Има ли желаещи от Пловдив за създаване на нещо като Родителски кооператив?

  • 8 147
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 621
Не знам за вас, но аз лично предпочитам да съм без детето си, защото той не стои без мен където и да е навън, а и просто ще ми е много по-спокойно и ще можем да проведем по-ефективен разговор. Съответно съм свободна през деня, без събота и неделя, но това до другия четвъртък. От тогава вече ще съм заета през деня и ми остава свободна само неделята.
Но това се отнася за мен. Където и както и да решите, няма проблем. Нямам нищо против ако има кой да гледа децата вечер, да се съберем на приказка на по биричка например... Wink  Laughing Аз също съм от Кючук Париж.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Това за без децата не е лошо предложение, поне за първата среща и един по-сериозен разговор. Също така подкрепям варианта да е в неделя ако ще сме без деца. А ако все пак решим да сме с децата- задължително като се поразтопи още снега, защото придвижването е трудно- с количка- сложна работа, без количка- малкия иска само в кишата да ходи  ooooh! Иначе аз съм от Тракия.

# 17
  • Мнения: 531
Супер, посъбираме се повечко заинтересовани. Аз съм ок и със и без деца.

# 18
  • Мнения: 1 759
Да се включа и аз Hug Моята дъщеря е на 1г. и 10м. от Кършияка съм,за сега Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте!Много се радвам,че ви намирам!!!:)))Искам да се присъединя към вас.Имам син на 1,5 год.и съм от Смирненски.Не прочетох коментарите.В момента нямам време.Ще се включа пак по-късно:)Доскоро:))

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Здравейте на всички!

Аз не влизам редовно, но с нововъведенията ми е по-лесно да следя интересните теми.

Съгласна съм за срещата, обаче аз в момента съм на работа. Момченцето ми е на 3 и ходи на ясла. Очаквам с нетърпение Септември, за да започнем с градината, защото в яслата много не се занимават с него.

На мен ми предстои второ раждане средата на Юни (дай Боже всичко да е наред до тогава). Тоест сега съм свободна отчасти съботите и неделите. Неделя следобяда, при това - виждам, че нещата се въртят около тези два дни - така ще имаме и вариант някой да гледа децата.

Относно идеята - имам приятелка в София, която е участвала в създаването на такъв кооператив. Не им е излязло особено скъпо, но голяма част от нещата са им подарени. Най-много средства са отишли за ремонт на мястото.
Понеже не знам кога ще успея да вляза отново тук ще споделя информацията, която получих от нея, ако имате въпроси - пишете ми и ще поразпитам още.
И така:
- за мястото - една свободна къща са използвали, за която обаче не плащат наем. Ремонтирали са я, което е глътнало парички.
- играчките им почти всичките са подарени.
- детска учителка - тук е сложничко, защото трябва да се има предвид, че човекът, който ще се наеме няма да е на трудов или някакъв друг договор, защото няма кой реално да го сключи с него. Остава висящ въпроса с осигуровките и заплащането. Ако се наеме учител/и.
- консумативи за игрите - моливи, фулмастри, пастели, пластелин и прочие - набавят си сами.
- обзавеждане - подарено им е. Това ще бъде предизвикателство, като се има предвид, че едно столче е около 10-15лв, и то пластмасово.

Това е за което се сещам. Хубава седмица от мен!

# 21
  • Мнения: 28
Здравейте,

аз също имам интерес, но известно време не успях да ви следя. Имаше ли вече среща или все още се планира такава?

# 22
  • Мнения: 23
Здравейте,
времето вече е страхотно и става за срещи и навън Simple Smile не е имало среща,поне не организирана от тук Simple Smile да ви кажа,че аз отпадам Wink  успех!  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 172
Много интересна идея  Grinning
Моите деца не посещават детска градина,защото аз съм си вкъщи,но пък ако имате нужда от учител по музика съм насреща  Heart Eyes /няма да искам осигуровки  bowuu / .С три деца съм,но за 1 час преди обяд мога да се освобождавам  Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Елфичка, предложението ти е страхотно, но както забелязвам не сме много сериозни и активни, а би било добре.

Аз лично предпочитам нещо по-различно от стандартната ясла и детска градина, защото там и сутрин и вечер облъчват сина ми с анимационни глупости, които у дома не допускаме. Но какво да се прави?!

Дано се раздвижим малко.

# 25
  • Мнения: 2 172
Елфичка, предложението ти е страхотно, но както забелязвам не сме много сериозни и активни, а би било добре.

Аз лично предпочитам нещо по-различно от стандартната ясла и детска градина, защото там и сутрин и вечер облъчват сина ми с анимационни глупости, които у дома не допускаме. Но какво да се прави?!

Дано се раздвижим малко.

Няма нищо.Да знаете,че съм насреща.Мъжът ми си е вкъщи до обяд,имам висше предагогическо образование по музика/за училища и детски градини/-със специалност класическо пеене и пиано съм.

Много е добра идеята наистина.А за облъчването....ако няма телевизор ,няма да има облъчване  Grinning Тъкмо ще се спести от бюджета  Laughing

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Определено е така - за телевизора.

Принципно нямам против да има от време на време нещо за гледане, но да е доста добре подбрано. Новите анимации са меко казано отвратителни и страшни, а за последствията от гледането - просто не ми се коментира.

Иначе ми се иска да направим нещо. Аз доста поразпитах, и определено не мисля, че ще ни е прекалено скъпо.

Плаща се една нормална заплата примерно на 2 учителки (важното е да си ги намерим), а ако решим може и мамите да поемем грижата, но все пак е добре да има и поне един педагог.

А за храненето - можем ние да носим нещо за закуските или следобедните закуски, а може да се ползва и детска кухня. Но, така като гледам много се разхвърляме и отлагаме и може и нищо да не успеем да направим. Дано не съм права! Аз от началото на май може би ще съм по-свободна, защото излизам в болнични преди раждането, така че до тогава, ако не се организираме ще опитам да съм по-настоятелна. Но като гледам за сега не сме кой знае колко много. Не, че е необходимо де....

Дано се получи. Ще е добре и за децата ни и за нас, надявам се!

# 27
  • Мнения: 621
Събрахме се достатъчно хора, стига всички още да имат сериозен интерес. Предлагам вече да си направим първата среща. Нека всеки пише кога му е най-удобно и ще определим заедно дата и място. Мисля, че най-справедливо е мястото да е около центъра, за да е удобно на всички, но не виждам проблем да се срещнем и там, от където има най-много хора например.

# 28
  • Мнения: 28
Аз съм на линия. Някъде в центъра ще е наистина най-добре за всички. Бих предложила като време да не е точно по обяд, иначе други претенции нямам.

# 29
  • Мнения: 1 759
Такааа, и аз съм на линия. аз не мога от 2 до 4-5 ,защото дребс спи и няма кой да я гледа.През друго време съм ок. Също съм за центъра някъде.

Общи условия

Активация на акаунт