Деца, отглеждани в чужбина - 4

  • 26 649
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Маритке,то и при нас е същото....не на главата ами незнам къде ми се качва,но що става въпрос за играчки го е страх.До тази вечер обаче имаме напредък с магарето и костенурката..взех аз да играя с тях,да ги милвам и прегръщам(защото са добрички) и той видя и започна да ме имитира,като че ли по този начин му попремина страха.
Цвети,ти кака не си ли голяма вече за подобен род играчки (въртяща костенрка с песнички)? hahaha Какво ще си я правиш?

# 16
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Iventse- благодаря за темата  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 241
На бързо да благодаря на Звездичка и на Fleur за картичките.  Hug
Много сладък Емчо Simple Smile Мерcи и за специалното внимание към Моника на Звезди.

Моника от играчки не се плаши, но е права, че миналата година по Коледа като отидохме в БГ не искаше да се отделя. Много беше тежко, но мина бързо.

# 18
  • Мнения: 106
Момичета, мнооооооооого ви благодаря за милите думи за най-прекрасния на света  Mr. Green Hug Hug Hug Много се радвам, че ви харесват картичките!   bouquet

Направо ме плашите с този страх от отделяне, явно и при нас ще настъпи по-силно... Сега плаче като ме няма, ама не винаги, отива без страх при баба си и дядо си, стои при баща си и в даден момент писва за мен... Ама ако ще става повече - уффф  Thinking  Както и да е, ще видим... Като се сетя какво беше точно като се роди - не даваше на никой, ама на нико да го носи, само да го гушнеше някой, различен от мен и страааааашен рев.. А беше току що пръкнало се човече... Ама с характер  Mr. Green

Герчи, да, всичките сме Козирози, мъжът ми е най-добричък като характер  hahaha Малкото отсега се очертава яко инат и силен характер, а за мен си е ясно, че съм си проклето като си реша  hahaha hahaha hahaha

Светле, преместихте ли се?

Джърни,  Hug

Боби, задълже! Дано този път се уцелим!

Някой ще покаже ли за каква костенурка говорите?

Изчезвам да си допия кафенцето Simple Smile

# 19
# 20
  • Мнения: 407
Иве мерси за темата!  Hug

Получихме картичка и от Мис Файн. Simple Smile Мишелката е голям бонбон.  Heart Eyes

На Боби и Фльор леко пътуване и весело изкарване. За мен пътуването около Коледно-новогидишните празници е голямо геройство.  Laughing След като 2006 срещу 2007 полета Брюксел-София ни отне 3 дни  Crazy, озовавайки се първо в Прага  Laughing, а на връщане цял ден отлагане на полети не се чувствам достатъчно силна за приключения.  Mr. Green

cutty не съм купила никакви подаръци. (всъщност един вчера на папА  Laughing, поне той не ми е на дневен ред) Някак не ми стига времето, но събота ще ходим, дано 1 ден стигне за всички.  Crazy Аз почвам да се замислям какво да взема на децата (имат си 5 лели които ми иззеха идеите включително куба).

Боби зависи от обувките. Сега зимните (неговите са високи с връзки) е невъзможно сам да си ги обуе, то аз се затруднявам, та той ли. Сандалите от лятото успяваше, значи е бил 1г5м някъде, крокчетата също и то държи се за стена/врата и мушка крак, после залепва лепките. Виж наши обувки да не остават неприбрани, защото веднага се е нагласил.  Laughing Току се разхожда на кака си с ботушите или само ме чака да си събуя пантофите.

Герчи ние имаме хеликоптер от който много се страхуваше. Като видя, че лети и писна, известно време само като му се покажеше играчката и почваше рев, а сега забавлява и много се смее с него. Период, ще му мине и ще си играе.

# 21
  • Немция
  • Мнения: 6 884
Едно голяяямо благодаря за карти4ките на Маги, Звезди4ка, Титина и Мила !!! Hug Сега остава да се надяваме, 4е пожеланията ви ще се сбьднат другата година! Grinning Титина, и на мен ми хареса кьсмета, като идея за карти4ка. Песента за снега ни е от любимия репертоар. Mr. Green
Тези дни разбрах, 4е малкият говори ве4е и мааалко на руски- тьй като му пускам руски анимирани песни4ки по Ютуб(има такава и за елхата)- като видя карти4ката от Маги и наре4е елхата "ьола4ка"(ело4ка). Laughing

Малкото не е напред с обли4ането сам, макар 4е ве4е наближава 2 год. и половина. Има мерак да сьбли4а сам якето или някое еле4е с цип отпред, и дотам с мераците. Зимните обувки са му голямо препятствие, абсурд е да си напьха крака сам вьтре, но както е писала Лепри- и той е фен на обувките на мама и тате. Има деца на неговата вьзраст, които много са напред с обли4ането самИ, ама аз нямам намерение да поставям аршин на дребното- ако иска, добре- ако не, помагам.

Бибит4ето има страх от определени игра4ки, но той си е страхливи4ьк по принцип. Не оби4а кукли, дори му взехме една от братов4едките, за да свиква. Уж по едно време свикна с нея, оба4е сега не ще и да я докосне. Мьж, какво да го правиш. Mr. Green
Шумните игра4ки сьщо не са му по вкуса, макар 4е има ве4е разлика как беше преди година и сега.

# 22
  • Мнения: 3 241
Хехе и Моника не успява да си обуе ботушите, но се намъква за секунди в обувките на мама и тати.

Но с якето е специалист. Тук по детските ясли и градини имат стратегия: якето се хвърля на земята с вътрешността нагоре. Детето застава от страната на качулката, навежда се, напъхва си ръцете в ръкавите и си го премята през главата и ето го облечено. Работи винаги.  Laughing

# 23
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Калин се пробва да се облича и обува сам, ама успех няма за сега. Не знам защо е решил, че двата чорапа трябва да са на един и същи крак  newsm78
Много държи той да си избира памперсите и да си ги слага сам - е тук е една борба  Mr. Green за сега аз надделявам. Но пък знае да простира  Laughing
Голям майтап е като попитам баща му колко е часа и Кики със замах си вдига ръката все едно има истински часовник. Остави, че е като клонинг на баща си, ами и походката е неговата, жестовете са неговите, абе всичко. Ако не бях видяла че го вадят от мен щях да се съмнявам мое дете ли е или не. Баща му взема пушката и застава на вратата да дебне за катерици, малчо се промушва под него и застава с пиратския си пистолет - просто цирк

# 24
  • Мнения: 1 298
Ивенце, ако може и нас впиши на първа.  Hug

Цвети, много ти е хубава картичката.
Вчера я получихме.  Heart Eyes Heart Eyes

Аз почти приключих с подаръците, остана само да поръчам една рокля на Мила.

Днес чух едно момченце на възрастта на Нико, сладко да вика на баща си - папа
и пак ме загложди, защо нищо не казва.  newsm78Дори мама и тата, елементарно нещо не може.

# 25
  • Немция
  • Мнения: 6 884
Мила, не се замисляй 4ак толкова. Hug Ако те успокоява, едната ми сестра до 3 години е казвала най-ве4е "да" и " не", а след време се оказа "мозькьт на семейството" Sunglasses- просто не е била лингвисти4ен тип. Wink

Ивенце, даваш ми идея за по-лесно обли4ане на яке, ще го изпробваме, но Бибит4ето като цяло не е силно привле4ен от опитите за самостоятелност, много му е добре майка му да го обгрижва. Mr. Green

Гер4и, за4етох се в последните ти мнения в старата тема- не знаех, 4е е трябвало да  минеш през такива препятствия около раждането на детето ти. Hug Добре е, когато вси4ко завьршва добре!

Фльор, леки полети от мен! Да няма сняг, да няма лед и вси4ко да премине то4но (4е и аз имам предубеждения за полетите през зимата)- вие от Дормтунд ли ще летите? Весело изкарване !

# 26
  • Мнения: 7 914
Leprechaun`s mommy, Milla Elaine,
 благодаря за картичките и пожеланията! Hug  bouquet

Аз моите холандските още ги мотам... Blush

# 27
  • Мнения: 753
Записвам се в темата Simple Smile
Чета ви, въпреки, че не пиша.

# 28
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Прехвълям се при вас момичета, не че съм се разписала много ама да ви чета поне Hug и аз като Камбанка.

# 29
  • Мнения: 170
Здравейте момичета Stop
Аз се чудя защо няма ново отговори към темата, а то вие сте се прехвърлили в нова.
С много голямо закъснение, но от сърце искам да честитя рожденните дни на Сю и Джутурна! Бъдете най-щастливите и обичани мами, момичета! newsm59  ura  ura
Герчи, честит първи рожден ден на твоят мачък принц! Пожелавам ви страхотни мигове заедно, за да си наваксате пропуснатото време! Hug newsm59
Получихме и ние картички от Фльор, Новембър, Звезди, Мила, Титина! Страхотни сте, всички сте толкова оригинални. Титина, ти пък какъв късмет си ми приготвила Grinning
Ивенце, мерси за новата тема, и аз не съм наясно как се пуска тема, ако можеш добави ни и нас.
Приспах зверчето и се връщам да дописвам и да ви се оплача. Днес се е пребил зверски в градината, цялата му лява страна е одрана, започва от слепоочието ожулването. Казали на мъжа ми, че бил се одарил от седнало положение така, по едни стълби. На мен ми се струва невероятно да получи такива сериозни охлузвания от седнало положение, ама той е убеден и за него било нормално. За мен пък никак не е нормално, още повече че всяка седмица все има нещо, бясна съм направо, за какво им плащам като не могат да осигурят най-елементарното за детето ми - безопасността му #Cussing out Предполагам обаче, че нищо не мога да направя срещу тях и ми е супер сдухано Confused
Мила, не се притеснявай, и Ник не е от разговорливите, той казва само мама, тата, ауто, бръм бръм и я, ама отговаря с я на всичко, което го питам, това му е любимата дума в момента. Тъкмо четях за децата, които растат в многоезична среда, че е напълно нормално да проговарят по-късно. Hug
Хайде пак стана късно и не остана време за сън Wink Напоследък е голям гърч на работа, преместихме се в нов офис и там е лудница, та дори и от телефона вече не мога да ви чета, че имам чувството, че постоянно ме наблюдават.
Хайде лека Hug

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 00:23 от flufffy

Общи условия

Активация на акаунт