Любители на котки тема 56

  • 52 556
  • 762
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 343
За жалост, и ние нямаме радиатори за такова легълце.  Sad Котките така обичат да са на топличко... Зимата слагам пред печката сгънато одеало и отгоре възглавница, Пухчо там се излежава. Друго не успях да измисля.

# 196
  • Мнения: 1 175
Щом пускате котките близо до телевизори и монитори сложете и някакви минерали или цветя newsm78, които да неутрализират електромагнитното  излъчване.
Това важи за старите CRT монитори, новите (плосък екран) не са опасни  Peace


Дидитка, твоята котка все съм й се чудела като е женска как е толкова едричка без всъщност да е дебела. Обикновено сакаш е характерно за мъжките това. И е и с голяма главичка, верно. Много ти я харесвам.
Ми, щото всичко американско е голямо  Laughing Едричка е наистина, и кратуната й е голяма, и тялото й е дълго, пък не е особено дебела. За тукашна котка обаче не е голяма, просто са си по-едри. Особено мъжките пък са като агънца  hahaha Може би защото великанската порода Мейн Куун произлиза от съседния щат Мейн, и е допринесла с големината си към смесицата безпороден гювеч, към който принадлежат повечето котки. Като си идвам до България котките там ми изглеждат такива едни мънички  Grinning


А за радиатора няма нужда от легълце - който иска топло, се примирява и с ребрата  hahaha



# 197
  • Мнения: 3 822
А значи не е някакво мое внушение и визуална заблуда значи, Дидитка, а? И по филми като съм гледала... все ми се струват някакви такива огромни. Хайде примерно за прословутите и така желани британски сини съм чела, че имат здраво, добре оформено, едро тяло, окръглено. Та не се чудя. Но по филмите и обикновените американски ми изглеждат едрички.

Като казах британска синя... Вчера колега сподели, че искал да си вземе. Питам го: "Добре де, 200 евра...Убеден ли си, че искаш животинка, а не колекция, с която да се тафърчиш насам-натам?"
Убеден бил. Да бе, да. Барем веднъж да беше гледал някакво коте, па макар и помиярче, щях да оценя. А той нивгашки от котки не се е интересувал.

# 198
  • Мнения: 343
И мен ме дразни това масово отношение към домашните любимци - "Трябва задължително да е от порода, за да се фукам с него". Просто поредната вещ в дома... Не ме разбирайте погрешно - нямам нищо против животните от порода, всеки да взима, каквото иска, стига да го обича и да се грижи за него, а не да е само аксесоар.


Аз искам да имам приятелче вкъщи, на което да дам топъл и уютен дом, и да го обичам. Не ме интересува дали е от порода. Като каже някой: "За какво ти е този помияр?" ми иде да му издера очите.

# 199
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Това важи за старите CRT монитори, новите (плосък екран) не са опасни  Peace

Благодаря, не знаех  Hug

# 200
  • На небето
  • Мнения: 5 530
St. и моя би се разтопил от кеф. Той и в най големите жеги, се пече на слънце.  ooooh! А такова блаженство просто не е за изпускане, хем на меко, хем на топло.

Дидитка   hahaha Богданка, едва ли е толкова доволна от ръбестите ребра, ама като няма друго, какво да прави, топлината е преди удобствата.

# 201
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
St. , Британска късокосместа за 200Е просто няма, цената започва от 650Е за домашен любимец с договор за кастрация и може да стигне до 2000Е за развъдна дейност. (възможно е и някъде да скача още, но за сега моя опит е в този диапазон цени, каргото не влиза в цената)
Всичко останало е мижи да те лажем, породоподобни на конвейер за пари, та дори в нашите развъдници имам чувството, че котките им са от зоомагазин.
В БГ реалните представители навярно се броят на пръсти и е трудно да ги видим по изложбите, тъй като повечето са просто домашни любимци - кастрати, аз поне съм сигурна за две невероятни котки, абсолютно конкуретни на ниво международни изложби и подобни не съм видяла в нито един БГ развъдник, та за какво равзъждане можем да говорим у нас.
За мое огромно съжаление в БГ тази порода бе тотално разсипана в последните 2 години. Британеца го превърнаха в новия Персиец с тази разлика, че се намериха достатъчно образовани и обичащи персийците като порода хора, за да вдигнат нивото до международна конкуренция, но за Британеца не виждам светлина в тунела, не и докато всяка "сива" котка в БГ, се кичи с названието Британска късокосместа и се бълват поколения след поколения от породоподобни, следствие на тотална некомпетентност и неграмотност, единствено с комерсиална цел.
Хиляди пъти съм апелирала - единствената разликата от прибраното бездомно коте и това, което ви продават като Британец извън лицензиран развъдник, който разбира се не е български е точно тези 200Е.
Истината е, че проблема с тези котки започва да придобива плашещи измерения, но най-старшното е, че последствията остават за самите животни.

По отношение на другите въпроси съм писала фермани, но този път ще кажа само, че и тези котки има кой да ги обича и безкористно да дава всичко за тях в отглеждането им.

Дидитка много хубави снимки и клипчета на Богданка, ама така се те все на хляба мекото... Grinning

# 202
  • Мнения: 2 510
Моят Рижко използва мен за топло през зимата. Само дето ми тежи. През лятото не ме иска.
Обича да се крие в гардероба на спокойствие и да си спи между дрехите. Голямо търсене пада и въобще не се обажда като го викам или да дойде.
Доста е своенравен, ако иска да играе, значи си задължен, ако иска да спи не го закачай, но ако се отнася до друг въобще не се съобразява.

# 203
  • Мнения: 17 546
Василчо, домашният любимец на мои приятели, е превъзходна "порода", но е огромен! Тежи между 8 и 9 кг. Прекрасен, умен, добричък и синеок! Grinning Истински лъв е Laughing

# 204
  • Мнения: 616
ahasver имаш ли нещо против да закова поста ти на 1ва стр? Явно британчетата са много търсени напоследък, и в темата доста често се пита, мисля че е важно да знаят хората как стоят нещата.

Благодаря за всички за комплиментите за моите момчета.

# 205
  • Мнения: 359
Дидитка, ама Богданка Мейн Куун ли е?

# 206
  • София
  • Мнения: 13 045
Дидитка, ама Богданка Мейн Куун ли е?

 Laughing  Улична американска едра превъзходна  Mr. Green. Но пък наистина е превъзходна  Laughing. А очите ѝ са толкова красиви!  Heart Eyes

Дидитка, а защо не ѝ постелеш нещо мекичко върху радиатора, че чак на мен взе да ми убива  Mr. Green. Едно време (когато имахме парно) децата слагаха меки шалчета  Grinning.

# 207
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
ahasver имаш ли нещо против да закова поста ти на 1ва стр? Явно британчетата са много търсени напоследък, и в темата доста често се пита, мисля че е важно да знаят хората как стоят нещата.

Нямам нищо против, но поста ми е някаква наистина нищожна и ограничена брънка в информацията, за това как стоят реално нещата с избора, купуването и развъждането на породни котки, особено за човек тръгнал по този път.
Хората са тотално некомпетентни и само се подхвърлят изречения и думи за снобизъм и т.н., които всъщност не казват нищо, или се опира само до едното искам, нямам възможност и колко пари можем да направим сега, в крайна сметка става въпрос за живи същества, които отнасят всички последствия върху себе си, а не рядко са засегнати до степен, която не им позволява да съществуват нормално и това е наистина сериозен момент в цялостния проблем.

п.п.
За Бг развъдниците мнението си е лично мое и не ангажирам никой с него, просто си имам един куп причини, за да ги слагам на едно с комерсиалните производители на породоподобни.

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 16:01 от ahasver

# 208
  • Мнения: 0
Здравейте,
от дълго време се лутам из много от темите на форума, вкл и тази. Възнамерявам да си взимам коте, но още съм доста необразована за някои неща и се чудех дали ще може да ми дадете име на някой добър ветеринар за котета от Младост или само споменатия от 1я пост г.н от Младост 4 препоръчвате?

Благодаря предварително.

А, да - имате страхотни пухльовци и палавници!

# 209
  • Мнения: 616
ahasver разбирам, но е поне някакво начало, защото много хора сигурно си мислят, щом плащам 200ЕУ, няма как да не е супер перфектно всичко, толкова пари за една котка, и просто  не предполагат. Ако имаш някакви линкове подръка, или ако ти се занимава да пишеш подробно, ще включа и тези неща. Не виждам нищо лошо в това човек да се сдобие с котето, което желае, стига да не е за сметка на разбита репродуктивна система на друго коте и всички останали проблеми около неправилното развъждане Sad

Което ми напомня, всички които търсят дом на сиви котета или други породо подобни, да си имат едно наум с осиновителите, след онази тема от друг форум която котково пусна преди време, коментираха се некоректни осиновители, направо косата ми настръхна.

Общи условия

Активация на акаунт