Любими рецепти с риба за Никулден

  • 24 488
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 100
jozyy  
и твоята рецепта ме изкушава Simple Smile. Може ли с друга риба? Откъде да купя обезкостен готов амур. Аз едва ли ще успея да го изчистя така добре, като на снимката  Naughty

Последна редакция: пн, 05 дек 2011, 12:05 от Ybag&Mell

# 31
  • Мнения: 624
Ybag&Mell Амура купих от пазара на Римската стена. Предполагам, че със всякаква риба може да стане, както писах в предния пост аз мисля да пробвам с пъстърва, че ми е любимата рибка Party

# 32
  • София
  • Мнения: 2 100
Но изчистен и обезкостен ли го купи или ти си го приготви? Страх ме е, че няма да успея да го направя на филенце, като на снимката Sad

Последна редакция: пн, 05 дек 2011, 12:04 от Ybag&Mell

# 33
  • Мнения: 624
Да, беше готов обезкостен.

# 34
  • Мнения: 767
Аз правя пастърва в морска сол /"риба в саркофаг" на Ути/. Отдолу сол и върху нея пак, а в коремчето може малко копър. Пече се 30-40 мин. на 200гр., изчаква се малко да спатъхне месцето и да се отдалечи от кожата. После лесно се отделя  солта - става крехко и вкусно. Hug
Ути съветва за премахване на миризма от риба, тя да се кисне в кисело мляко - поне за филето от акула, както и за такива, дето са се размразявали по няколко пъти.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
В Темпо има винаги амур и чистен и на филета и всякакъв.
Bongo, сподели някоя интересна рецепта за сом? Пълнен става ли? Но ми трябва нещо, което може да се приготви от предишния ден, че утре няма да имам време.

# 36
  • Мнения: 365
Аз бих искала да попитам нещо пеп-чо за рецептата със сьомга с магданозено песто: това песто готово в магазина ли се продава или се приготвя по някакъв начин и ако е последното, може ли рецептата  Praynig

# 37
  • Мнения: 1 983
Тази година милото ми иска лаврак. Tired
Аз по птинцип готвя само пъстърва. Досега четох в нета, ще продължавам да търся рецепти.
Бих се радвала, ако някоя от вас има изпитана рецепта за лаврак и я сподели.
И също така мисля да спретна и един коктейл от скариди. ooooh!
Само дано не останем гладни накрая. Praynig

# 38
  • Мнения: 9 144
Аз бих искала да попитам нещо пеп-чо за рецептата със сьомга с магданозено песто: това песто готово в магазина ли се продава или се приготвя по някакъв начин и ако е последното, може ли рецептата  Praynig


магданоз има целогодишно и си правя, прибирам в хладилник, издържа доста време. Ако пък е лятото и има леха с магданоз, го прибирам и във фризер готово.

Давам ти примерна пропорция: 2 връзки магданоз, 100-150 мл зехтин , малка свита шепа ядки - бадеми, орехи, лешници - белени обаче. Това в блендер или пасатор, но магданоза нарязан на едро, не цял, да се смели по-добре.
Когато е готов - понякога + парче пармезан, предварително настърган, или продават такъв пастърган, или парченце мнооого твърдо сирене (бяло)
Това последното не е задължително.
Зехтина е ориентировъчен, сложи 100, ако става съвсем гъсто от ядките - добави още малко.  Ако пък сложиш 150 и ти е рядко - още смлени ядки или пармезан.
Вместо зехтин може и с олио да направиш, но зехтина е по-ароматен и по-полезен.

По същия начин песто и с босилек, с копър....  Рибата може с всички тези видове.
в магазина съм виждала песто с босилек, за друго не съм и обръщала внимание.....

# 39
  • Мнения: 365
Много благодаря   bouquet

# 40
  • Мнения: 2 053
Не си падам по сложни и трудоемки рецепти, затова съм новобранка за Готварските теми. Но тъй като видях много хубави снимки, искам да ви питам за утре за Никулден за ястие със скумрия. Тъй като на празника ще сме само двама и не искам да купувам шаран, купих скумрия. Може ли да я напълня по рецептите за пълнен шаран. Вие как бихте направили скумрия за празника?

# 41
  • София
  • Мнения: 258
Здравейте! Миналата година правих филе от хек със сметана на фурна по рецепта от форума, но не мога да си я спомня. Със сигурност имаше маслини в цялата система newsm78. Рибата се заливаше със сметаната и се печеше така. Ако накой се сеща за подобна рецепта моля да помогне Hug
Ако не, ще импровизирам. Ще пробвам с маслини, лимон и девисил, пък каквото стане  Grinning

# 42
  • Мнения: 1 269
Не си падам по сложни и трудоемки рецепти, затова съм новобранка за Готварските теми. Но тъй като видях много хубави снимки, искам да ви питам за утре за Никулден за ястие със скумрия. Тъй като на празника ще сме само двама и не искам да купувам шаран, купих скумрия. Може ли да я напълня по рецептите за пълнен шаран. Вие как бихте направили скумрия за празника?
Скумрия на скара, сервирана с лимон и картофена салата. Това е моето предложение- просто имного вкусно.  Hug

# 43
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 479
 HugЗдравейте!
Донбонбон-браво че си намерила кликач! Божествена риба! Давам два начина-
-Първи- Вкупа смесвам сока на един лимон,две яйца, пасиран чесън, черен пипер сол, копър на ситно-пресен и щипка сушен. Нарязаната и измита риба слагам в сместа и стои минимум 3 часа. След това изцеждам добре всяко парче и панирам с царевично брашно и малко галета смесени.
-Втори- по една тв рецепта ама на кой беше,май на Андре Токев.. Thinking
Цялото парче кликач без глава и опашка,се осолява и напиперчва Mr. Green както казва Ути.
Вблендер се смесват чесън ,магданоз,галета ,лют пипер-обезателно,но не стрит,а от по-едрия, зехтин ,малко розмарин,пресен кориандър ако има,ако не щипка -две смлян. Така приготвената коричка се намазва върху рибата, и най отгоре се поръсва със маково семе. Пече се на 200 градуса за 20 минути под фолио,след това то се маха и на горно печене за още 10 минути на 180 градуса.

-Снарки- Бе как ще останете гладни със лаврак и скариди! За лаврака имаше страхотни рецепти в предаването Вкусът на Европа и Средиземноморието.Ако някой знае де да го диря, да каже немедленно!
-Кристина- скумрия правя и плакия със много лук и домати, чесън бяло вино и магданоз,малко дафинов лист, Тази година ще направя вариация по Лидия. Ще я изпържа утре сутрин,като изстине ще  я смеся с галета,сока на два лимона,сол, нарязани печени люти чушки,нарязани скилидки чесън,копър и магданоз ,малко филирани бадеми . Да престои така,за ракиджока екстра мезенце!
-За основно ще изпека кефал плакия. Тази година си купих от Истанбул шафран и ще направя за гарнитура от мароканския кус кус с тази подправка като гарнитура за рибата.

-Не забравяйте да отстраните сребърното копче на шарана,за да не ви горчи после ястието! Приятни мигове в кухнята на всички! Hug Hug

# 44
  • Мнения: 22 867
Не си падам по сложни и трудоемки рецепти, затова съм новобранка за Готварските теми. Но тъй като видях много хубави снимки, искам да ви питам за утре за Никулден за ястие със скумрия. Тъй като на празника ще сме само двама и не искам да купувам шаран, купих скумрия. Може ли да я напълня по рецептите за пълнен шаран. Вие как бихте направили скумрия за празника?
Скумрия на скара, сервирана с лимон и картофена салата. Това е моето предложение- просто имного вкусно.  Hug

Още едно предложение за скумрия: СКУМРИЯ НА ФУРНА С ПЪЛНЕЖ ОТ ГЪБИ И КАШКАВАЛ Peace

Общи условия

Активация на акаунт