Иде ми да си хвърля дипломата от ПУ

  • 13 382
  • 225
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 892
"Из мотивите на ПУ: "Присъждаме доктор хонорис кауза (пердута) на г-н Камата за изключителният му принос в областа на лингвистиката, сравнителната (изгубена) граматика и някои аспекти на невербалната комуникация! Алма ви матер г-н Стоичков""

# 16
  • Мнения: 3 405
Мен Стоичков много ме кефи. Гениален футболист за своето време, свободна личност е, не му пука как говори и къде, винаги е себе си  Peace

# 17
  • Мнения: 4 892
Е, това е защото е завършил Университета на живота..., но защо ПУ, защо? Мъка.

Но между другото това не е първата простотия на ПУ в това отношение точно, така че да не се палим излишно, а да приемем нещата от хумористична гледна точка. И без това висшето образование в момента е една хумореска.

# 18
  • Мнения: 60
все някой ви пречи , защо Стоичков не е оплакал , че някой му пречи , а ?

това е формална титла , дава се на известни хора , доцентът защо се е спекъл , не е ясно ,
тая титла няма да му пречи да се доказва , ако има какво ...

# 19
  • Мнения: 4 892
Стоичков сигурно е рекордьор по оплакване, че държавата ни е скапана.

# 20
  • Мнения: 3 405
Прав е. Скапана е.

# 21
  • Мнения: 654
Какво от всичко това е Стоичков:
Доктор хонорис кауза (на латински doctor honoris causa, „доктор по заслуги“, понякога съкращавано като д-р хон. кауза) или почетен доктор е звание, което се присъжда от висше училище за заслуги към развитието на науката, образованието и изобщо на културата или като жест на добра воля при посещения на високопоставени политици, навършвания на кръгли юбилеи на изтъкнати общественици и под. Почетната докторска степен се дава без за целта да се минава по обичайния академичен път (обучение, преподаване, полагане на „минимуми“ и други изпити, дисертация). Тя има символична стойност.

Сетих се,сетих се-владее английски по добре от Шекспир.

# 22
  • Мнения: 60
не го мислете  него , каквото трябвало го е направил ,
изиграл си е картите брилянтно , няма друг като него ... уви ...

# 23
  • Мнения: 287
  Щеше да е смешно, ако не беше тъжно. Когато гледах репортажа по ТВ-то миналата вечер и чух думите на Стоичков, че ще помага за "развитието на испанската филология в ПУ-то",ми се доплака.

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 17:12 от Anna bel

# 24
  • Мнения: 654
не го мислете  него , каквото трябвало го е направил ,
изиграл си е картите брилянтно , няма друг като него ... уви ...
Я моля те ми припомни:що е толкова уникален?
Освен,че сигурно спонсорира тоз и онзи и гледа да си осигури старини.
И то пък що в България?Нали и беше сърдит.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 017
Стойчков си има своите кусури, ама точно шеф на социологическа агенция да се прави на по католик от папата ми идва малко кич.

# 26
  • Мнения: 287
Стойчков си има своите кусури, ама точно шеф на социологическа агенция да се прави на по католик от папата ми идва малко кич.
[/quot


 Аз пък му правя евала на Цв. Томов за силата и доблестта да покаже позиция пред силните на деня в тези трудни времена.

  

# 27
  • Мнения: 576

"Доктор хонорис кауза" не е академична степен, а почетно и символично звание, което не е задължително да е свързано нито с ниво на образование, нито с научни постижения.
Дефиниция от Уикипедията, английската версия е по-подробна.

За Стоичков - все тая, както междувпрочем и за Пловдивския университет. Представата ми и за двете "институции" е далеч от представата ми за високо ниво на академизъм.
 
А Цветозар Томов просто си прави реклама.
Реалните му постижения пък на него са като на голяма част от самото общество, което той е хабилитиран да "изследва" в качеството си на социолог - безпомощно кисело подмрънкване и непрестанна проекция на недоволството от себе си върху недоволството от целия заобикалящ свят. Аман от печални образи, на които все някой не им е дал, или пък им взел, или пък ги недооценил.

# 28
  • Мнения: 5 710
По-смешно ми е било само, когато Вежди Рашидов покани ББ за почетен член на СБХ, обяснявайки го с неотключените му таланти на художник.
На доктор Стичков пожелавам да се научи да чете, че го чакат ежегодни речи пред академичната общност на ПУ " Паисий Хилендарски" .

# 29
  • Мнения: 2 480
Направо ми иде да си хвърля дипломата от Пловдивския университет - и без това никаква работа не ми върши.

Изхвърли я, щом така усещаш нещата и това ще ти донесе душевен мир.
Стоичков едва ли ще разбере.

Точно!

Общи условия

Активация на акаунт