Ябълка и коланче за зачеване - тема за вярата - 2

  • 111 113
  • 574
  •   1
Отговори
# 555
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Здравейте, борещи се момичета! Аз днес също отидох в църквата, взех си ябълката и коланчето, но се притеснявам да не забравям да го слагам, докато си изградя навик постоянно да е на мен. Каква е символиката на това коланче?

Символиката на коланчето е, че подпомага забременяването, а в последствие и задържането на бебето, докато дойде време да се роди.
Има легенда, която е описана в сайта на храма, прочетете я. Там пише за ябълката, не помня дали пише за коланчето.
Аз бях с преждевременно раждане първият път, 3 дни се мъчих да родя и едва, когато свалих коланчето, след няколко часа родих.
Надявам се следващият път, когато забременея, тази път всичко да е наред и да родя живо и здраво детенце.
Свиква се лесно с коланчето, просто го оставяйте на място, където ще го виждате, когато се преобличате и така няма да пропуснете да го сложите.
Желая Ви много късмет и Бог да е с Вас и да Ви помогне да се сбъдне мечтата Ви!

# 556
  • Мнения: 3
Здравейте, борещи се момичета! Аз днес също отидох в църквата, взех си ябълката и коланчето, но се притеснявам да не забравям да го слагам, докато си изградя навик постоянно да е на мен. Каква е символиката на това коланче?

Символиката на коланчето е, че подпомага забременяването, а в последствие и задържането на бебето, докато дойде време да се роди.
Има легенда, която е описана в сайта на храма, прочетете я. Там пише за ябълката, не помня дали пише за коланчето.
Аз бях с преждевременно раждане първият път, 3 дни се мъчих да родя и едва, когато свалих коланчето, след няколко часа родих.
Надявам се следващият път, когато забременея, тази път всичко да е наред и да родя живо и здраво детенце.
Свиква се лесно с коланчето, просто го оставяйте на място, където ще го виждате, когато се преобличате и така няма да пропуснете да го сложите.
Желая Ви много късмет и Бог да е с Вас и да Ви помогне да се сбъдне мечтата Ви!

Много благодаря за бързия отговор. Много съм объркана, защото при много жени е различно. Виждам, че едни са си носили коланчето постоянно и е станало чудото, при други забелязвам, че като го махнат и тогава става чудото. Желая Ви много късмет и на Вас и скоро да се случи чудото!

Последна редакция: нд, 26 юни 2022, 18:12 от Зизии

# 557
  • София
  • Мнения: 2 607
Както писах и по-назад, важното е човек да има вяра. Аз за себе си реших, че не мога да го нося през цялото време. Плаж и коланче не ми е ок. На мен Богородица ми помогна и без коланче да имам детенце.

# 558
  • Благоевград
  • Мнения: 2 849
Както писах и по-назад, важното е човек да има вяра. Аз за себе си реших, че не мога да го нося през цялото време. Плаж и коланче не ми е ок. На мен Богородица ми помогна и без коланче да имам детенце.

Отец Живко изрично каза, че коланчето се сваля преди къпане и преди плаж, и не се пере. Ако ни се струва замърсено, в чиста вода се изплаква и водата се изсипва в саксия с цвете.

# 559
  • Мнения: 3
Както писах и по-назад, важното е човек да има вяра. Аз за себе си реших, че не мога да го нося през цялото време. Плаж и коланче не ми е ок. На мен Богородица ми помогна и без коланче да имам детенце.
А какво направихте коланчето?

# 560
  • Мнения: 60
Здравейте
Когато се връща коланчето в църквата.трябва ли да се носи нещо допълнително..знаете ли какъв е реда
Благодаря

# 561
  • Мнения: 752
Защо връщате коланчето в църквата?
Аз вече имам две дечица и две коланчета, които са им под матрачетата.
Преди да забременея със сина ми го носих около 2 години, а са дъщеря ми повече от година.

# 562
  • София
  • Мнения: 3 817
Аз също искам да го върна и се  чудех дали с куриер да го пратя. Нямам път натам. Под матрачето едва ли ще стои до живот, а пък не може просто да се хвърли на боклука.

# 563
  • Мнения: 60
Здравейте отново
Миналата година .когато бяхме там и свещеник ни даде коланчето каза че все
Че до една година трябва да се върне коланчето ...

# 564
  • Мнения: 2 394
Да, след една година се чете нова молитва, ако не дай се Боже няма бременност и се дава др. коланче, а старото се връща и се гори в църковната печка.
Ако има бременност, раждане се слага под матрачето на бебето/тата и забравих кога се връща, не се хвърля къде да е.

# 565
  • Мнения: 60
Да права сте..
Планували сме да отидем лично до църквата..ще пиша какво ми е йазал свещеника..а дали нещо допълнително се носи..може би какво се реши да е от сърце и за благодарност..

# 566
  • Мнения: 2 394
Ако не се лъжа мисля, че съм чела, че мами са пращали коланчето и по пощата/куриер.

# 567
  • Мнения: 752
Да, след една година се чете нова молитва, ако не дай се Боже няма бременност и се дава др. коланче, а старото се връща и се гори в църковната печка.
Ако има бременност, раждане се слага под матрачето на бебето/тата и забравих кога се връща, не се хвърля къде да е.
На мен свещеника не ми казвал да го връщам, и ето и двата пъти си забременях след повече от година със "старото" коланче.

# 568
  • София
  • Мнения: 2 607
Момичета, аз съм вярващ човек, но тези коланчета ми се струват голяма глупост. Не искам да омаловажавам желанието ви да ги носите, но не им отдавайте прекалено голямо значение до степен да се тормозите правилно ли правите нещата, за да забременеете. И друг път съм писала- иконата е много силна. Достатъчно е да и се помолите от сърце. Ако е писано да имате дете, ще стане. Аз измолих първото си дете без да нося коланче. Забременях 6 м след като бяхме в църквата, след 4 години неуспешни опити. По-късно забременях и с второ, но го изгубих. Моля се да имаме все още шанс за трета бременност, този път успешна. Успех и на вас

Последна редакция: нд, 23 окт 2022, 22:13 от BettyBoop

# 569
  • Мнения: 1 028
Благодаря на Господ и на молитвата на отец Живко имам две прекрасни дъщери.
Коланчетата ги носих винаги. На трансфери, пункции, раждания. Сега седят под креватчетата на децата ми.
Важна е вярата, спокойствието, както и медицината.

Общи условия

Активация на акаунт