За високите изисквания на теория и ниския реален избор

  • 4 560
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 795
Краси...* Права си, напълно при това. Обичайно хората с дефицити са по- склонни към критика. Василиса каза за неуверените, а същото е и с дефицитите- всеки си има по- нещо, което не му е както му се иска и го избива на някъде. Въпрос на нагласа е накъде, но всеки, абсолютно всеки има право да бъде негативен, щом това му доставя удоволствие /макар да не мога да си представя как точно, но../

# 61
  • Мнения: 1 129
Добре, де,само перфектно изглеждащите ли имат право на мнение?
То,като се има предвид ,че такива почти няма,значи никой няма право да си каже кое харесва и кое не.....
Трябва ли да имам перфектна прическа,за да кажа,че косата на еди кого си не ми харесва?
Трябва ли да съм с идеални мерки,за да кажа ,че не ми допадат пълни хора?
Трябва ли да съм висока 1.80 ,за да кажа ,че не харесвам ниските?

И защо жена ,висока например 1.55 да няма правото да не харесва ниски хора?
Ама замислете се малко,като пишете....  


Имаш право на мнение, стига то да не е натрапвано и да не го превърнеш в 90% от разговора. Не си ли попадала на хора, които сякаш излизат на кафе или разходка - само, за да оплюят другите? Ако не си - добре, но ги има. И тук не става дума само за коментари - виж на тази жена обувките или виж на този мъж ризата, а за негативни коментари и определения. Ами не, за мен не е нормално ако тежа 150 килограма, да обсъждам пълна преминаваща жена и да я определям като дебелана или свиня. Избиването на комплекси в "пръскането" на злоба и негативизъм са неприятни всеки му.  Peace

# 62
  • Мнения: X
Бoяна ,
защо трябва да е непременно негативно?
Ето ти пример,и дано не ми се обидиш   Hug  ,   защото много ми допадаш....
Много ми харесва цвета на косата на дамата от аватара ти (предполагам ,че си ти) , но не ми харесва начина на подстригване.Няма негативизъм,няма ирония,просто на мен не ми допада.

Иначе ,нямам представа кой е по-склонен към критика...напоследък имам усещането ,че съм заобиколена само от критикари.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 795
Бoяна ,
защо трябва да е непременно негативно?
Ето ти пример,и дано не ми се обидиш   Hug  ,   защото много ми допадаш....
Много ми харесва цвета на косата на дамата от аватара ти (предполагам ,че си ти) , но не ми харесва начина на подстригване.Няма негативизъм,няма ирония,просто на мен не ми допада.
Негативизъм е, че да се фиксираш върху всяко нещо у другите, което не ти допада. Аз правя обратното, ако някой се подразня от друг веднага намирам нещо хубаво в него и му го казвам. Нямам никакъв повод да си причинявам негативна нагласа.

ПП Спокойно бих приела, че на само фризурата ми, но и че аз не ти допадам. На аватарите винаги съм със сминки на моя милост, защото заставам зад думите си с името и физиономията си, а не защото търся одобрение.

# 64
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Странно, нямам приятел който да коментира недостатъци на жените  newsm78

# 65
  • Мнения: 2 486
Странно, нямам приятел който да коментира недостатъци на жените  newsm78

И аз мога да кажа същото.

# 66
  • Мнения: 12 033
Странно, нямам приятел който да коментира недостатъци на жените  newsm78

И аз мога да кажа същото.

А аз имам колеги,познати мъже, които не само коментират недостатъците на жените, ами го правят твърде публично и с доза гордост от своеобразна и твърде странна себеоценка за остроумие.

# 67
  • Мнения: 1 788
Не познавам човек, който със ставането си сутрин да казва - "Аз съм смотан, грозен и глупав, трябва да се задоволявам с малко и да съм доволен!".
Вярно, понякога подобни коментари могат да бъдат доста забавни, казани в неподходящ момент.
Просто има хора, които коментират, поради различни причини - едни за избиване на комплекси, други - за да са интересни в очите на другите, трети - за собствено развлечение, четвърти - просто за клюката и т.н.
Не обръщам внимание и не се замислям. Натоварващо ми се вижда да мисля и за подобни неща. А и не случайно е казана онази приказка, за треската в чуждото и гредата в собственото око.

# 68
  • Мнения: 702
Всеки има право да няма вкус  Mr. Green

Мисля, че постоянното коментиране "недостатъците" на някого е задоволяване на собственото комплесирано Его. Недостатък е трърде неопределено и субективно понятие, що се отнася до индивидуалната преценка на всеки отделен човек.
Друг е въпросът, че един уважаващ себе си, що - годе възпитан човек, дори и да има комплекси, не би коментирал, още по-малко на висок глас, това, което смята за недостатък в хората, които среща.
Някак селяндурско и Бай Ганьовско ми се види...

# 69
  • София
  • Мнения: 2 430
Вчера се разхождах с една особа, изключително критична към външния вид на минаващите покрай нас мъже: единият бил късокрак, другият дебел, третият приличал на терорист, четвъртият бил с походка на гей, петият нямал достатъчно коса и така нататък, и така нататък. Естествено, мъжете на нейните приятелки и познати също не бяха помилвани: всички били ужасно грозни. Нито един мъж не беше в нейния клас, така да се каже. В крайната точка от разходката ни имах удоволствието (или не точно) да се запозная с половинката на въпросната, заедно от пет години: нисък (нямаше сигурно 1.7), най-малко 120 кг (не преувеличавам!!!), с очила и два големи златни зъба.

Трябва ли според вас да си направя някакви изводи за взискателната персона? Вие бихте ли споменали нещо по въпроса при следваща среща?

Твоята позната поне си има половинка  Laughing аз подобна персона,по нейна молба се опитах да я сватосам на няколко пъти..........естествено неуспешно,поради по-горе изброените причини.И до ден днешен търси иделаният мъж  Laughing

# 70
  • Мнения: X
Бояна ,
не съм се фиксирала върху снимката ти....сложила си я ,да не я гледам ли?    Laughing
И казах кое ми харесва и кое не,във връзка с темата.
Иначе и думичка нямаше да чуеш от мен ....    Grinning

# 71
  • София
  • Мнения: 12 795
Бояна ,
не съм се фиксирала върху снимката ти....сложила си я ,да не я гледам ли?    Laughing
И казах кое ми харесва и кое не,във връзка с темата.
Иначе и думичка нямаше да чуеш от мен ....    Grinning

Не си намерила болното ми място, спокойно, то стои дълбоко скрито и тъгува насаме. /Ако толкова се нуждаеш да го откриеш ще ти разкажа/
Твоя работа дали търсиш недостатъците у другите или не. Въобще не искам да те убеждавам, че не бива. Всеки трябва да следва потребностите си.

# 72
  • Мнения: X
Не разбирам защо търсиш скрит подтекст в думите ми.Няма такъв....Това,което пиша ,това искам да кажа.    Peace

# 73
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Бoяна ,
защо трябва да е непременно негативно?
Ето ти пример,и дано не ми се обидиш   Hug  ,   защото много ми допадаш....
Много ми харесва цвета на косата на дамата от аватара ти (предполагам ,че си ти) , но не ми харесва начина на подстригване.Няма негативизъм,няма ирония,просто на мен не ми допада.
Негативизъм е, че да се фиксираш върху всяко нещо у другите, което не ти допада. Аз правя обратното, ако някой се подразня от друг веднага намирам нещо хубаво в него и му го казвам. Нямам никакъв повод да си причинявам негативна нагласа.

ПП Спокойно бих приела, че на само фризурата ми, но и че аз не ти допадам. На аватарите винаги съм със сминки на моя милост, защото заставам зад думите си с името и физиономията си, а не защото търся одобрение.
Добре, в случая не мисля, че се фиксира върху негативното. Тя казва това ми харесва, но това не ми допада. Естествено е като видиш нещо то да ти се нрави или пък не. И дори и да не го изкажеш на глас си го помисляш. Помисляш си - това не е по мой вкус. Как би могла да възпреш тези мисли? Хубаво е, че си позитивен човек и търсиш положителното винаги, но няма начин да не обръщаш внимание и на отрицателното, дори само в мислите си.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 795
Естествено е като видиш нещо то да ти се нрави или пък не. И дори и да не го изкажеш на глас си го помисляш. Помисляш си - това не е по мой вкус. Как би могла да възпреш тези мисли? Хубаво е, че си позитивен човек и търсиш положителното винаги, но няма начин да не обръщаш внимание и на отрицателното, дори само в мислите си.
Да възпираш онова, което те пъне отвъртре вреди. Фалшивите напъни за позитивно мислене водят до депресии. На мен ми е възможно да не търся недостатъци, защото не мисля оценъчно в общия случай.  Оценявам и меря негативите само на неща, които ме засягат пряко. Като се сетя за Краси си представям великолепни торти и тази представа ми носи естетическо удоволствие. Ако се фиксирам ще и намеря сто кусура, като на всеки, но в случая те не ми вършат никаква работа. В живота има прекомерно много реално негативни, ужасяващи неща, които не мога да игнорирам. Те ми стигат, за да търся още без нужда. И пак казвам, не укорявам онези, на които търсенето на на недостатъци им е от полза. Всички имаме различни потребности.

Общи условия

Активация на акаунт