Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 829
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 044
Мисля, че  банка ДСК имаше потребителски кредит до 30 000 лв., но срокът за погасяване май беше 10 години. Ако по- краткия срок не е проблем за теб избери потребителския, защото при ипотечния ще ти одерат кожата в началото, а и после е мътна и кървава. Освен това ,на съпруга  заплатата ако се превежда в банката и заплащаш поне две услуги-ток, вода или телефон чрез разплащателна сметка , ДСК ще ти направят отстъпка в лихвения процент. При мен е така! Иначе правилно си разбрала, далеч от  Уникредит, бих добавила и Пощенска банка.

За ДСк размерът на потребителския кредит е 20 000 лв. А имате ли мнения за Алианс?

# 91
  • Мнения: 0
denizara, за банка Алианс нямам наблюдения, но отзивите поне в нета не са лоши. Заема го изтегли  във валута, в която си получавате доходите. Не прави експерименти с екзотични  валути като швейцарски франкове и тем подобни, че много хора изгоряха. Евро или лев , те са вързани за момента, така че няма голямо значение. В  този сайт http://www.moitepari.bg/ ще намериш много информация , съвети и  дискусии с кредитополучатели.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 044
denizara, за банка Алианс нямам наблюдения, но отзивите поне в нета не са лоши. Заема го изтегли  във валута, в която си получавате доходите. Не прави експерименти с екзотични  валути като швейцарски франкове и тем подобни, че много хора изгоряха. Евро или лев , те са вързани за момента, така че няма голямо значение. В  този сайт http://www.moitepari.bg/ ще намериш много информация , съвети и  дискусии с кредитополучатели.

Благодаря, много е полезен този сайт, разгледах го. Все още се чудя, дали лев или евро, но май ще заложим на лева. Peace

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 4 101
Някой знае ли дали на практика е възможно да се изтегли кредит от друга държава в Европа, където кредитите са доста по-изгодни?

# 94
  • Мнения: 646
Някой знае ли дали на практика е възможно да се изтегли кредит от друга държава в Европа, където кредитите са доста по-изгодни?

Не и ако живееш и работиш в България. Ти си извн всякакъв контрол в друга държава, защо да ти дават кредит?

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 4 101
Някой знае ли дали на практика е възможно да се изтегли кредит от друга държава в Европа, където кредитите са доста по-изгодни?

Не и ако живееш и работиш в България. Ти си извн всякакъв контрол в друга държава, защо да ти дават кредит?


Защото сме в ЕС и според директивите им имаме това право.

# 96
  • Мнения: 646
vaflichka, решението дали ще ти се даде кредит е на банката и макар че ти имаш право, тя няма задължение да даде кредит на който и да е.  Риска да не плащаш е огромен, а разходите по евентуално изпълнение по закон, който никой не познава не могат да се изчислят.

Единствения вариант виждам да имаш обезпечение във въпросната страна, от която ще вземаш кредит и евентуално някой който да те представлява.

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 4 101
vaflichka, решението дали ще ти се даде кредит е на банката и макар че ти имаш право, тя няма задължение да даде кредит на който и да е.  Риска да не плащаш е огромен, а разходите по евентуално изпълнение по закон, който никой не познава не могат да се изчислят.

Единствения вариант виждам да имаш обезпечение във въпросната страна, от която ще вземаш кредит и евентуално някой който да те представлява.



Аз казах право, не задължение.
Лично познавам хора, които си работят в Българиа и от тук си кандидатсваха и имат вече английски кредитни карти. Попитах дали има реално кандидатствали хора, не съм казвала, че някой е задължен да ми дава кредит, те и българските банки не са.

# 98
  • Мнения: 646
В Англия не можеш да си отвориш сметка в банка ако нямаш адрес там. Твоите познати явно са работили някога там или пребивавали по друга причина.

Иначе ти имаш ПРАВО да си кандидатстваш където и да е по света за кредит. Не си ограничена от ЕС.

# 99
  • Мнения: 3 445
Някой знае ли дали на практика е възможно да се изтегли кредит от друга държава в Европа, където кредитите са доста по-изгодни?

Не и ако живееш и работиш в България. Ти си извн всякакъв контрол в друга държава, защо да ти дават кредит?

Защото сме в ЕС и според директивите им имаме това право.
и мен ме интересува този въпрос.

# 100
  • Мнения: 5 178
Ситуацията с кандидатстване за заем в чужбина е следната"
1. Имаш право да кандидатстваш
2. Банката има право да ти откаже, защото
  - не работиш на територията на съответната страна
  - обезпечението ти не е на територията на съответната страна
 и практически банката не може да си изчисли риска, ти не можеш да предоставиш определени документи, които изисква банката, но пък се издават само на местни граждани

3. При положение, че повечето банки си имат БГ представители, които могат да те доят тук с 2 пъти по-големи лихви  защо да ти отпускат евтин кредит в Германия, Австрия или друга страна Tired

# 101
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Имам възможност да внеса голяма сума около 1/5 от целия кредит, теглен преди 4 години.Чудя се има ли смисъл и как ще ми се отрази на вноските. Има ли някой опит да сподели.

# 102
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Имам възможност да внеса голяма сума около 1/5 от целия кредит, теглен преди 4 години.Чудя се има ли смисъл и как ще ми се отрази на вноските. Има ли някой опит да сподели.


Най-добре да си провериш в исловията на кредита и да се консултираш с кредитен експерт в банката. При мен например имам опция за намаляне на главницата и съответно размера на лихвата и вноската като запазя периода или като намалая периода на изплащане при същата вноска.

# 103
  • Мнения: 646
don domat, виж си клаузата за предплащане и какво се предполага в този случай. Ако ще ти намалеят вноските и те са анюитетни- можеш да ми пратиш на лични колко време и каква сума ти остава да изплащаш и ще ти сметна вноската, която се получава.

# 104
  • Мнения: 0
Имам възможност да внеса голяма сума около 1/5 от целия кредит, теглен преди 4 години.Чудя се има ли смисъл и как ще ми се отрази на вноските. Има ли някой опит да сподели.

Погледни си погасителния план, ако си на анюитетни вноски, ще забележиш, че първите години 80% от месечната ти  вноска  за кредит е лихва. Да не се окаже, че вече си платила поне 50 % от лихвите по кредита. Освен това има и наказателни лихви.
Изплатиш ли 2/3 от кредита , банката започва да те атакува с нови предложения за кредит, защото си е взела лихвите по главницата и е време за нов кредит и нова лихва по остатъка на главницата.
Ти  си преценяваш според това ,колко ти е периода на кредита и колко лихви остава да плащаш.

Общи условия

Активация на акаунт