А вие, какво бихте направили, ако.....

  • 5 904
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Днес намерих един изгубен GSM. Самсунг - хубаво телефонче, запазено. Някои хора биха казали "Честито". Да, но аз реших да го върна.

ех, защо ти не намери моят изгубен (на 27.11) телефон...
Връщали сме много изгубени, предимно на деца.
Поглеждаш и щом пише: мама или тати звъниш и хоп - връщаш.
Радостно е, защо да не го върнеш.
И аз щях да се зарадвам, ако ми го бяха върнали... Ама нямам тоз късмет  Tired

# 61
  • Мнения: 943
Абсолютно бих го върнала.

# 62
  • Мнения: 84
Била съм на 6-7 години. Отиваме с майка ми и баща ми у баба ми за Бъдни вечер и по пътя намирам банкнота от 5 лв. на улицата. Преди 35 години това бяха мноооого пари  Grinning Ох, каква радост! Вече си представях всички ценности, които ще си купя...
И баща ми ме почна: "А не искаш ли да ги върнеш на този, който ги е изгубил? Представи си, че са на някоя възрастна болна баба, която едвам ги е скътала за да си купи лекарства и подаръче на внучето си за Коледа и ги е изгубила. Последните й парички..." Е скъсах се да рева заради хипотетичната баба, отщяха ми се и пари и всичко...  Което, явно е било и целта на баща ми  Simple Smile

Та от тогава през ум не ми минава да задържа нещо, което не е мое и имам начин да го върна на собственика му.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 372
Tsv, явно съседката ти е много глупава. Ако се обадя и започнат да ми крещят, чуя обиди, обвинения, клетви, и аз ще се замисля дали да го върна или да го засиля през терасата Crazy. То когато човек е така негативно настроен и струи злоба от него, виж какво става, ни телефон си връща, ни нищо. Сигурно детето и е излъгало, че е откраднат, за да не му се карат, че го е изгубило.  Laughing

# 64
  • Мнения: 13 512
Преди седмица на Севастопол намерих телефон до колата си. Беше на парчета- батерията беше паднала. Събрах го, сглобих го и звъннах на последния номер. Беше туркиня,която говореше лош български и ме препрати на предния звънян номер - на момче. Момичето беше с него- оказаха се турски студенти от МЕИ. Разбрахме се къде да ги изчакам, за да им го върна. След около час дойдоха, момичето  толкова се зарадва! През ум не ми е минало да го задържа. Не бих купила също така краден телефон или такъв от заложна къща на много по-ниска от действителната му цена. Малкото ми дете беше с мен- също по реакциите и разбрах,че би  направила същото, ако намери чужда вещ.

# 65
  • Мнения: 10 547
А пък за моето дете остана поуката да не се заминава повече с намерени вещи.  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 13 512
Че има крадливи хора, има, но и тук наскоро четох историята на върнато портмоне, което е посрещнато от собственика си с враждебност и поглед "Ти го открадна!".

Та, да, няма да взема и да видя изгубена вещ, повече таралеж в гащите не си навирам.
не го приемай лично, Касита.
Според мен шанса  да зарадвам изгубилия вещ е много по-голям ,отколкото вероятността да се впечатля  от  нечии думи, хвърлени във въздуха, които няма начин да ме засегнат!

# 67
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 521
Бих върнала и съм връщала два пъти, надявам се на повече хора, които връщат изгубени чужди вещи Peace

# 68
  • Мнения: 2 510
Ще го върна и съм намирала не само телефон.
Не обичам чужди вещи които не съм купила. Те винаги ми напомнят, че не са мои.
Не съм вярваща да мисля, че носят силата на първоначалния притежател, но не ми е приятно.

# 69
  • Мнения: 7 947
Аууу, като гледам анкетата - всички добри и честни, пък на мен два пъти не ми го връщат телефона  Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 17 415
Че има крадливи хора, има, но и тук наскоро четох историята на върнато портмоне, което е посрещнато от собственика си с враждебност и поглед "Ти го открадна!".

Та, да, няма да взема и да видя изгубена вещ, повече таралеж в гащите не си навирам.

АКо е върнато празно- нормална реакция, не мислиш ли? На мен ми се случвало- не мога да преборя съмнението, въпреки че не съм си позволила да обвинявам Wink
Вилико, ти какво очакваш, коледен дух е обладал всички ни, както се каза в друга тема. Догодина може да повторим запитването.

# 71
  • Мнения: 4 916
Връщала съм телефон.
Един друг, на който му падна батерията преди някой да си го потърси, отиде на боклука. Друг намерих в борисовата с вече паднала батерия - останих го на една пейка, ако някой се върне да го търси.

Що се отнася до портмоне без пари - често го връща точно този, който го е откраднал, и пита дали няма да има възнаграждение за личните документи и банковите карти.

# 72
  • Мнения: 7 947
Мдаа, и аз намерих чанта - с две портмонета пърни с какви ли не карти, лични документи, ключове две връзки плюс за кола, мега скъп телефон - apple и оставих бележка на вратата ни - всъщност намерих чантата пред офиса. След малко се звъни, една дама - взе си чантата, мерси не ми каза, но викам си - била е шашната, затова. Да, ама след малко се връща със злобен тон да си търси парите, къде били, стана ми много тъпо  Tired

# 73
  • Мнения: 2 510
Аууу, като гледам анкетата - всички добри и честни, пък на мен два пъти не ми го връщат телефона  Crossing Arms
На мен са ми връщали телефон.
Краднали са ми и портмоне, но аз винаги си разделям парите.

# 74
  • Мнения: 4 841
Връщала съм какво ли не. И ще продължавам да връщам.
По различни причини обаче не търся директен контакт с притежателя - има си полиция за тази цел (или съответно охрана, ако обектът е охраняем). Моето задължение като съвестен гражданин е да предам вещта, а не да издирвам притежателя. По този въпрос съм непреклонна, въпреки че сме спорили с мъжа ми по темата.

Общи условия

Активация на акаунт