Има ли желаещи от Пловдив за създаване на нещо като Родителски кооператив?

  • 8 149
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 789
sweet_maniche никъде не сме приети, аз на практика съм безработна и финансово не сме добре, засега ще си се гледаме вкъщи.

# 46
  • Мнения: 1 765
Аз нямам ЛС Thinking

# 47
  • Мнения: 621
Момичета, не съм пускала ЛС на тези от вас, които писаха вчера в темата и явно я четат. Писах на останалите, които са писали по-отдавна и просто ги помолих да се включат тук да кажат дали все още се интересуват, за да видим дали ще се съберат достатъчно хора да се действа. Предположих, че щом писахте тук, се интересувате и следите, извинявайте.  Peace

Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 15:47 от Viktoria09

# 48
  • Мнения: 2
Здравейте,
Аз имам траен интерес към темата, но имам възможност да присъствам на срещи само в събота и неделя. Хайде да се видим кои сме Simple Smile

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Момичета, аз съм с новородено и за съжаление няма как да се включа в близкия месец.

# 50
  • Мнения: 621
А имаш ли още интерес, да те смятаме ли по принцип?

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Принципно да - ако пишете информация тук ще съм много благодарна. Ще се опитам да следя темата по-редовно.

# 52
# 53
  • Мнения: 488
Аз получих ЛС, благодаря за което. Обаче дъщеря ми вече ходи на ясла и свикна доста добре, първоначално се притеснявах, че няма да се случи и търсех алтернативи когато писах в тази тема. Пожелавам ви успех, идеята си струва!

# 54
  • Мнения: 881
Здравейте! До един момент следях темата, след това "затаих" дъх в очакване на класирането за детските градини. Синът ми не е приет никъде, едва ли ще бъде и на следващите класирания. Мисля си за частна детска градина, но ако се сформира родителски кооператив бих предпочела него, не само от финансови съображения.
Обаче не съм съвсем на ясно как функционира подобна структура. Децата разделени ли са по възраст (в някакви микрогрупи) и участва ли педагог? Вълнува ме най-вече вторият въпрос, защото в противен случай това не е обучение, а отглеждане. Освен това, не всеки може да се вкючи активно в процеса предвид служебни или други ангажименти.
При ясна визия за начинът, по който ще изглежда един родителски кооператив, заявявам готовност да се вкюча.

# 55
  • Мнения: 621
Sea breeze, лично моята нагласа е да се създаде място, съобразено с вижданията и желанията на всеки един от нас, независимо дали отговаря точно на определението "Родителски кооператив" или нещо друго. Ние сами да определим визията, функционирането, правилата и всичко останало.
Не е задължително според мен официално да се сформира някаква структура, но като се има предвид, че от 5-годишна възраст образованието на децата е задължително, то ако се гледа в дългосрочна перспектива, ще трябва да се направи официално, иначе родителите ще бъдат изправени пред проблем когато децата им навършат тази възраст. В същото време пък за някои това може да е просто временно разрешаване на ситуация.
Аз лично приемам участието на педагог като задължително, както и доста други неща, но това са си моите виждания. Нещата просто трябва да се обсъдят надълго и нашироко и заедно да изберем пътя.

# 56
  • Мнения: 881
Sea breeze, лично моята нагласа е да се създаде място, съобразено с вижданията и желанията на всеки един от нас, независимо дали отговаря точно на определението "Родителски кооператив" или нещо друго. Ние сами да определим визията, функционирането, правилата и всичко останало.
Аз лично приемам участието на педагог като задължително, както и доста други неща, но това са си моите виждания. Нещата просто трябва да се обсъдят надълго и нашироко и заедно да изберем пътя.
Този отговор напълно ме задоволява. Ако се съберат достатъчно хора с аналогично мнение, бройте и мен.

# 57
  • Мнения: 12
Здравейте, интересувам се, ако има среща ще се опитам да дойда.

# 58
  • Мнения: 12
И аз се интересувам!!!

# 59
  • Мнения: 881
А аз отпадам - намери се местенце за моя син. Желая ви успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт