Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Добро утро на всички момичета! И Честито на всички новообебили се майчета!  smile3525 smile3525 smile3525 Страхотни новини, не успях да изчета всичко от последните дни, но като хвърлих поглед отгоре отгоре и видях колко много бебенца има вече и ми стана едно хубавоооооооо.  Simple Smile Момичета, имате си най-хубавите коледни подаръци. Да са ви живи и здрави, малчовците и да растат здрави и безгрижни деца за гордост на мама и тати.
А останалите продължаваме да чакаме.
Аз не пиша много и гледам да се разсейвам като ходя на лекции по цял ден, защото вече нямам търпение да си гушна моята принцеса.
Хайде, стискам палци на всички, които имат нужда и тези дни ги чака това прекрасно изпитание  Hug

# 721
  • Мнения: 925
Привет, имам отново въпрос към ЛЛЛ :
от днес ми се появи болка в дясната гърда отстрани, на допир има нещо като бучки, но беб си суче от нея, само дето аз изпитвам ужас като я захапе... чудя се дали може да сложа лед или друг компрес и да реша проблема? 

Здравей, silvergreen!

Много добре правиш, че предлагаш дясната гърда на Никола. За да се премахнат бучките, е нужно гърдата да се дренира (изпразва) добре, а това няма как да стане по-ефективно от сученето на бебето.
Обичайните препоръки при запушване са следните - леки масажи (като погалване) по посока отгоре на гърдата към ареолата, топли компреси или горещ душ, кърмене или изцеждане, за да се осигури изпразване на гърдата и след това хладни до студени компреси за охлаждане и спадане на евентуалните отоци.
Топлите компреси можеш да ги правиш с еднократна пелена, напоена с гореща вода, а студените - с пакет замразени зеленчуци от хладилника, хавлия, потопена в студена вода или друго подходящо, според това с какво разполагаш в момента.
Леко завишен прием на течности също се отразява добре при много жени, които се оплакват от запушвания.

За да се предотвратят подобни проблеми в бъдеще, добре е да носиш сутиени без банели и такива, които не ти стягат. Удобно бельо са безшевните потничета, например. Дрехите също е важно да не ти стягат, да не премяташ през гърдите си дръжка на сак или чанта, когато излизаш, да внимаваш да не притискаш гърдата по време на сън или по-продължително лежане.

Има една хранителна добавка Лецитин, която действа като емулгатор и възпрепятства евентуалните слепвания на мастните клетчици в кърмата, които именно могат да предизвикат запушванията. Ако запушванията продължат, можеш да обсъдиш приема на тази добавка с личния си лекар.

Успех!   bouquet

# 722
  • София
  • Мнения: 217
Дарлинг, Люби, Стефито, Мишела и Надя Честито момичета да са ви живи и здрави бебоците , а вие бързо се възстановчвайте  Hug   bouquet  Hug

Радвам се за момичетата , че знам прекрасно какво им беше накрая.Аз още съм си стук без никакви индикации за раждане  ooooh!  #Cussing out  ooooh! и спирам и да пиша , че вече ми е адски скапано , а не искам да натежава на темата  newsm45

Ще пиша чак като успея и аз да родя  Whistling  Whistling  Whistling

Ааааа, недей така. Неродилите трябва да се подкрепяме  Hug То нервите наистина яко играят, но все пак трябва да имаме търпение и скоро ще гушкаме малки бебоци и ние  Heart Eyes

# 723
  • София
  • Мнения: 695
Честито на новите  бебенца и техните майки

Имам питане към мамите родили със секцио:

 
Кога почна да ви намалява кървенето...знам, че е индивидуално, но....  newsm78

И още нещо... В епикризата от МД ми пише, че имам право на 2 безплатни прегледа в рамките на месец.... За МД ли се отнасят или??? newsm78 newsm78


# 724
  • Мнения: 6
Честито на новите  бебенца и техните майки

Имам питане към мамите родили със секцио:

 
Кога почна да ви намалява кървенето...знам, че е индивидуално, но....  newsm78

И още нещо... В епикризата от МД ми пише, че имам право на 2 безплатни прегледа в рамките на месец.... За МД ли се отнасят или??? newsm78 newsm78

Намаля от 10-тия ден, имаш право на безплатен преглед в МД, както и в 30 дневен срок от раждането имаш право на преглед при АГ-то, който ти е водил ЖК  Peace

# 725
  • София
  • Мнения: 695
crazy_baby

  bouquet  bouquet  bouquet
благодаря ти

# 726
  • София
  • Мнения: 104
Еха,колко много бебета!Честито на Люби,на Стефи,на Мишела,на Дарлинг,на Надя-да са ви живи и здрави бебоците и много да им се радвате!

Тези пъпчици по лицето не са от претопляне Naughty.Вие не завивате лицата на децата.Това си е т.н. бебешко акне.И моята госпожица го има.И баткото го имаше,така че сега не се притеснявам.Почиствам само с физиолог.разтвор или преварена вода.Ще си мине само.

# 727
  • Мнения: 103
Lyubi, Mishela, darling_a и nadq_tay, честити ви рожби!
Стефииии, ето че и твоят ред мина, мила! Честито ти детенце!
dimitrina8405, Катето ми имаше такова грапаво. Марса е права, това е бебешко акне, или поне при нас беше такова. С течение на времето мина и бузките й станаха гладки-гладки! Не съм мазала, тъй като доки ми каза, че поричките на кожата все още са запушени и не трябва. Peace
IoannaD,  Hug. Само да ти кажа, че цветът на кърмата се променя, но не винаги това е сигурен знак за не- или хранителността й. Моят цвят също се промени като при теб,но това си е нормално. Първото мляко-коластра дори ми бе портокалово оранжево, а сега е като вар, ама разредена. Понякога с предното ми дете е имала леко синкав отенък.
mimetopl, аз не мисля, че е малко, но все пак не съм лекар. Но като гледам - то за 30 дни 900грама е добре. Катето така ми беше наддала. Пък и като мине един месец ще се види по-точно, защото децата наддават различно в различните дни. И още нещо, според мен е хубаво да имате повече кърмения на денонощие, но нека видим какво ще те посъветват и от ЛЛЛ. Peace Оф, те са отговорили, но нали съм недоскиф! Peace
vanina_nina, още кървя, но много слабо. Колкото да се води, че имам лохии. С първото дете това продължи около 40 дни.
Зелено човече, ти беше питала за посещението на педиатъра. При нас дойде, преслуша бебето, опипа коремчето, видя пъпчета. Даде ми съвети за кърменето, обличането, температурата, жълтеницата, видя родилното петънце и се разбрахме за дата на консултацията, както и да звънна като разбера ЕГН на беба. Отговори на въпросите, които си бях подготвила да задам. Не е искала никакви пари за посещението си.  Peace
Сподели, ако е удобно как вървят отношенията батко - бебе-мама.

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 11:08 от chip4e

# 728
  • Мнения: 255
Добро утро !

Ейй, че много бебчета си имаме от вчера до днес Simple Smile

         Честито на Мишела, Люби, Надя, Дарлинг, Стефито  bouquet  Момичета вие сте факири Simple Smile Сутрин във форума вечер с бебчета Simple Smile Дай Боже и при нас останалите да мине на бързо.

Мен цяла нощ ме боля корема. Тръгнах да засичам контракциите и се оказа, че вместо да стават по- на често, се разреждаха. Сега нямам болки Simple Smile Щом се замислям какво да готвя на 24, 25, значи съм се примирила, че няма да е скоро. А и нашия тати има рожден ден на 26-ти и то става на 30. Та и за тогава си правя планове за гости  Mr. Green

# 729
  • Мнения: 439
Стефито, честито да сте живи и здрави и много щастливи!

# 730
  • Мнения: 6
Честито на всички обебели се!!! Живи и здрави и много да ви радват новите членове на семейството!!!

Момичета да ви попитам, до кога трябва да се дава на бебето глюкозата, която е за жълтеницата? Бях купила 2 банки, като ни изписаха от болницата, вече свършват и съм в чуденка трябва ли още? Ако не трябва каква вода пие бебето? Преварена ли?

# 731
  • Мнения: 171
Честито на Мишела, Люби, Надя, Дарлинг, Стефито (дано не пропускам някой) нека да са ви живо и здрави бебчетата , а на вас бързо възстановяване   bouquet

# 732
  • Мнения: 117
Много бебета!Честито на Люби,на Стефи,на Мишела,на Дарлинг ина есички други родили мами.Даса живи и здрави малките мишленца и мамите покрай тях.
Моят батко още е изолиран у дядо си,но вече взе да ми става много гадно и се чудя дали да не си го взимам вече при мен .Още е хремав и не знам доколко е заразен.Иначе Лили е едно много кротко бебенце,дано все такава да е.Само спи ,яде и много ака.Да чукна на дърво колики нямаме.

# 733
  • Мнения: 289
*Cveteto*,много ти благодаря за подробния отговор!Хората,които помагат с такова желание са много малко!Заслужаваш едно голямо ЕВАЛА!Та нашите хранения трябва да са 8 за 24 часа по лекарските препоръки и са на 3часа.Не ми се иска да нарушавам,тъй като все още не мога да преживея момента в който не можах да си родя детенцето нормално,а още повече и факта,че заради мен то бе много болничко и в болница за толков дълго време....сега просто слушам и изпълнявам!
Дохранване с шише се налага,тъй като след сериозните проблеми с дробчетата той много често посинява и се задъхва от активното сукане на гърдата.А и така съм сигурна колко е изял и минимума ни зададен от болницата е 50мл.За хранителните качества се съмнявам и поради факта,че цвета доста се промени-от жълтеникав вече мина към снежно бял...За да съм сигурна извадих едно пликче от преди няколко дни и сравних с едно от днес...разликата е голяма!Количеството ми не е много,но мисля за нормално-110-130мл на гърда(след затишие от близо седмица отново се засили).Благодаря!

Привет отново IoannaD,
 Благодаря ти много за милите думи!  Hug
Радвам се, че намираш, че количеството на кърмата се е увеличило.За поддържане и увеличаване на лактацията посредством цедене биха могли да се приложат някои идеи, но обичайно по-лесен и ефективен вариант се оказва сукането на бебето. Ако все пак имаш желание бих могла да ти разкажа повече за това.
В началото след раждането гърдите започват да произвеждат коластра, която е жълта на цвят, постепенно коластрата преминава в така нареченото преходно мляко, което също е жълтеникаво на цвят и накрая идва зрялото обикновено бяло на цвят мляко. Цветът на млякото би могъл да се промени и от различни храни, консумирани от майката, но обичайно той не би могъл да се приеме за показател на качеството на кърмата. Цветът би могъл да зависи и дали това е сутрешно мляко или изцедено в друг период на деня. Кърмата е създадена така, че да отговаря на нуждите на бебето. При производството и се взимат всички необходими ресурси от организма на майката, тъй като приоритета е храната за бебето.
 От поста ти разбирам, че си преживяла стрес покрай раждането и се надявам  от тук нататък да имаш само хубави емоции и да успееш да се наслаждаваш спокойно на майчинството и изграждането на силна връзка с твоето бебе.  Hug
 Споделила си, че лекарите са препоръчали хранене на 3 часа.
В някои отношения бебетата биха могли да приличат много на нас възрастните  - някои обичат да хапват обилно, но по-рядко, други пък по-малко, но по-често. Най-често те сами си играждат свой режим, който в повечето пъти при нормални обстоятелства, се доближава до 3-часовия - къде с 30 мин по-малко или пък повече.
 Споделила си, че Данаил се уморява бързо при сукане. Сукането на по-чести интервали от гърда вероятно би могъл да се окаже добър вариант за него. При по-чести хранения обичайно той би могъл да поема по-малки количества мляко и сукането би могло да е по-малко уморително. Бебетата растат и постепенно заякват, като с това и начинът, по който протичат кърменията би могъл да се промени. Бебетата с течние на времето обикновено се научават  постепенно да изпразват гърдата за по-кратко време.Сукателните им възможности се развиват и усъвършенстват, като за това би могло да е от значение и възможността да се "упражняват" често на гърдата.
 За да подпомогнеш по-бързото слизане на млякото и да улесниш Данаил в процеса на сукане би могла в края на кърменето (или когато усетиш, че спира да суче ефективно и се уморява) да приложиш техниката на компресия на гърдата, описана тук и в това клипче
Би могла, ако имаш възможност да прочетеш тези статии и да обсъдиш информацията в тях с педиатъра на бебето  Peace :
Кърмени бебета и хранене под час
Трябва ли моето кърмаче да се храни под час
Да чуем за човешките гърди
Ето и едно интересно видеоклипче
 Ще се радвам да продължиш да ни държиш в течение с нещата около вас, за да се опитаме да бъдем полезни с подходяща за вас информация!  Hug

# 734
  • Мнения: 31
СТЕФИТО честито!Мама годзила как реагира и разказчето си искаме от всички  новородили мами.
Аз почти не спа нито денем нито нощем.4-5 часа максимум на денонощие

Общи условия

Активация на акаунт