От какво са съставени козметичните ни продукти? - по аматьорски!

  • 76 849
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте, момичета! Радвам се, че темата продължава, макар и по аматьорски. Случайно попаднах на първата тема започната от Sofi - много интересна информация съдържа.
Да споделя и аз: използвах един крем в продължение на 6 години и бях меко казано изключително доволна, като за въпросната серия срещнах впоследствие противоречиви коментари, но за моято кожа беше много подходящ. За съжаление фирмата спря от прозводство серията и от близо месец съм в издирване на новото "чудо". В интерес на истината съм наследила прилична кожа (на 39 г. съм), поне що се отнася до образуването на бръчки, иначе е чувствителна. Ясно ми е, че с тестери мога да се ориентирам само за поносимост на кожата, не и за ефективност на продукта. В края на краищата реших да експериментирам и си купих: L'Occitane Immortelle Precious Cream и моля начетените тук за общ коментар на продукта:

Water, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Dimethicone, Methyl Glucose Sesquistearate, Squalene, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Helichrysum Italicum Flower Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Palmitic Acid, Stearic Acid, Tocopherol, Ethylhexylglycerin,  Sucrose Palmitate, Hydragenate Coco-Glycerides, Glyceryl Linoleate, Tocopheryl Acetate, Parfum, Phenoxyethanol, Polyacrylamide, , Octyldodecanol, Chlorphenesin, C 13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Tetra Sodium Edta, Sodium Glycolate, Trisodium NTA, Sodium Benzoate, Sodium Formate, Potassium Sorbate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Lnalool, Limonene, Citral
За някои съставки се ориентирах от систематизираното инфо от поста на MissNellie.

Pа 1 денонощие усещам кожата си по-гладка, по отношение на линиите - не забелязвам промяна, след почистване обаче усещам леко подръпване.
Благодаря предварително за коментарите

# 16
  • Мнения: 616
Туцка  с конкретни въпроси би било доста по-лесно да коментира, но ето нещо общо:

Учудвам се на избора, естествените масла и екстракти в такива големи количества, че и парфюмиран, често не са най-подходящия избор за чувствителна кожа, но щом ти приляга - чудесно!
Ако си търсела  продукт тип био, този не е такъв, но и не е лош състава, поизчистен е. Много масла и екстракти, с малко силиконче за по-приятна апликация, предполагам че хидратира доста добре. Има 2 масла, които са богати източници на  есенциални мазнини и са особено подходящи за суха, раздразнена кожа и екземи. С настъпване на менопауза при жените те са особено важни за облекчаване на симптомите също. Има и няколко масла, които помагат в контрола на себума, повишеното омазняване е чест симптом на хормоналните промени през менопаузата.
Като анти ейдж ефект, има много по-силни продукти на пазара, но ако се търси нещо по-естествено и неагресивно, това кремче е ок вариант. Не виждам как може да подобри вида на вече съществуващи бръчки, освен ако не са по-дълбоки заради дехидратация на кожата.

# 17
  • София
  • Мнения: 679
MissNellie, благодаря много за коментара   bouquet
Честно казано не знаех точно какво да попитам, понеже не познавам действието на 90 % от съставките, така че твоят общ преглед ми е полезен. Изборът ми си беше "стрелба в тъмното", купувах някакви подаръци от едноименния магазин и си взех тестери, не съм търсила био (макар, че на кутията за описани кои съставки са от естествен произход и кои от органично производство). Понеже видях, че има доста масла, първо пробвах няколко дни и видях, че нямам реакция. Имам отшумяващ вече(поради възрастта  Laughing) проблем с розацея, а доколкото знам розмаринът действа облекчаващо при нея, за някоя от другите съставки се твърди, че стимулирала производството на колаген (примерно безсмърничето, на което е кръстен продукта).
Ще следя темата с интерес, и ако мога ще се включвам, най-малкото да споделя как се развиват нещата с крема.
Желая весело посрещане на Рождество!

допълвам поста (дано не е твърде нахално от моя страна): би ли погледнала това съдържание на моя любим, но вече непроизвеждан крем:
Vichy Myokine:
Aqua/Water, Dimethicone, Glycerin, Silica, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Prumusarmeniaca/Apricot Kernel Oil, Butylene Glycol, PEG-4 Dilaurate, PEG-4 Laurate, Glycine Soja/Soybean Out, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Triethanolamine, Dimethiconol, Caffeine, Manganese Sulfate, Isohexadecane, Methylparaben, Adenosine, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Tocopherol, Disodium Edta, Dipotassium Glycyrrhizate, Iodopropynyl Butylcarbamate, Chlorphenesin, Hydrolyzed Algin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polysorbate 80

срещала ли си някъде подобни съставки (много ми се иска да си намеря нещо близо до това) и какво мислиш изобщо за съдържанието?   bouquet

Последна редакция: сб, 24 дек 2011, 10:49 от Туцка

# 18
  • Мнения: 1

Mata_Hari евентуално сигнал в КЗП за подвеждаща реклама?

Много работа имах през декември - нямах никакво време да ви следя.

Проверих в сайта на КЗП още тогава, но доколкото разбирам, за да пуснеш жалба трябва да си купил продукта и да пазиш касовата бележка. Пак ще погледна.

# 19
  • Мнения: 616
Туцка,  за мен прричината това кремче да ти е харесвало толкова много са две съставки, които в толкова големи концентации обикновено се съдържат в цветна, а не бяла козметика - силикон и силика. Силикона е съставката в най-голямо количество след водата. Той дава едно изключително приятно усещане за кадифена мекота при нанасяне. АКо отгоре се слага грим, то той се нанася по-равномено, по-траен е,а бръчици и пори са запълнени. Затова с голямо съдържание на силикони са базите за грим. Но бенефите на силикона са повече при апликация, отколкото при реалния ефект върху кожата - създават филм, който предпазва от водозагуба, и до там. Силиката е типична съставка на пудрите, абсорбира себума и отразява светлината, оптически намаалявайки бръчици и несъвършенства. Отново няма реално действие върху кожата. Освен тях имаш малко масълца и кофеин като по-интересни.  Виждам защо ти харесва, и наистина не е типичен, но на сегашната ти възраст би бил подходящ само надстроен върху по-богат серум.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Иска ми се да разбера този серум Lumene Excellent Future Deep Repairing Serum
Състав: Aqua (Water) , Cyclopentasiloxane , Methylpropanediol , Glycerin , Phenoxyethanol , Hydroxyethylcellulose , Malus Domestica Fruit Cell Culture , Xanthan Gum , PVP , Ethylhexylglycerin , Caprylyl Glycol , Ammonium Acryloyldimethyltaurate , VP Copolymer , Disodium EDTA , Propylene Glycol , Ethylhexyl Cocoate , Glucose , Peat Extract , Chondrus Crispus (Carrageenan) , Lecithin , Hydrogenated Phosphatidylcholine , Cellulose Gum
защо ми е харесал?
Много съм доволна от него (ползвах го в комбинация с кремовете от серията, но видимо ефектът беше от него), а не намирам особено добри отзиви   Thinking
И аз като Туцка трябва да се боря с доста ейдж проблеми (бръчки, розцея, петна ...)  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 679
MissNellie, Честита Нова Година! Отново много ти благодаря! Аз се отказах от L'Occitane Immortelle Precious Cream - за няколко дни кожата ми се изсуши страшно и започна да се бръчка при съвсем лек натиск.
Не зная коя точно съставка в Myokine е действала добре на моята кожа, но ми изчезнаха реално появили се мимически (макар и малко като брой) бръчки и най-вече тези от двете страни на устата. Сега се върнах се към Виши Liftaktiv Retinol HA (който ми беше препоръчан вместо Myokine)  и горе-долу съм доволна. Ще продължавам да търся, сега търся отзиви за SkinCode, ако намеря съставките ще си позволя отново да пиша с молба за мнение   bouquet

# 22
  • Мнения: 183
Здравейте, намислила съм да си купя следните два продукта от он-лайн магазин за козметика и моля за вашето мнение:
Става въпрос за скраб за тяло и душ крем за баня със следните съставки:

Скраб за тяло: Sodium chloride /salt/sel ; Helianthus annuus seed oil ; Tocopheryl acetate ; Citrus medica limonum extract ; Citrus aurantium dulcis oil/orange essential oil ; Limonene ; Citral ;

Душ крем за тяло: Aqua/water/eau ; Cocamidopropyl Betaine ; Lauryl polyglucose ; Sodium myreth sulfate ; Cetyl alcohol ; Olea europea oil /olive oil/ ; Prunus amygdalus dulcis oil ; Benzyl alcohol ; Salicylic acid ; Glycerin ; Ascorbic acid /vitamin C/ ; Citrus aurantium dulcis oil/orange essential oil ; Citrus medica limonum extract ; Citrus nobilis oil ; Citral ; Limonene ;

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте на всички пишещи и четящи и Честита Нова Година /със закъснение/.Здраве и късмет на всички. Hug
Търсейки натурални сапуни попаднах на този сайт http://yogashop.bg/product/izcjalo-naturalen-sapun-za-licekatraris/286/?gID=97 .
За пръв път виждам сапуни по над 100 лева Sick
С какво съставките му и /или/ начина на производство са по различни от другите предлагани като натурални такива.

# 24
  • Мнения: 0
ААААААААА
Сега видях, че се предлага на грамаж. Embarassed
Може би цената е за килограм, въпреки , че не е уточнено ooooh!
Някой ползвал ли е предлаганите в сайта продукти и има ли отзиви!

# 25
  • София
  • Мнения: 5 656
Моля за малко помощ  Praynig
Тези дни се сдобих с една паста за зъби, италианска, без претенции за кой знае какво, марката е White & Fresh Herbal. Загледах се обаче в съдържанието, освен разни билкови съставки, са описани метил-, етил-, пропил- и бутилпарабени. Понеже съм абсолютно боса в тази материя, бихте ли ме посъветвали какво да я правя тази паста, става ли за ползване или да я изхвърля?  Embarassed

# 26
  • София
  • Мнения: 5 193
Да ви помоля за мнение за Auraceane - MARIS AQUA.METHYLPROPANEDIOL.AQUA.PSEUDOALTERMONAS FERMENT EXTRACT. DIMETHICONE. CETYL PALMITATE. BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER. BEHENYL ALCOHOL. COC-CARPYLATE/CARPATE. CARPYLYL METHICONE. CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL. GLYCERIN. CETYL RICINOLEATE. CETYL ALCOHOL. ORYZANOL. MAGNESIUM SILICATE. PANTHENOL. INULIN LAURYL CARBAMATE. BENZYL ALCOHOL. SODIUM DEHYDROACETATE. SODIUM EDTA. POLYGLYCERYL-2 OLEATE. XANTHAN GUM. POLYACRYLAMIDE. PARFUM. ARGININE. LECITHIN. COPERNICIA CERIFERA CERA.MICA. SODIUM PCA. GLYCERYL STEARATE. C13-14 ISOPARAFFIN. PLANCTON EXTRACT. BARIUM SOLFATE. ZINC OXIDE. TOCOPHEROL.MAGANESE PCA. MAGNESIUM CHLORIDE. PYROCYSTIS NOCTILUCA EXTRACT. METHYLSILANOL MANNURONATE. LAURETH-7. POTASSIUM SORBATE . LIMONENE. CI77891.

Какво основно действие би следвало да има този крем? Кълнат се в някакви невероятни съставки - има ли нещо такова? А нещо притеснително? Комедогенен ли е? Thinking

Благодаря!  bouquet

# 27
  • русе
  • Мнения: 643
Да попитам знаещите коя е съставката която предизвиква това- Комедогенен ли е? даден крем

# 28
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
има списъци с комедогенни съставки и в гугъл да пуснеш - ще излязат, предполагам е индивидуално коя/кои от всички на конкретен човек ще му действа/т така  Peace

# 29
  • Мнения: 616
mypi1975 не е само една съставка, ето ти един списък. Имай предвид, че също така има голямо значение кличеството на съставката в крайната формула на крема. Също така, различните кожи реагират различно и различни съставки може да са проблемни.

http://www.temptalia.com/the-ingredients-guide-comedogenic-irrit … ents-to-watch-for

kashmir не знам какво обещават, но има интересни съставки определено, няколко  не толкова често срещани екстракта, и то в добри количества, масло от ший, по-стандартни кондиционери, като цяло ми е интересен и аз лично бих платила висока цена за него. Богат, хидратиращ и омекотяващ.
За притеснително, зависи теб какво те притеснява, хора с чувствителна кожа и от парфюм се притесняват, какъвто има почти навсякъде. Няма парабени, формулата ми изглежда доста 'модерна'.
Има масла, които са комедогенни съставки по принцип, което не значи непременно че кожата ти ще реагира, ти си знаеш как ти с е отразяват.

Атти аз лично не мога да се изкажа еднозначно за вредата от парабените, за мен информацията по въпроса все още не е достатъчно дефинитивна. НАй-вероятно 80% от козметиката ти има парабени, ако се зачетеш в етикетите. В продукти, които се отмиват, като пастата, не са толкова притеснителни, поне от това, което аз имам като информация. Има изследвания, свързващи парабените в кремове, рол они - продукти, които се втриват в кожата в зоната на подмишниците, със рак на гърдата. Темата е дълга, и за мен всеки, който се притеснява от парабените, трябва да седне, да прочете малко научни статии по въпроса и сам да си извади мнение за себе си.

MERY19 в линка ти няма инфо за съставките на сапуна, само рекламно описание, не мога да коментирам.

Непредсказуема нали се разбрахме да пишем имената на продуктите, за да е в помощ н авсички пищещи и четящи? Не разбирам защо няма име, то по никакъв начин не влияе на коментара.
 Био марка ли е?  Съставите са изчистени. Скраба ми харесва, солта колко е едра точно и дали ще ти хареса в това отношение е индивидуално, има масълца да правят кожата мекичка. Душ гела също  е въпрос на лични предпочитания и кожа, няма СЛЕС и има масълца, т.е. може да дойде не достатъчно измивен за някой кожи, за по-сухи определено ще е по-подходящ. С конкретен въпрос щеше да ми е много по-лесно да насоча коментара в отговор и да съм по-полезна.

Rusalka:) сработил се е добре с кожата ти, затова ти е харесал  Grinning Има голяма доза субективност в това, все пак, и състава не носи винаги отговора.  За видим ефект за мен ключовата съставка в достатъчно голяма концентрация е Malus Domestica Fruit Cell Culture, това е есктракт от много специфичен сорт ябълка, която е изключително издръжлива, и се твърди, че въпросния, като съставка в козметика, удължава живота на клетките. Модерна анти ейдж съставка е.

Общи условия

Активация на акаунт