Готова ли съм за бебе или не?

  • 9 786
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 242
Аз пък след 5 месеца прекарани на легло и само аз си знам с какви болки , си казах майната му на парите !
Пари се печелят стига да сме здрави !

# 91
  • Мнения: 342
Според мен трябва да си наистина сигурна в това какво искаш и тогава да пристъпиш към отговорността да си имаш бебе

# 92
  • Мнения: 25 885
Темата ме интересува,
 прочетох я 2 пъти, ако я прочета и 3-ти , може да се откажа от майчинството...
В живота няма гарaнция !
Дали е той човека дали не е...
Ще успее ли да завърши или не...
Ще стигнат ли парите или не...
НЕ ме нападайте моля . Защото всички сме наясно колко труден е живота с дете, или без дете, но всички сме наясно също и кой от двата има повече смисъл!!!

# 93
  • Мнения: 342
Не мисля, че някой може да те напада, защото си съвсем права. Аз чаках да завърша, да започна работа, да се докажа, да имам кариера, да съм независима и... станах на 32, мога да си позволя много неща. Но сега си мисля - дали не трябваше да имам бебе докато съм млада въпреки трудностите тогава. Сега пътят, който ми предстои ще е доста по-труден.

# 94
  • Мнения: 25 885
И да е по-трудно, отколкото ако беше млада майка ,бъди сигугна, че ще си заслужава!!!
пп :32 са новите 22 Wink

# 95
  • Мнения: 342
 smile3532
как се казваше.... иска ми се, ама не ми стиска Simple Smile това е положението Simple Smile

# 96
  • Мнения: 25 885

   Положението е: исками се и ми стиска, но не става.
 Cry

# 97
# 98
  • Мнения: 68

   Положението е: исками се и ми стиска, но не става.
 Cry

И при мен е така и вече съвсем съм се депресирала ... Sad

# 99
  • Мнения: 25 885
Идва пролет, да се надяваме на положителни резултати... Praynig

# 100
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Готова ли съм за бебе? Въпрос на лично  усещане е, няма значение дали си на 20 или на 30 въпроса  е  да си сигурен в това което искаш и да  го искате двама, защото децата трябва да  създадени с любов да са искани и чакани от двама. Всичко друго как ще се случи и какво ще се случи никой не знае, защото живота е това което ни се случва в момента, а не това което искаме да ни се случи. Както е казано: "който иска намира начин, който не иска търси оправдания" , а на тези който искът но нещо не се получава пожелавам късмет и вяра, защото всеки заслужава своето малко чудо Simple Smile

# 101
  • Мнения: 4 569
И аз започвам да се замислям готова ли съм за бебе или не.

В момента, в който една жена е сигурна в мъжа до себе си, не виждам сериозни поводи за отлагане. Винаги има начини да се осигурят достатъчни финанси, жени с доста по-малки доходи от познатите ми, които изчакват, се оправят и то перфектно.
Сигурна съм в него, но ме е страх да поема отговорност за някакво невинно същество. Притеснявам се и за парите.

# 102
  • Мнения: 4 954
Мен също много сълго време ме беше страх, че няма да бъда достатъчно отговорен родител, защото съм малко мързеливичка и не обръщам особено внимание на някакви досадни "подробности". Реших, че тези страхове са безсмислени, и за да се справя с тях, си направих списък с всички неща, заради които смятам, че ще бъда лош родител. Например, не чистя редовно. При моя натоварен график на работа, чистех само веднъж седмично. Това с малко бебе е абсурдно. Започнах да си променям навиците един по един. Е, сега къщата ми се чисти всеки ден. Дори не защото е толкова необходимо, а за да си докажа, че ако нещо е важно за мен, мога да намеря времето и силите да го направя. Мъжът ми се страхува, например, че няма да е добър баща, защото не смята, че има добър характер. След много комплименти и конкретни примери за обратното вече се чувства по-уверен, че няма да бъде катастрофа като родител. Всеки има такива страхове, важно е да разбереш точно защо мислиш, че ще си лош родител и да се промениш, за да си докажеш, че не е така.

# 103
  • Мнения: 68
Напълно споделям мнението на Estlar. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 342
И аз споделям!

Общи условия

Активация на акаунт