Крем за около очи - IV тема

  • 80 968
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 37
Да не забравяме, че кожата е орган и ние може да се намесим в неговите функции с неправилни медикаменти и козметика.  Типичен пример са дерматологичните унгвенти. При неправилна намеса може да се получат реакции на кожата, които да се поправят дълго време. Ясно, че козметиката цели добри резултати, но дълбоко се съмнявам в ефектите на много "революционни" открития като колагена, нанотехнологиите и други.Последиците в дългосрочен план не са изучени Да не забравяме, че марките се подчиняват на правилата на пазара, а там конкуренцията е динамична. Търсят се визуални и бързи ефекти за потребителя. Кожата си има естествен ритъм на обновяване и регенерация. Може да се забавя с годините, но ние трябва леко да се намесваме. Имам и съмнения за действието на много други съставки в кремовете, които са неизбежни за съхранението им, но как се отразяват на кожата?
Подкрепям kiora в твърдението, че може да влияем на процесите, а често и не само със забавяне. То се разбира, че кожата ще се стреми към възстановяване след всяко чудо, което и поднесем, но това не означава, че не можем да и вредим с козметика.

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 08:41 от didaka

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Момичета, предложете някакво кремче от аптечната мрежа за околоочен контур, за първи бръчки. Нямам още 30 г., но нося очила и много си присвивам очите.

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте! Много ще съм ви благодарна,ако ми препоръчате някакъв крем за около очи- на 18 съм и въпреки възрастта ми- клепачите ми са доста отпуснати.. Бих искала нещо стягащо,от което да има поне минимален ефект..   Confused

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Моите фаворити (за сега  Mr. Green) са Лумене - серум със стволови клетки + околоочен, на Шисейдо и Кларинс. Но пак да си сверя часовника  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 32
RoC са ми фаворита

# 50
  • Мнения: 796
Здравейте,аз също си търся подходящ крем за около очи,в последно време забелязвам и аз тъмни кръгове под очите.По принцип си търся и крем за лице,не само за околоочния контур и се чудя  между Cattier и  Essential Care.Има ли някой, който ги е ползвал и двата,за да даде отзиви.

# 51
  • Мнения: 776
Здравейте Simple Smile Влизам с молба да ми препоръчате хидратиращ крем за много чувствителна околоочна зона от т.нар. "медицинска" (аптечна) козметика.  В момента се сещам само за Сенсибио-то на Биодерма (който, по спомени, не беше достатъчно хидратиращ Whistling Tired), помагайте!  bouquet

# 52
  • Мнения: 1 875
Здравейте Simple Smile Влизам с молба да ми препоръчате хидратиращ крем за много чувствителна околоочна зона от т.нар. "медицинска" (аптечна) козметика.  В момента се сещам само за Сенсибио-то на Биодерма (който, по спомени, не беше достатъчно хидратиращ Whistling Tired), помагайте!  bouquet
La Roche Posay -  Hydraphase Eyes
Eucerin - AQUAporin ACTIVE
Lumene -  Sensitive Touch Soothing Eye Cream

# 53
  • Мнения: 776
Airborne, специални благодарности за бързото включване  bouquet Hug

# 54
  • Варна
  • Мнения: 37
kiora, http://www.aveneusa.com/soothing-eye-contour-cream/, ако трябва да е точно "медицински". По принцип всички дразнят, ако си с чувствителни очи. Не трябва да доближаваш окото. Вече слагам крем доста под него и поносимостта е добра.

# 55
  • Мнения: X
На Кларинс кремчето е много добро. От едно намазване и ми сваля подпухналостта.

# 56
  • Мнения: 776
kiora, http://www.aveneusa.com/soothing-eye-contour-cream/, ако трябва да е точно "медицински". По принцип всички дразнят, ако си с чувствителни очи. Не трябва да доближаваш окото. Вече слагам крем доста под него и поносимостта е добра.

Благодаря ти, didakabouquet,  не е за мен кремчето, но случаят е точно такъв - (изведнъж появила се) непоносимост, сълзене и много сериозно подпухване, когато кремът се сложи близко до окото ooooh! А от друга страна, може ли без околоочен крем?! Crazy Laughing  hahaha Така, де, тя баба ми все околоочни е ползвала... Извън шегата, наистина е много неприятна ситуация за дама, която е свикнала да ползва околоочен крем, като част от ежедневната си грижа за лицето. Peace

# 57
  • Варна
  • Мнения: 37
kiora, аз съм от дамите, които упорито слагат такъв крем, а въобще не трябва. Разбирам добре ситуацията. Наистина е чудно как майка ми и бабите ми, които имаха много запазени лица ( на сериозна възраст ) са имали такива без околоочен крем. Щом непоносимостта се е появила скоро е добре контурът да се остави спокоен ( без крем ) една седмица. После да се действа внимателно. Моят крем не ми дразни въобще, но не е "медицински" и съм писала много за него - Веледа. Тези "медицински " марки не са гаранция за добра поносимост. Пробвала съм почти всички. По - скоро натурални да се опитат.

# 58
  • Мнения: 1 167
http://myhome-bg.com/product/1946/krem-za-okoloochniya-kontur-pe … -krista-dzhi.html А това само от интернет ли може да се поръча?

# 59
  • Другата България
  • Мнения: 36 881

Аз си го купих от "Произведено в България" в зала Универсиада, и съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО  доволна Peace

Общи условия

Активация на акаунт