Има ли начин да спра смс-те идващи от 145?

  • 15 281
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 136
Инфо от Новините тази вечер - по новия закон , обаждания и есемеси от игри само след изричното съгласие на абоната !!!
Хули , може да се обадиш на 178 , за да престанат веднага . То бива наглост , ама това тяхното ....!

# 61
  • София
  • Мнения: 1 455
Днес получих 28  SMS  наведнъж, чудя се как е възможно това ?
Отделно от това са обажданията, които отстранявам.
Обадете се на мобилния си оператор, със сигурност ще ви извадят от списъка на 145.

# 62
  • Мнения: 62
И мен ме нервираха тия смс-и, не за друго, ама мамка му, работя с тия телефони!
Чакам обаждане, нещо, и телефонът само мига с тъпи смси... Бях се изнервил жестоко и така ги насолих на *88... засега спряха, но проблемът и болката ми са: защо всичко тук трябва да стане след като се развикаш дивашки и заплашиш с няколко извесни адвокатски имена??
отвратително

# 63
  • София
  • Мнения: 16 202
Изпратих СМС със текст Стоп на № 145 и тормоза приключи.
Даже ми отговориха, че вече няма да ме безпокоят. Засега си спазват обещанието.

# 64
  • Мнения: 662
Мобилните оператори са се подсигурили във всяко отношение.В общите условия изрично е упоменато, че може да използват и предоставят данните на клиентите си във връзка с подобни игри, кампании и т.н.Проблемът е, че малко хора се интересуват какво съдържат тези допълнителни уточнения и никога не са им обръщали внимание.А те са неизменна част от всеки договор, но са качени на сайтовете на операторите.Не, че съм голям оптимист и да бяха прикрепени към договорите, пак малко хора четат какво подписват. Grinning

Направи ми впечатление, че някои споменаха, че са се обадили на оператор и съобщенията пак продължават.Да, така е, защото човек сам се отрегистрира.Само в краен случай, ако иам технически проблем и смс-те  продължават, има опция това да бъде забранено.Но не е практика и не мислете, че заради заплахи с каквото и да е, някой ще се трогне.И да се споменават медии или адвокати, никой оператор няма да си промени политиката. Laughing
Истината е, че законите касаещи мобилните оператори и услуги, са доста удобни за тях и те максимално се възползват от опциите, които са разрешени.

С новият закон се надявам да бъдат регулирани в някаква степен подобни дейности, защото е вид агресия, определено.




# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 100
Привет и от мен-няколко дни не бях получавал смс-и от тия гадове.И днес в 14:55 бам звънят-затварям.И най-нагло преди малко към 22:00 2 последователни смс-а пратих с дърти букви СТОП на 145 уж няма да пращат пък да видим.
Иначе и аз заплашвах преди дни оператора със съд и такива работи,че никога за тази игра не съм пускал смс-и отговора бе:

Уважаеми господин *****,

 

При извършената проверка бе установено, че сте участвали в играта „Пари на мига“, която е една от фазите на играта „SMS за милиони”.

 

Съгласно правилата на организатора на играта „Стани милионер” регистрациите за участие, направени в предходните цикли на играта „SMS за милиони”, са валидни и тяхното подновяване не е необходимо.

 

Подробна информация за играта и нейния организатор можете да намерите на адрес: www.145.bg

 

Рискът от случайно използване на услуги поради грешка или употреба на SIM карта на GLOBUL от страна на трети лица е за сметка на абоната. Операторът не носи отговорност за извършване на телефонни обаждания, изпращане на съобщения или ползване на интернет услуги поради невнимание на потребителите .

 

 

С уважение,

 

Дирекция "Обслужване на клиенти"

"Космо България Мобайл" ЕАД /GLOBUL/

Добре бе как може една игра преди година да е свързана с тази.Как може така да си обършат ръцете гадинките недни.

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Вчера сутринта се обадих на оператор на Глобул и след като разбра какво искам любезно момиче ми обеща, че вече няма ме притесняват от 145. И днес за първи път от много дни нямам нито един смс или обаждане.
Утре ще направя същото и аз  Peace и дано да престанат, че вече не се трае. На всичкото отгоре, ми пускат запис с Орлин Горанов, който агитира да се пускат СМС-и за играта ... ooooh!

# 67
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
На 2 пъти пробвах да изпратя СМС с тескт STOP на номер 145 и ми дава, че съобщението не може да бъде изпратено, защо ли е така  Thinking

# 68
  • София
  • Мнения: 1 455
Unknown_lady, а дали случайно сте обърнали внимание дали са таксувани, доколкото знам дори смс Стоп е платен? Според мен обаждане на оператор е най- лесния вариант.

# 69
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Не би трябвало да са таксувани щом като не са изпратени  Thinking
Ще се обадя и на оператор, ей сега току що наглеците звъняха пак и директно им затворих  Twisted Evil

# 70
  • Мнения: 419
На 2 пъти пробвах да изпратя СМС с тескт STOP на номер 145 и ми дава, че съобщението не може да бъде изпратено, защо ли е така  Thinking
С този смс, ако успееш да го изпратиш, ще спрат смс-ите само от тази игра.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 125
Аз също са попитам някой ако знае да ми каже дали са платени смс-ите за спиране на играта.

# 72
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Обадих се на оператор и ме отписаха то всякакви "промоции" -и 145 и мебели Дормео и т.н.
Незабавно и напълно безплатно.

# 73
  • Мнения: 115
Вчера за  енти път получих смс от 145, и то точно, когато с триста зора съм успяла да приспя бебан Whistling. Та, смс-а гласи - ,,Днес компютъра изтегли числото 0, вашият номер завършва на 00 и печелиш (забележете, печелиш го разбирам вече като   факт). За деактивациа изпратете смс с текст  СТОП на 145. Нито съм пращала, нито съм позволявала получаването на подобни смс-и Whistling. Доста хора се подвеждат от  тези ,, спечели,, ,,точно ти беше избран,, и т.н.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 381
Днес получих 28  SMS  наведнъж, чудя се как е възможно това ?
Отделно от това са обажданията, които отстранявам.
Обадете се на мобилния си оператор, със сигурност ще ви извадят от списъка на 145.
о не. явно не е достатъчно само това. сега звънях. щели да ми спрат съобщенията, които изпраща операторът, но за да спра тези, които идват от играта трябва да пратя "стоп" на 145.

Общи условия

Активация на акаунт