Отговори
# 60
  • Мнения: 46

Джен, Ели, ПетеHug Hug Hug Много се радвам, че наминахте!  Hug

  Hug  bouquet

Танче, темичката отново е прекрасна!  Hug  bouquet

Aneliq423, имаме бънджи и аз в началото слагах за 5-10 минути, сега и за повече, но зависи и на нея колко и се стои!  Peace

Адинка, по моите спомени с каката урината се взима сутринта на същия ден. Аз примерно след сутрешното кърмене тогава и направих тоалетче и се продаваха едни колектори за събиране на урина на бебенца, които се залепват! Аз тогава май не я бях сложила много добре, но то колкото и малко количество да влезе в торбичката, на тях им стига! Не знам дали не са измислили нещо ново за тези години!

А относно пюретата - вярно е, че издържат по 1 ден, но примерно го даваш два поредни дни в началото като не може да хапне цяло пюре, другото отива в боклука.


Аз искам да пожелая на всички весело посрещане на тези вълшебни празници! Всички ние получихме най-големите подаръци тази година - да са ни живи и здрави и много усмихнати!  Nature Snowman santa2 Nature Snowman

Аз стягам багажа, че утре заминаваме за 10-тина дни в Бургас!  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 90
Аз пак да се включа,Цвети , започнах с пюре само от тиква 3 дена,после на 4 ден включих тиква и морков, то е същото дали ще дам такова или ще прибавя 2 лъжички само от морков,аз за сега само захранам,едно бурканче от 190 мг давам за 3 дни/48 часа/.Заместваме вече яденето следобед с каша,150 гр.За плодовите знам че се дават м/у сутришното и обедното хранене и преди вечерното ,тоест бурканчето на два пъти през деня.За акането да споделя  в началото и ние имахме този проблем,давах сироп лактулоза мип.

# 62
  • Мнения: 3 595
Цитат
Aidin, благодаря за отговора!  bouquet Аз всъщност имам нужда от временно увеличение на лактацията - налага ми се да посетя зъболекаря (и така - няколко пъти) и ще трябва да оставям Йоанна да я гледат. Затова реших да изцеждам (старая се да не прекалявам) и се надявам, че ще успея да събера достатъчно количество за няколко хранения, без да си докарам хиперлактация. Ако имате някакви съвети за мен в тази посока, ще са добре дошли!

Привет *Адинка*,
Надявам се скоро всичко при зъболекаря да е отминало и да си добре  Hug В зависимост колко начесто ще са посещенията и колко успяваш да изцеждаш след кърмене, би могла да цедиш, колкото да събереш за конкретното хранене, което би пропуснала. Ако усетиш, че млякото е увеличено до толкова, че тя не успява да го изсуче, а в гърдите ти остава напрежение и след като си събрала нужното мляко, би могла да доизцеждаш, колкото да ги облекчиш.
Вярвам, че тези неща си ги знаеш, но ако имаш някакви притеснения, ще се радвам да ги обсъдим.  bouquet

# 63
  • Мнения: 140
Танче, много е хубава темата! Много е празнична и красива!

Момичета, аз чакам свекитата да дойдат до 1 час и сигурно няма да имам възможност да пиша предстоящите дни, за това от сега ви пожелавам прекрасна Коледа и много весело посрещане на новата година!


# 64
  • Мнения: 26
Здравейте!
Ние пак имахме неспокойна нощ,на всеки 30-40 мин Коки се събуждаше и искаше да суче.Голямо ядене падна!Мъжът ми накрая реши,че сухият въздух в стаята е виновен.Може и да е прав.Ще пробвам да просна някоя мокра хавлия върху радиатора,дано помогне!
Вчера имахме малък инцидент  Mr. Green Аз нали му давам понякога голям резен ябълка,да си чеше венците(и съм плътно до него,да го наблюдавам!),та вчера както си ближеше ябълката и се чу едно "хруп" и гледам-половината парче го няма!Веднага обърнах малчо по корем,потупах го по гръбчето,ама той не отваря уста!Та се наложи аз да бръкна с пръст и извадих парчето.А той,милия,дори не разбра какво става и защо мама го подмята така.Мисля си-добре,че парчето е било толкова голямо,не е можел да го върти из устата си,иначе щеше да се опита да го глътне!Във всеки случай прекратявам практиката с плодовите гризалки!
Стелт77,непременно ще опитам да подържа бебик над легенче,отдавна са ми казвали да пробвам,ама аз все не се наканвам,пък и не мога да избера момент ,в който да го направя.Но съм твърдо решена да опитам!Писна ми вече!Нарочно започнах да захранвам по-рано от желаното,само и само да има пълен памперс,пък то....Уф,досадна станах вече с моите олаквания
Пете,Джен,Ели,много се радвам,че наминахте!Желая ви прекрасни праници и дано имате време по-често да се включвате,че ни липсвате!
Цвети ,а кажи как става номера с урината при толкова малко бебе!Махаш памперса и седиш и дебнеш  #Crazy ?

щях да забравя-пюретата,които съм купувала-на етикета пише да се използват в рамките на 48 часа-за мен това са 3 пъти.Отварям,давам малко,след 24 часа още веднъж и след още 24 пак....

# 65
  • Мнения: 206
stelt77, благодаря много  Hug това е точно метода, който търсех-естествен! без бърканици в дупето и даване на лекарства.
Благодаря и на всички други, които откликнаха на питането ми  Hug Hug Hug
Много е хубаво, че можем да си споделяме опит и мнения  Heart Eyes
Аз преди малко дадох тиква, сега суче.До довечера, ако няма нищо, ще пробвам да го "изходя".

Ние се разходихме в снега  Crazy поне Алекс се наспа, а след малко ще ходим да търсим бънджи  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 26

Ние се разходихме в снега  Crazy поне Алекс се наспа, а след малко ще ходим да търсим бънджи  Mr. Green
Успех с покупката!Само имай предвид,че поставянето и изваждането на бебето от бънджитата за врата е доста по-неудобно отколкото при тези на стойка!Казвам го от опит.Иначе нашето е за врата и Коки много се радва,като го оставя в него!

# 67
  • Мнения: 172
хайде и аз тук! Laughing
 По темите:
рязане на нокти - с нокторезачка на Бебе Жу или както там се произнася. Имам чувството, че всеки ден ги режа, но това е явно защото са двама и режа на ден на единия, че имаче лудница.  Досега само веднъж на краката съм рязала, ама е адски трудно това.
Относно изхвърлянето на готовите пюрета - си мисля, че това ще е за ден-два-три докато се дават първите лъжички, където ако сметнем - първи ден4 лъжички са около 20 грама, на другия ден 6 лъжички примерно са 30 грама и останалото изхвърляме. На третия и четвъртия ако всичко върви добре вече количествата са такива, че не се изхвърля много. Когато се замени изцяло храненето и си хапва цяло или почти цяло пюре вече си е ок. Следващите продукти не са въвеждат с по няколко лъжички, ас цялото количество.
Затова си мисля, че нямачак толкова да се хвърля. Относно съхранението в хладилник- до 24 часа от отварянето ми се вижда доста разумен срок за храна давана на бебе.
Аз лично ще ползвам готови пюрета за начало и като станем на 8 месеца живот и здраве и вече се хапват повече неща ще започна да приготвям аз храните за бебетата. Макар, че като знам с какви боклуци се тъпчем, май ще трябва да си търся някъде около София да ми отглеждат зеленчуците  Laughing иначе откъде ще ги набавям. Мислех си за био магазините - някой ако има доверие на такъв, нека сподели, че аз не съм ги проучвала още, а те са вариант за купуване на продукти за домашни пюренца, мака ри скъп вариант.

# 68
  • Мнения: 386
Адинка,Мока Продават се колектори за урина



Има за момичета и момчета.Урината се взима рано сутрин,може и да не е стерилна, като памперса се сваля,колектора се слага ( залепва се ), памперса се поставя отново.И чакаш.Аз докато нахраня Дани той се изпишка.Познах, защото и бодите му беше мокро  hahaha
При момиченцата е по същия начин,ама там е малко по-трудно,че се опишкват повече  Simple Smile

Още се чудя дали да излизаме днес.. чакам едни хора да дойдат,евентуално календарите,които поръчах, вижда ми се студено... много причини да си остана вкъщи....

Аз зеленчуковите пюрета сама ще си ги правя, поне от начало. Картофите,морковите и тиквата както знаем не се торят и пръскат ,така, че няма страшно.Малко само се притеснявам,че картофи има много внос, но пък татко е намерил някакви частници, които гарантират за продукцията си.Започваме утре или с тиква или с картоф.

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Здравейте!
При нас времето е отврат - духа, вей ... ужасен студ!
За МЦ - казвала съм и преди на мен ми идва от септември и даже вчера пак ми дойде. Поради тази причина снощи ставах 3 пъти да се сменям, нямаше такъв теч  #Crazy малко ми беше, че Емито пя до 1:30, ами и през 2 часа във WC-то.
Междудругота да ви споделя какво съм забелязала ... винаги като чета, че на 2-3-5 майки им се е случило нещо предната вечер и на нас ни се случва. Пример със снощното пеене. Вчера четох колко много бебенца са пяли до среднощите и айдеее и ние да не останем по - назад  hahaha
Цвети, за захранването нашата ЛЛ каза, че няма проблем да се започне с комбинация от картоф и морков, защото и двата зеленчука не са алергени. 3 дена й давах тази комбинация и много й хареса, от вчера е само на тиква. Постепенно мисля да вкарам тиквички, пащърнак, зелена и червена чушка и съответно комбинации с тях
За пюретата - аз си ги правя самичка, никаква философия. Поне малко от малко знам какво има в пюрето. По - нататък може и да купя някое друго за разнообразие, но пак ще видя.
За плодовите пюрета - ЛЛ спомена, че мога след зеленчуковото пюре на обед да давам по няколко лъжички и плодово за десерт, а малко по - късно и следобед да й давам по едно пюренце плодово. Не знам до колко ще замести следобедното хранене. За каша нищо не е споменала
За изследванията - ЛЛ ми каза сутринта преди следващата консултация да сложа колектор за урина и на гладно да отидем за кръв
Това е за сега от мен!

# 70
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета!

И аз да благодаря за прекрасната темичка и да внеса една лекичка поправка - името Белослава като най-често срещано го преброих 4 пъти (а не 2)  Wink

Да ви се похваля, че получих еднократната помощ за майки редовни студентки от 2880 лв (след много разправии със социалните, обжалвания на заповеди и т.н.) Сега съм като луд с къртечница...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Няма да ви разправям колко пари оставихме тия дни на Джъмбо и на разни други магазини.. Ма нали знаете, те като са наготово най-лесно се харчат  Rolling Eyes И както се казава "Поаръци ще има за всички от сърце"  Grinning

Ние за Коледа купихме на Белослава кошарка за игра и спане, че 2 пъти се изтупка от леглото на земята. Откакто се обръща активно, ме е страх да я оставям самичка, макар и за малко. А в кошарата, може да реве, да мрънка, ама поне знам, че е на безопасно. Само котето да не я навести, че...   Mr. Green Пък и като ходим при бабите в Русе, да има къде да спи дечко, че количката вече й умаля.

Иначе след консултацията - на 5 месеца вече е 7150 г, 69 см. Ортопедът ни каза, че още няма ядра на вкостяване, и след 2 месеца пак сме на преглед. Дано всичко е наред тогава.  Praynig За следващата консултация и аз взех колектор + стерилна чашка за урина, ама още не съм ги разгадала как се слага точно.

Ние за празниците ще сме у свекито в Русе и направо ми е лошо, ама няма как... И без това я виждат рядко, ще го преживея. На мен ми е много коледно, накупихме подаръци, опаковам, слушам коледни песнички. Въобще ей това време - коледното, ми е много любимо  Grinning

Относно идеята за брошурите-на нас в болницата ни даваха да попълним едни формуляри дали искаме да получаваме една книжка на Фелиситас /май беше/-писма до родителите /или нещо такова/. Дадоха ни първата и ако искаш да получаваш безплатно другите броеве си даваш адрес и телефон.Книжката беше хубава, с полезна информация за всичко свързано с отглеждането и живота с бебето, родителите, по-големите деца и т.н.
За съжаление втори брой така и не получих........ Така че не знам кой прав, кой крив, какво й е на организацията...На мен ми хареса, но не ме "огря" така да се каже.

Мен също не ме огря, попълвах същите неща, даже акушерката беше супер настоятелна. Странно...

Момичета, понеже утре пътуваме за Русе, и там изобщо няма да имам време за компютъра , искам от сега да ви пожелая:

Едни прекрасни празници с нашите съкровища. И весело посрещане на Новата 2012  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 4 753
Сега огледах първия пост и мисля, че може да се добави още информация... Ето почти всички вече захраниха, а не намерих нито един линк с информация за захранването... Ето например:

Захранването – КОГА, КАК, С КАКВО И КОЛКО

Причини да отложим захранването

Защо нашите майки са ни давали сок...и защо ние не бива да го правим

Блог на захранващите майки

БИБЛИОТЕКА-КЪРМЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ

Примерна схема  за захранване-тема 32

Практикуващи педагогическо захранване(част7)

Педагогическо захранване - руската схема на захранване

Захранване, водено от бебето

Захранване с твърди храни: струва си да се изчака

Въвеждане на твърди храни

Рецепти за домашни пюрета и каши

Други:

Български майки споделят опита си с ЕБХ

За изхождането (ЕБХ) - тема 11

Пелени и гащички за многократна употреба 7

ЕКО БЕБЕта и деца IV

Ако някой линк го сметнете за интересен и полезен и го одобрите, може да се добави в първия пост...

# 72
  • Мнения: 33
Браво за темичката!!!
Много Коледно настроение носи! Hug

# 73
  • Мнения: 329
Танче,  страхотна си  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Темичката е супер! Сега трябва само да я прочета  Blush

Ето да се почерпите виртуално за нашата половин година  Heart Eyes Grinning Grinning Grinning


Хубава Коледа на всички и приятни приготовления за празниците  Hug

# 74
  • Мнения: 3 248
Привет!   bouquet

Честити месечинки!

Фейтче, честита половин годинка на принцеса Софи!  Hug

Нокти на ръцете режа доста често, че иначе много дере и себе си, и нас. На краката съм рязала само 2 пъти досега. Използвам само бебешка ножичка на Томи Типи. Последните пъти ми дава в будно състояние.

В бънджито като започнем да го слагаме (след Коледа, че нали това му е подаръка), ще стои толкова, колкото му харесва. Нашето е на стойка на Фишър Прайс и на него пише, че може да се използва от момента, в който могат да си държат стабилно главичката, което май е около 3ти месец. Пък и то е същото като кенгуруто, а там прекарва доста време понякога.

Пете, Джен, Ели много  Hug ! Включвайте се по-често, ако можете, че ни липсвате!

stelt, аз съм за всичките да се добавят!

Отсега да ви пожелая Весела Коледа и Щастлива Нова Година!
Отсега, че надали ще имам възможност да ви навестявам тези дни...




Общи условия

Активация на акаунт