Коледа 2011 - тема 5

  • 56 820
  • 389
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 154
Toanto аз метални кутии имах само 3 и то малки. Повечето сладки сложих в пластмасови и картонени кутии, вътре постилах салфетки или кухненска хартия.
Lux коледната звезда е прекрасна, нямам думи.

# 31
  • някъде в България
  • Мнения: 55
Да попитам набързо според вас колко дни по рано могат да се направят мъфини ?И как ги съхранявате така че да не изсъхнат?

# 32
  • Мнения: 240
Лелеееее невероятни неща сте сътворили. То устата ми се напука от облизване.

Един бърз отчет от вчера:

Бисквити с късметчета


Melani34 относно мъфините - най хубави са си първите 2 до 3 дни, после вече са като стар хляб пък и е много важно какво имат в тях, като допълнително добавки. Най добре е да си ги направиш най радо 1 ден преди празника. Съхранението им е като на сладките и кексовете - в кутии или плътни пликчета или в някакви съдове с капак.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Запис, че ви изпуснах.  Hug

# 34
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Здравейте,
искам да попитам нещо - как да измеря 125 гр мед
Може да ви се види странно, но изобщо не ми идва некаква идея....  Laughing
Предполагам меда ти е течен, за да го използваш в сладкиш. Аз бих го измерила с бебешко разграфено шише или нещо с деления. Може и с домакинско кантарче

Да питам меденките на Джема как се съхраняват. Веднага ли се слагат в метална кутия или се изчаква известно време. Ще ги намажа с разстопен шоколад . Някой знае ли точно пропорцията шоколад/масло за глазурата. Вода или прясно мляко да капна ли малко? newsm78

# 35
  • Мнения: 68
Запис и аз Peace Утре ще пека нова партида меденки, че предните свършиха Joy Слагам снимка на любимите ни кексчета, които често правя и мисля бях споменала в тази тема  Simple Smile

Кексчета с канела



Супер си   bouquet, вчера си купих силиконова формичка и се чудех какви кескчета да направя. А колко време издържат? (не че някой ще ги остави да стоят) Laughing

# 36
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Предполагам меда ти е течен, за да го използваш в сладкиш. Аз бих го измерила с бебешко разграфено шише или нещо с деления. Може и с домакинско кантарче


Медът е много по-тежък от водата, ще те подведе това шише. С електронна везна е най-точно Peace.

# 37
  • Мнения: 310
Запалих се за първи път толкова,снощи до 01,00 правих линцерови сладки.Малката принцеса днес има празник в яслата.
Моля,някой да отговори,четох гледах как се прави айсинг,но не изсъхна и лепи.
Правих го 300-500гр захър
                на върха на ножа лимонтозу
                два белтъка.
Цяла нощ стоя и продължи да лепи Cry

# 38
  • Мнения: 206
Татит - благодаря за отговора и за темата Hug

# 39
  • Мнения: 1 417
Страхотни сте момичета   bouquet Аз се заразих от Вас, та снощи и аз украсявах меденки - 2доза, защото от първата тайничко взеха да изчезват бройки Simple Smile
Не знам как правите по толкова бройки и ги украсявате, но аз останах без кръст Close От годините ли ще да е вече newsm78 Ще направя и едни масленки и със сладките ще приключа.
Роял Айсинг правих с 2 ч пудра, 2 белтъка и 2сл лимонов сок, изсъхна даже още снощи.
Видях се в приклюение с рисуването, ама напредвам още няколко пъти и аз ще показвам такива красоти, като Вашите Simple Smile

# 40
  • Варна
  • Мнения: 283
И аз тук, въпреки че свърших с коледните сладости Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2
Къде в Стара Загора мога да намеря опаковъчен целофан за подаръчните торбички? Ще слегам сладките в коледна чинийка и искам да увия с фолио, или целофан, да се виждат.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 277
Според този блог, 1 супена лъжица мед е около 50 гр.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:aJ0eIVZ0yqo … ;client=firefox-a

За Коледния обяд аз ще правя капама. Предвидени са и салата Снежанка, туршийка, червено цвекло с царевица, малко мезенца. Баница с късмети.

Целофан на ролка (май 7 или 10 метра) взех от ДМ, ако нямате, целофан на листи се продава в цветарските магазини.

# 43
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Малко остава до Коледа......

# 44
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Може ли някой да ми  пусне линк за рецептата на сладките Ангелски очи. Знам, че я има на първа страница, но никъде не виждам рецептата, отварях и албума на nudel33, но никъде не я виждам. Кликвам и върху снимката и - нищо.
Извинявам се ако аз просто не мога да я открия. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт