Помните ли игрите ни едно време?

  • 19 774
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
"Гори, гори кърпичка"...и нещо, което сега се прави на Хелоуин /с тиква/ - края на август, краят на ваканцията издълбавахме дини, правихме ги на фенери, светиха, светиха свещичките и така обикаляхме по улиците, по градинките...

# 16
  • Мнения: 1 129
И "Кральо портальо - отвори порти"  Grinning

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Те и сега играят.
Но сегашните деца, не излизат почти никога сами.Едното тъкмо излезе на другото трябва да се прибира , щото я не си е научило, я е на спорт, я на уроци.
 А пък ако някое тръгне да прави кална торта, бъди сигурна , че веднага майка му ще писне"ауу, погледни се на какво приличаш., повече да не съм те видяла." или нещо в този дух. Laughing

# 18
  • Мнения: 25 620
Така и така сте почнали със спомените, някоя няма ли да си признае и за игрите на "Чичо Доктор" със съседските момченца?   Flutter
Все още е петък...  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Така и така сте почнали със спомените, някоя няма ли да си признае и за игрите на "Чичо Доктор" със съседските момченца?   Flutter
Все още е петък...  Mr. Green

Аз  bowuu

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Така и така сте почнали със спомените, някоя няма ли да си признае и за игрите на "Чичо Доктор" със съседските момченца?   Flutter
Все още е петък...  Mr. Green
Много ясно! Ама сега сме на "ти" с анатомията!  Joy
Любими ми бяха " стражари и апаши"и "шише"!
А как се радвахме на портокалите и бананите на Нова година. А сега - по всяко време ще ми ядат банани, че и ще се мусят.
Ааа, бананите са гадни и лигави! Нищо, че някога бяха дефицитни!  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 407
И ластик....,народна топка,тетрис-малко по модерно!

# 22
  • Мнения: X
Така и така сте почнали със спомените, някоя няма ли да си признае и за игрите на "Чичо Доктор" със съседските момченца?   Flutter
Все още е петък...  Mr. Green
Ние със Здравко играехме на "Познай какви са ми гащите"
Но на мен ми беше много скучно да познавам неговите. Винаги се оказваха бели. А аз пусто все разни ромбчета, сърчица и кученца бълнувах.

# 23
  • Мнения: 31 195
На Кър.

# 24
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Така и така сте почнали със спомените, някоя няма ли да си признае и за игрите на "Чичо Доктор" със съседските момченца?   Flutter
Все още е петък...  Mr. Green
Оф, ние с една приятелка играехме на любовници. Смяааатааай! Crazy Само, че не помня коя беше мъжа и коя жената... Май аз мъжа, но не съм 100% сигурна.
С една друга, пък, обирахме изхвърлените току-що фасове от разни хора и ги заварявахме. #Crazy
Боже и това е едно нищо от глупостите, които са ни хрумвали по време на игра навън. Яко беше! Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 480
Спасяванка, нар.топка, чайка, жоменка, настъпванка, дама, сляпа баба, футбол, хандбал, баскетбол, волейбол, федербал, билюри....

# 26
  • Мнения: 945
На "държави", на ламада и др.



# 27
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Айде и аз тука да поскачам малко на ластик  Laughing   Ама само ще скачам  Crazy, че броилките съм ги забравила  Embarassed

И сега се забавляват с някои от нашите игри, но си правят и техни, напр.: "Кисело мляко"  Laughing

# 28
  • Мнения: 1 731
Спомням си как играехме на куцалан ,чертаехме с камъни че все тебеширите свършваха,после ходихме до бай Дженьо за семки -топли,топли ни ги слагаше във фунийка и подскачайки се прибирахме до блока.Бяхме една тумба от 10-12 деца и винаги си ходехме така.Никога нямахме отсъстващи.Спомням си като беше лошо времето се събирахме във входа на блока и си правехме концерти и програми  с водещ,артисти и публика.Раздавахме си дъвки за 1-то място.а събота винаги ходехме на сладкарница .Ех,славно време беше. Heart EyesСега ме е страх да ги пусна до магазина. newsm78

# 29
  • Мнения: 7
Развален телефон, ораторе-бораторе, черния дявол, зазия, ластик, ядеш ли-ядеш ли, театър пред бабите от улицата, федербал, пиян морков, фризьори.

Общи условия

Активация на акаунт