ЗАНИМАНИЯ С 6-МЕСЕЧНО БЕБЕ

  • 17 858
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 86
Пуци, ми тя казва "ох аз си отивам, че имам еди какво си, или да гледам нещо си или спи ми се" и ако я захапя нещо та ми казва "който има деца да си ги гледа, аз моите съм си ги изгледала" и така. Ми тя и малкото време в което е седнала или легнала аз я забавлявам, просто е абсурд тя сама да си стои дори и минута! Ако отида до тоалетна тя се дере, винаги чакам да дойде някой, за да измия чинии, или да свърша каквото и да било, дори то да ида до тоалетната, винаги стискам до последно, а за голяма нужда пък не си и помислям. Сега е легнала и майка е тук постоянно вика "ъъъъъъъ" а майка й дава различни играчки, тя ги хвърля после и й се дава друга, после изпищява сърдито и така. То сега като ми беше лошо и по цял ден ту майка, ту татко, ту мъжът ми и майка взе да й идва повечко, та взе да се усеща вече че е магаре Мима. А ако трябваше и цяла нощ да се бори с нея и да я обръща от корем на гръб, да й дава биберон и вода и мляко и да спи по 4,5 часа друга песен щеше да пее...
Ще почвам да я оставям, но не знам дали не е по правилно да стоя при нея, вместо да я оставям в другата стая?
Пупи, тя плачеше ли преди и оставяхте ли я ?

# 691
  • Мнения: 3 736
"който има деца да си ги гледа, аз моите съм си ги изгледала"

На което отговорът е: Тогава не ми давай акъл за моето дете.  Twisted Evil

Стой при нея, за да я разсейваш, обаче ако се наложи да излезеш, излизай, то иначе не е човешко. аз излизам в момента, в който усетя, че кипвам. За пет минути нищо няма да й стане. Знам, че звучи жестоко, но понякога няма как - как цял ден няма да се изпишкаш, например.

# 692
  • Мнения: 86
Като й кажа така и се сърди и не идва и после се извинявам, ноооо както и да е .
Не е жестоко, съвсем нормално е. Моето не е нормално, защото както казвам на всички "правим мечешка услуга на Мимито". Тя трябва да знае, че не всичко ще става на нейното, и като я научим така после ще е по-голям зор за нея. Аз направо някой път си мисля, че съм полудяла. По принцип съм супер спокойна и много рядко се ядосвам, никога не крещя и не се карам, нооооооооо тя ме вади от кожата ми. Не мога да се позная.... викам, карам се и на всички  вече  #Cussing out като луда съм... и по нея крещя... абе ужасна картинка  Embarassed

# 693
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 257
Направо не мога да повярвам,че майка ти ти говори така.А вие ли избрахте да живеете до тях?
То сега започва с носенето на ръце,но после ще продължи и с други неща.Защо не поговориш с нея и не й заявиш ясно,че не желаеш решенията относно детето да се подлагат на съмнения?Какъв родителски авторитет ще изградите пред Мимоза,ако майка ти оспорва методите ви на възпитание?
Детето се обърква и няма да знае кой крив кой прав. Naughty Няма място за сърдене.Вие имате дете и сте родители,а тя е баба.Всяка жаба да си знае гьола. Wink
Моята майка също е много властен човек,но уважава и спазва решенията ни.Нали за това й имам доверие?Ако разбера,че е правила нещо зад гърба ми,без да се допита до мен,не бих й го поверила и тя го знае.Двете много си приличаме и държим нещата да стават по нашия начин,тоест моето дете=моето възпитание.Внучето си е внуче,а не собствено дете. Peace Но е важно тя да те приема на сериозно.  Hug

# 694
  • Мнения: 380
Илр Не е много приятна тази ситуация,но ще се справиш.Гадно е когато няма кой да ти помогне,както казваш и на тоалетна неможеш да отидеш спокойно.Ние с мъжа ми живеем при майка ми и баща ми и ни е много добре тук,но сме решили когато Владис стане по-голяма мислим да си живеем сами  Hug

# 695
  • UK
  • Мнения: 2 887
ИЛР това което майкати е казала за децата е много гадно.Знам че има такива хора , но ми е много странно към собственото си внуче така да се отнасяш. И моята майка понякога я хваща кризата и се държи много странно , чак имам чуство че и е досадно да седи при бебето.Добре че аз съм темеруд и не обръщам много внимание.
Колкото и да е садистично най-добре е да го оставиш да реве бебето, без да го взимаш за щщяло и нещяло, и и обяснина жената , че това е твойто дете и ще си го гледаш както решиш. И майка ми така все тичаше да взима детето независимо дали мрънка или се занимамва сама нещо с играчките,но аз и обясних че много бързо свиква така и после аз се виждам в приключение когато остана сама. Сега всеки път ме пита дали да я вземе.
 Аничка обича да си играе със всички боклуци които докопа.Обича дистанционното и телефоните ,мишката и лаптопа, но ние не и ги даваме.Но най -много обича пластмасови бутилки независимо от размера ,направо се разтреперва когато и подаваш бутилката.

Последна редакция: чт, 05 яну 2012, 09:12 от mama na ani

# 696
  • Мнения: 3 736
Точно така, Иве, мечешка услуга е. С тази мисъл се стимулирай, а на майка си обясни нещата и спри да се извиняваш като не си виновна. И не се потискай, че се ядосваш и крещиш - и аз крещя, на бебето крещя, случва се, въпросът е да не стане навик.  Hug Като ти писне излизай за 5 минути да се успокоиш и така.

Кица е хвърлила око на ктуйката ми с дъвки, но ще почака да си ги изям и тогава ще я получи.

# 697
  • Русе
  • Мнения: 5 359
ilr близките ти много те натоварват психически явно. Опитай да останеш сама с детето - взимай я с теб в другата стая като вършиш нещо. Сменяй й мястот на малката през някой друг час. Това когато си спокойна - ще видиш, че като няма кой да те изнервя всичко ще е по-друго. Пробвай да си измислиш време през деня за игра с малката според режима й. През другото време постепенно първо за кратко после за повече време я оставяй на подходящо място с играчките да се занимава.
Аз съм от лошите майки  Mr. Green дето не дават да им търмъчкат бебетата наляво-надясно. За малко да му се порадват и после айде къш Simple Smile.
И на мен Мели ми залипсва - дали не е някъде за празниците.

# 698
  • UK
  • Мнения: 2 887
Момичета, аз съм решила утре-вдругииден когато се приберем в София да почна със захранването.Личната иска да почнем с пюретата когато навърши 6 месеца , аз обаче съм решила да започна сега с каша. Вие всички ли чакахте педито да ви каже кога да захраните и с какво? Знам че повечето вече сте доста напред със захранването и искам да питам как се отрази това на нощният сън ,спряха ли да се будят от глад ,почнаха ли спят по цяла нощ. На мен презумцията ми е да вкарам вечер каша за да е по-сито бебето и да не се буди да яде. Но доколкото разбрах това не се получава нали?
Аз бих давала от тези бисквитките на Плазмон вечер (който се разтварят в млякото) за да я заситят повече,но нали не пием мляко от шише и няма как.

# 699
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 257
Мама на Ани,за кашата това си е заблуда.И аз уж я давам за вечеря да я засити и да не става през нощта,но си се буди.Сега от 1 седмица е спряла,но аз давам каша вече 2ри месец. Wink
Не съм чакала педиатърката да ми каже за захранването,а просто обсъдихме кога,какво и така. Peace
На "Плазмон" разтворимите бисквити и аз бях навита да ги давам,но са прекалено сладки,а и след като видях "ефекта" на кашата(тоест нямаше такъв),просто се отказах. Peace
Много яко е хванала бутилката на снимката.Явно й се пие газирано. Flutter

# 700
  • UK
  • Мнения: 2 887
Аз четох че оризовата каша е много удачна за захранване на кърмачета.А като давам 3-4 дни по няколко лъжички после като давам друг вид каша пак ли трябва да е постепенно по лъжичка две или може по цяла порция.
А горе долу колко време мина докато имахте вече заместено хранене. Оххх имам чуство че ще се объркам много.
Честно ви казвам моето момиче ми се струва съвсем различен човек вече. През целият си съзнателен живот досега тя беше контактувала с мен баща си и може би 4-5 човека. От както сме тук нагости постояно има някакви нови хора които и обръщат внимание и и показват нови неща ,и има чуство че става все по-осъзната с часове.Съвсем различно джудже е.Постоянно се опитва да ми каже нещо. И може би защото ние с баща и тук много малко я гушкаме ,бабите и дядовците не ни остават за секунда да я вземем и тя милата когато ни види така мило ни се усмихва и ни се радва.Мнного мило ми става.

# 701
  • Мнения: 3 736
Няма нищо страшно в захранването. Всяка нова храна първо я въвеждаш с няколко хапки и после повече, независимо каша ли е, зеленчук ли е. Аз заместих изцяло обедното кърмене за около месец, като че ли. Иначе педиатърката каза да захранваме на 5 и половина месеца, така и направихме, не съм имала нищо против.

# 702
  • Berlin
  • Мнения: 11 354
 55
ilr и аз съм почти през цялото време с малкия, опитвам се да си играем, да го занимавам. Оставям го сам, когато е в настроение, когато е крив, трябва да съм при него. Обаче при мен проблемът е, че няма къде да го оставям сам, кошарата му е тясна и не може да се преобръща. Затова и взех килимче за игра, изпрах го преди малко и вече ще го слагам на земята сам. Опитай се, когато е спокойна, да я оставяш за малко с играчки и постепенно увеличавай времето. Слагай я така, че да те вижда в началото. За друго не се сещам в момента...  Thinking  На ръце не го нося обаче много, само когато ми е кеф и го въртя насам натам. Simple Smile Единствено в началото до 2рия месец може би беше почти само в мен, защото се опитвах да компенсирам. Simple Smile

мама на ани, аз не чаках да ми кажат, реших си да почна с каша. Сега давам и пюре. Каша давам следобед, пюрето на обяд, вечер давам мляко. Нямам заместено хранене, след пюрето давам малко мляко, а кашата е млечна.

# 703
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 257
Ами нормално да е по-осъзната като общува с повече хора.Бебетата са много впечатлителни и кой знае какви емоции ги заливат.Възможно е дори да започне да спи по-неспокойно през нощта именно поради новите неща,които й се случват през деня. Peace
Лора не спи много добре,ако е имала по-напрегнат ден.Под напрегнат имам предвид среща с много хора,по-продължително излизане и т.н. Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 10 705
Аз послушах педката кога и с какво да захраня,захраних на 5месеца и 3 седмици със зеленчуци...после месото, а от 3 дни и каша маа,оризова,другата седмица мисля да вкарам плод...
иии цял ден ем нервира,ту му се оправи настроението ту реве като съдран,на човек не приличам..

Общи условия

Активация на акаунт