Коледа 2011 - тема 5

  • 56 824
  • 389
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Tatitt, благодаря за темата!

Записвам се и в новата тема.. Коледа още я няма, а сладките прогресивно намаляват. Сигурно беше грешка да правя само по 1 доза  Thinking

И при нас така. Направих и втора доза.


Аз правих допълнителни дози два пъти.  Laughing

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вместо запис - една снежна коледна приказка - "Дядовата ръкавичка":



# 17
  • Мнения: 31
Добро утро от една немигнала сладкоправячка!  Cry Мойто малкото тази нощ се тръшна болна с  яко температура, лошо й беше, абе не е за разправяне и чак сега заспа, така че аз искам - не искам - приключвам със сладките. Няма да украсявам явно, ама какво да се прави. Щракнах една снимка за отчет:



трюфели, кантучини с бадеми и череши, ментово-шоколадови бретцели, меденки-формички за дечица и меденки топчета и кравайчета за възрастни - пълни с ром, портокалови корички, ябълки, кайсии и орехи

Tatitt, мерси за темата!

Мari-eta, приказна зимна торта!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 090
Татит  newsm51

# 19
  • софия
  • Мнения: 100
Tatitt-благодаря за новата тема, и за цялото търпение, което проявяваш, и за съветите, и за труда, да систематизираш всичко!  bouquet  bouquet  bouquet
Tatitt ,благодаря и от мен  bouquet

# 20
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Tatitt   bouquet  за новата тема

mari_eta уникална торта

aveili дано се оправи бързо детенце

За дозите - днес ще правя 4та доза от меденките на Джули.

# 21
  • Мнения: 154
Добро утро и хубав ден желая на всички!
Аз също приключих с правенето на сладки, вече остана опаковането на подаръчетата. Снощи направихме тези за съучениците на детето, довече ще са другите.
http://galka79.snimka.bg/holidays/koleda-2011.641606.25890632
Tatitt отново прекрасна тема   bouquet
Aveili, бързо оздравяване на детенцето. А сладките ти са много красиви и изглеждат страшно вкусни.
Mari eta уникална торта, аз не бих посмяла да я разрежа, а ще си я държа за красота  Laughing
BiankaD сърничките са много сладурски, прииска ми се и аз да имам такава формичка.
Аз имам една на еленче, снощи ги украсявахме с хлапето и след като приключихме той гордо обяви " Направихме цяло стадо рогати елени"  Laughing

# 22
  • Мнения: 49
Здравейте,
искам да попитам нещо - как да измеря 125 гр мед
Може да ви се види странно, но изобщо не ми идва некаква идея....  Laughing

# 23
  • Девето поколение софиянка
  • Мнения: 438
 Tatitt  bouquet

Да се отчета и аз, направих меденките на Джемма- страхотни са, трябва да ги украся, ванилените кравайчета, линцерите по рецепта на Нудел и забравените сладки които се изядоха още докато се сушаха  Grinning

# 24
  • Мнения: 234
Добро утро на всички

татит   bouquet за темичката  Hug

аз ще покажа една коледна звезда за украса на торта Simple Smile

все още съхне това чудо, торта няма да видите тъй като ще го прави друга приятелка Simple Smile

аз да се оплача, моя Атила вчера е намерил ванилените кравайчета и изпуснал на земята кутията познайте какво се е случило с тях  Sad половината са на трохи, сега се чудя май ще правя още някакви други сладки.

# 25
  • Мнения: 1 402
Добро утро момичета, знам, че нямате време да отговаряте на голяма част от въпросите с които ви затрупват тук, за това няма да ви се сърдя ако не ми отговорите. Имам въпрос относно съхранението на сладките - понеже нямам метална кутия в която да ги съхранявам, мога ли да ги съхранявам в картонена, но увити във фолио. Имам една много хубава, голяма, картонена кутия, която ще ми събере всичките сладки!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 355
Tatitt, мерси за новата тема!  Hug

Аз пък вече раздадох сладките подаръци и то взе, че не остана за нас. Не знам кога, но трябва да направя още по една доза от Шотландските масленки, бонбоните на Гуинет и ваниловите кравайчета, че родителите ще се сърдят, че не е останало за тях  ooooh!

Да благодаря на Умбра за шортбредчетата, като ги опекох и пробвах си викам, хубави са, но не са невероятни. Обаче изядох сам-сама половината тава в 23ч Mr. Green Сега като са престояли няколко дни  са още по-хубави, мъжът ми ги обожава, а за дъщеря ми това са почти единствените сладки, които яде  Изрязах ги с формички, въобще не се деформираха bouquet

# 27
  • Мнения: 2 241
...
 - забравените сладки - пекох ги тази нощ едновременно в две тави, станаха чудно хубави.

...

На същата температура ли се пекат, когато са в две тави?
Аз вчера ги правих за пръв път и съм меко казано очарована, та умувам как да направя по-голяма доза (освен да купувам втора фурна)  Laughing

# 28
  • Мнения: 1 517
Tatit благодарско за темата Hug Hug Hug

purple tulips страхотни кифлички, според теб биха ли станала ли с някакво сладко , а не с локум? Rolling Eyes Rolling Eyes ще ми се да ги направя, но не обичам много много локум.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 973
Благодарности за темата   bouquet!

И аз на отчет: АКК, 2 броя заготовки за медени къщички, които живот и здраве днес ще слепвам и украсявам, меденки - 1 доза, ванилени кравайчета - 2 дози и меломакарона - станаха божествени. За днес съм планувала и линцерови сладки, та да оползотворя жълтъците Simple Smile.

toanto Няма проблем да съхраняваш сладките в картонена кутия, може да облепиш самата кутия с фолио и да ги наредиш там, аз използвам и съдове от йенско стъкло, пластамсови кутии, каквото има Simple Smile.


Това ще пробвам задължително тези дни, за да устискат сладките до Коледа Simple Smile.

Успешен ден!

Общи условия

Активация на акаунт