Пиша, смятам и чета в Първи клас 2011/2012

  • 34 536
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Да се запиша в темата и да бягам по задачи, после ще ви прочета.

Благодаря за темата      bouquet

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Креми, всичко се учи - дори колективизма и търпимостта.
Аз обаче бих побързала - ако децата и родителите им се настроят срещу Никол ще бъде много трудно. За мен задължително е да посетите психолог било и платено - за да ви даде насоки как да свалите напрежението в детето и как тя да трансформира деструктивното поведение в градивно.
Аз като родител колкото и да влизам в положение - не бих търпяла сина ми да бъде блъскан и удрян повече от 2-3 до 5 дни. След това ще взема мерки, защото детето ми е също под огромен стрес и едно такова поведение би могло да му коства душевния покой, а и ще му създаде грешни представи кое  е позволено и кое не в поведението с околните.
  bouquet успех и действайте!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 798
 Hug
Те са буен клас и общо взето всичките се бутат и блъскат. Вчера се върна с надрана ръка, но даже не е споменала на госпожите, нито на нас, аз я видях и ми каза кой е бил. Лошото е, че тя го прави с всички, с цел налагане. Дразнят я, не я разбират. Още в началото с пъзелите имаше проблем, защото вижда преди другите коя част къде е, взима им от ръцете парченцата и ги слага на мястото им. Тя се дразни, че са бавни, те се дразнят, че им взима частите.  Confused Явно за всичко е така. Ще разпитам за детски психолог и ще действаме. До тогава разговори, разговори...дано има резултат.

# 18
  • Мнения: 723
Здравейте, момичета,
това ,с подаръците за госпожите, не го разбирам,
за последния учебен ден на четвърти клас-да, но за всеки празник-не,
Коледа, 8-ми март, Ден на буквите, рожден ден, имен ден.......,
отделно, има родители, които едва свързват двата края , а непрекъснато се дават пари-за охрана, за шкафчета, дарения за ремонт на салона по физическо,, за униформи.......
Ние, Слава Богу, не сме притиснати финансово, но около мен.....

Не искам мнението ми да става причина за спор, просто споделям вижданията си,

Хубав ден Simple Smile

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
 Peace
само още идея - пробвай да й покажеш как се чувстват децата като й се налагаш и не й даваш да свърши нещо сама (нещо което обича да прави)
пробвай да я тупнеш - да види какво е усещането.

# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Вчера Теди се прибра много щастлива. Имали са специален гост - авторката на буквара. Говорили, разказвала им интересни неща, на финала се разписала в букварчето на всяко дете. След това имали още една специална среща - този път им гостували богослови. Но истински, не студенти. А самите богослови са останали силно впечатлени от класа. Казали, че са много будни деца. Grinning Ще имат и други срещи с интересни хора, но по-натам. Grinning
Коледното тържество се очертава да бъде в детски клуб, по-точно в един арт център. Grinning

# 21
  • Мнения: 46 526
Klemy - психологът е добра идея, но без колективни усилия, от ваша страна и от страна учителя, не знам дали ще има ефект.
От това, което описваш, за мен и учителката им не си е свършила работата.

Здравейте, момичета,
това ,с подаръците за госпожите, не го разбирам,
за последния учебен ден на четвърти клас-да, но за всеки празник-не,
...

И аз мисля така, но... ще се съобразя с мнението на останалите, ако всички решат да има подарък.
Не са споменавали засега.

irka  Hug много съм доволна, дано е така и напред  Simple Smile


Честита нова тема и много успехи на първолаците  Hug

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
lulumba, кой организира тези срещи ?
знаеш ли ?

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
пробвай да я тупнеш - да види какво е усещането.

Едва ли е същото и ефектът ще е обратен, според мен.

Но подкрепям идеята за психолог, защото веднъж настроили се повечето деца срещу едно, трудно се оправят отношенията после.

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
....
пробвай да я тупнеш - да види какво е усещането.

Едва ли е същото и ефектът ще е обратен, според мен.

Но подкрепям идеята за психолог, защото веднъж настроили се повечето деца срещу едно, трудно се оправят отношенията после.

при моите деца този метод на показване, след като са били предупредени, че ще се случи  - действа безотказно. Не може дете да причинява болка и да не му се даде нагледно да усети какво предизвиква в другите. Поне аз така мисля.
Само пак да поясня, че да тупнеш не значи да ритнеш и да биеш (нещо което си позволява детето), но онагледява чувствата на жертвата и действа по-добре от голи обяснения и назидание.

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Наде, детето също търпи подобни случки върху себе си, Клеми разказва, че и тя самата се прибира надрана например. Очевидно това не върши работа, не "влиза в кожата на другия"... и трябва да се търси начин нейното поведение спрямо другите да се промени.

# 26
  • Мнения: 5 160
Цитат
Учителката каза, че е надраснала много възрастта си и "първокласното" ниво и предполага, че това е причината да не може да общува нормално с другите деца. Просто са й малки, мисълта й тече по-бързо и им се изнервя.
Не мисля да е това.

Относно теча на мисълта - при много от днешните деца си е така, но не всички се бутат и сърдят, че някой друг го е направил преди него.

И аз понякога съм повтаряла действие на ущипване, бутване, с въпроса - "приятно ли е, боли ли " Simple Smile

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
lulumba, кой организира тези срещи ?
знаеш ли ?

Срещата с авторката на буквара е организирана от класната, защото тя още в началото на годината каза, че има желание да я покани на среща с класа.  Peace За богословите - не знам.

# 28
  • Мнения: 46 526
Аз не смея да го ползвам, тя не е и била агресивна всъщност, но като цяло съм против, защото детето приема, че щом и родителите му понякога използват насилието (независимо с каква цел), значи е нещо нормално.

# 29
  • Мнения: 723
На мен пък реакцията на детенце на Клеми, ми се струва типично детска, миналата година в предучилищната група на Васко, такива прояви-бол, сега само децата,които не са посещавали предучилищна се проявяват от време на време Simple Smile,
относно налагането-това е черта на характера, не знам дали е нужно да  се стремиш да я променяш,
това, обаче, че удря и блъска-ако ,естествено не е провокирано, би ме притеснило,
вероятно ще се опитам да обясня,че това ще доведе до изолацията на другите деца от нея, ще остане  без приятели,  и госпожата ще и се разсърди,.....обаче все си мисля, че пролемът , ако има такъв, ще се израсте скоро, за мен , както казах, това са от онези детско-бебешки прояви, които нямат нищо общо с интелекта на детето, а по-скоро с опитността му.....

Общи условия

Активация на акаунт