Подсъзнанието може всичко 46 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 62 859
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 349


...................... Възпроизвеждаш в ума си негативните събития. Ако нямаш неприятни реакции значи усилията ти за прошка са увенчани с успех. ...........................




Как можеш да нямаш неприятна реакция при спомен за негативни събития!  newsm78 newsm78 Та дори при мисълта за машинката на зъболекаря или неприятен звук на стържене настръхваш при спомен от неприятния звук.

Прощаването е друго - то е начинът да продължиш напред без непрекъснато да се връщаш в миналото, без мислите ти непрекъснато да са насочени към отмъщение. Но да простиш определено не означава да забравиш или да нямаш неприятни реакции при спомен за негативното събитие!

Да простиш не означава да заобичаш човека, причинил ти зло. А напратив да го премахнеш от обкръжението си и да продължиш напред като сведеж до минимум нанесените поражения.


Дълбоко или плитко в себе си, подсъзнателно или съзнателно никой не може да прости и да заобича причинителя, може да го превъзмогне и да продължи!!

# 46
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Как можеш да нямаш неприятна реакция при спомен за негативни събития!  newsm78 newsm78 Та дори при мисълта за машинката на зъболекаря или неприятен звук на стържене настръхваш при спомен от неприятния звук.

Може, може, всичко може! Само че изисква труд и постоянство.

# 47
  • Мнения: 73
Вълшебство

Пада нежност

като светъл знак,

цялата земя

заспива

в копринени,

добри ръце.

Сърцето пее

сладко и призивно

като коледно звънче...

Вълшебство иде,

да ни събере.


 Heart Eyes

"Когато дойдете до едно противоречие, кажете:
Бог е всесилен. Аз живея в Бога и с Негова помощ всичко мога да постигна."
П.Дънов

# 48
  • София
  • Мнения: 4 349
Как можеш да нямаш неприятна реакция при спомен за негативни събития!  newsm78 newsm78 Та дори при мисълта за машинката на зъболекаря или неприятен звук на стържене настръхваш при спомен от неприятния звук.

Може, може, всичко може! Само че изисква труд и постоянство.


Не може, не може! Това си е човешката природа и никой досега не е надвил природата. Другото е просто лицемерие и семинари и обучения и издаване на книги, от които се печелят луди пари за този който ги провежда или пишат и жестока заблуда за тези които ги посещават или четат.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 49
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Не желая да се вкарвам в празни спорове. Лично аз имам предвид неща, които съм направила благодарение на темите за подсъзнанието и книги, които съм си купувала. Семинари не посещавам.
Колкото до плащането на някого за някакъв продукт - ами то си е в реда на нещата. Ти нали плащаш електричество и интернет, за да може да пишеш тук? Даваш и получаваш. Изборът винаги е налице.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 349
Не желая да се вкарвам в празни спорове. Лично аз имам предвид неща, които съм направила благодарение на темите за подсъзнанието и книги, които съм си купувала. Семинари не посещавам.
Колкото до плащането на някого за някакъв продукт - ами то си е в реда на нещата. Ти нали плащаш електричество и интернет, за да може да пишеш тук? Даваш и получаваш. Изборът винаги е налице.

Тогава коментирай конкретно - аз простих на .... за .... като ...... сега се виждам / не се виждам с него и се чувствам .......
иначе другото са общи приказки.

# 51
  • София
  • Мнения: 642
Desss     Heart Eyes
  
Коледен базар на минерали и скъпоценни камъни   17-23 декември

Mijjj   Heart Eyes

Четох, четох, но стигнах до тук и веднага в очите ми светна особен блясък.  Joy
Не съм си купувала ново камъче от цял месец. Как да пропусне човек такова събитие...
Понеже незнам кога ще успея да стигна до там, Desss, ако ходиш скоро сподели има ли нещо интересно и на какви цени.  И благодаря за новата тема.  Heart Eyes

# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 4 349
Твоето съзнание,чувства и емоции са твоят дом.
Украси ги за Коледа с положителни и светли мисли,
посей зрънцата на вярата, надеждата и любовта.



# 54
  • Мнения: 287

Да простиш не означава да заобичаш човека, причинил ти зло. А напратив да го премахнеш от обкръжението си и да продължиш напред като сведеж до минимум нанесените поражения.


Ами ако въпросният човек е твой брат/сестра/родител/дете, как ще го премахнеш от обкръжението си и ще продължиш напред?

Не може, не може! Това си е човешката природа и никой досега не е надвил природата. Другото е просто лицемерие и семинари и обучения и издаване на книги, от които се печелят луди пари за този който ги провежда или пишат и жестока заблуда за тези които ги посещават или четат.

Права си, точно защото е в човешката природа да се ръководим от егото ни,е толкова трудно да се прости, а да простиш  е точно това което казва Котьо Тръмп - да нямамш негативни реакции към случилото се.И това не е лицемерие, не е примирение.

# 55
  • Мнения: 1
Привет момичета,рядко пиша,но редовно ви чета HugБлагодаря за новата тема txtloves

# 56
  • София
  • Мнения: 4 349

Да простиш не означава да заобичаш човека, причинил ти зло. А напратив да го премахнеш от обкръжението си и да продължиш напред като сведеж до минимум нанесените поражения.


Ами ако въпросният човек е твой брат/сестра/родител/дете, как ще го премахнеш от обкръжението си и ще продължиш напред?





Защо смяташ, че близък роднина не може да премахнеш от обкръжението. Според теб ако някой те тормози физически или психически и този някой е близък роднина просто му прощаваш и оставаш да те тормози.



Не може, не може! Това си е човешката природа и никой досега не е надвил природата. Другото е просто лицемерие и семинари и обучения и издаване на книги, от които се печелят луди пари за този който ги провежда или пишат и жестока заблуда за тези които ги посещават или четат.

Права си, точно защото е в човешката природа да се ръководим от егото ни,е толкова трудно да се прости, а да простиш  е точно това което казва Котьо Тръмп - да нямамш негативни реакции към случилото се.И това не е лицемерие, не е примирение.

  Е отново кой какво казал. А ти какво казваш като слушаш сърцето си, а не този и онзи, който те омайва!

# 57
  • Мнения: 287
Naddya, естествено че можеш да махнеш от обкражението си всеки който поискаш,бил той и близък роднина,но това не означава че си простил,нали? Естествено,че можеш да спреш да мислиш за това което ти се е случило нон-стоп и да продължиш напред, но това не означава че болката/мъката/разочарованието са забравени,напротив те стоят там някъде вътре в теб и само чакат някой друг или пък същия човек  да натисне бутона и да излезнат на повърхността с още по-голяма сила. Затова понякога ни се струва че изживяваме едни и същи неща постоянно, все едно сме орисани да страдаме по един и същи начин. Някои казват ,че безусловната любов е разковничето, аз не знам, явно не съм дорасла толкова, че да обичам толкова силно и да простя всичко. Но съм се убедила ,че заравянето на главата в пясъка и игнорирането на нещо което се е случило и това че съм го забравила(за момента) не е решение. В тоя род на мисли, мисля че най-трудното е да простиш на себе си.А всичко започва точно от там.

# 58
# 59
  • София
  • Мнения: 642
ДОБРО УТРО!!!

Най-сетне намерих мъничко свободно време само за мене си и сядам с чаша кафе да ви чета.
И за да не съм егоистка, ще черпя и вас с по едно Hug




Lenny_Pld ॐ (With love), това съм го чела много пъти, но всеки път като наближи Коледа пак си го препрочитам. Знам, че е трудно да вярваш в Дядо Коледа на нашите години, но до този момент всяка година измисляхме начин да убедим децата си, че той съществува.
То не бяха криене на подаръци, "крадене" на писмата написани до него, за да видим какво точно искат, инсценировки и т.н. Но това да видиш блясък в очите на децата ти си заслужава.

Тази година обаче ще ни е много, много трудно да ги убедим в това, че съществува.
Още от миналата година "доброжелатели" им подмятат, че няма Дядо Коледа, пък и вече на възраст попрехвърлили 10-12 години е трудно да ги убедим.
А и до миналата година Дядо Коледа (демек мама и тате) имаха доста по-големи възможности от тази. И се подаряваха подаръци и от него и от нас. Сега обаче на Дядото му е трудно да отдели пари за таблет или нещо от този род...  А е толкова хубаво да вярваш в него...


Общи условия

Активация на акаунт