Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 93-тa тема

  • 168 665
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Показвам ви днешната торта и ще приспивам малкия, утре ще ви изчета...

Торта "Дядовата ръкавичка":



- и още

# 691
  • Мнения: 1 438
Досега рисувах меденки  и джинджифилови бисквити, пекох мъфини за благотворителния базар на дъщеря ми в училището, но нямам сили да снимам."Простряни"са да съхнат на масата тази вечер.И понеже няма сняг, а много ми липсва....една снежна картинка с новите ми Ароматни бисквитки с бадемово брашно

# 692
  • Мнения: 112

BiankaD, страхотна сърничка в снега Hug
mari_eta, тортатат е невероятна, ще зарадваш много детенцето  bouquet
От мен разядка с печени чушки, орехи и чесън



Нещо като Милинки на розички - с готово тесто Peace,

# 693
  • Мнения: X
Стефина,Яна,Нинка/леля Ог,Гуинет,Меганс,Мадла,много ви благодаря за вниманието и похвалите,дами!  bouquet

Нямам нищо подготвено за показване,затова няма да спамя поименно,макар че мнооого неща си харесах,,но не мога да не поздравя всички за чудесните предложения и предколедната подготовка,страхотни сте,момичета!
Хубав ден! Hug

# 694
  • Мнения: 901
аз правя опити и проби за Бъдни вечер.. та една стара рецепта, но с олио  :smile1:

Пикантни содени питки

# 695
  • Мнения: 1 591
Момичетааааа, страхотни сте просто, нямам думи за вкусотийките!  Кога ще успея да ги направя всички тези хубости, от всичко искам да пробваааам!  Невероятни сте, продължавайте в същия дух!   Hug
От мен последните дни:
Баница на врътки
Случайно попаднах на едни формички вчера и днес бързах да направя сладки за чашка
А без снимки останаха кюфтенца на фурна от моя мъж, а от мен домашен катък на Marieta и  руска салатка.
П.С. трябва да се науча да си намалям снимките, че излизат много големи, а опцията за по-малък размер ги вади 2х2см  newsm78
Хубав ден от мен!   chef

# 696
  • Мнения: 3
Росалинда, ще помоля за рецептата на коледния ябълков кейк!  bouquet

Рецепта:
195 гр. пресято брашно
150 гр. бяла захар
1 бакпулвер
1/4 ч.л. сол
1 ч.л. канела, сухата смес се разбърква.
2 големи яйца
85 гр. масло, разстопено на стайна температура
1 ванилия
2 с.л. изцеден лимонов сок
2 с.л. прясно мляко, пак се разбърква докато се усвои цялата суха смес. Тестото става лепкаво.
75 гр. орехи, нарязани на едро
50 гр. стафиди
454 гр. ябълки, обелени и нарязани на кубчета. Разбърква се.
Всичко се разстила в правоъгълна тавичка /20см.х20см./, с поставена хартия на дъното.
Пече се в предварително загрята фурна на 170 градуса за 35-45 минути до златисто.
След като изстине може да се намаже със сладко/но само желето на сладкото без плода/ или да се поръси с пудра захар.

# 697
  • Мнения: 1 313
Снощи до късно борих тази тората Grinning
Моето момиче става на 5 год. Почерпете се за наше здраве Simple Smile


Princess cake by Photography By Kemi H, on Flickr

# 698
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Мариетка, purple tulips , Бианка, чудесни сладкиши!
Матце, Лабрекс, ей такива трапези много обичам! Peace
Марабу, точно за такава содена питка си мислех за Бъдни вечер!
Еси, да ти е жива и здрава малката принцеса. Много красива торта си и направила! Peace

Ето го и моя шотландски коледен кейк "Дънди" с рецепта

# 699
  • Мнения: X
Краси...* може ли рецептата за Бостънските коледни сладки

Заповядай!    Peace

http://hihonas.blogspot.com/2011/12/blog-post_20.html

# 700
  • Варна
  • Мнения: 202
Мари ета разкашна торта
Бианка грабвам си бисквитка
Мишки хубава баничка,ще споделиш ли за "врътките"
Есу страхотна торта си направила за твоята щерка   newsm51да ти е жива и здрава и много късмет
Гуинет чуден е кейка ти
Росалинда,Дора,Лабрех,Мат,Луча,Марабу,Ванилия,Тайна изкусително апетитно
За днес кашкавалки,салатка,свинско варено и кебап с картофено пюре






 

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 15:31 от megansg

# 701
  • Мнения: 144
Хайде да се наредя предколедно до майсторките и аз!
Боцвам си от всичко, много сладко, много апетитно, много ароматно, както винаги!
Дано ви харесат и моите предложения!

Като начало едни филенца от бяло пилешко месо със соев сос



така нареченият миш-маш ала мъжо...само яйца и печена капия



една бърза, но много вкусна пица



имаше и две чудесни зимни салати, но ги ометоха преди да ги заснема, нищо другият път


и за край, но съвсем не накрая, моята гордост   ароматни коледни бисквити!








# 702
  • Мнения: 132
Всички много сте се постарали за Коледа и изобщо. Гуинет много впечатлителен кейк! Мариетка, esy много приятни и красиви торти!    bouquet  megansg и вас е вкусно както винаги! Simple Smile

От мен тази вечер само един чай, а на който му се разглеждат снимки тук да цъкне! Simple Smile



# 703
  • Мнения: 1 591
esy чудесна торта!  да ти е жива и здрава дъщеричката!   bouquet
Гуинет интересна идея за кейк, записвам рецептата, мойто мъж много ще я хареса  Heart Eyes
Краси...* благодаря за рецептата.  Бостън ми е слабост, ще ги направя съвсем скоро  Peace
megansg баничките ги направих така:  смесих 4 яйца, около 200 гр сирене, 4-5 лъжици изцедено кисело мляко, половин бучка разтопено масло, щипка сода.  намазвам кората с мазнина, наръсвам смело със сместа, хващам късата страна и навивам две кори едновременно, като руло.  сгъвах два пръста, после още веднъж, още веднъж, докато остане кора за две загъвания.  намазвам с мазнина крайчетата на "рулото", което се е получило и загъвам страниците, за да не изтича сместа.  след което довършвам последните две сгъвания на "рулото".  така всяка получила се тръбичка премествам в намаслена тавичка, опитвайки се да я завия на кравайче.  някои от тях се спукаха, но не се отрази на вкуса  Laughing  върху всяко кравайче сложих малко парченце масло, колкото бобче.  изпехок ги на бавна умерена фурна.
п.с.взимам си от кашкавалките и кебапа  Heart Eyes
maqaami чуден мишмаш.  как направи глазурата на бисквитите?
на всички останали много  Hug

# 704
  • Мнения: 148
Привет момичета,много вкусно и апетитно ухае при вас както винаги.Аз надзъртам редовно и ви наглежд.ам,но със моите манджички приготвени на бързо няма смисъл да снимам.Коледни сладки не съм правила въпреки че много ми се искаше и им се канех,ама все не остава време.
Ето днес някои както винаги простички неща
Еси,да ти е жива , здрава и много да ви радва малката кукла  bouquetБарбито е прекрасно.
сандвичи                                                                                                                                         спанак

яхния от пилешко със лук

и някоя и друга торта



има още но много дълго стана.

Общи условия

Активация на акаунт