СМГ "Паисий Хилендарски" - похвали и оплаквания

  • 109 238
  • 735
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 0
Здравейте, майка съм а новоприет петокласник.
Може ли някой да ми даде информация за добра школа по информатика? В сайта на СМГ четох за академия Телерик? Някой знае ли нещо? А също имам питане за клубовете свързани с проект Успех?

# 406
  • Мнения: 0
Здравейте! Синът ми е приет в 8 кл. в СМГ. Някой да даде инфо за програмата, учителите, някакви препоръки! Все още не знаем кой ще му е класен. Някой знае ли преди 15 септември дали ще има родителска среща?

# 407
  • Мнения: 66
Здравейте! Синът ми е приет в 8 кл. в СМГ. Някой да даде инфо за програмата, учителите, някакви препоръки! Все още не знаем кой ще му е класен. Някой знае ли преди 15 септември дали ще има родителска среща?


 Доколкото ми е известно, паралелките се сформират и изнасят след 1.09.
Родителската среща обикновено я правят в първите учебни дни. Тогава всеки учител си казва изискванията за помагала и дисциплина. Поне в прогимназиален курс беше така. Надявам се и занапред да е така, освен ако новият директор не промени системата.

# 408
  • Мнения: 71
Здравейте, майка съм а новоприет петокласник.
Може ли някой да ми даде информация за добра школа по информатика? В сайта на СМГ четох за академия Телерик? Някой знае ли нещо? А също имам питане за клубовете свързани с проект Успех?

В СМГ има школа по информатика за различни възрастови групи и нива на подготовка. Школата за петокласниците се води от Явор Никифоров и е най-добрата в България (~50% от призовите места по националните състезания за последните 4-5 години са извоювани от възпитаниците му). Занятията се провеждаха събота сутрин и продължаваха около 3-4 часа. Понякога се насрочваха занятия и в делнични дни, особено като наближаваха състезания.
Успехите на Никифоров, както и уникалният му подход при работата с петокласниците, накараха Телерик да го поканят като водещ лектор на тяхната школа (академия за деца), която от миналия март започнаха да провеждат в София. Занятията се провеждаха неделите и бяха по 4 часа.
И двете посочени школи са безплатни (макар че в школата на СМГ по информатика се провежда политика "на отворените врати", предишни години имаше периоди на платено участие на деца, които не са от СМГ). Групите в СМГ са по-малки и по-хомогенни относно нивото на школниците, което дава възможност за по-сериозна подготовка.

# 409
  • Мнения: 539
Здравейте!
Имам молба - бихте ли дали малко инфо за английския между 5-ти и 7-ми клас в СМГ?
По каква система учат (какъв учебник)?

# 410
  • Мнения: 66
Здравейте!
Имам молба - бихте ли дали малко инфо за английския между 5-ти и 7-ми клас в СМГ?
По каква система учат (какъв учебник)?

 Английският специално им беше като свободен час. Не учат.
На г-жата и беше ясно, че повечето ходят на допълнителни курсове, а тези пък които не ходят, не научиха нищо. Поне ние бяхме от тази категория.
 Иначе учеха по учебници на "Лонгман"

# 411
  • Мнения: 539
Благодаря много!
   bouquet

# 412
  • София
  • Мнения: 1 748
Само да подкрепя inglorious - от себе си знам, че някак е по-достоверно, като видиш, че дадено мнение не е единично. Като бивш преподавател по езика при опитите ми в началото да го проверявам моя синковец се изумих, че като отворя учебник/тетрадка и те все са на сегашно продължително, ма после стигнах до извода на inglorious. Особено, като ми се обясняваше за всяка втора страница от учебника, че "не са я взели". Та, така де, моето впечатление е, че в СМГ език (или поне английски) в периода 5-7 клас не се учи. А знам, пак от опит, че преди не беше така...

# 413
  • Мнения: 819
Само да подкрепя inglorious - от себе си знам, че някак е по-достоверно, като видиш, че дадено мнение не е единично. Като бивш преподавател по езика при опитите ми в началото да го проверявам моя синковец се изумих, че като отворя учебник/тетрадка и те все са на сегашно продължително, ма после стигнах до извода на inglorious. Особено, като ми се обясняваше за всяка втора страница от учебника, че "не са я взели". Та, така де, моето впечатление е, че в СМГ език (или поне английски) в периода 5-7 клас не се учи. А знам, пак от опит, че преди не беше така...
Ей затова записах моят син с руски,а английския ще си го продължи в школа.Дочух,че госпожата по руски е стабилна и се надявам да е така,но ако има някоя мама с пресни впечатления,нека да сподели!

# 414
  • България, София
  • Мнения: 638
ако има някоя мама с пресни впечатления,нека да сподели!
Много е добра рускинята. Ние избрахме руски лесно - дъщеря ми го учеше вече 3 години, а английския си е в школа. Изключително стабилен преподавател. В допълнение и много оригинален. В края 6 клас подготвиха театър. Пиесата "Пепеляшка от СМГ" е писана от учителката - на руски и на български. Децата искрено се забавляваха седмици наред.

Последна редакция: нд, 26 авг 2012, 08:09 от vimares

# 415
  • София
  • Мнения: 1 942
Някой да знае дали учебниците, по които се учи са общоприети за цялото училище или всеки учител избира по кой учебник да преподава?

Интересува ме Математика за 10 клас. Иска ми се да купим учебника предварително, за да се ориентираме няколко дни преди учебната година. Не ми е удобно да безпокоя учителката по време на ваканция, за да я питам.

# 416
  • София
  • Мнения: 1 154
На сайта на СМГ са качили следното съобщение:
"С     ъ     о     б      щ    е      н     и     е
 
 На 17 септември 2012 г. учениците да се явят в училище както следва:
 
1. Новоприетите ученици в 5. и 8. клас – в 9.00 часа в двора на училището.
 
2. Учениците от останалите класове – в 9.30 часа в двора на училището.
 
Тържественото откриване на новата учебна година ще започне в 10.00 часа.
 
Списъците на новопприетите в 5. и 8. клас ученици ще бъдат изнесени на информационното табло в двора на училището (под колоните) на 17 септември 2012 г. В 9.00 часа учениците ще бъдат посрещнати от класните си ръководители и ще проведат първи час на класа.
 
След тържественото откриване на учебната година, учениците от 5., 6. и 7. клас се качват в учебните стаи за получаване на учебници, както следва:
 
5.а клас – 203                                                            6.а клас – 307
 
5.б клас – 204                                                            6.б клас – 308
 
5.в клас – 205                                                            6.б клас – 309
 
5. г клас – 206                                                           6. г клас – 310
 

7.а клас – 303
 
7.б клас – 304
 
7.в клас – 305
 
7. г клас – 306
"
Нищо обаче не пише за родителска среща?! newsm78 Минали години как се е процедирало - по специално при 5-ти клас?

# 417
  • Мнения: 40 307
Момичета как са смените първия срок? Знам, че са един випуск сутрин, следващият следобед, по-следеващият пак сутрин и т.н. ама нещо му обърках сметките.

# 418
  • Мнения: 1 171
Момичета как са смените първия срок? Знам, че са един випуск сутрин, следващият следобед, по-следеващият пак сутрин и т.н. ама нещо му обърках сметките.


Нечетен сутрин, четен следобяд. Но.. имаме нов директор имай предвид Simple Smile

# 419
  • Мнения: 539
Аз имам друг въпрос - на кабинетна система ли учат децата или на класни стаи?

Общи условия

Активация на акаунт