Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 640
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 92
milkinis все едно описваш мен newsm12 , а бях убедена че втората бременност ще е по лека

# 631
  • Мнения: 17
  Здравейте момичета  Hug
  Да се отчета и аз от вчерашния преглед:
Бебо продължава да е мъж (видяхме ташачките този път  Laughing 0 ) И е все така с главата на доло. Бедрото е 57мм, главата 86мм което било с 20 дни напред. Направо си бера кахъра как ще излиза тая голяма глава  Crazy . Док. каза че растяла с по 2мм на седмица , ама нашия момък нещо за нищо ги няма тия норми. 2,100кг че и нагоре каза че тежял и при раждането щял да е над 3,500кг. Абе то си е ясно ще е голямо бебето, само дано всичко да си е наред и да родя естествено. Точно поради тази причина се и насочих към държавна болница. Че от познатите ми които раждаха в частните все изникваше нещо в последния момент и все се налагаше секцио. Аз не ща да ме режат и това си е.  Crossing Arms Предпочитам мизерията в държавната пред операцията в частната Naughty
   А и вече чукнах 20 килца отгоре, ама да са ми честити, за диети после ще се мисли. Важно е да сме живи и здрави а тела ще ваяме по късно  Wink
  Аз от една седмица съм по цял ден на вън. Голямо обикаляне по тези магазини. Харесах си количка. Но ще я поръчваме колкото се може по-късно, за да не тече гаранцията докато не я използвам. А и се съмнявам да ми потрябва преди Април. (термина ми е на 18 Март). Модела е на Бейби Дизайн спринт +, най-леката в магазина беше, 8-9кг което е супер за мен. Много маневренаи сравнително на добра цена. Абе като я видях на живо разбрах че това е нашата количка. Стола за кола е и кошарата ще са на същата марка, така че големите покупки са решени - само остава да ги поръчаме. Останалите неща (шишета, помпи, корита, одеала и т.н) мисля да ги напазарим тая събота и неделя. А с дрехите няма да бързам че всеки обещава разни неща да ми носи.
  Аз да се спирам че мога да дрънкам(пиша)  до  утре... Laughing Целувки на всички, а болничките бързо да оздравяват Peace

# 632
  • UK
  • Мнения: 600
Привет, мамчета с тумбачета! Hug

Стиснати палчета за предстоящите прегледи, и болните мами да оздравяват бързо! smile3503


Здравейте,

Казвам се Цвети и също чакам един мартенски младеж Simple Smile.
Искам да попитам тези, които са се записали за лекцията на Hipp на 14.01 в София, след като се записахте в сайта получихте ли някакво потвърждение от организаторите?
Питам понеже при записа пише, че ще се свържат с нас, а все още не са и се притеснявам да не би записа ми да не се е получил.

Добре дошла, Цвети. Hug
Относно лекцията на Хип, и аз се записах и все още нямам потвърждение, но не се притеснявай, може да отидем и без него. Дори и да не се запишеш няма проблем. Записването е ориентировъчно, за да се види колко горе долу мамита ще дойдат.

# 633
  • Мнения: 40
milkinis все едно описваш мен newsm12 , а бях убедена че втората бременност ще е по лека

И на мен всички ми казваха, че бременностите няма една с една еднаква и че втората няма да ми е като първата. Е, така е. Само дето нещата са в отрицателна посока.  Rolling Eyes

# 634
  • Мнения: 113
Мамита сутринта бях на консултация,ще си имаме принц,девойката отпадна днес на 100 %,то се е видяло мъжка мама ще съм само.Важното е че лудетината ми расте много сега е 1900 гр в 30 г.с.Не се спира за минута,дано е кротичко поне като се роди,батко му в корема ми кротуваше,но и си беше и кротичък и като се роди.Маже да промените  stork-boy това е няма грешка вече.Сега ще трябва да взема още някоя дрешка,че на зълва ми дадените няма да ми влезат в употреба,защото са за девойка.Поне нататъка ще си ползваме нещата от баткото,който не са никак малко и играчките също.
Утре ще ходя да си правя изследванията-кръв и урина.А на 25 съм пак на преглед,тогава ще ми пуска микробиология и последния болничен 10 дни от комисията и на 4 февруари излизам 45 дни преди термин.Въпреки че термина ми върви по апарата 1 седмица преди този които ми изчислиха и които аз си изчислих,но не искам да ми го пипат.
Това е от мен за сега,каза ми да стискам до 36 г.с,след това можело да раждам,до тогава ми не дава.Водите са ми достатъчно,върти си се добре човечето не му е тясно,нищо че е шишко.

# 635
  • Мнения: 52
Маринка, стискай, малко остава Hug И мен ме боли и Мири ме рита и съм сама ама...за децата сме готови на всичко Heart Eyes
eli_ok2 , хихих каква изненада, браво на младежа

Утре съм на преглед и за първи път ме обвзела паника и страх...полудявам Shocked

# 636
  • Мнения: 772
Sivanovaa,не се треовжи прегледа ще мине добре,после да пишеш Wink

# 637
  • Варна
  • Мнения: 35
Здравейте момичета,
така съм ви изпуснала, че няма да мога да наваксам доста време. Преместихме се в ново жилище и още нямаме интернет и съвсем не знам какво се случва. Надявам се всички да сте добре, здрави и със закръглени големи и буйни коремчета Simple Smile
Моят мъж го видяхме преди няколко дни - расте и дивее - станал е 1,740кг, обаче си е седалищно и така яко ме рита в бъбреците или апандесит не знам точно Sad ама доста си боли.
 Лекарката ми каза, че е малко вероятно да се обърне.
мамите с опит - кога се обърнаха бебоците ви - след 31,32 г.с. има шанс надявам се  Praynig

Адикт, аз пропуснах лекцията на 9 месеца умишлено, но в събота 14,01 от 10,00ч има на Ла Лече в Майчин дом Варна.  Там смятам да посетя, ако някой иска да си го запише в графика Simple Smile

# 638
  • Мнения: 80
Да само на 2 рата Фм съм ходила и затова се чудя да ходя ли сега?Не съм правила и Бхс....и пак се филмирам,ама нормално е май така като гледам всяка си има някакъв страх.

# 639
  • Мнения: 571
Ели ти си първата изненада.До края ще има още,знам си аз Mr. Green Супер,че бебето расте добре Hug
Силве защо тее страх?Малко ти остава.Ти май ще си една от първите мами Heart Eyes Като каза,че си сама-извинявам се за неудобния въпрос,подмини го ако е прекалено от моя страна-какво стана в вашия тати Praynig
фуфи може и като започне раждането от контракциите да се обърне Peace Всичко е много индивидуално.
Аз се оправям вече за доки.Взех,че се нагримирах дори Flutter Ама както казват акушерките в ТК "При тоя Убав доктор си е грехота да не идеш нагласена" Joy Joy Joy

# 640
  • Мнения: 924

Здравейте и от мен!
Аз съм в 30 г.с. и моята мадама тежи по последен преглед, които беше около 28 г.с. 1,250.Това ще ми е второ раждане.Отдавна ви чета, но и аз не знам защо сега Ви пиша.Вече нямам търпение и аз да си гушна душичката, ама ще чакам няма на къде.По цял ден се чудя какво да правя из къщи, че от няколко дни вече не работя и се належах.
Мисля за да минава по -бързо времето да почна и аз с покупките малко. по- малко.Извадих си един списък от нета и по него ще действам да не забравя нещо.
Изгледах вече и всички видове сериали и филми.
Тия контракции и аз ги имах и то точно , както ги описвате,само дето не знаех, че са контракции,защото с предната бременност ги нямах.
Чудя се още къде да раждам,ама ще видим мисля да посетя АГ-то да видя как е положението там.
Поздрави на всички мами и успех на прегледите!

# 641
  • Мнения: 5
Здрастии ето че съм си в къщи - с компа и съм мноооого щастлива че ми е оправен!
За полижинакса мерси за отговорите -  bowuuаз помня че една част споменаха че го слагат... но исках да се убедя

За Ели - пола че се е оказал друг - аз си казвах не веднъж, че много мами може да се окажат с други бебета...е.. имам предвид тези без пишките и ташаците Joy Joy
то е ясно че ако добре се вижда нещо долу...няма начин smile3503
Да ви се оплача от 2 седмици имам редовни болкив гърба..повечето случаи като стоя седнала...за повече от 40 мин..и етоооо почва се  #Crazy #Crazy
направо не знам какво ще правя до деветия месец...щом от сега са тези болки! newsm78 newsm78 Shocked

Много се тревожа...виж като ходя ...правя нещо не е така...няма проблем...ама то поне 2-3 часа се налага на ден да съм седнала...с приятелки в заведение, в офиса, като се храня в къщи..на гости...абе луда работа
има ли и други с този проблем....аз с Аля не съм имала такива болки...

Знам че не е нелогично - щом има тежест отпред голяма нормално е да се получи дисбаланс на гръбнака и мускулите,връзките да се натоварват,,,да боли и прочие...но с каката не съм била така..а и ми се вижда раничко....до края какво ще правя newsm78
За позата на бебето не се тревожа - беше с главата нагоре...но има достатъчно време да се обръща многократно..тя моята Ралица и без това си го прави ..ето даже и сега рита...мамуна мамина Joy Joy Joy

# 642
  • Мнения: 924
Извинявайте,ама нещо не се справям с лентичките отдолу?Стигам до стъпката " финал" и до там.отдолу нищо не се показва, както виждате.Може ли някои да ме светне какво пропускам?

# 643
  • Мнения: 924
zakira30 и при мене е така.Кръста не ме боли, но гърба, особено от лявата страна на гръбначния стълб, а като гледам сме в една г.с. и има още време.Ами така ще е,няма как!

# 644
  • Мнения: 24
Здравейте, пупита! Hug
Много здраве, късмет и успехи през Новата година! Тя ще е много специална за всички нас!
 Hug
За съжаление  много рядко пиша, но все още съм на работа и едва успявам да ви чета, камо ли да пиша.
Ние сме добре с бебка, тя расте добре, днес бях на преглед и доктора я изкара 2400гр за 32 г.с , което според мен не е вярно, защото миналата седмица бях при докторката от ЖК и тя я измери 1900гр. Приемам ,че е някъде по средата.   Grinning Това е и показател колко неверни са тези мерки и теглилки преди раждането, така че мами, които се притеснявахте за теглото на бебчовците- безмислено е. Иначе води, плацента , кръвоснабдяване , кислород и т.н всичко е в норма.
Талийката ми е 96см Laughing  и съм +11 кг. Whistling
За тапата- първия път не разбрах всъщност беше ли паднала или не, защото 5-6 дни преди раждането имах слузесто течение с променен цвят, може и тапата да е било. Водите ми ги спукаха в болницата.
На ЖК ме викат вече на 2 седмици, предимно за тонове.
Хемоглобинът ми се е покачил малко  /сега е 104/, може и от инжекциите , които ми изписаха с Вит.Б12. След една седмица ще направя още един такъв курс, дано се покачи още малко.
За позата за спане- най удобно ми е на дясно, но знам, че най-добре да е на ляво. И аз имам същите болки в таза, междукрачие и т.н и трудно се обръща.Пъшкам, охкам, събирам чаршафите като тюлен съм. Naughty А и много трудно заспивам вечер, защото получавам някакви тикове в краката като легна.Според д-ра , бебето притиска нерви и за това, но е много неприятно и изнервящо.
Aleina, Milkins, и аз се чувствам по същия начин. Вярвах, че втория път ще е по-леко, но уви... Whistling И какви страхове имам от раждането , не е истина. Снощи споделих на мъжа ми колко много ме е страх от раждането този път, а той ми вика "минала си по този път, как може да те е страх". Ами това е май проблема, че знам какво е , а и като имаш дете /деца в къщи отговорността е друга. Naughty
Mims83- имаш и моите стиснати палчета fingerscrossed
Късмет на всички, на които им предстоят прегледи и изследвания. Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт