на кого да се вярва?!

  • 6 190
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
АЗ имам един спонтанен аборт в 8 г с  и се наложи да ме  доизчистят.   а и първите 3 месеца са най най важни за бебето - тогава се развиват всички органи (  мозък сърце дробче ) и се пият добавки например фолиева киселина  . така че е нужно да се отиде на лекар и то много

Последна редакция: нд, 25 дек 2011, 20:18 от pisanka_87

# 16
  • Мнения: 3 242
  може да се види и в 3  г. сед. много зависи от лекаря а също така и от видеозона. мен един път ме гледаха в 17 г.с. и половин час се чуди дали има пулс  с  слаб апарат също е трудно


И какво ще се види в 3 седмица ??? хахахаха
това е снимка на ултрасаунд в 5 седмица ! забележи колко се вижда и си направи сметката какво може да се види в 3 седмица ....

# 17
  • Мнения: 284
Изводът е, че не трябва да се избързва и да се ходи толкова рано на лекар - веднага след положителния тест. В началото наистина нищо не се вижда, затова по-добре да се отиде към 9-10 г.с. Освен ако няма съмнения за извънматочна бременност.

Лекарят, при когото аз ходих като бях бременна (а той е с реноме), ми се скара, че отивам Чак в 14-та гестационна седмица. Според него най-добре се прави фетална морфология в 9 гестационна седмица. Плодът се виждал най-добре и изобщо това трябвало да бъде първия преглед на бременната жена. Каза ми да го казвам това и на приятелки, за да са наясно.

Честита бременност и от мен! По Коледа стават чудеса  Simple Smile

# 18
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Потресающо...
 Shocked

# 19
# 20
  • Мнения: 49
 men me gledaha na 3D w 3tata sed.  stawa wapras ot denq na za4evaneto a ne ot denq na posledniq  cikal. az sam na mnenie 4e trqbva da se otide rano.Kakto kazah pyrvite tri meseca sa nai vajni  za razwitieto na bebeto. ne samo  da se vidi bebeto  a da se priceni dali ima nujda i ot  nqkakvi  lekarstva kak e nivoto na hormonite i t.n.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 878
men me gledaha na 3D w 3tata sed.  stawa wapras ot denq na za4evaneto a ne ot denq na posledniq  cikal.

Никой не смята началото на бременността от деня на зачеването. Още повече, че не можеш да знаеш кой е този ден.

# 22
  • Мнения: 49
 питат те кога е последния МЦ и ти смятат овулацията .От нея  изчисляват календарната възраст на плода.  ако е от МЦ реално в първите 2 седмици не си бременна  не се бъкайте

# 23
  • Мнения: 3 242
3 седмици след зачеването си е дефакто 5 г. седмица , така че би трябвало да доуточниш Simple Smile и в 5 седмица освен сак нищо друго не се вижда Wink

# 24
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
През втората ми бременност ме гледаха на видеозон в 5-6 седмица и се видя сърчицето.Точно в този период се вижда за първи път сърцето,зависи и колко е добър лекаря.

Ако болките не са много слаби в корема е редно да се вземат мерки.Според мен си бременна.Но най-вероятно може да изкараш проблемна бременност,заради направения аборт по-рано.Мисля,че възрастта от 23-24г. е добра за една бъдеща майка.Аз например се омъжих по своя воля на 20г. и на 22г. ми се роди първото дете.Не мисля ,че съм била чак толкова млада за това.Ако нашите ме бяха посъветвали да направя аборт,никога нямаше да ги послушам.
Надявам се да нямаш повече проблеми и да бъдеш една щастлива бъдеща майка! Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 33
men me gledaha na 3D w 3tata sed.  stawa wapras ot denq na za4evaneto a ne ot denq na posledniq  cikal.

Никой не смята началото на бременността от деня на зачеването. Още повече, че не можеш да знаеш кой е този ден.

Може да се смята и от деня на зачеването. А и той може да се знае с точност, хайде сега Wink. Въпросът е, че когато се смятат седмици от деня на зачеването, те не са гестационни седмици, а плодни седмици и не се означават с "г.с.".

# 26
  • София
  • Мнения: 4 878
men me gledaha na 3D w 3tata sed.  stawa wapras ot denq na za4evaneto a ne ot denq na posledniq  cikal.

Никой не смята началото на бременността от деня на зачеването. Още повече, че не можеш да знаеш кой е този ден.

Може да се смята и от деня на зачеването. А и той може да се знае с точност, хайде сега Wink. Въпросът е, че когато се смятат седмици от деня на зачеването, те не са гестационни седмици, а плодни седмици и не се означават с "г.с.".

Може да знаеш с точност кога си правила секс, не не и кога си заченала.  Wink Може да си правила секс на 10-ти, но оплождането да е станало на 13-ти, та дори и на 15-ти.

# 27
  • Мнения: 141
Тц, не може да е правила секс на 10-ти  и да е заченала на 15-ти.Яйцеклетката след овулация има 24 часа преживяемост, сперматозоидите, в най-добрия случай 72 ч.

# 28
  • Мнения: 49
 Както и да  е.Пак съм на мнение че трябва рано да се ходи на лекар поради много причини, а не само да се види бебето, например да се изследват хормони и т.н.

# 29
  • Мнения: 3 242
Писанке , кой ти изследва хормони по време на бременост бе ?  Mr. Green естествено ако няма някаква причина за това Simple Smile Иначе за ранното ходене -колко ранно да е и какво ще видиш в 5 седмица ?? Мен не ме интересува дали има сак , а искам да видя дали има туптящо сърце! Много пъти се вижда сак , но след седмица се оказва че няма пулс или пък р кухо яйце. Така че по рано от 6 седмица е просто безмислено!

Общи условия

Активация на акаунт