Коледа 2011 - тема 4

  • 91 894
  • 737
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 234
Вчера изпекох меденките на Джема. Надявам се да омекнат до Коледа, а и ще ги сложа с ябълка 2-3 дни преди това, но вече бяха пробвани(не от мене) и казаха , че са супер вкусни. А утре вече ще се пробвам да ги украся с купен роял айсинг. Днес пък изпекох Виенските коледни орехови сладки на Маик и също се пробваха и казаха, че са невероятни. Утре час от тях ще залея с шоколад. Бързо се приготвят. Сега съм забъркала да отстоят ванилените кравайчета на Наталина и утре ще ги пека. И ще направя и Шотландските маслени бисквити на Умбра. И с тези нещица + една торта Катарина смятам да се запиша тази Коледа.  Но съм си набелязала още куп , но живот и здраве ще са за следващата Коледа. За първи път правя всичките тези сладки. Преди дни за Рождения ден на малката правих домашните бонбони Фереро Роше на Умбра и станаха невероятни, много се харесаха. И сега колкото и да не искам да го кажа, защото тука всички сте влюбени в Забравените сладки, които също направих за Рождения ден, но те не ме очароваха грам. Обожавам целувки и всичко правено от този тип, но не знам защо сладките не ме грабнаха. Доизсушавах ги, не бяха стегнати , а натрошени, а и вкуса  нещо не ми хареса. Единстевено като изключим вида им, който не ми се получи, вкуса може пък от шоколада да е. Не се сещам точно с коя марка го правих, но...

# 601
  • Мнения: 0
Здравейте, мами Simple Smile
Пише ви едно 19-годишно момиче, което почти няма опит в готвенето.
Имам нужда от помощ по въпроса с коледните меденки и не се сетих къде другаде да питам - надявам се темата да е подходяща.
Решила съм за Коледа да приготвя меденки - като една част от тях ми се иска да ги украся по-специално, за да мога да раздавам към подаръците на приятели. Обаче нямам идея откъде точно да купя или как да приготвя онези специални цветни глазури, с които се рисува по бисквитките. Давайте съвети! Освен това самата техника на рисуване не знам как става - ако да кажем правя медено "човече", устата, очите, дрешките с клечка за зъби ли се правят или?
Благодаря! Simple Smile

# 602
  • Мнения: 1 312
..а и ще ги сложа с ябълка 2-3 дни преди това
Защо се слага ябълка, за аромат ли е?
Белена, резен, колко време преди консумация-как се прави?

# 603
  • Мнения: 79
Мда, подозирах го аз този фондан, че само ще развали хубавия вкус на сладките. По принцип никога не съм харесвала торта украсена с него - колкото и красиво да е направена ми изглежда неестествена.
Бети, снежинките ти са мнооого съблазнителни, но като си нямам щампа снежинка, как да ги направя?  Sad От няколко дни си вися в блога ти на страничката с лаймските вкуснотии, даже и лайм си купих и просто няма да им се размине. В един руски сайт попаднах на интересна рецепта за бисквити мохито (с лайм и суха мента) - приличат на брускетите. Ако някой проявява интерес мога да я постна. Утре ще ви покажа моите портокалови сладки с канела.  Crazy И смешните меденки де, че по това време не ми се правят снимки.

# 604
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 418
В един руски сайт попаднах на интересна рецепта за бисквити мохито (с лайм и суха мента) - приличат на брускетите. Ако някой проявява интерес мога да я постна.

Проявява, проявява!  Laughing

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 4
Момичета, страхотни неща сте направили! Аз ще започвам утре да майсторя, но се чудя колко време отнема изсъхването на РА? Къде ги държите? Някоя хитринка за по-бързо съхнене? Laughing

# 606
  • Мнения: 5 228
..а и ще ги сложа с ябълка 2-3 дни преди това
Защо се слага ябълка, за аромат ли е?
Белена, резен, колко време преди консумация-как се прави?


Слага се резен ябълка (примерно четвърт ябълка, с кората), за да омекнат сладките - отвлажността на ябълката. Сменя се през няколко дни.

# 607
  • Мнения: 1 329
Здравейте момичета,

от мен едни маслени топящи се в устата сладки

# 608
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, страхотни неща сте направили! Аз ще започвам утре да майсторя, но се чудя колко време отнема изсъхването на РА? Къде ги държите? Някоя хитринка за по-бързо съхнене? Laughing

Ако е истински РА (а не готовите тубички) и е с правилна консистенция, засъхва буквално за минута при по-тънките линии, а ако е залята цялата меденка, отнема час-два. Докато украсявам ги държа на тава от фурната в кухнята.

 
Здравейте, мами Simple Smile
Пише ви едно 19-годишно момиче, което почти няма опит в готвенето.
Имам нужда от помощ по въпроса с коледните меденки и не се сетих къде другаде да питам - надявам се темата да е подходяща.
Решила съм за Коледа да приготвя меденки - като една част от тях ми се иска да ги украся по-специално, за да мога да раздавам към подаръците на приятели. Обаче нямам идея откъде точно да купя или как да приготвя онези специални цветни глазури, с които се рисува по бисквитките. Давайте съвети! Освен това самата техника на рисуване не знам как става - ако да кажем правя медено "човече", устата, очите, дрешките с клечка за зъби ли се правят или?
Благодаря! Simple Smile

Погледни на първа страница, първите три линка са свързани с украсата. Попрочети малко в самите теми, тези въпроси сме ги дискутирали много. Даже няколко поста преди твоя съм писала за това. Успех!

Не се сърдете, че ви препращаме на първата страница, но там всичко е събрано с много старание и тъй като въпросите се повтарят постоянно е невъзможно да отговаряме постоянно.

Дарилка, Бети, чудесни сладки!  Hug

# 609
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Момичета да ви питам - Ако нямам хартия за печене става ли да сложа фолио? И меденките на решетката на фурната ли ги печете или в тава?

# 610
  • Мнения: 959
здравйте момичета, аз снощи се опитах да направя шоколадовото тесто на ванчето за украса на меденки, но не ми се получи - първо ми стана много ронливо и изобщо не успя да се събере, след това го сложих в микровълновата, но пак не стана, след като изстина ми стана ужасно твърдо и накрая го хвърлих.
Моля да ни препоръчате някакво лесно тесто с което да украся меденките, но и да е вкусно?  Praynig

Благодаря!   bouquet

# 611
  • Мнения: 60
К А Т И, меденките ги пека в тава върху хартия за печене. Фолио (ако говориш за алуминиево фолио) може и да стане, нямам представа, но мисля, че ще залепнат. Най-добре е да вземеш хартия за печене, така ще си сигурна за резултата. Но нека и някой друг се включи, може и да е пекъл някой върху фолио...

# 612
  • Мнения: 1 517
Джемма много ти благодаря, гледах ги и аз тези формички в кауфланд и се замислям. Определено искам да ги направя вече. Снежинкие с лимон изглеждат страхотно браво. Аз се направят само като топченца става ли newsm78
И да ви питам случайни да знаете откъде да си намеря райф?

# 613
  • Мнения: 2 805
Наталина, Брук благодаря Ви!   bouquet

Аз украсих няколко с белъчена глазура и не съм ги пекла след това?!

Нали съхнат? Лелее, че и малката яде украсени  Rolling Eyes

# 614
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036


Аз украсих няколко с белъчена глазура и не съм ги пекла след това?!

Нали съхнат? Лелее, че и малката яде украсени  Rolling Eyes
Изсъхват.И аз не ги печа,а и децата изядаха всичките,та сега ще правя нови. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт