Коледа 2011 - тема 5

  • 56 819
  • 389
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 241
Може ли някой да ми  пусне линк за рецептата на сладките Ангелски очи. Знам, че я има на първа страница, но никъде не виждам рецептата, отварях и албума на nudel33, но никъде не я виждам. Кликвам и върху снимката и - нищо.
Извинявам се ако аз просто не мога да я открия. Embarassed

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=626759.msg20453711#msg20453711

# 46
  • София
  • Мнения: 2 895
Запис, защото днес пак ще се пробвам с коледните сладки и ми трябват идеи.  Hug

# 47
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Диамантче  bouquet

# 48
  • Русе
  • Мнения: 11 921
   Успях да направя меденките на Джемма и на Джули. Слепих ги с домашно шипково сладко и ги украсих с ивички разтопен шоколад и масло.

# 49
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Tatitt,  Hug за великото ти търпение да подредиш, събереш и допълваш всичко по темата;  Hug за полезните линкове и помощта, която ни даваш в грандиозното коледно кухненско приготовление.
Благодаря ти и за отговора за магазинчето на Три уши, толкова ми е удобно и тъкмо след малко имам работа с метрото към центъра.

Да покажа какво натворих вчера и онзи ден:

линцеровите сладки                                  ваниловите кравайчета                капучиновите звездички


Остана още един вид меденки (на Селма) и ще приключа с печенето.   chef

# 50
  • Мнения: 326
vesela_baby, целофан на големи листи в цветарските магазини, но скъпо излиза, ако ще правиш повече бройки. Аз преди няколко години исках да правя така 20-30 подаръчета и се отказах. Купих целофанови пликчета и ги вързах с панделки. Такива целофанови пликчета различни размери има в момента в магазина за торбички на пазара. Ако не се сещаш кой точно пиши ми на ЛС да ти обесня.

Аз тази година скромно с едни меденки и едни линзерови сладки се отчитам.   chef

# 51
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Лелееееее, какво правите вие........ аз докато дремна и хоп - четири страници  Mr. Green  Hug

Вие много мило ми благодарите, но всъщност благодарностите са за момичетата, които споделят тук прекрасните си рецепти - тяхна е заслугата за тази тема - Наталина, Джемма, Лабрекс, Селма, Умбра, Нудел, Анук, Бианка, Venetta, лулу!, Йоли, Ири, Нарина, mari_eta, byby и още много, много прекрасни, талантливи дами, които не бих могла да изброя и при най-голямо желание.....

Благодаря ви, че споделяте с нас опита и уменията си!


Didranad, прекрасниииии!

BuBiCa, права си - грешката е в мен - сигурно съм сложила грешен линк - ще я потърся!  Hug

Белаа, нямам никакво обяснение защо би лепнал айсинга. Искаш да кажеш, че вече нарисуваните сладки не съхнат, така ли? Децата ни да не са в една ясла  Mr. Green

MAD65, не слагай мляко, а само малко олио. Толкова, че да ти хареса гъстотата.  Peace А за съхранението - когато изстинат сладките, можеш да ги редиш в кутията!

Мариета, прелестна торта! Обожавам стила ти!

aveili, ужасно съжалявам! Здравето е най-важно и дано бързо се възстанови детенце, че по-лошо от това да ти е болна душиката няма!  Hug

Кри   hug

Киара, прекрасни подаръчета!

Лукс, много хубава коледна звезда!

Тоанто, според мен картонените кутии за идеални и не е нужно фолио!

Уафи, много ме кефят тези късметковци...... Дали да ги пробвааам, далиии илииии.....  Party

Аз днес бях като товарен влак  Mr. Green. Сутринта излязаох от нас с един кашон сладки подаръчета за колегите, един плик за лелите в яслата, един плик сокове и други почерпки за тържеството на малката и самата кокона, която се пързаляше и не можеше да ходи сама  hahaha Ей, без ръце останах, но всичко е здраво и скоро ще бъде раздадено....  Flutter

Ето и моите подаръчета .... . Повече снимчици тук

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 11:44 от Tatitt

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
аз да си призная почти нищо не правя за коледа,пробвах се един път с едни сладки и това беше.Искам обаче тази Коледа да сътворя нещо,кои сладки ще ми препоръчате като за начинаещи?тези ванилови кравайчета им четох рецептата ,но как се оформят на кравайчета?

# 53
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
аз да си призная почти нищо не правя за коледа,пробвах се един път с едни сладки и това беше.Искам обаче тази Коледа да сътворя нещо,кои сладки ще ми препоръчате като за начинаещи?тези ванилови кравайчета им четох рецептата ,но как се оформят на кравайчета?

В самата рецепта има "Тук може да видите по-подробно технологията на правенето на кравайчетата!", който е линк и снимков материал

# 54
  • Мнения: 1 425
Здравейте,
искам да попитам нещо - как да измеря 125 гр мед
Може да ви се види странно, но изобщо не ми идва некаква идея....  Laughing
Предполагам меда ти е течен, за да го използваш в сладкиш. Аз бих го измерила с бебешко разграфено шише или нещо с деления. Може и с домакинско кантарче

Да питам меденките на Джема как се съхраняват. Веднага ли се слагат в метална кутия или се изчаква известно време. Ще ги намажа с разстопен шоколад . Някой знае ли точно пропорцията шоколад/масло за глазурата. Вода или прясно мляко да капна ли малко? newsm78

Ако ти трябват 125 мл, можеш да ползваш разграфено шише, но ако ти трябват грамове, както си написала не можеш да ползваш шишета,  зашото меда е много по-тежък от вода или мляко. Вземи си съд, буркан с мед и иди в някое квартално магазинче да ти го изтеглят, аз като нямах к антарче, така процедирах. Grinning

За 100 гр шоколад около 1-2 с.л. масло.Млякото би разводнило шоколада.Маслото го прави пластичен ,няма да  побелее после глазурата ти, а и ще стегне. За целта трябва да използваш качествено масло-82% масленост от сметана-немско на Олденбург или нещо подобно.

# 55
  • Мнения: 1 440
Zuz@, ако не са много препечени 3 дни няма проблем (хубаво е да са завити все пак, защото са кексчета)...при нас така и не са оставали повече от това..от една доза излизат 15-16 бр. Peace

ПС. Заради киселото мляко вътрешността на кексчето е някак влажно, въпреки че е опечено

# 56
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Nudel, мила, сега открих, че в линка постнат на първа страница  Blush Embarassed за ангелските очи, всъщност няма рацепта, а само снимка. Порових иъ твоите публиакции, но не намирам. Моля те, когато ти остане време да напишеш рецептата пак или да дадеш линкче, че да оправя линка на 1-ва страница.  Hug

# 57
  • София-Младост
  • Мнения: 23 362
Удоволствие е да ви чете човек... Снощи се засилих и аз да приготвя нещо и хоп, нямам брашно...само едни 125 грама останали и след като прерових рецептите се спрях на едни сладки по рецепта на nudel33.Снимка довечера ще кача, за да видите как не се получават нещата, когато човек не дочита рецептата Simple Smile)) забравих да им сложа какото и се чудех защо не потъмняват във фурната  Mr. Green Но вкуса  е просто великолепен и застават в списъка за повторение Simple Smile))

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=623232.msg20352235#msg20352235

# 58
  • Мнения: 207
Момичета,благодаря много за прекрасните рецепти,за Коледното тържество в градината направих много от рецептите и получих похвали,децата се забавляваха чудесно и с апетит си хапваха,снимки после  Hug

# 59
  • Мнения: 1
Dindrad боички на Швартау и марципан, вчера си купих от магазин Верде в Изток, на метро спирка Жолио Кюри. Ако ти е на път, може да погледнеш.
Всички сте невероятно вдъхновение! Аз досега съм се отчела с медена къщичка, меденки на Джули (много вкусни) украсени и вече изядени...... линцерови сладки на Наталина и Щолен на Йоли. Планувам още арменските сладки на Берина, втора доза меденки, агнеси, трюфели с греяно вино и още едни трюфели и ако успея елхова елхичка от еклери.
Най-голямото ми притеснение остава баклавата на Айля, която видях тук. Неустоима е ! Ще я пробвам, пък стискайте палци да стане  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт