня, че утре е Въведение Богородично - ден на християнското семейство, и трапезата е празнична - с риба.
Решили ли сте вече каква риба ще приготвите?
В моя случай рибата ще присъства чак за вечеря и със сигурност ще е нещо приготвено набързо. От сега мога да ви кажа, че ще е скумрия на скара Simple Smile . А салатата още не съм я решила, може би от марули.  Очаквам до утре вечер да са готови люцерновите ми кълнове. Те май подхождат на всичко. Вие с каква салата ще ме посъветвате да ги приготвя?

# 174
  • Мнения: 159
Може да си направите салата Туна - зелена салата, риба тон, сладка царевица, краставица, маслини, лук, зехтин, рулца от раци, изцеден лимон Simple Smile)))

# 175
  • Мнения: 2 545
Благодаря, ewa-wiwa!
Това се казва да получиш добър съвет - риба и салата в едно. Да не говорим, че е супер бързо и лесно за приготвяне (да не кажем мързеливо). Пък и в този случай основното ястие може съвсем да се изключи.

Обещавам обаче да прибегна до този вариант, само ако се прибера късно и съм уморена.

# 176
  • Мнения: 324
Надето, *Бенджи*, благодаря ви  Hug
Следващият път смело ще пробвам и аз да ги изпека във фурната.

От мен днес – само едно зеленце сготвих.
Хапнахме и сладка туршийка.

# 177
  • На острова
  • Мнения: 1 275
И аз още тази седмица ще ги пробвам на фурната.

Само да ви напомня, че утре е Въведение Богородично - ден на християнското семейство, и трапезата е празнична - с риба.
Тъкмо днес обяснявах на мъжа ми, че чак във вторник ще яде риба. Чудесна изненада, мерси че ни подсети, съвсем изключих да гледам календара.

Рулцата от раци не са постни, съдържат яйчен белтък, яйчен жълтък или поне някакви подобни овкусители, специално четох съдържанието.

Днес вечерта готвих за мъжа кавърма със соева кайма, то не кайма, а едни парченца, и натам стандартното лук, чушки, гъби, картофи. Ние с детето доядохме китайските спагети със зеленчуци и тофу от снощи. Бяха просто у н и к а л н и.

Бях купила едно соево мляко, натурално.. Голяма гадост. Направих с нишесте и бисквити на бисквитена торта. Иначе не знам кой би го пил. По принцип купувам соева напитка ванилия, тя по-бива.

Значи за утре ще има празнична вечеря. Имам пангасиус, ще му измисля някаква рецепта, и картофки някакви или салатка. Или и двете  Laughing

# 178
  • Мнения: 301
Аз най-после направих този сладкиш, но без глазурата, че не ми се слагаше маргарин. Стана супер или поне така си мисля след почти седмица без сладкиши Wink. Също картофени кюфтета на фурна и (никой не спомена) супичка от тиква.

Мисля да пробвам и овесените кюфтенца.
А някаква хубава рецепта за риба да дадете  Flutter

# 179
  • Мнения: 305
И аз от денс си мисля за рибката утре. За обяд ще си направя голяма салата с риба тон, а за вечеря треска.
Соевото мляко аз го пия натурално. Не ми е любимото, но не ми е ужасно неприятно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт