Истерии и тръшкане до дупка

  • 4 183
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 372
Леле scarly, вие май сте с една идея по-зле и от нас - предвид тази драма с количката Shocked

А най-любимата ѝ играчка е да бута количка за кукли, само като види такава и веднага се завтичва да я превземе от детенцето, което я бута. Сега сме ѝ взели такава за коледа.

Явно се мисли за много голяма и важна за да се вози, бебешка му работа  ooooh!

# 31
  • Мнения: 52
Оставям я да реве никакво внимание не и обръщам , нареве се и спре после ме гледа ядосано ама аз и викам "неможе" и тя пак свъси вежди почне отначало с плача.сега вече явно разбра , че няма да я огрее и за минутка се разсърди и забравя.тактиката е да разбере детето ,че и да реве ефекта ще е 0 , тя даже и като падне някъде само и казвам "нищо няма"и тя става без да плаче , а честно казано падаме по много пъти на ден.има деца който като паднат и цял свят разбира , ако ти намери детето слабото място горко ти ще го използва  много са хитри малки манипулатори.

# 32
  • Мнения: 354
Здравейте момичета!И моето дете е голям инат,реве и се тръшка за всичко,което не става на нейната.Надявам се да е само определен период,така наречения бебешки пубертет(въпреки,че някои тотално отричат да има такова нещо)То всъщност тя от бебе си е крива,ама аз си се успокоявам сама,че е период Simple Smile Като сме сами двете я оставям да си реве,реве реве и спира.Доста пъти съм се изкушавала да и дам това за което реве сама да спре,но устисквам,че да не се учи,че с повечко рев и ще става на нейната Blush Иначе баща и всичко и дава,явно и неговите тъпанчета са по слаби от моите Grinning и при него се гевези повече!

# 33
  • София
  • Мнения: 12 374
scarly, това с бутането на количката ме разсмя от сърце....ми явно девойката ти наистина не се възприема за бебе, редно е да уважавате чувството и за собствено достойнство Simple Smile  Hug

n di, май повечето татковци са по-меки и отстъпчиви от нас...поне това са моите наблюдения. Уж се стараят да възпитават и да показват някаква строгост, но нещо много бързо клякат пред две разплакани очички Simple Smile
То не че на мен ми е лесно да и отказвам разни неща, напротив - обичам си детето безумно много и всеки път се чувствам като садист когато я разплача, но просто знам че ако не се поставят граници, ще става все по-страшно. И нямам предвид само, че ще отгледаме един тръшкащ се егоист - доколкото съм чела, липсата на граници при възпитанието плаши и стряска и самите деца. Всъщност те имат вътрешна необходимост да им се определят ясни правила. Затова и когато пробват да пробият дадена забрана за 345218-ти път, всъщност го правят от стремеж да си докажат че, ето, има правила и светът е познаваем и ограничен....иначе всичко им се струва адски несигурно и променливо.
Та май проблема идва от там че ние като възрастни очакваме те да мислят като нас....а това просто няма как да стане Simple Smile За нас щом сме повторили една забрана, че и потретили, и почетворили, значи нещата са ясни. И се вбесяваме когато наследника пробва отново и отново да направи някоя пакост, сякаш без да му пука от възможните последствия.
Абе, не е лесно, но пък без малчовците ни животът е празен някак...и абсолютно безсмислен, поне за мен Peace

Всъщност сега ми хрумва че повечето, които пишем тук и се оплакваме от тръшкащи се деца, сме с момиченца. Дали пък ще се окаже че момченцата като мънички са по-спокойни и сговорчиви, или се заблуждавам Thinking

# 34
  • Мнения: 354
просто знам че ако не се поставят граници, ще става все по-страшно. И нямам предвид само, че ще отгледаме един тръшкащ се егоист - доколкото съм чела, липсата на граници при възпитанието плаши и стряска и самите деца. Всъщност те имат вътрешна необходимост да им се определят ясни правила. Затова и когато пробват да пробият дадена забрана за 345218-ти път, всъщност го правят от стремеж да си докажат че, ето, има правила и светът е познаваем и ограничен....иначе всичко им се струва адски несигурно и променливо.

Tаис и аз съм на абсолютно същото мнение!Само че понякога колкото и да се опитвам да не показвам,че съм ядосана и да обяснявам спокойно просто не ми се получава Blush Направо ме подлудява  smile3511

а за това,че момиченцата май са по инатливи,не знам не съм се замисляла честно казано,но едва ли...просто тук такива мами сме се улучили  Wink По скоро си е до детето

Последна редакция: ср, 30 ное 2011, 21:36 от Boten Mary

# 35
  • Мнения: 54
Аз се включвам и тук по тази интересна тема. Ние също много обичаме да се тръшкаме и най-ужасното става, когато се затръшка по средата на улицата.... Хиляди пъти ми е идвало да си оскубя косата, но напоследък само й казвам "няма да ти дам еди какво си" и става на моята. Е може би не във всички случаи, но в повечето. Много често и тя взима играчки на непознати деца и не иска да ги връща после и само като й кажа "Ако не ги върнеш няма шоколад" и моментално ги връща на детето. Ама както прочетох по-горе набарат ли ти слабото място... мале мила. А за татковците значи аз мога да се успокя с нашия татко, той много много не глези. Нашата щерка има голям респект към баща си, значи ако аз й кажа нещо да направи го прави с хиляди молби, а щом татко й каже нещо веднага го прави или съответно не прави. Simple Smile
Абе деца какво да ги правиш Simple Smile Пълни са с номера и хиляди изненади Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 092
За бебешки пубертет чували ли сте  Laughing
Е , вярно година и три месеца като че ли е малко рано , но пък "симптомите" почти напълно съвпадат .
Ето малко инфо :
http://www.momentofpeace.net/2010/bebeshki-pubertet
http://semeistvo.rozali.com/bebe/p7557.html
И от форума има една тема на мама , чието дете е било на 1годинка , която се е оплакала от това , ето я
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=505447
Търпение и разбиране са ключа .
Нищо ненормално не се случва .
Сега обаче , когато ми се случва за втори път си признавам че много по-леко го приемам и на моменти дори ми е смешно  Sunglasses

# 37
  • Мнения: 372
Всъщност сега ми хрумва че повечето, които пишем тук и се оплакваме от тръшкащи се деца, сме с момиченца. Дали пък ще се окаже че момченцата като мънички са по-спокойни и сговорчиви, или се заблуждавам Thinking

Не знам дали са по-спокойни и сговорчиви, ама са пъзльовци  Crazy Моята мома като види момченце на нейната възраст веднага се затичва да го гушне, а те съответно веднага тичат да се скрият при майките си. В началото много им се обиждаше (даже със сълзички), но сега директно ги игнорира и тича да гушка батковците само  ooooh! ooooh! Пък те се изненадват, ласкаят и почват да ѝ показват играчките си. Умна е, още от сега знае как да ги върти  hahaha Joy

За смешното - и на мен почна да ми става смешно, когато трябва да съм много сериозна и не знам как да се владея  Laughing Ей на оня ден вечеряме, тя се обърнала да зяпа телевизора и разлива лъжичката, баща ѝ изключва телевизора, при което тя се обръща и със заповеден тон посочва тати, после дистанционното и телевизора. Звучеше като "ЪЪЪ ъъ ЪЪЪЪ!!!", но съм сигурна че искаше да каже "Дистанционното, телевизора, ВЕДНАГА!!!"
Е, тук вече баща ѝ избухна в смях със сълзи, а тя гледаше супер изненадана и не разбиращо  Heart Eyes Heart Eyes Много са сладки, и наистина трябва да се уважава достойнството им  ... по възможност Grinning

# 38
  • Мнения: 354
Не знам дали са по-спокойни и сговорчиви, ама са пъзльовци  Crazy Моята мома като види момченце на нейната възраст веднага се затичва да го гушне

 hahaha и моята е така все отива да ги гушка и целува,а те все бягат Thinking Ама ние понякога искаме и момиченцата да целуваме Joy А батковците ходим и ги дърпаме отзад за якенцата и ходим да ги гоним Whistling голяма любовчийка ще става май Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 3 092
Като майка на момченце да кажа -бяга при мене , ама ги и блъска мацките ... по някое време ще се усети че така не се прави , но да видим кога  Laughing
Дъщеря ми се гушкаше много и не посягаше на децата .

# 40
  • Мнения: 186
Слава Богу с тръшкане преди 2 г възраст не се сблъскахме,но имаше някои изпълнения след това.Важно е да се говори дори да изглежда,че няма ефект.
Моето голямо имаше едни моменти, откоито ми се изправяха косите.Както те държи за ръка се пуска и затичваше в най-лошия момент-близо до кръстовището.Викам и търча по детето като луда.Следва яко конско.Колко е опасно и как трябва да слуша..
И така една седмица-всеки ден подред.Тъкмо решавам,че по-добре да си седим в къщи и сякаш нищо не е било-държи те за ръка,спокойно и без нерви.След 1-2 седмици всичко се повтаря само проблема е друг.
Сега с второто дете изпитва ревност и понякога нарочно се държи лошо.Обикновено спокойното отношение помага.А и повечко внимание. Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 12 374
Eved, това внезапно хукване на някъде звучи страшно...ако моята ми го сервира един ден, направо ще получа инфаркт на място. Пу-пу, дано Господ ни ги пази децата Praynig

Иначе и ние ходим и галим другите, някой път налитаме и да ги целуваме, без значение дали са момченца или момиченца. Обаче ми прави впечатление че когато тръгне да целува или да милва някое детенце, то се дръпва и даже става грубо...не мога да си обясня защо, моята ли е твърде любвеобилна, какво ли... newsm78
Като се замисля, момченцата наистина се крият повечето при майките си, докато девойките направо почват да я бутат и да стават агресивни - в такива моменти винаги ми става много мъчно за нея защото е толкова сладка когато иска да погали някого...

И да ви се похваля - от два-три дена имаме подобрение, вече не се тръшка така неистово когато сме навън. По-спокойна е и доста по-рядко тика всичко, което вземе от земята в устата си. Това последното ми е най-ценно, че както писах в началото на темата, де що има боклуци по парковете все бяха проверявани как са на вкус Sick
Охх, дано наистина да се е поукротила вече че всяка разходка ми вдигаше кръвното до небесата...

# 42
  • Мнения: 354
Tаис много се радвам за вас!Дано да продължава така  Hug

Общи условия

Активация на акаунт