ЗОНАТА и ние - 6 Тема

  • 39 402
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 126
Аз бих искала да знам каква му е цената на Бари Сиърското риб. масло и за колко време стига...  съответно ще кажа тогава дали бих се присъединила? Hug

# 691
  • Мнения: 0
Здравейте. Искам да кажа, че съм нова в форума и зоната.. но съм стриктна. Може би точно за това имам някои въпроси (може и малко глупави да са, но са от голямо значение за успеха на Зоната)
Единият въпрос е: Попринцип не трябва ли пилешкото месо да е по голям грамаж от този на телешкото или свинското за 1БП?
Също така винаги в сурово състояние ли мерим месото и ако ви се наложи да ядете сготвено как го определяте (колко грама сготвено месо е 1блок) Благодаря предварително  Hug

Мога да кажа една много любима моя комбинация, която е лесна,вкусна и здравословна:
112гр. извара + един портокал + 12 фъстъка..всичко го забърквам и е като плодова салата... много практично   chef

# 692
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Момичета,маслото на Сиърс си е скъпо,поне за мен,въпреки, че живея американския стандарт,пак ми идва скъпо,като се има предвид,че пия по 6 капсули на ден. И не мисля,че при поръчка на по голямо количество ще има отстъпки. За това и се ровех толкова из нета,да намеря нещо по евтино,и както казах,за сега на Omapure излиза най на сметка,когато поръчаш 5 шишета с по 120 капсули,цената на едното излиза $21,95,което ,и концентрацията на EPA/DHA e много добра. Всъщност,на Сиърс маслото най изгодното е 240 капсули шишенце,което струва $56.95.И аз вече не знам от къде да си поръчвам,но наистина ви казвам,ако не знаете произхода на рибеното масло,по добре не го пийте. Обаче и не мисля,че някакво групово поръчване ще е от полза,все пак всеки живее в различни крайща на българия,отделно доставката не се знае колко ще струва. Много ми се иска да намерим фирма,която си продава продукта и в бг,така е най лесно. А за сега само Barleans  са на пазара. И варианта е преди да се поръчва от тях,да питате първо да ви дадат лот номера,и да си го проверите дали го има в сайта на IFOS. Когато ми остане време, ще гледам да проверя имената на всички фирми,който са при ИФОС,да видя кои о тях имат дистрибутори в бг. Много ми се иска да намеря такава фирма,и рано или късно,все ще излезе нещо Simple Smile

Последна редакция: нд, 15 яну 2012, 19:11 от Emigrantка

# 693
  • Мнения: 73
Миналия път като бях на диета, не знаех, че трябва месото и зеленчуците да се мерят сурови и ги мерих винаги готвени. Така ми е по-лесно. И ги мерех със същите мерки, както и за сурови. И пак имаше супер ефект Simple Smile

Защото, помислете си за метода "на око". Този метод определено има предвид готвена храна, а не сурова. Ако се имаше предвид сурова, щеше да пише изрично, а то не пише. В книгите пише, че няколко грама плюс-минус нямат значение. При топлинна обработка на храната се променя основно съставът на водата.

Emigrantka Това дето Бари Сиърс казва, че тежките метали не могат да се махнат или неутрализират, не съм го чела никъде другаде. Напротив даже, има билки, растения и добавки, например алое вера, които спомагат за неутрализирането и изхвърлянето на тежки метали от организма. Антиоксидантите точно така действат. Алоето е антиоксидант, но има и по-мощни от него. Сокът от нар, акай бери и други. От тези всичките съм взимала. Естествено, за мен няма начин да докажа какво точно действие има върху състава на кръвта. Но и Бари не може да докаже, че няма  Wink Така че, винаги е добре да се приемат антиоксиданти.

# 694
  • Мнения: 294
При топлинна обработка на храната се променя основно съставът на водата.


Това определено не е вярно.Преди като спазвах стриктно ЗОната ги бях научил наизуст кое колко е сурово колко е варено и колко е пържено  Simple Smile
има си сайтове точно за това с доста детайлна информация
например месото сготвено има повече протейни отколкото когато е сурово, на повечето от зеленчуците пък или им се качват въглехиратите или им спадат.При някои храни разликите са ОГРОМНИ сурови и сготвени по един или друг начин ,така че както казах при готвенето в зоната става една голяма каша лично за мен

За тежките метали и аз съм на 99% сигурен че се изхвърлят от организма поне тея по гадните.Бях чел някъде преди време някакава статия че се натрупват някакви изотопи или незнам точно какво в емайла на зъбите .Знаело се също така в коя зона на планетата с какви изотопи/метали е замърсена и ако на даден човек му вземат един зъб за проба и го изследват могат да кажат в кой район на Земята е живял в даден период  Shocked така че пълно изчистване няма

И варианта е преди да се поръчва от тях,да питате първо да ви дадат лот номера,и да си го проверите дали го има в сайта на IFOS. Когато ми остане време, ще гледам да проверя имената на всички фирми,който са при ИФОС,да видя кои о тях имат дистрибутори в бг. Много ми се иска да намеря такава фирма,и рано или късно,все ще излезе нещо Simple Smile
Емигрантка какви са тея лотове и сертификати от някои си.Струва ми се че прекалено много задълбаваш  .Тея сертификати откраи време в която и област  да са  се правят единстено и само за пари.АЗ съм сигурен че ще има и друга организация за рибено масло която да е дала на други фирми сертификати.Е на коя да вярвам?  Laughing
Сега че не трябва да се пие обикновено рибено масло съм съгласен,но щом е молекулярно дестилирано на мен не ми трябват никакви серификати от някои си.Даже съм сигурен че заради тези сертификати цената е скочила доволно.Ето на Сиърс течното е близо 95$ със доставката.Ми аз по скъпо рибено масло не съм виждал  Shocked
Може и да е хубаво но все си е рибено масло със ЕПА и ДНА вътре и молекулярно чисто.Аз си купувам същото като на Сиърс на цена не 95$ а 25$ ,разликата е че не  е сертифицирано,но си има пак толкова ДНА+ ЕПА като на Сиърс както и е чисто от тежки метали.Даже толкова ми хареса първото шише че  поръчах още две  Wink

Последна редакция: нд, 15 яну 2012, 22:49 от davidorentol

# 695
  • Мнения: 0
Цитат
има си сайтове точно за това с доста детайлна информация
например месото сготвено има повече протейни отколкото когато е сурово, на повечето от зеленчуците пък или им се качват въглехиратите или им спадат.


Ако може да дадеш линк ще съм благодарна, защото от седмица се ровя непрестанно но намирам и таблици които имат разминаване и т.н... #Crazy

# 696
  • Варна
  • Мнения: 0
Емигрантка, отново много ти благодаря , за всеотдайността, че ще положиш усилия да търсиш масло за БГ . Маслото на Баерленс, което е сертифицирано е с ниско съдържание на ЕПА ш ДНА, няма 50 %, иначе определено  не е скъпо.
Когато ми остане време, ще гледам да проверя имената на всички фирми,който са при ИФОС,да видя кои о тях имат дистрибутори в бг. Много ми се иска да намеря такава фирма,и рано или късно,все ще излезе нещо Simple Smile
E

Последна редакция: нд, 15 яну 2012, 23:37 от lenybeibi

# 697
  • Варна
  • Мнения: 0
davidorento, тава масло от което си ти доволен, от този сайт ли е http://www.4allvitamins.com/product_info.php?products_id=4453, преди време беше споделил, но за съжаление няма доставка за БГ   Sad

# 698
  • Мнения: 294
davidorento, тава масло от което си ти доволен, от този сайт ли е http://www.4allvitamins.com/product_info.php?products_id=4453, преди време беше споделил, но за съжаление няма доставка за БГ   Sad

пробваи през ибей,ето в англииския го има .....с доставка до бг общо 23.50 паунда
http://www.ebay.co.uk/itm/Liquid-Omega-3-480-ml-/220751908580?pt … sh=item3365d6cee4
 

Цитат
има си сайтове точно за това с доста детайлна информация
например месото сготвено има повече протейни отколкото когато е сурово, на повечето от зеленчуците пък или им се качват въглехиратите или им спадат.


Ако може да дадеш линк ще съм благодарна, защото от седмица се ровя непрестанно но намирам и таблици които имат разминаване и т.н... #Crazy


http://nutritiondata.self.com/  най-пълната дата
http://www.bb-team.org/hrani на бг,незнам колко е им е пълна базата данни и дали е вярна

или пишеш nutrition data или Nutrition facts в гугъл и си избираш някой сайт

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 00:42 от davidorentol

# 699
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Значи,пак да кажа,аз не съм доктор.Казвам каквото съм чела. До колкото знам, чрез приема на антиоксиданти може да се изхвърлят САМО ЧАСТ от тежките метали,не не и да се премахнат напълно. Имах предвид,че с високи дози  незнайно рибено масло,риска да натрупаме огромни количества тежки метали е много голям. И отделно високите дози рибено масло разрушават нивата на антиоксидантите в тялото ни,тъй като рибено масло е податливо към окисление, поради високата си степен на полиненаситеност.От което пораженията са двойни.И за това пък трябва да се взимат полифенолите,и изобщооо,объркана история Simple Smile)

Емигрантка какви са тея лотове и сертификати от някои си.Струва ми се че прекалено много задълбаваш  .Тея сертификати откраи време в която и област  да са  се правят единстено и само за пари.АЗ съм сигурен че ще има и друга организация за рибено масло която да е дала на други фирми сертификати.Е на коя да вярвам?  Laughing
Сега че не трябва да се пие обикновено рибено масло съм съгласен,но щом е молекулярно дестилирано на мен не ми трябват никакви серификати от някои си.Даже съм сигурен че заради тези сертификати цената е скочила доволно
Аз си купувам същото като на Сиърс на цена не 95$ а 25$ ,разликата е че не  е сертифицирано,но си има пак толкова ДНА+ ЕПА като на Сиърс както и е чисто от тежки метали.Даже толкова ми хареса първото шише че  поръчах още две  Wink
davidorentol тук сме за да си споделяме и обменяме опит. Аз не си налагам мнението,просто споделям Simple Smile А за тези сертификати...не знам какво да ти кажа,въпрос на гледна точка Simple Smile Ако ги нямаше тези институции,които да контролират фармацевтичните продукти,какви ли лекарства щяха да се продават на пазара, не знам Simple SmileДо колкото знам и за месата в България сега има стриктен контрол за това какви добавки им слагат,и трябвало да се гледа за някакъв знак на опаковката -стара планина,или нещо подобно беше. От което всеки се чувства малко или много спокоен да си купи месо или сирене с този знак,поне аз така мисля. Същото е с рибеното масло. International Fish Oil Control не задължават никоя фирма да мине през техните тестове. Всички производители на омега-3 имат сертификат за анализ за всяка партида, докато IFOS е трета последна инстанция, която всъщност чрез тестване по продуктите проверява достоверноста на тези издадени вече сертификати за анализ.
 И производителите ,които знаят,че нямат шанс да минат теста,не си и помислят за проверка от IFOS ,и си карат по норвежките стандарти,които са с далеч по ниски изисквания от колкото на IFOS. И цената на маслото не се вдига от това дали фирмите имат сертификати,както казваш ти,а от това,че самият процес на премахването на тежките метали е много скъп,а  естествено всяка компания иска да продава продукти с всевъзможно по достъпни за потребителя цени.За това и са много малко компаниите,които преминават прeз IFOS.

Ето ще ти дам сравнение на IFOS стандарта с норвежките стандарти:


IFOS Control Standarts                European Pharmacopeia                    Norwegian Medicinal Standards
    (ИФОС стандарт)                    (европейски стандарт)                        (норвежки стандарт)

Mercury(живак)-10 ppb                    100 ppb                                        100 ppb

       PCBs
(полихлорирани -45 ppb            N/A(не се проверява)                     N/A(не се проверява)
     бифенили)

Peroxide -3.75 meg/kg                    10 meg/kg                                        10 meg/kg

Lead (Олово)-10 ppb                        100 ppb                                            100 ppb

Totox Levels-20 meg/kg                 N/A(не се проверява)                       N/A(не се проверява)

Dioxins and Furans
(диоксини и фурани)-1 ppt               2 ppt                                               2 ppt

Както виждаш,на International Fish Oil Control  стандарта е много по стриктен в сравнение с другите. На всяка една компания рибеното масло съдържа EPA/DHA-естествено в различни концентрации,обаче как знаеш в твоето масло каква ти е концентрацията на живака и оловото?Simple Smileсъщо и на диоксините и фураните,които са крайно отровни вещества.Ами оловото,което е един от  най популярните токсични елементи в тежките метали?И без това всеки ден го вдишваме,чрез замърсения въздух,и не искам допълнително да си го добавям и от рибеното масло. Големите количества олово в организма причиняват дефицит на калций, желязо и цинк, и витамин D,като над 70% от оловото се натрупва в костите. И за живака е същия голям ужас-токсичното му действие  се насочва предимно към централната нервна система,а пък и да не говорим че се натрупва в мозъка, черния дроб, бъбреците, имунната система и т.н. и т.н. Това е моят отговор защо аз прекалено много задълбавам с тия сертификати. Както казах,всичко е въпрос на личен избор,аз не искам по горе изброените неща да влязат в моето тяло Simple Smile И норвежките и европейските стандарти не могат да ми дадат спокойствието при приемането на високи дози рибено масло. Личен избор разбира се,различни гледни точки,всеки тук споделя лични гледни точки Simple Smile И всеки сам избира какво и колко рибено масло да взима,и дали изобщо да го взима Simple Smile Лошото е,че всеки производител има правото да пише на етикета си каквото иска,например-високо пречистено,ултра рафинирано,молекулярно дистилирано и т.н.,,стига да не пише,че това лекува определен вид болест или обещание че предпазва от определено заболяване-за съжаление няма такъв закон.
 Все пак ми стана любопитно ти как знаеш каква е концентрацията на тежките метали в твоето масло. Сподели с нас,всеки отговор  е от помощ за някой тук  Hug



     

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 06:20 от Emigrantка

# 700
  • Мнения: 294
Все пак мисля че излишно си влезнала в някви матрици.За мен Норвежкия стандарт а и Европейския
ми звучат  как да кажа доста респектиращо .Не мисля че биха допуснали количества опасни за здравето.Всичко друго е реклама и много пари,вервай ми  Sunglasses Wink а и да доят такива като теб
 Ти правиш въпрос за "Mercury(живак)-10 ppb" което не знам колко  е но съм сигурен че всеки ден с въздух,вода,храна поемаш десетки даже стотици пъти повече отрови /включително и тежки метали/ без да го знаеш  Wink  

Въпрос на личен избор е да и не съм против купуването на изключително скъпо рибено масло ,просто лично аз мисля че съотношението цена/качество не е реално.
Колкото за бг стандарта за месото имаше скандали по едно време с едни проби и мисля че едва ли някои им има доверие

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 04:58 от davidorentol

# 701
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Все пак мисля че излишно си влезнала в някви матрици.За мен Норвежкия стандарт а и Европейския
ми звучат  как да кажа доста респектиращо .Не мисля че биха допуснали количества опасни за здравето.Всичко друго е реклама и много пари,вервай ми  Sunglasses Wink а и да доят такива като теб
 Ти правиш въпрос за "Mercury(живак)-10 ppb" което не знам колко  е но съм сигурен че всеки ден с въздух,вода,храна поемаш десетки даже стотици пъти повече отрови /включително и тежки метали/ без да го знаеш  Wink   
Да,никой не казва че норвежкия и европейския стандарт са отровни. Тук говорим че Сиърс препоръчва високи дози EPA/DHA,(въпроса тръгна от калкулатора за рибеното масло)  наистина по големи количества от нормалното,за да се получи наистина здравословния ефект който искаме,иначе си е просто полезна лека хранителна добавка, с лек ефект. И за да се набавиш необходимото количество,от което наистина да има здравословен ефект,трябва да взимаш двойно и тройно повече от това което е посочено на етикета. Норвежките стандарти не са опасни ако взимаш препоръчаното на етикета количество,но ако взимаш високи дози,тогава от огромно значение вече е концентрацията на тежките метали.И тъй като аз имам да поправям още здравословни щети,искам да взимам високи дози рибено масло,и за това се застраховам от всякъде,и просто си споделям с вас,и пак казвам,НЕ налагам мнение,просто си коментирам. И все пак мисля,че ако човек има две масла пред себе си,едното с норвежки стандарт,а другото с  IFOS стандарт,може би всеки ще посегне към това,което е с по малка концентрация на тежки метали  Hug
Ти правиш въпрос за "Mercury(живак)-10 ppb" което не знам колко  е но съм сигурен че всеки ден с въздух,вода,храна поемаш десетки даже стотици пъти повече отрови /включително и тежки метали/ без да го знаеш  Wink   
Точно поради и това е другата причина да гледам да търся по пречистено масло,защото и без това сме заобиколени от всякъде с тия отрови,и понеже много добре го знам,няма нужда да поемам още с маслото Simple Smile
10 ppb е съкращение на parts per billion (части на милиард)
 1  ppt е part per trillion (част на трлн.)
А за съотношението Цена/Качество..не знам,но като се има предвид,че са необходими около 380 литра обикновено рибено масло, за да се получи само четири литра високо пречистено масло....и другите 376 литра са боклук, и не всяка компания иска да има толкова много  остатъчен материал..Това няма как да се избегне във формирането на цената. А вече всяка компания си решава по колко да си сложи от горе чиста печалба. Естествено,че всеки иска да намери по евтино,но е много съмнително(след като знаеш какъв разход се получава при високото пречистване), да повярваш на продукт с уникална реклама,с изключително детайлен етикет,и с  много ниска цена.Освен ако производителя не работи на загуба, в името на народа Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 06:25 от Emigrantка

# 702
  • Мнения: 294
И все пак мисля,че ако човек има две масла пред себе си,едното с норвежки стандарт,а другото с  IFOS стандарт,може би всеки ще посегне към това,което е с по малка концентрация на тежки метали  Hug
Зависи обаче и каква е цената  !

Тук говорим че Сиърс препоръчва високи дози EPA/DHA,(въпроса тръгна от калкулатора за рибеното масло)  наистина по големи количества от нормалното,за да се получи наистина здравословния ефект който искаме,иначе си е просто полезна лека хранителна добавка, с лек ефект.

Тук също може доста да се поспори отностно препоръчителната доза.Колкото изследвания толкова и различни резултати.Също така Световната здравна организация препоръчва доста по малки дози от Сиърс .А и аз съм се научил винаги да търся и второ,трето мнения по даден въпрос още по малко пък когато продавача ми казва да си купувам  повече от неговия супер скъп продукт /пък бил и той уж по качествен/

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 06:35 от davidorentol

# 703
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Тук също може доста да се поспори отностно препоръчителната доза.Колкото изследвания толкова и различни резултати.Също така Световната здравна организация препоръчва доста по малки дози от Сиърс .А и аз съм се научил винаги да търся и второ,трето мнения по даден въпрос още по малко пък когато продавача ми казва да си купувам  повече от неговия супер скъп продукт /пък бил и той уж по качествен/
уфф, Simple SmileАко как да търсиш второ и трето мнение,след като той е открил Зоната,както и той открива ползите от високите дози рибено масло.За зоната търси ли второ мнение,ако търсиш негативни мнения,винаги ще ги намериш. До колкото знам,въглехидратите също бяха налагани от световната здравна организация по различни начини Simple SmileС което Сиърс не е съгласен,И другото което е,Сиърс не си налага основно неговото масло,нито казва купувайте само моето масло.Има фирми,производители на рибено масло,които рекламират 10000 пъти повече от сиърс продуктите си. В едно аудио интевю го слушах,и спомена за много марки рибено масло,с които пациентите могат да са спокойни за качеството на продукта.За съжаление запомних само една от споменатите.Ама както и да е,айде стига,че ставаме досадни с това рибено масло,ти си пий твоето масло,аз ще си пия моето в двойни дози Simple SmileИ горещо ти препоръчвам,да прочетеш книгата OmegaRX Zone.Тогава сигурно по друг начин ще гледаш на рибеното масло Simple Smile А и исках да те питам,ти какво имаш предвид,като казваш,че си доволен от твоето масло? В какъв смисъл си доволен? .Правиш ли си кръвни тестове,за да видиш резултатите?И не ми отговори на предния въпрос,как знаеш,каква е концентрациятана тежките метали в твоето масло?

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 08:48 от Emigrantка

# 704
  • Мнения: 493
С пожелание  за успешна нова седмица да споделя с вас

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 09:59 от dani1712

Общи условия

Активация на акаунт