Мама елхата украсява, а МАРТеничка във коремчето й шава - 8

  • 28 216
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 234
рipi13 мен вече 3 пъти ми изследваха секрета докато съм бременна. по ЗК се полагаше веднъж, веднъж при влизане в ТК- там задължително правят, независимо закакво лежиш; и в по настояване на моята док.настояване
Женя, аз съм на мнение, че няма нужда да се мажат зърната с грмастан, но нека момичетата от ЛЛЛ да си кажат.

# 46
  • Мнения: 27
Момичета добро утро и от мен
very77 аз също ще имам близнаци и ще раждам в русе - там ми е най - близо.А за датата ще се оговоря с доки , той каза че ка началото на февруари ще я уточним да се надявам да нямам проблеми до тогава и да не се налага да правим нещо по спешност Praynig
Добре дошли на момичетата от ЛЛЛ - аз също подкрепям кампанията а и смятам че ще ни е от полза и ще се чувстваме по добре когато получаваме съвети от професионалисти  Simple Smile
За работата аз също съм в болничен от средата на 4ти месец- е не по мое желание но доки ми каза ,че след серклажа трябва да лежа повечко а и бременността с близнаци се водела рискова, та аз усилено си почивам вкъщи и когато времето позволява излизам на разходки.
И като за довиждане пожелавам на всички едно слънчево и усмихнато начало на новата седмица  Hug Heart Eyes


# 47
  • Мнения: 571
Добро утро Hug
Малката тази нощ се изтресе от леглото и сега сме с подута устна.Толкова кръв и изтече милата.
След малко сме на контрола при педито-дано казже,че има подобрение Praynig
И аз съм ЗА да имаме помощ от ЛЛЛ
секрет в ТК ми изследваха,но не знам какви са резултатите.След последния курс на Гино-Дактарин да чукна на дърво нямам толкова силно течение Praynig
Това за сега от нас.Усмивки

# 48
  • Мнения: 1 722
Ехей, колко много сте изписали ... ще се върна да чета. Утре ще ходя на ЖК и сега си записвам въпросите, които искам да задам ... а те са толкова много... със сигурност ще ги забравя ако не са в писмен вид. След прегледа утре ще пиша с резултати  Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 187
DragostinaNikolova 45 дни преди термин е първия болничен ( те са 3 по принцип), по време на него се плаща само здравно от работодателя, ти нищо не внасяш  Wink

# 50
  • Мнения: 3 595
Здравейте момичета  Hug
Благодарим ви за топлото посрещане! Ние също се радваме, че ще бъдем до вас в тези така вълнуващи мигове от живота ви Heart Eyes


Бръмбазела Дени/Арлина  аз съм За вашето присъствие и съвети. Отдавна гледам страницата ви и събиранията, които правите Бебешко кафе, но досега все не ми остава време да дойда на някоя среща. Обещавам скоро да ви посетя:) Hug

Винаги сте добре дошли  Heart Eyes Срещите, лекциите и бебе-кафетата са посещавани от много бременни жени, които искат да обменят опит с вече родилите жени. Можете да видите как се случва кърменето на едно или пък на две бебета, да зададете въпросите, които ви изникват или ви притесняват. Можете да си вземете компания -  бъдещия татко, баба, сестра или приятелка за подкрепа. Когато родите никога не е излишно още някой да има същата информация като вас и да ви успокои в случай на нужда.

Момичета от ЛЛЛ - на вас също благодаря за инициативата и ангажирането с нашите проблеми. Аз така и така днес влизам с въпросче. Сестра ми ми даде едно кремче за зърна и каза да мажа. Кремчето е DARMASTAN. Ако може малко повече информация как точно се нанасят подобни кремчета и как  ние първескините да се подготвим за кърменето. (Много противоречива информация прочетох  по темата)

Привет Женя,
Природата цял живот ни подготвя за това, че един ден ще станем майки. Първо си играем с кукли, имитираме мама, после в пубертета започва цикъла, а гърдите ни се променят, за да се подготвят за кърменето един ден, когато това се случи. Преди бременността, гърдите са изпълнени предимно с мастна тъкан, която определя и размера им. Когато жената зачене, мастната тъкан отстъпва място на жлезистата тъкан, която ще играе роля в храненето на нашето бебе или бебета. През началото на втория триместър започва отделянето и на коластра, която се променя като състав според гестационната възраст на бебето и дори да се случи то да се роди по-рано, гърдите биха имали мляко със състава необходим на бебето за конкретната възраст. Пак през бременността по ареолите (тъмните кръгове около зърната) се появяват малки бабунки/изпъкнатини, които се наричат жлези на Монтгомъри. Тяхната роля е да осигуряват необходимата еластичност на кожата и да я поддържат така, че да не е суха и да не се разранява. Секрецията, която те отделят е незабележима, но има мирис, който след раждането ще ориентира бебето за посоката на гърдата и съответно към млякото.

Гърдите на повечето жени наедряват малко или пък повече през бременността, а самите гърди често са чувствителни. Третиране, което причинява дискомфорт е по-скоро нежелателно, особено при по-затруднена бременност. Реално като подготовка при повечето жени, не е нужно да се прави нищо повече от това, което тялото само извършва. Вие, вашето тяло, вашият мозък работите усилено за отглеждането на бебето от момента на зачеването до отбиването на детето.

Мазането на ареолите и зърната с мазила преди раждането може да е ненужно, освен ако кожата не е неприятно суха и има нужда от допълнително омазняване. Ако е суха, би могло да се помисли измиването на гърдите да не е твърде често и да се избягват сапун/душ гел повече от веднъж дневно да речем, в зоната на гърдите, където има сухота. Твърде честото миене и след раждането, особено със сапуни и душ гелове, може да изсуши кожата и да доведе до разранявания на зърната. Това е и една от причините да се ползват кремчета от ланолин БЕЗ отмиване. Споменатия от теб крем, изисква да бъде отмиван всеки път преди кърмене и за вече родили жени, кремовете с отмиване са по-скоро неподходящи. През бременността, ако имаш такава нужда вероятно би могла да си го ползваш.   bouquet

# 51
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен в тази слънчева утрин на новата седмица! Мен нали може би ще ми се наложи от четвъртък да вляза за няколко дни в болницата - за пустата бактерия дето се не маха Hug
и от сега ми е тегаво - че мразя болници особено като се чувстваш здрав и нищо не усещаш.... ама какво да се прави - в нормалната ми урина съм бетон - но на стерилна показва наличие на еколи - и това си е то не бяха хапчета антибиотици води - нищо не сработи и тук идва момента да питам -
didita4u ти каква бактерия си имала и кой те каза да пиеш сребърна вода???2 аз запръв път чувам за това - моля дай повече инфо

# 52
  • Мнения: 1 722
Дени/Арлина имам питане. Въпреки, че съм в очакване на второ бебче, а първото кърмих до година и пет месеца имам много въпроси главно за проблемите при първото кърмене. След като родих сина си естествено, изминаха 6 часа преди да ми го дадат, сложих го веднага на гърдата и т.н. Трите дни през които бях в болницата нямах мляко /или поне видимо не/, но постоянно го слагах на гърдите. При изписването, прибирайки се вкъщи отведнъж гърдите страшно ми се напълниха, млякото тръгна да тече, но беше прекалено много, бебето не успявяше да го изсуче и съответно още същата вечер ми се запушиха каналите, адска болка, буци, ходих в болницата където ми биха инжекция окситоцин, последваха изпомпвания на ръка, с помпа, компреси със зеле, горещи бутилки с вода и т.н. Въпросът ми е как и дали мога да избегна това втория път? Имам ли някаква допусната грешка, която да изправя сега?

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 11:07 от Anita_79

# 53
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Охо, момичета! Чак сега виждам новата тема, а вие вече и 4 стр. сте изписали  Flutter
Запис и почвам да ви чета...

# 54
  • Мнения: 40
Здравейте мили тумбачета. Много сте писали за тези почивни дни.
Поздрави за празничната темичка, страхотна е.   Close-mas:

Etigra, по отношение за покупките за които питаш. Според мен астиратора за нос е много потребно нещо, защото ако се случи да ти се разболее детенце и да му потече носа - кошмара е страшен. Те не могат да духат сами, и се давят в собствените си сополи, не могат да спят и да дишат нормално. Ние сме брали ядове с една настинка с много гадни сополяци, имаме Baby Vac и се родихме с него, а и на детенце му беше по-добре. За шишетата всичко е до личен избор, стъклото е по-добре, не се омирисва така и т.н., но пък е доста тежко наистина. Ние счупихме две стъклени шишета и общо взето повечето ни бяха пластмасови. А и май на повечето фирми са предимно пластмаса.

pipi13, чудно ми е как ги хващат тези Е-коли и как точно ги лекуват докато бебето е в майката?!  newsm78 Понеже с Пламен на няколко пъти се борихме с какви ли не бактерии, едни от които бяха точно Е-коли. Много упорити и гадни бактерии, правиха му антибиограми, защото не всички антибиотици му действаха и беше кошмарно. Та хич не мога да си представя как така докато е в корема още могат да напарвят всички тези изследвания и да вземат съответните мерки ?!  newsm78

Женя, за мазилото дето питаш, Гармастан, аз съм доволна от него, но го ползвах след като родих, само в случаите когато зърната ми бяха разранени и имах проблем. То много успокоява и бързо се възстановяват, но трябва много хубаво да се отмива наистина преди всяко кърмене. Но не виждам смисъл да се мажеш с него от сега, само при необходимост според мен.

Ние също се разписахме в това Хипо, имаше доста хора но аз го минах много набързо. Купихме столче за кола за по-голямо дете, защото така или иначе ще дойде момент дето да ни трябват две столчета, пък и без това сме с две коли, да не се чудим столчето в коя от двете да го сложим последно и да го местим като луди. Мислихме да купим шейна на Пламен за Коледа, обаче се оказа че свекитата решили те да купуват по една шейна и на двете внучета /Пламен има братовчед, който е 9 месеца по-малък от него/, та купихме и две шейни да хванем прИмоцията, и ние с мъжа ми пак останахме без идея за подарък.  Laughing

Мира, ама стига вече с тези болести и болници бе момиче. Дано малечка ти се оправя бързо, че няма по-ужасно да ти е болно детенце. Стискам палци и се моля за вас.  Praynig


Благодаря за подкрепата от представителите на ЛЛЛ. Със сигурност всички сме ЗА и ще ни бъдете от огромна полза занапред.  Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета,

Благодаря за красивата коледна тема!

За подкрепата от ЛЛЛ, идеята е отлична и съм сигурна, че ще бъдете много от помощ.

˙·•● milkinis ●•·˙, те е-колите и другите бактерии са си при майката. При вагинално раждане има риск да се зарази и бебето. Затова се пуска микробиология в 9 месец, за да видят дали не е необходимо да се лекува майката преди раждане.

# 56
  • Мнения: 38
˙·•● milkinis ●•·˙ , pipi13 хващат ги чрез цитонамазка, ако е във влагалището,ако са разпространени и в организма излизат в стерилна урина...така разбират за тях. Когато ми излязоха резултатите от цитонамазката ми казаха,че имам количество Е-коли,но не е ясно дали са само във вкагалището и затова направихме  урина и там показа,че няма в тялото,за което аз бях благодарна. Лекуваха ме цял месец с вагинални ампули (беще ужасно), но се оправих. След лечението се прави пак цитонамазка и урина и резултата трябва да изключва тези бактерии. Но задължително се правят и като влезнеш да раждаш. Тези изследвания са важни, искайте си ги.

# 57
  • Мнения: 249
Здравейте, тумбачета!
Бързо напредваме с темичките. Имаше предложение в края на предната тема да слагаме пореден номер след заглавието на всяка следваща, за да се ориентираме по-лесно в хронологията след време (в случай, че ни потрябва някаква информация).
Аз в събота присъствах на сбирка на ЛЛЛ и ми беше страшно интересна и полезна информацията, която получих! В този ред на мисли искам да благодаря за предложението на лидерите на ЛЛЛ да ни помагат със съвети и всякаква друга полезна информация! Аз съм ЗА такава взаимопомощ!

# 58
  • Мнения: 38
pipi13 и аз така мисля,че малкото е изморено и все пак полудяло малко или много и усещам че плахо почва да възвръща  нормалните си движения. Обещала съм му повече да не го тормозя така и да внимавам много. То и без това остана малко цели 2 месеца и 20-тина дена, вижда му се краят.
*Мира* офф миличката, днес всичко при Доки ще мине добре и ще има положителни резултати. Бързо да оздравявате, че идват Коледни празници не бива така. Моля се за ВАс всичко да се оправи и да си дойде по-старому.
zakira30 мен ме лекуваха с Полижинакс 2 опаковки и после Лактажин. Слава богу се отървах от всички неприятни бацили. Стискам плаци! А тук един интересен материал, но преди това задължително съвет от Доки.
http://www.-spam112-/portal/statii/srebyrni-joni-262.html

# 59
  • Мнения: 0
Привет прекрасни!
  bouquet
Имате по едно ароматно кафенце от мен!

Благодаря за отговорите!
Благодаря за включването на ЛЛЛ консултантите, тъй като ще са ни много полезни.
Дени/Арлина, видях нещо, което ми е интересно тези жлези на Монтгомъри на брадавички ли приличат, защото аз имам такива. Имах няколко, които изчезнаха, сега си имам 2 новички на другата гърда Заблудих се, че имам нови брадавички, защото напоследък всяка година се сдобивам с такива екстри.
Имам още един въпрос: нормално ли е по ареолите на гърдите да се появяват по-тъмни петна, които после се излющват?
Благодаря!


Относно болничния вече нямам съмнения днес бях на преглед и споделих с доки за болки в корема, тя ги определи като контракции и каза, че трябва да си почивам.

За статистика да ви споделя: оказа се, че малко ми се е скъсила шийката на матката, не е обезпокоително, но трябва да пия магнезий.

Една слънчева седмица от мен!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт