Чакаме празнични ритничета от нашите ЮНСКИ мъничета

  • 23 049
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Направо сте неудържими, само ден и половина не съм влизала и одеве като влязох се зачудих защо само аз и един гост сме вътре. А то защото Усмихнатото е направила най- празничната тема направо ми оправи настроението  Hug за твореца.
Аз лично се боядисвам и подстригвам без проблем, а за хемоглобина - спанак, коприва - има и замразени по магазините, драб, червени меса и по-малко червено вино.

Весели празници на всички и на Коледа да си намислите желание защото тогава те се сбъдват.  bouquet
Фриид, чакаме да рапортуваш след прегледа и стискам палци на всички.

# 46
  • Мнения: 300
Здравейте момичета
При нас се опитва да вали сняг, но не може да натрупа веднага се стапя, а и май вече спря Sad Hug, а детето така се зарадва. И нас голям мързел ни налегна Волен е още у дома и спим до 9.30ч, утре как ще го изстрелям на градина незнам.
Днес имам задача да купувам подаръци за кумците ми единия е на 8г, а бебчо е на 2 месеца и на една приятелка на момиченцето тя е на 20 дни, така че ще се нагледам на бебешки нещица , че и ще пазарувам!
Фрийд успех на прегледа Praynig
Аделинче, това с пъпките много неприятно, трябва и добър дерматолог и козметик евентуално, мисля че ще има резултат. При мен пъпките се появиха чак след раждането на сина ми и вече 6 години нямам оттърване. Повлияха се от противозачатъчни, пих ги 6 месеца и ми се изчисти лицето реших да ги спра и забременях на втория месец, това беше предишната ми неуспешна бременност. Сега се моля като родя от хормоните да ми се оправи вече лицето, защото майка ми беше така, но като роди сестра ми на 35г и се изчисти лицето, а откакто се помня е била с пъпки.
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора.

обичам да сте активни Peace

# 47
  • Мнения: 40
Усмихнатото, благодаря за темата! Прекрасна е!!!  Nature Snowman

Момичета, много сте изписали! Аз преглеждам темата само докато съм в офиса и от вчера до днес направо не мога да ви изчета!

Видях, че коментирате полезни храни при нисък хемоглобин - аз като бях малка имах такъв проблем и тогава само ме тъпчеха с коприва, спанак и черен дроб (даже недоопечен хубаво  Sick), ааа да, и сурови яйца... Ужас! Но тогава ми помогнаха... ОБАЧЕ четох наскоро, че черния дроб и други подобни храни освен, че са богати на желязо имат и много витамин А - а той в големи количества не е полезен за бебето... Та и аз незнам вече кои храни са полезни и кои не  Rolling Eyes

Относно апетита - един ден го имам, на следващия не - та гледам да се възползвам от случая, и когато съм гладна ям по повече  Laughing Почти нищо не съм качила досега, но има време.

Emsi4ka, и аз съм с ниско кръвно и затова ми е лошо през повечето време, но знам, че това е нормално - тялото произвежда повече кръв сега и кръвното налягане пада. Кафето вдига само 1та граница и може даже да ти навреди - стигала съм до колапс на няколко пъти от кафе при ниско кръвно  Confused НО много течности, айрян и дори само вода, в повече количества помагат доста!

Мами, дано само с хубави новини напълним темичката!!!   bouquet   bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 16
Svetla_r, и ние след 6 дни се запътваме към Златоград , а оттам и по гръцко;-))))
По-добрия път до там е през Минерални бани Хасково- Кърджали- Джебел. По-лошия път е през Асеновград- Черноочене.  За инфо го казвам;-)
В Златоград е готинко. Приятен път и весели празници

# 49
  • Мнения: 0
Добро утро!
Алик и на мен ми казаха че ми е ниска плацентата - и като на теб ми забраниха секса, да вдигам тежко. но док ми каза че има голяма вероятност да се вдигне, ако ли пък не задължително секцио. Питаше ме дали съм имала кървене- нямала съм и за момента се надявам да се намести с времето и всичко да е о кей.

Аз ходих на боядисване и пострижка преди 1 седмица, но с безамонячна боя.

Заглавието е страхотно- усмихнат ден на всички!

# 50
  • Мнения: 427
Да,отдавам се на айрани и вода,иии ядене на червено месце,въпреки че нямам апетит.Доки ми каза че съм в 14 седмица и че всеки понеделник започва нова седмица за мен,обясних му за сайта,а той ми каза че системата не отчита 30 или 31 дена е месеца,нз вече обърках се тотално.Усещам лекинко пърхане,когато легна вечер,доки казва че не е възможно,а може и да си въобразявам.Питах кога да ходя на преглед,а той ми каза че когато искам,но задължително в дните на ЖК,чудя се на ходя ли 1 път месечно или на 2 седмици както беше до сега??? Thinking newsm78

# 51
  • София/Правец
  • Мнения: 130
emsi4ka, ти и според линийката ти си в 14 седмица и понеделник ти се сменя. Аз така съм 17, но на линийката ми е 16 и 2 дни. Точно в понеделник ми се сменят и на мен Simple Smile Просто линийката отчита навършени седмици и дни. Ако това е имал предвид лекаря ти. Ако е казал, че си 14-та началото, линийката е вярна  Peace
За хемоглобина една приятелка (почти дипломиран лекар) ми каза, че и броколите много съдържат и лесно се усвоява. Каза, че от копривата много не се усвоява... Не знам дали е напълно вярно, но аз коприва не обичам де... Simple Smile Черния дроб не е много полезен за бременни, но от време на време може.
Аз също съм с ниско кръвно, но и яйрян не пия, защото не обичам кисело мляко... Ама аз съм си така цял живот, та съм свикнала Simple Smile
Пулса ми е още по-ускорен сега.. (и той винаги ми е бил ускорен) и само да се наведа 2-3 пъти или да направя 5 движения и се задъхвам съвсем... Занапред по-зле ще става, така че стискайте зъби Simple Smile
Повече ме притесняват контракциите мен.. ПОнякога за 5-10 мин. имам по няколко... Пия си но-шпа-то и Магни Б6, за което лекарката не знае, но невролога, които ми го изписа каза, че по никакъв начин не вреди, а и не пия по колкото каза, а по-малко, за да помага... И пак нищо не помага.. Дано поне не се влошава Simple Smile

Freed, и аз чакам новините от теб! Simple Smile

Аз следобяд заминавам за Токуда да си взема резултатите от БСХ-то Simple Smile Дано да са хубави... Simple Smile

# 52
  • Мнения: 40
Да,отдавам се на айрани и вода,иии ядене на червено месце,въпреки че нямам апетит.Доки ми каза че съм в 14 седмица и че всеки понеделник започва нова седмица за мен,обясних му за сайта,а той ми каза че системата не отчита 30 или 31 дена е месеца,нз вече обърках се тотално.Усещам лекинко пърхане,когато легна вечер,доки казва че не е възможно,а може и да си въобразявам.Питах кога да ходя на преглед,а той ми каза че когато искам,но задължително в дните на ЖК,чудя се на ходя ли 1 път месечно или на 2 седмици както беше до сега??? Thinking newsm78

Според линийката ти си в 14та седмица (13 навършени и 2 от 14та). А системите обикновено смятат цикъла на 28 дни. Да, ама моят винаги е бил на 31-32. Имайки предвид датата на последния ми цикъл - терминът ми е на 06.06., ама няколкото пъти в които ходих на ехограф - бебчо се развиваше с 2-3 дни назад, т.е. няма да се счита, че го преносвам до 09.06. - та затова и аз тая дата си я считам за термин, даже и нея си ползвам в линийката.

За ЖК - незнам честно казано, то там нищо особено не правят така или иначе. 2 ехографа за цялата бременност - на мен ми остава само 1 и идея си нямам кога ще е втория. Всички други - на частно. А като изключим колко е нарастнала обиколката на корема и килограмите ти (което и сама може да си следиш  Laughing ) полезни са само изследванията - които със сигурност не ги правят всеки месец (май веднъж на 3 месеца или нещо такова). Та - както си прецениш, както го усещаш. Някой път може да са ти се събрали повече въпроси - тогава можеш да отидеш и на 2 седмици Simple Smile

# 53
  • Мнения: 175
Добру ютро или добър ден по-точно  Mr. Green,

лелееее голЕм мързел ме е хванал.
Усмихнатото   bouquet много готина темичка благодаря ти за усилията  Hug
Днес съм на ФМ и ви моля за едни палчета.
dania благодаря ти, че си се сетила за мен  Wink всички изпити взети успешно, сега на 3 ти януари започвам следващия семестър. Стискам палци за БХС, мен ми излезнаха миналата седмица и бях риск 1:1300, ама за мен тва си е просто статистика
Нека денят ни мине приятно, без болки и лоши мисли  Hug

# 54
  • София/Правец
  • Мнения: 130
criska, ще те забравим тук... По-често се отчитай Simple Smile Стискам палци за ФМ и за хубави новини.. Може и едни розови гащи да доставиш, че много мъже стават в темата. Simple Smile)

Момичета, да ви кажа, не навсякъде се доплащат допълнителните ехографи! Аз не доплащам, а вече ми е правила сигурно 3 жената... Платих само 1 път преди да се запиша при нея, като отидох да потвърди, че има бебе Simple Smile После даже преди да се запиша като отидох със зацапване каза, че нищо няма да плащам Simple Smile

# 55
  • Мнения: 40

Пулса ми е още по-ускорен сега.. (и той винаги ми е бил ускорен) и само да се наведа 2-3 пъти или да направя 5 движения и се задъхвам съвсем... Занапред по-зле ще става, така че стискайте зъби Simple Smile
Повече ме притесняват контракциите мен.. ПОнякога за 5-10 мин. имам по няколко... Пия си но-шпа-то и Магни Б6, за което лекарката не знае, но невролога, които ми го изписа каза, че по никакъв начин не вреди, а и не пия по колкото каза, а по-малко, за да помага... И пак нищо не помага.. Дано поне не се влошава Simple Smile

Аз следобяд заминавам за Токуда да си взема резултатите от БСХ-то Simple Smile Дано да са хубави... Simple Smile
Стискаме палци, всичко ще е ок!

А Магне Б6 не успокоява ли малко сърцебиенето? Аз още преди бременността имах големи проблеми със сърцебиене и тахикардии, та пиех бета блокери и Магне Б6 за цялостно успокояване на организма. В листовката му пишеше, че действал и за успокояване на пулса... Аз доскоро си бях на бета блокери, но ги спрях пак - някак притеснението да не би все пак да навредят ми влияе по-зле от това изобщо да не ги пия. Задъхвам се много, много бързо се уморявам и на физическо натоварване не издържам - ама сядам или лягам, пия вода със захар и чакам да мине... Само се надявам като отида на ФМ януари всичко със сърцето на бебо да е наред  Praynig Praynig Заболяването ми не е тежко, много го описват като козметичен дефект в повечето случаи, но на мен ми създава проблеми - а се онаследява, та... До 21ви януари ще изкукам сигурно!

Я да ви питам всички, които усещат ритничета - някои казвате пърхане, други побутване... На мен ми е първа бременност (2ра де, ама първата приключи много бързо за съжаление) и идея си нямам какво трябва да е усещането. Майка ми каза, че няма как да не разбера, че това е бебето, други минали по този път казват, че са си мислели, че е нещо от корема/червата и до силните ритничета не са успели да познаят, че бебо мърда...??

# 56
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Ехо, здравейте момичета..връщам се от преглед..и си заявявам едно розово щъркелче stork-girl ...след една седмица ще бъде ясен резултатът от БХС..дано всичко да е наред..засега само констатирахме, че имам ниска плацента..дано да се вдигне след няколко седмици, защото ако си остане така, нещата стават по-сложни с напредването на месеците и раждането може да се наложи да е секцио..чакам с нетърпение втората фетална, за да измерим колко точно е ниска и дали се променя..еми, това е от мен..хубав ден на всички  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 2 098
Здравейте! От началото на месеца ходя вече 5 пъти при лекаря на ЖК, като последните той ме вика, за да ми пусне задължителните първи изследвания, които още не са ми направени и много се ядосвам, защото ме викат, чакам с часове и после казват "няма пари от здр. каса, тръгвай си." Sad Вчера бях, утре пак ми казаха да ходя и няма да се учудя, ако пак ме върнат. Общо взето от толкова ходене на ЖК досега съм нямала преглед, а само един бърз разговор. Никой нищо не ми мери, нямам картон и така... Откакто съм бременна до сега се тегля всеки месец и съм на същите килограми. Това не е ли обезпокоително, че не съм качила дори един, а си хапвам?  Rolling Eyes Кръвното ми е много ниско и лекаря каза да пия кафе, но откакто съм бременна - не ми се пие. Карам си с ниското кръвно и се надявам поне когато ми направят изследванията ПКК (може и януари да е), да не е късно за откриване на някакви проблеми.  Sad

# 58
  • Мнения: 708
здравейте мамита,

прекрасна нова теми4ка, браво  Hug

На вси4ки има6ти нужда от стиснати пла4ета, стискам здраво и 4акам хубави новинки  Peace

Катето 4естито моми4енце  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Аз съм добре, гаденето поотминава. Дано ве4е е все по-леко, 4е аман 3 месеца  Sick
Утре ве4ер сме на концерт на дребната от танците. Дамо издържа, 4е съм на работа, после 6те я водя на репетиции, а самият концерт е от 21.00  Shocked
Запазих си 4ас за доки 4ак на 16.01. От една страна не ми се 4ака толкова, но пък от друга ми писна да се притеснявам толкова на 4есто с тези прегледи  Thinking
Ина4е о6те не са ми с еобадили за резултата от онова изследване. Доки каза, 4е 6том не ти се обадят до седмица зна4и вси4ко е ОК. Ве4е минаха 16 дни, така 4е е добър знак  Praynig
Интересно ми е да разбера пола, та затова постоянно си гледам телефона, ама тццццц  Crossing Arms

Целувки на вси4ки и лек ден   bouquet

# 59
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 12 нови отговора.   Joy това ме разби...Добро утро и от мен мамета Simple Smile На работа съм и правя план за още коледни покупки по-късно, а иначе много ме мързи да си върша нещата в къщи Crazy само готвя, пускам перялня, простирам и мия чинии редовно, пък другото ... чат пат... все ми се полягва, ама чак ме хваща срам от мен си Blush
svetla_r аз съм родена в град до Златоград - природата там е уникална и ако се отпуснеш и и се наслаждаваш въобще няма да усетиш завоите Peace
roro81 и аз съм на Магне Б6 и явно има ефект, защото от 2 дни нищо не усещам като стягане, тежест и тнт, чак се притесних всичко ли е наред с бебоците Rolling Eyes
Емсичка с миналата бременност до последно си бях с кръвно 50/80 и с много нисък хемоглобин. Все мъчех да ям и да пия нещо, но от нищо не мърдаше нито едното, нито другото, но пък въобще не съм се чувствала зле - накрая си реших, че това са си моите стойности и така Grinning Интересно обаче, че някога ме караха да ям дроб, а скоро попаднах на статия тук в която пишеше, че дроба е сред храните неподходящи за бременни, заедно със суровата риба и синьото сирене  newsm78 ще се опитам да я намеря и да видя аз ли не съм разбрала нещо... а peteto2006 е писала защо Simple Smile
Петя как така излизат във ваканция в твоята клиника всички?!? това никъде го няма ... в клиниката в която ходя си работят без почивка, миналата година имах вливка на самата Коледа, а сега ще ходя на контрола на 26.12, има си дежурни доктори и си е пълно със сестри, лаборанти и пациенти, а само "светилата" излизат в отпуск и то не се усеща...  Ама що ти ги пиша такива сега, да те ядосвам още повече ... дано си вдигне тел. твоят док Simple Smile

kateto_85  честита ти мома Hug
Хубав ден момичета!

Общи условия

Активация на акаунт