ЗОНАТА и ние - 6 Тема

  • 39 367
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 73
При топлинна обработка на храната се променя основно съставът на водата.


Това определено не е вярно.Преди като спазвах стриктно ЗОната ги бях научил наизуст кое колко е сурово колко е варено и колко е пържено  Simple Smile
има си сайтове точно за това с доста детайлна информация
например месото сготвено има повече протейни отколкото когато е сурово, на повечето от зеленчуците пък или им се качват въглехиратите или им спадат.При някои храни разликите са ОГРОМНИ сурови и сготвени по един или друг начин ,така че както казах при готвенето в зоната става една голяма каша лично за мен


За тежките метали и аз съм на 99% сигурен че се изхвърлят от организма поне тея по гадните.Бях чел някъде преди време някакава статия че се натрупват някакви изотопи или незнам точно какво в емайла на зъбите .Знаело се също така в коя зона на планетата с какви изотопи/метали е замърсена и ако на даден човек му вземат един зъб за проба и го изследват могат да кажат в кой район на Земята е живял в даден период  Shocked така че пълно изчистване няма



E, факт е, че като спазвам същите мерки за готвени храни вместо сурови, отслабвам пак по същия начин. Кои са тези някои храни, които имат огромни промени при топлинна обработка? Хайде, дай да ги видим, да помогнеш и ти с нещо за каузата.
Сготвените храни може да имат повече протеин на единица тегло, и по-малко вода. Това е ясно, не е същото като да се увеличи протеина, едва ли е възможно това. А разликите не са толкова фрапиращи, иначе нямаше да се отслабва. Ако имаш инфо, дай сайтове да четем, че така само си говорим и нищо не правим. Изобщо не съм съгласна с това, което казваш

За металите - пак казвам, никъде не съм чела, че "пълно изчистване няма". Трябва да подкрепиш думите си с нещо сериозно.

# 706
  • Мнения: 73
Тук също може доста да се поспори отностно препоръчителната доза.Колкото изследвания толкова и различни резултати.Също така Световната здравна организация препоръчва доста по малки дози от Сиърс .А и аз съм се научил винаги да търся и второ,трето мнения по даден въпрос още по малко пък когато продавача ми казва да си купувам  повече от неговия супер скъп продукт /пък бил и той уж по качествен/
уфф, Simple SmileАко как да търсиш второ и трето мнение,след като той е открил Зоната,както и той открива ползите от високите дози рибено масло.За зоната търси ли второ мнение,ако търсиш негативни мнения,винаги ще ги намериш. До колкото знам,въглехидратите също бяха налагани от световната здравна организация по различни начини Simple SmileС което Сиърс не е съгласен,И другото което е,Сиърс не си налага основно неговото масло,нито казва купувайте само моето масло.Има фирми,производители на рибено масло,които рекламират 10000 пъти повече от сиърс продуктите си. В едно аудио интевю го слушах,и спомена за много марки рибено масло,с които пациентите могат да са спокойни за качеството на продукта.За съжаление запомних само една от споменатите.Ама както и да е,айде стига,че ставаме досадни с това рибено масло,ти си пий твоето масло,аз ще си пия моето в двойни дози Simple SmileИ горещо ти препоръчвам,да прочетеш книгата OmegaRX Zone.Тогава сигурно по друг начин ще гледаш на рибеното масло Simple Smile А и исках да те питам,ти какво имаш предвид,като казваш,че си доволен от твоето масло? В какъв смисъл си доволен? .Правиш ли си кръвни тестове,за да видиш резултатите?И не ми отговори на предния въпрос,как знаеш,каква е концентрациятана тежките метали в твоето масло?

davidorentol Не се притеснявай толкова от тези тежки метали. Човешкото тяло съдържа всички елементи, така че не може да няма и една молекула. Пречистването е за да се поддържа здравословен баланс. Иначе другото е несъстоятелност - как можеш да изкараш от тялото си който и да е елемент до нула и защо е нужно това? И това ли наричаш "пълно пречистване"?

Иначе за дозите на Сиърс, той изрично си казва - "високи дози рибено масло". Това означава високи дози рибено масло, а не това, което препоръчва СЗО.

# 707
  • Мнения: 294

уфф, Simple SmileАко как да търсиш второ и трето мнение,след като той е открил Зоната,както и той открива ползите от високите дози рибено масло.За зоната търси ли второ мнение,ако търсиш негативни мнения,винаги ще ги намериш. До колкото знам,въглехидратите също бяха налагани от световната здравна организация по различни начини Simple SmileС което Сиърс не е съгласен,И другото което е,Сиърс не си налага основно неговото масло,нито казва купувайте само моето масло.Има фирми,производители на рибено масло,които рекламират 10000 пъти повече от сиърс продуктите си. В едно аудио интевю го слушах,и спомена за много марки рибено масло,с които пациентите могат да са спокойни за качеството на продукта.За съжаление запомних само една от споменатите.Ама както и да е,айде стига,че ставаме досадни с това рибено масло,ти си пий твоето масло,аз ще си пия моето в двойни дози Simple SmileИ горещо ти препоръчвам,да прочетеш книгата OmegaRX Zone.Тогава сигурно по друг начин ще гледаш на рибеното масло Simple Smile А и исках да те питам,ти какво имаш предвид,като казваш,че си доволен от твоето масло? В какъв смисъл си доволен? .Правиш ли си кръвни тестове,за да видиш резултатите?И не ми отговори на предния въпрос,как знаеш,каква е концентрациятана тежките метали в твоето масло?

По този толкова важен за теб въпрос ще ти отговоря,знам че тежките метали в моето рибено масло са в нижощни дози и не са опасни за моето здраве.А ти знаеш ли колко са в твоето ?
Само не ми казваи че си проверила кои лот са и са ти казали от някъде си че са 0.05 pp  Wink
Защото това определено може и да не е така .
А знаеш ли колко тежки метали поемаш на ден ?с ГМО храната в САЩ и с чистия планински въздух който дишаш,а и с прясната вода която пиеш  Laughing Сигурен съм че не знаеш а ако знаеше биха ти побеляли косите
След това СЗО не налага въглехидрати тук си в грешка.А и мисля че когато става дума за съвети тази на СЗО тежи много повече от на някои си почти никому неизвестен освен на нас д-р Сиърс
И не само СЗО препоръчва по малки дози ,99% от проучванията и изследванията в тази област са с такива резултати

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 15:12 от davidorentol

# 708
  • Мнения: 294
E, факт е, че като спазвам същите мерки за готвени храни вместо сурови, отслабвам пак по същия начин. Кои са тези някои храни, които имат огромни промени при топлинна обработка? Хайде, дай да ги видим, да помогнеш и ти с нещо за каузата.
Сготвените храни може да имат повече протеин на единица тегло, и по-малко вода. Това е ясно, не е същото като да се увеличи протеина, едва ли е възможно това. А разликите не са толкова фрапиращи, иначе нямаше да се отслабва. Ако имаш инфо, дай сайтове да четем, че така само си говорим и нищо не правим. Изобщо не съм съгласна с това, което казваш

За металите - пак казвам, никъде не съм чела, че "пълно изчистване няма". Трябва да подкрепиш думите си с нещо сериозно.


Голямо доказателство извади ,щом ти отслабваш значи стоиностите не се променяли  Laughing Дал съм сайтове влез и се образоваи .И както гледам ти  трябва да подкрепиш думите си  с някакви факти а не да говорим празни приказки

# 709
  • София
  • Мнения: 1 047
Виемай много обичате да спорите  Joy
Всички сертификати, лекарства, дози и приети за допустими стойности на изследвания и и т.н. са измислени и се популяризират от СЗО и учени от цял свят с 1 единствена цел - печелене на МНОГО пари  Money На никого не му пука за хората и тяхното здраве, а само се работи  за измисляне на все по-нови и противоречащи си дори изследвания и открития, само и само да те накарат да плащаш докато си жив, безпир  Peace Така че спорите за глупости  Laughing

# 710
  • Варна
  • Мнения: 85
 [/quote]
пробваи през ибей,ето в англииския го има .....с доставка до бг общо 23.50 паунда
http://www.ebay.co.uk/itm/Liquid-Omega-3-480-ml-/220751908580?pt … sh=item3365d6cee4  .....
 

Има го и тук май същото течно,  а и с 4 $ доставка си е доста по-евтинко от ибейския вариант

http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Liquid-Omega-3-Deep-Sea-Fis … -480-ml/7908?at=0

# 711
  • Мнения: 294
Виемай много обичате да спорите  Joy
Всички сертификати, лекарства, дози и приети за допустими стойности на изследвания и и т.н. са измислени и се популяризират от СЗО и учени от цял свят с 1 единствена цел - печелене на МНОГО пари  Money На никого не му пука за хората и тяхното здраве, а само се работи  за измисляне на все по-нови и противоречащи си дори изследвания и открития, само и само да те накарат да плащаш докато си жив, безпир  Peace Така че спорите за глупости  Laughing

+1  Wink

# 712
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
По този толкова важен за теб въпрос ще ти отговоря,знам че тежките метали в моето рибено масло са в нижощни дози и не са опасни за моето здраве.А ти знаеш ли колко са в твоето ?
Само не ми казваи че си проверила кои лот са и са ти казали от някъде си че са 0.05 pp  Wink
Защото това определено може и да не е така .
А знаеш ли колко тежки метали поемаш на ден ?с ГМО храната в САЩ и с чистия планински въздух който дишаш,а и с прясната вода която пиеш  Laughing Сигурен съм че не знаеш а ако знаеше биха ти побеляли косите
След това СЗО не налага въглехидрати тук си в грешка.А и мисля че когато става дума за съвети тази на СЗО тежи много повече от на някои си почти никому неизвестен освен на нас д-р Сиърс
И не само СЗО препоръчва по малки дози ,99% от проучванията и изследванията в тази област са с такива резултати
davidorentolаз за разлика от теб не знам колко тежки метали има в моето. Проверила съм разбира се лот номера,и съм видяла сертификата.А това вече до колко е вярно,един бог знае. А ти чак си за завиждане, щом със сигурност знаеш за твоето масло,без дори да е със сертификат.И другото,след като мислиш,че Сиърс е никому неизвестен,изобщо защо следваш НЕГОВАТА  Зона,а не се хванеш с някой друг начин на хранене.Все пак за да си тук,малко или много трябва да имаш доверие на този доктор,и да се радваш,как ти смъква кръвното без лекарства със странични ефекти,нали?
За тежките метали,ще ти го напиша за трети път Simple SmileПонеже знам че ги вдишвам всеки ден,за това не искам  да си ги набавям допълнително от рибеното масло,пък било и то в минимални количества. За трети път ти го пиша,ти пак ме питай, ще ти го напиша и 10 пъти ако трябва:) За ГМО храните,не знам има ли човек ,който не е наясно с това,и не си мисли,че само в Америка има ГМО,много скоро за голямо съжаление никъде по света няма да има нормални семена,а и както сигурно знаеш,пчелите изчезват,и си прави извод.с "Монсанто"(най големите убийци на човешкото население)(еврей,масони,илюминати,Bilderberg Group най вече,всички тайни съдружия,контролиращи световния ред,и т.н)-никой не може да се бори,няма институция на земята,която да им попречи. ГМО е само един от хилядите начини за унищожаване на човечеството.Предполагам знаеш истината и за ваксините и за дребни уж безобидни неща като например флуорида в пастите за зъби и т.н. и т.н.На тая тема изобщо не ме закачай Simple Smile защото нямаш идея колко много съм запозната. И другото,най важното Simple Smile за прясната вода която пия Simple Smile От две години пия САМО алкална вода,или йонизирана вода,или kangen water,наричай я както искаш.Ако си запознат с това,знаеш за какво говоря Simple SmileЧе ако те хвана специално на тази тема,ще имаме големи дебати Simple Smile)))))
Сигурен съм че не знаеш а ако знаеше биха ти побеляли косите
За съжаление,знам прекалено много,но все още не са ми побелели косите Simple Smile Което сигурно се дължи на ВИСОКИТЕ дози рибено масло,което приемам Simple Smile)
За високите дози на рибеното масло,никой няма интерес това да бъде популяризирано,тъй като това значи че всички фармацевтични бизнеси ще замрат,не точно ще замрат,но ще се обазсмисли по голяма част от производството на лекарства,същото както спряха производството на електрическите коли,за които не е нужен бензин,същото и както се възпрепятства използването на безплатна енергия от слънцето,вятъра,вълните и т.н. На всичко това се пречи,заради ПАРИТЕ.Така че,и Сиърс е  е в една група с откривателите на електрическата кола,и много хиляди други откриватели на нещо,които пречат на световните магнати. Нямат шанс просто.
 Айде стига с тия спорове,тук в тази тема специално момичетата искат да отслабват и да си подобряват здравето благодарение на Сиърс,за това е тази тема,за Зоната,която той е открил Simple SmileАко не му вярваш,и ако не ти допадат неговите открития,просто не е нужно да ползваш съветите на "почти никому неизвестен освен на нас д-р Сиърс" което е друга тема,как стигна до извода колко е известен,и колко е допринесъл за медицината Simple Smileслед като малко микробиолози се навиват да прекарат живота си в изучаване и изследване на липидите Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 19:17 от Emigrantка

# 713
  • Мнения: 0
Хайде стига  вече с това рибено масло,споровете са излишни. Всеки решава сам за себе си да приема или не ,от кой вид  и на каква цена.

# 714
  • Мнения: 5
ей това им е хубавото на форумите, в този сблъсък на мнения се крие истината  Peace аз уж съм учила 2 години молекулярна биология, ама Emigrantка може да ми скрие шапката  Grinning


А за ГМО-то аз съм далеч от някакво категорично мнение; всъщност никой не знае със сигурност дали е вредно или не.
Сигурно всяка растителна храна в съвременния си вид е резултат на някакъв подбор и намеса на човека, а и не само растителна - като започнем с това кои крави отиват за разплод и т.н. Естественият ход на природата е нарушен от хиляди години , ГМО-то е някакво логично развитие на нещата, ако се погледне от тази страна, а не революционно.

а бях гледала за едни учени, генни инженери, които бяха създали някакъв сорт ориз със значително увечлиение на полезните и хранителни съставки, с който можеха да спасят милиони гладуващи, но не им дават разрешително, защото разбира се е ГМО
не знам как се взима такова решение и дано не ми се налага  Confused




иначе аз да кажа че съм свалила 3 кг вече  Mr. Green

# 715
  • Мнения: 0
Поздравления за теб и всички други..дано само с хубаво да говорим и след време за Зоната (не се и съмнявам де,понеже не виждам минуси).

И така иска също да попитам тези които искат да свалят килограми дали трябва да намалят блоковете си (примерно по изчисленията ми се падат 8 блока(дори 7.7), примерно да ги направя 7)

Също така видях че някои от вас смятат 42гр. месо за 1БП, а други 28гр. и съвсем се забатачих (по темата с тези грамажи свързани с месото както и каймата  Embarassed)

Надявам се да не досаждам, но постоянно се опитвам да получавам изпитана и сигурна информация, както вече споделих.  Praynig

# 716
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
ей това им е хубавото на форумите, в този сблъсък на мнения се крие истината  Peace аз уж съм учила 2 години молекулярна биология, ама Emigrantка може да ми скрие шапката  Grinning

А за ГМО-то аз съм далеч от някакво категорично мнение; всъщност никой не знае със сигурност дали е вредно или не.
Сигурно всяка растителна храна в съвременния си вид е резултат на някакъв подбор и намеса на човека, а и не само растителна - като започнем с това кои крави отиват за разплод и т.н. Естественият ход на природата е нарушен от хиляди години , ГМО-то е някакво логично развитие на нещата, ако се погледне от тази страна, а не революционно.
а бях гледала за едни учени, генни инженери, които бяха създали някакъв сорт ориз със значително увечлиение на полезните и хранителни съставки, с който можеха да спасят милиони гладуващи, но не им дават разрешително, защото разбира се е ГМО
не знам как се взима такова решение и дано не ми се налага  Confused
иначе аз да кажа че съм свалила 3 кг вече  Mr. Green
Submarine изобщо не се осмелявм да се сравня с твоите знания  Hug Ще има много много  хляб да ям ако искам да  те стигна Simple SmileА за математика пък да не говорим-направо се гипсирам като видя много цифри  #Crazy Питай Кармен,когато се наложи да ми обяснява нещо,свързано с изчисления:)милата сигурно изпада в ужас тогава,ама не го показва Simple Smile)))  Ние говорим обикновени неща тук ,от обща култура Simple Smile
А за ГМО,аз имам особено мнение,и искам да го споделя,все пак в зоната основното е храната,така че не съм много извън темата Simple Smile Това,което японските учени доказват,че променената генетична структура на ГМО храните има много вредни алергени и бактерии,и тия вируси се използват за трансфер на гените.И всичко това има дългосрочен ефект върху здравето при консумация .Или по простичко-цинизма на тая идиотщина е така наречената технология на Терминиращия ген.т.е растенията са генетично изменени така, че да покълнат само веднъж.Семе терминатор значи когато семето на едно растение стигне до определена зрялост,и точно преди да узрее напълно,прекъсващият ген се задейства и прекратява развитието на растението.т.е то става стерилно,безплодно.Което значи,че ако си един фермер,не можеш да събереш собствени семена  от твоята реколта,а трябва да си купиш семената от фирми като Монсанто #2gunfire. И това не е най лошото. Лошото е,че когато растение с прекъсващ ген разцъфти,и когато прашецът му се разнесе от вятъра или насекомите,генът се предава на други растения,като убива техните семена,когато стигнат до пълно узряване,и всички стават със стерилни семена. Confused Цялата идиотщина е за пари.ГМО мисля че се е развихрило още от преди 1996 ,и вече е твърде късно да се борим с каквото и да е,ГМО  е навсякъде-в Америка,Европа,навсякъде.А вече в САЩ и Канада просто няма соя и царевица,която да не е генно модифицирана.Пусне ли се веднъж ГМО,след няколко години всичко става ГМО Sad Всичко е заразено. И  #2gunfire Монсанто са най щастливи,фермерите трябва да си купуват семена,за да произвеждат еднократна реколта.И тук пак се стига до тайните съсловия,за контролиране на човечеството. След години,може би за нашите внуци или правнуци(ако маите са се объркали,и не дойде края на света) всичката храна ще зависи от няколко световни магната,които да продават семената,(които вече са с патент #Crazy),т.е от които да сме зависими заради храната.Когато в твоята нива попадне ГМО семе,фирмата идва,и те съди че ползваш техния патент без разрешение,и от там те задължават по законен ред да ползваш само техните семена. Само неколцина по-смели фермери,със доста спестени пари успяха да се измъкнат,но с почти опразнени джобове. За голямо съжаление,истината е много болезнена,и дори не  обичам да говоря за това. Но сега  реших да споделя колко е страшно това ГМО. Това е целта на ГМО- с две думи контрол над човечеството и се крият под лозунгите че спасяват милиони гладуващи. Hug

Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 05:31 от Emigrantка

# 717
  • Мнения: 0
Поздравления за теб и всички други..дано само с хубаво да говорим и след време за Зоната (не се и съмнявам де,понеже не виждам минуси).

И така иска също да попитам тези които искат да свалят килограми дали трябва да намалят блоковете си (примерно по изчисленията ми се падат 8 блока(дори 7.7), примерно да ги направя 7)

Също така видях че някои от вас смятат 42гр. месо за 1БП, а други 28гр. и съвсем се забатачих (по темата с тези грамажи свързани с месото както и каймата  Embarassed)

Надявам се да не досаждам, но постоянно се опитвам да получавам изпитана и сигурна информация, както вече споделих.  Praynig

Извинявам се че пак натрапвам въпросите си, но просто никой не ми отговори, а така мога да греша на всяко хранене и не е приятно да си полагал усилия и накрая да са напразно..пак сори   smile3525

И ако мога да добавя въпроса за канелата, какаото към мазнините ли спадат? newsm12

# 718
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Поздравления за теб и всички други..дано само с хубаво да говорим и след време за Зоната (не се и съмнявам де,понеже не виждам минуси).

И така иска също да попитам тези които искат да свалят килограми дали трябва да намалят блоковете си (примерно по изчисленията ми се падат 8 блока(дори 7.7), примерно да ги направя 7)

Също така видях че някои от вас смятат 42гр. месо за 1БП, а други 28гр. и съвсем се забатачих (по темата с тези грамажи свързани с месото както и каймата  Embarassed)

Надявам се да не досаждам, но постоянно се опитвам да получавам изпитана и сигурна информация, както вече споделих.  Praynig
И ако мога да добавя въпроса за канелата, какаото към мазнините ли спадат? newsm12
Cloudlet извинявай,че те забравихме Blush  в никакъв случай не можеш да си намалиш блоковете под 8, дори мисля,че и 8 са малко.То слабеенето не идва от малкото храна, а от контрола на инсулина ти Simple Smile Хапвай си по 8,ако са ти малко и по 9,обаче си стой стриктно в зоната,и излизай само при повод Simple Smileи след месец два ще се радваш на добри резултати. Ама да не вземеш да правиш като нашата Баронес,един ден вътре,един ден вън от Зоната,и в крайна сметка ... нищо Simple Smile) На седмица близо по половин кило трябва да си го стопяваш без проблем ако се храниш без грешки и без кръшкания Simple Smile А за какаото,не знам и аз,все се каня да ги питам тия от зоната,и все забравям  Hug ,за канелата  newsm78...какви количества смяташ да похапваш канела Simple Smile Не мисля,че ще взимаш със супени лъжици Simple Smile Не го брой,то си е подправка Simple Smile А месото,гледай по таблицата,има месо по 28,има и по 42,каквото пише там ,това мери Simple Smile Айде успех,и ще чакаме да докладваш Simple Smile И на мен много ми се иска да докладвам по някой минус,щото е много стимулиращо,ама всъщност вече се моля за някой плюс Simple Smile)

# 719
  • Мнения: 226
Момичета споделяйте минусите, за да действа стимулиращо за останалите  Praynig
Аз не мърдам от преди празниците, а тогава близо 2 седмици не бях в зоната  ooooh! но поне не съм качила...
В последно време не спя... лягам в 1 и до към 2 не мога да заспя и ставам в 8 без проблем - това не съм аз  ooooh! Дали е от Зоната, нали уж не ти се спи толкова от нея  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт