Гласуване за Златната среда 2011 /за толерантност/

  • 4 343
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 547
За себе си приех, че тази категория означава разум. Толерантност е халтаво понятие, омърсено от несръчна масова употреба. Разумът изисква дадености на интелекта, емоционална граmотност, образованост и, хм, неспокойна спалня, преносно казано.

А, именно. Прекрасна мисъл  Simple Smile Толерантността е доста фалшиво понятие и за жалост е последното, което в природата съществува, независимо от художествените щения на човека. Тя, природата, е дори напротив - безпощадно нетолерантна. Но поставена по горния начин, категорията за мен добива смисъл и давам гласовете си за Ментова, Десетте цента и Хърмайъни. Първите два вота вече обосновах, а третия давам не по лични мотиви (за съжаление не се сещам нищичко за въпросния потребител), а защото да спечелиш милото отношение на толкова хора няма начин да е без причина.

# 61
  • Мнения: 3 634
Защо ме няма в тази категория?!?! Считам, че не цените моят нрав по достойнство и ще се замразя!  Crossing Arms

А между другото Хърмаяни, Бояна и Смарти.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 611
За мен толерантност е да приемаш хората такива каквито са. След толкова постове тук, в които многократно съм опитвала да убедя други в своята теза съм твърде далеч от толерантността. Но ще направя крачка напред и няма да кажа за кого ще гласувам. Благодаря на всички толерантни потребители, защото срещата с тях е урок.

# 63
  • Мнения: 6 713
От изброените - Хърмаяни

# 64
  • Мнения: 12 683
Формулировката не ми харесва и на мен - среда.  По-подходящо би било Лейди на годината - за тези, които с английско спокойствие и възпитание твърдо защитават позициите си.   

# 65
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Хърмаяни, Бояна и Смарти.   

# 66
  • Мнения: X
Хърмаяни
Бояна
Клонка

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Предвид толерантността на темата  Simple Smile отхвърлям възможността за агитации и надцъкване - дадох 3 гласа наведнъж.

# 68
  • Мнения: 46 587
Нямах намерение да се включвам в темите за номинации, защото в последните години са един откровен сеир. Едва се дочаква ноември, за да се пуснат анкетите и да напсуват другарчето спокойно, без страх от бан. Не знам откъде идва тази агресия, но явно се харесва, щом се повтаря всяка година...

За толерантността - не мисля, че толерантен значи да приемаш чуждото мнение, би било лицемерно, в толкова шарен свят и на децата им е ясно, че всеки човек си има предпочитания. Толерантност е да не обиждаш и осъждаш този с/у теб само защото харесва червено, а ти синьо.
Пример - с една от потребителките тук, с която съм водила най-ожесточените спорове, поддържам и лични контакти, че и съвети съм искала Blush не я съдя, но и не копирам нейния начин на живот, само за да й покажа "толерантност". Радвам се, че и тя прави същото, показвайки истинска толерантност към мен, а не в кавички.

Винаги ми е било интересно да чуя аргументите на отсрещната страна, даже в определени случаи са ми били полезни. Но в повечето теми се получава така, че някой тропне с крак - Това не е нормално, без да може да посочи дори една причина за позицията си, а едновременно с това те ръчка да му пишеш своите мотиви, като го направиш пък следва - защо го пишеш, гледай го как се оправдава и т.н.  Grinning


П.П. Моля писанията ми да не се приемат за агитация, бях провокирана от информация, която по неведоми пътища стигна до мен, че споделяли гласувалите, че нямат идея коя е Хърмаяни, но гласуват под формата на наказателен вот. Искам да им кажа, че са дали гласа си на правилното място, и това е чудесен повод да започнат да я четат  bouquet

# 69
  • Мнения: 1 129
За мен 100% -тов победител тук е Хърмаяни. От профила на тази жена лъха нежност, добрина и някаква приятна доза благородство.

Другите ми два гласа отиват при Не се сърди човече, която също винаги спазва добрият тон и не натрапващо изразява мнението си и Клонка, която преди година бе първият потребител, с който влязох в някаква дискусия и бяхме на различни мнения, но тя стилно, изискано и абсолютно елегантно ми представи другата гледна точка   bouquet

# 70
  • Мнения: 4 781
Много се изкушавах тук да гласувам пристрастно и да подкрепя Flip, Ментова и Iris04 - които за мен са едни от най-ценните потребители, които срещнах през последната година.

Но все пак ще се придържам към разбирането си за номинацията - което включва голяма степен неутралност и безпристрастност и ще подкрепя Хърмаяни и аз.

# 71
  • София
  • Мнения: 23 124
Това гласуване е предрешено.
Освен Хърмаяни, фаворит в тази категория ми е Ирис.

# 72
  • Мнения: 2 931
П.П. Моля писанията ми да не се приемат за агитация, бях провокирана от информация, която по неведоми пътища стигна до мен, че споделяли гласувалите, че нямат идея коя е Хърмаяни, но гласуват под формата на наказателен вот. Искам да им кажа, че са дали гласа си на правилното място, и това е чудесен повод да започнат да я четат  bouquet
     Благодаря за милите думи, Човече.
     Мисля, че е редно да споделя - не сме се засичали с crazy chick по горещи теми. Когато тя пишеше по активно в Клюкарника, аз просто четях. Ако и сега пише активно - разминали сме се. А в ДиС и "Родители, отглеждащи сами децата си" май никога не съм я засичала. Не се припознах в първият пост, не приемам другите ѝ думи като обидни или вотът като наказателен. Първите са лично отношение към категорията, вторите отразяват факти.
     
     Впрочем, за мен номинациите са повод за забавление, макар признавам, притежавам известна доза суетност и се почувствах поласкана от големия брой номинирали ме, и гласували.  Hug

# 73
  • Мнения: 46 587
Не съм чела темата, ще погледна постовете на crazy chick  Rolling Eyes

... и се почувствах поласкана от големия брой номинирали ме, и гласували.  Hug

Нормално е да те номинират и харесват, не са толкова много хората, които без нищо насреща да дават професионални съвети и да помагат на хора в нужда, особено в твоята сфера, за което най-вече имаш моя глас Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 405

П.П. Моля писанията ми да не се приемат за агитация, бях провокирана от информация, която по неведоми пътища стигна до мен, че споделяли гласувалите, че нямат идея коя е Хърмаяни, но гласуват под формата на наказателен вот. Искам да им кажа, че са дали гласа си на правилното място, и това е чудесен повод да започнат да я четат  bouquet

Как наказателен вот? Изобщо не е такава номинацията  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт