Бареков за протестиращите зърнопроизводители

  • 6 067
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Бареков никога не съм го харесвала. Никакъв журналист не е. В Пловдив всички го знаят от къде е тръгнал.
Чак ме е срам, че ми е съгражданин.  Tired

# 91
  • Мнения: 12 681
Бареков никога не съм го харесвала. Никакъв журналист не е. В Пловдив всички го знаят от къде е тръгнал.
Чак ме е срам, че ми е съгражданин.  Tired

А, вече е наш съгражданин - софиянец.  И силно ни пази интересите.    Laughing

# 92
  • Мнения: 24
Не подкрепям зърнопроизводителите.
Достатъчно получават, за разлика от всички останали земеделци.
Какво да кажат животновъдите? При тях трудът е целогодишен - няма зима, няма лято. Отделно, за да изхранваш тези животни, ти ставаш и половин земеделец...  
А защо не попитаха хората, които си дават земите на същите тези зърнопроизводители, дали получават нормални пари за това?
Защото аз знам, че ако има такива, които получават задоволителни суми, то те са много малко.
На една огромна част парите им винаги се бавят, закъсняват, не са пълната сума или при предварителното договаряне сумата е умишлено занижена до минимум... Но за сметка на това арендаторът щедро строи къщи-палати, кара коли последни модели и прочие. Няма лошо, ама чак за оплакване и жертви, каквито се изписват, не са...
И защо го направиха тоя протест? Искаха поскъпване на пшеницата и не ги огря? Е, нали си изнасят продукцията за чужбина... Няма как да има равенство в цените на нашия и чуждия пазар...
Бареков няма какво да го коментирам. Можеше да се изказва и по-нормално, но...
Мноооого си далеч от истината да ти кажа. Арендаторът няма как да скрие или намали сумата за аренда,понеже за разлика от подписите на този и онзи,всичко там минава през нотариуси и адвокати.И друго-не не искат поскъпване на пшеницата,също така тя не е за износ,а за хляба,който яде всеки един от нас всеки ден.Хората си искат Европейските субсидии,които по начало им се полагат,но незнайно защо не стигат до тях.....И тези,които не използват земеделието за пералня на някой страничен бизнес наистина са си напълно нормални хора.Ти да видя на протеста някой с костюм - Армани,Долче,Парушев поне ???? А Бареков при това си изказване явно е бил с тежък махмурлук от Никулден,не смятам,че човек,който се има за начетен,културен,образован ще използва подобни епитети.

# 93
  • Мнения: 8
 Бареков е силно антипатичен, както и много други "журналисти" като лудата истеричка М.Михнева например.

# 94
  • Мнения: 6 633
Не подкрепям зърнопроизводителите.
Достатъчно получават, за разлика от всички останали земеделци.
Какво да кажат животновъдите? При тях трудът е целогодишен - няма зима, няма лято. Отделно, за да изхранваш тези животни, ти ставаш и половин земеделец...  
А защо не попитаха хората, които си дават земите на същите тези зърнопроизводители, дали получават нормални пари за това?
Защото аз знам, че ако има такива, които получават задоволителни суми, то те са много малко.
На една огромна част парите им винаги се бавят, закъсняват, не са пълната сума или при предварителното договаряне сумата е умишлено занижена до минимум... Но за сметка на това арендаторът щедро строи къщи-палати, кара коли последни модели и прочие. Няма лошо, ама чак за оплакване и жертви, каквито се изписват, не са...
И защо го направиха тоя протест? Искаха поскъпване на пшеницата и не ги огря? Е, нали си изнасят продукцията за чужбина... Няма как да има равенство в цените на нашия и чуждия пазар...
Бареков няма какво да го коментирам. Можеше да се изказва и по-нормално, но...
Мноооого си далеч от истината да ти кажа. Арендаторът няма как да скрие или намали сумата за аренда,понеже за разлика от подписите на този и онзи,всичко там минава през нотариуси и адвокати.И друго-не не искат поскъпване на пшеницата,също така тя не е за износ,а за хляба,който яде всеки един от нас всеки ден.
Половината от реколтата се изнасяла .

# 95
  • Варна
  • Мнения: 18 038

Половината от реколтата се изнасяла .

Тук си права, изнася се качественото зърно и се внася нискокачествено. Но не мисля че трябва да вменяваме вина на зърнопроизводителите затова.

# 96
  • Мнения: 147
Бареков е силно антипатичен, както и много други "журналисти" като лудата истеричка М.Михнева например.
Подкрепям, ужасна беше последно като я гледах при Гала

# 97
  • Мнения: 8
Бареков е силно антипатичен, както и много други "журналисти" като лудата истеричка М.Михнева например.
Подкрепям, ужасна беше последно като я гледах при Гала

 Пълна ненормалница, излезе да се кара със съседката си Нора Нова, предизвиквайки някакъв силно емоционален, неадекватен и циклофреничен скандал  Laughing

# 98
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Не подкрепям зърнопроизводителите.
Достатъчно получават, за разлика от всички останали земеделци.
Какво да кажат животновъдите? При тях трудът е целогодишен - няма зима, няма лято. Отделно, за да изхранваш тези животни, ти ставаш и половин земеделец...  
А защо не попитаха хората, които си дават земите на същите тези зърнопроизводители, дали получават нормални пари за това?
Защото аз знам, че ако има такива, които получават задоволителни суми, то те са много малко.
На една огромна част парите им винаги се бавят, закъсняват, не са пълната сума или при предварителното договаряне сумата е умишлено занижена до минимум... Но за сметка на това арендаторът щедро строи къщи-палати, кара коли последни модели и прочие. Няма лошо, ама чак за оплакване и жертви, каквито се изписват, не са...
И защо го направиха тоя протест? Искаха поскъпване на пшеницата и не ги огря? Е, нали си изнасят продукцията за чужбина... Няма как да има равенство в цените на нашия и чуждия пазар...
Бареков няма какво да го коментирам. Можеше да се изказва и по-нормално, но...
Мноооого си далеч от истината да ти кажа. Арендаторът няма как да скрие или намали сумата за аренда,понеже за разлика от подписите на този и онзи,всичко там минава през нотариуси и адвокати.И друго-не не искат поскъпване на пшеницата,също така тя не е за износ,а за хляба,който яде всеки един от нас всеки ден.Хората си искат Европейските субсидии,които по начало им се полагат,но незнайно защо не стигат до тях.....И тези,които не използват земеделието за пералня на някой страничен бизнес наистина са си напълно нормални хора.Ти да видя на протеста някой с костюм - Армани,Долче,Парушев поне ???? А Бареков при това си изказване явно е бил с тежък махмурлук от Никулден,не смятам,че човек,който се има за начетен,културен,образован ще използва подобни епитети.

Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!

# 99
  • Варна
  • Мнения: 18 038
[
Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!

Ами нови са разбира се. Да не искаш да работят още с руските машини?
Влизали са в кал, не бой се. Имали са възпитанието хората да ги почистят преди да влязат в София.

# 100
  • Мнения: 147
Нищо не сте виждали вие. Ако знаете каква техника има в нашия регион.
Аз казвам браво на това, че се купува нова и високо качествена техника. А и тракторите преди да тръгнат на поход са минали през мивка  Laughing
Нали не си представяте, че съвременното земеделие се прави с малките, очукани трактори от соца.
Не знам колко от вас знаят, какви са цените не един нормален трактор или комбайн.

А за субсидиите са прави, след като един път е казано колко ще е, не е правилно да се променя сумата.

Хексе изпреварила си ме

# 101
  • out of space
  • Мнения: 8 574
[
Това, което виждам аз е трактори, които НИКОГА не са влизали в кал. Чисто нови!!!

Ами нови са разбира се. Да не искаш да работят още с руските машини?
Влизали са в кал, не бой се. Имали са възпитанието хората да ги почистят преди да влязат в София.

Няма такова нещо!  Shocked Опитай да почистиш обикновени грайфери на обувки! После гуми на трактор! Количката на село всяка вечер се минава през гореща пароструйка + шкурене (изкл. сухите, горещи дни), нова е точно първите два часа! Не искам да обяснявам за отпадни остатъци, гниещи растения, екстременти и мухъл- това не ти е просто пръст + вода!
За автомивка за трактори все още не съм чувала- осветли ме ако греша!

# 102
  • Варна
  • Мнения: 18 038
Защо сравняваш скъпоструваща техника с количката на село? Crazy

# 103
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Защо сравняваш скъпоструваща техника с количката на село? Crazy


Просто сравнение- не ти е порцелан, че да се измие до блясък, невъзможно е. Е, ти ако предпочиташ-  хвани се точно за количката, няма проблем.

# 104
  • Мнения: 1 788
... Мноооого си далеч от истината да ти кажа. Арендаторът няма как да скрие или намали сумата за аренда,понеже за разлика от подписите на този и онзи,всичко там минава през нотариуси и адвокати.И друго-не не искат поскъпване на пшеницата,също така тя не е за износ,а за хляба,който яде всеки един от нас всеки ден.Хората си искат Европейските субсидии,които по начало им се полагат,но незнайно защо не стигат до тях.....И тези,които не използват земеделието за пералня на някой страничен бизнес наистина са си напълно нормални хора. ...

Не знам от чия истина съм далеч. Позволи ми, моля, да имам и лични, преки наблюдения също.
Субсидиите никой не им е спирал, откакто ги има.
И те не си ги търсят, а искат увеличение на съответните субсидии.
Относно пшеницата - изнася се, как да не се изнася. То млякото се изнася, пшеницата няма да се изнася...
Зърнопроизводителите са най-галените от селскостопанския бранш, каквото и да си говорим.
Неоснователни и излишни ми се струват протестите им и целия този цирк!


Общи условия

Активация на акаунт