Коледа 2011 - тема 4

  • 92 051
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Записвам се с едни скромни меденки . Мисля да правя ванилените кравайчета днес !


Хубава седмица !  bouquet

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 16:10 от Sunny Sky

# 61
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Malini вчера си взех подправка за меденки от Кауфланд.
кали 08 ами няма опазване, 1 доза меденки и 4 щолена са вече изядени

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, правя меденките на Джемма и нещо не се получава.  Sad Тестото е много меко. Сложих му доста повече брашно, но продължава да се разлива. Първата тава в момента се пече и като ги гледам са се слели в една огромна меденка.  Mr. Green Защо така....  newsm78

# 63
  • Мнения: 6 472
Момичета, правя меденките на Джемма и нещо не се получава.  Sad Тестото е много меко. Сложих му доста повече брашно, но продължава да се разлива. Първата тава в момента се пече и като ги гледам са се слели в една огромна меденка.  Mr. Green Защо така....  newsm78

Точно ли спази пропорциите на мазнината? При мен така се получи при една друга рецепта, когато прекалих с олиото. После колкото и брашно да слагах не се получаваше нужната консистенция.

Аз се записвам с един Канелен коледен венец, който освен и интересен, се оказа и ужасно вкусен, особено с ябълково сладко:)

# 64
  • София
  • Мнения: 2 265
Много сте бързи Peace

Благодарности за тема!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Искам да попитам - тази преса за орехчета - откъде може да се намери?
Сигурно вече не се произвежда.... Thinking

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ами уж точно... Нищо де, вместо топчета станаха кръгчета. Тъкмо ще са по-удобни за слепване.  Mr. Green Обаче на вкус са....ммммм..... няма такава вкусотия!

# 66
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Много сте бързи кога свърши другата тема...запис,че ви изтървам.

# 67
  • Мнения: 155
Правих перничките на Umbra. Много ароматни станаха с лимоновата кора, канелата,карамфила и бахара.  С тестото се работи много лесно, рецептата е много точна, не съм добавяла повече брашно, въпреки че в началото ми се стори, че нищо няма да стане. Това, защото при мен въпреки дългото бъркане така и не се доразтвори съвсем захарта в меда. След като изстина стана една лепкава маса, на дъното и леко позахаросана, и си мислех че съм опропастила рецептата, но изненадващо за мен, след това, тази лепкава маса много добре се усвои и тестото стана много хубаво и удобно за работа.

Обаче сега се чудя, дали да им направя глазура (евентуално черната медена глазура на Наталина). Две години подред правих меденките на Джули с глазурата от яйце и какао и сега перничките ми се виждат малко белезникави. Обаче те вече са напълно изстинали (вчера са правени) и не съм много сигурна дали глазурата може още да се направи. Може пък ако глазурата е топла да се получи  newsm78

# 68
  • София
  • Мнения: 1 462
Еха,  вече коледна тема №4 си имаме. Браво и благодаря!

Хайде де се отчета и аз през изминалите почивни дни, какво сътворих:

Арменските сладки на Берина http://petyyaa.snimka.bg/cooking/ot-kuhnyata-na-petya.509832.25823112

Шоколадови бисквити с вишни от вишновка http://petyyaa.snimka.bg/cooking/ot-kuhnyata-na-petya.509832.25823111

Шоколадови сладки с фъстъчено масло http://petyyaa.snimka.bg/cooking/ot-kuhnyata-na-petya.509832.25823110

и

Домашни бонбони Фереро Роше http://petyyaa.snimka.bg/cooking/ot-kuhnyata-na-petya.509832.25823109


Момичета страхотни неща се приготвили.   bouquet

Моето коледно следкоправене ще приключи в събота на 17 с Меденките на Джули и меденките на Ванчето.

Спорна седмица.  Hug

# 69
  • Мнения: 89
Здравейте, момичета!
Радвам се, че ви има, че да поглеждам отвреме-навреме и да се убеждавам, че не съм само аз "лудата със сладките"  Laughing Или пък всички тук сме такива? Ама е по-весело в компания!
Днес беше ползотворен ден. Украсих меденките:



Пръв опит с РА, не съм сигурна, че ще станем приятели...
Направих и линцерите на nudel33 и съм в телешки възторг от тях. Препоръчвам ги горещо! Аз препекох предварително лешниците и мъжката Туна ги смля доста на едро, за което му се карах, а май не трябваше, миришат божествено и по-големите парченца се усещат на вкус, но не пречеха при разточването. Ако някога ми се наложи да направя само 1 вид сладки по някаква причина (пази Боже!), ще са тези.



И едни топчета с бърбън:




С какво постигна тези красиви и наситени цветове. Изглеждат уникално Simple Smile)))

# 70
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Или пък всички тук сме такива? Ама е по-весело в компания!
hahaha Нали?! Показала си прекрасни неща. Не виждам неразбирателство с РА.

Лулу, тъкмо точех лиги по този венец във ФБ  Mr. Green. Прелест!  Peace

Умбра, скоро и аз мисля да те зарадвам с възторга си по шортбредчетата  Flutter

# 71
  • гр.София
  • Мнения: 2 763
Здравейте момичета, уникални сладки правите  Hug

моят опит с рохличките от събота беше първият- сложих още брашно и станаха твърди но вкусни, вторият опит не дослагвах брашно и те се разляха в тавата, правих ги на топчета, пак много се чупеха, но пък бяха уникално вкусни, естествено всичко се изяде, чудно ми е как ги опазвате, моите мъже само минават и лапат  Mr. Green
ще правя пак то се е видяло  Flutter

# 72
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Ох,от вчера сте изписали старата и нова тема има даже,не мога да насмогна с четене,а какви красоти показвате само...  bouquet за всички магьосници в кухнята!

Аз направих меденките на Джемма,локумки,не си спомням чия беше рецептата,сега ми предстоят масленки,по нататък кокоските на Мариета и се оглеждам за хубава рецепта за ореховки.

# 73
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Ох, изпуснах ви, бе! Да се драсна ей, тук да ви следя, че изостанах! Красоти, красоти виждам само! Hug

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 973
Браво, чудесни неща сте сътворили!

У нас изпекохме заготовки за 2 къщички и двойна доза рохлички, от които 1/4 излапахме Simple Smile.

Сладки Трюфел колко дни преди Коледа е удачно да се направят?

Общи условия

Активация на акаунт