Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 709
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 490
   Съгласна съм с написаното от Параход, повечето стомашно чревни инфекции минават по бързо и по леко Peace
  Едно интересно изследване http://www.edna.bg/za-roditeli/deca/hraneneto-izvyn-grafik-ni-pr … i-po-umni-4626076

# 676
  • Мнения: 8 952
kеit, при нас отбиването мина абсолютно естествено и постепенно с много бавни темпове. Никакъв стрес не е възможно да е имало.

Както и да е. Така или иначе при нас първият прием на АБ съвпадна с края на кърменето.

# 677
  • Мнения: 765
Много хубаво това сравнение с маята! - всяко дете си е индивидуално, но на всяко кърмата помага. И двете ми деца са кърмени, на баткото бяхме давали антибиотици от 1 годинка, и то с големи борби от моя страна да не даваме поне перди годинката; малката и досега не е пила, веднъж само сироп за кашлица, пу-пу!

Но аз всъщност минавам, за да се отпиша официално...  Cry. Отбих ги, и двамата едновременно преди около месец.
Да разкажа на любопитните как стана, накратко. Като цяло може да се каже, че беше естествено отбиване по моя инициатива. Хванах някаква екзема на зърната на гърдите, приличаше на блистер, но ни минаваше, ни се поддаваше на третиране (даже ви се бях оплаквала тук). Ходих на доктор, даде ми кремче, но докато мине цялата работа, кърменето стана ужасно болезнено и децата схванаха, че боли. И други фактори имаше благоприятни - баща ми ни беше на гости да гледа децата и по цял ден ме нямаше, така съкратихме дневните кърмения, които бяха останали покрай следобедния сън. През нощта вече ги бях отучила да сучат, тъй че ни останаха само сутрин и вечер. Същевременно ни предстои местене през май, и още едно през август, отбиване по време на стрес не бих си причинила дори на себе си ,а камо ли на тях - и не ми се кърмеше още половин-една година, кърмя от 3,5 години вече; идва лято, настинките минаха... и си помислих, айде, сега ще е.
Казах, че млякото го боли, защото децата са големи, и затова мама го е пуснала да отиде вече при малките бебета. За щастие познаваме едно бебе, а и се роди едно друго съвсем в точния момент. И обяснявах, че те са толкова мънички, че не могат да ядат палачинки, нито дори мляко-биберон, само млякото на мама.
За една-две седмици всичко си вървеше съвсем добре, никой не плака, големият се забавляваше с историята за малките бебета и млякото, което е отишло при тях, а малката съвсем и забрави. Напоследък всяка сутрин баткото ме пита какво е станало с млякото, не можем ли да налеем пак в гърдите, иска млякото да се върне, и настоява, че и той е малко бебе. Веднъж дори излезе от вкъщи да го тъси, а после седна на стълбите пред апартамента и каза, че е тъжен за млякото. Но няма трагедии, просто му е мъчно, а и на мен. И винаги помага една бърза закуска! Явно преди сега се будят гладни, а преди са се позасищали от сутрешното си кърмен.
Гърдите не се препълниха, веднъж или два пъти изцедих малко под душа за собствено спокойствие, и това беше. Не съм ги стягала, ходех си с обичайния сутиен - който изведнъж стана един номер по-голям!

И това е, хем ми беше омръзнало, но хем ми е и мъчно за отминалия период от живота на моите пораснали бебета.

# 678
  • София
  • Мнения: 6 074
МТВ, 4 грама на ден ли имаш предвид? Може ли по толкова? Правиш ли паузи? Аз какво се залисвам с по 1гр дневно... Simple Smile А сиропът как се казва, ако помниш? Много въпросчета станаха...  Embarassed
tralala81 , честито ви отбиване! Дано скоро преодолеете тъгата, която напълно разбирам! Хареса ми историята за малките бебета. Simple Smile

# 679
  • Мнения: 2 369
я да питам аз още нещо. откакто засили търсенето (има месец-два вече) мойто кърмаче пак отказва да яде твърда храна.не съвсем,но наистина намали много и имам чувството,че живее пак само на мойта кърма,която не е чак толкова много.не наддава вече хич разбира се и честно да си призная малко се притеснявам.възможно ли е от кърменето да си @разваля@ храненето,както казваше дядо ми?около 86 см. и 12.300 килца е,но ребрата му се броят и няма дупе:(

# 680
  • Мнения: 9 481
МТВ, 4 грама на ден ли имаш предвид? Може ли по толкова? Правиш ли паузи? Аз какво се залисвам с по 1гр дневно... Simple Smile А сиропът как се казва, ако помниш? Много въпросчета станаха...  Embarassed

Да Peaceедната опаковка ми беше дражето по 1200мг, пиех по 4бр на ден; сега съм на разфасовка от по 2000мг -по 2бр; почивки не правя.
За съжаление не помня как се казваше риб.масло от ДМ Rolling Eyes, но то е само едно-течно за деца Peace

# 681
  • Мнения: 789
Аз при бучки даже с ютията се церях. Слаба ютия, дебела дреха /да не се изгоря/ и така нагрявах мястото.

По-лесно е с топъл душ, насапунисани ръце и цедене-така е най-малко травмиращо за гърдата и безболезнено  Peace


Това за ютията .... звучи страшничко.
Майчета, благодаря ви много! Оправих се - бучката (то си беше цяло буцище) се разкара още същата вечер, след две поредни сукания само от нея гърда и смяна на позата. Поняболеяваше ме и вчера, днес всичко е наред.

Нещо обаче вчера намаля кърмата. Може ли да е от лецитина или си въобразявам? Достраша ме да вземам повече - на опаковката пише само по едно да се пие, аз пих 3 в понеделник и 2 вчера за целия ден.

# 682
  • Мнения: 989
П.П. Последната 1 година ми се налага периодично да посещавам дерматолог, тя е доста популярна и натоварена, и как сред стотиците бебета с атопии и алергии пред кабинета не видях едно, дето да е кърмаче... Може и да има де...


Има, има! Ако прочетеш темата за АБКМ, ще видиш, че поне 90% от майките на алергични деца се подлагат на зверски диети, но продължават да ги кърмят, дори понякога с цената на собственото си здраве. В редки случаи дори диетата не помага и майките се принуждават да минат на Фризопеп.

# 683
  • Мнения: 9 481

Нещо обаче вчера намаля кърмата. Може ли да е от лецитина или си въобразявам? Достраша ме да вземам повече - на опаковката пише само по едно да се пие, аз пих 3 в понеделник и 2 вчера за целия ден.

Радвам се че вече си "пушка" Wink

Не, лецитина не влияе на к-вото кърма Peace:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136347.0

# 684
  • Мнения: 48
П.П. Последната 1 година ми се налага периодично да посещавам дерматолог, тя е доста популярна и натоварена, и как сред стотиците бебета с атопии и алергии пред кабинета не видях едно, дето да е кърмаче... Може и да има де...

Има  Peace Това, че не вижда, не значи, че го няма  Wink

Ангелова ли имаш предвид.. ние бая отвисяхме пред кабинета към края на годината, но нито веднъж не се кърмихме, нищо че детето още едвам вкусва друга храна... ама то при нас кърменето наавън е мисия невъзможна.

я да питам аз още нещо. откакто засили търсенето (има месец-два вече) мойто кърмаче пак отказва да яде твърда храна.не съвсем,но наистина намали много и имам чувството,че живее пак само на мойта кърма,която не е чак толкова много.не наддава вече хич разбира се и честно да си призная малко се притеснявам.възможно ли е от кърменето да си @разваля@ храненето,както казваше дядо ми?около 86 см. и 12.300 килца е,но ребрата му се броят и няма дупе:(

Моето диване също яде твърда храна в символични количества. Наскоро ми намаля кърмата, като ми дойде цикъла за първи път след раждането и тя изведнъж прояде що-годе добре. Аз тогава не направих връзката, ами се зарадвах, че най-накрая е проявила интерес. Чак после зацепих и сега в момента пак не иска нищо друго да яде  Tired Направо се чудя вече какво да я правя.  Та в този смисъл мисля че да, "разваля" храненето.

# 685
  • София
  • Мнения: 735
Аз пък си мисля, че в един момент просто си прояждат. Габи и до сега има дни, в които си хапва оскъдно, или дори е само на кърма, но за сметка на това спи като заклана, специално важи за следобедния сън.
Има и дни, в които е вечеряла като за 2ма, но се буди по-начесто да си цокне. Връзка не намирам.
Другото е, че некърмени деца също отказват, или хапват по малко, нямат апетит (т.е. няма зависимост). По-добре да знаеш, че поне цока, та си взима полезностите, и не е съвсем гладно, от колкото без хич. И да спрем да кърмим, гаранция, че ще проядат няма  Peace колкото и да ги знам тези неща, не е като да не се ядосвах. Е, яде, когато тя реши...

Днес на площадката Габи си поиска тамън 2 пъти да суче... и дадох, какво да правя. Та една млада баба до мен ме попита какво иска детенце и тръгна разговора. Оказа се, че е кърмила голямата си дъщеря 5 години - за първи път видях толкова дълго кърмила жена  smile3501 , но малката е тръгнала сама да се отбива към 10тия месец, та тя със зор задържала до годинката... Толкова беше приятно да си поговоря с възрастен, който не ме пита кога ще отбивам, не ме ли хапе и т.н. Само дето каза, че ще е трудно и времеемко отказването на Габче (от самата нея) да суче. Но това вече и аз си го знам  Joy

# 686
  • Варна
  • Мнения: 709
Много ме трогна това с бабата.  Laughing

# 687
  • Мнения: 2 286
Здравейте!

Искам само да се похваля, че нямам никакви проблеми след отбиването. Малкия вече 10 дни не е цокал, гърдите ми са спокойни, от което аз съм невероятно щастлива! Малкият май не е особено щастлив от не-цокането, обаче пък и не си иска.
Щом са минали толкова дни, вече няма опасност от запушване, болки и други проблеми, нали?

# 688
  • Мнения: 11 086
Таничка 04, запушванията обикновено са последвани от временно намаляване на кърмата в засегнатата гърда.

Hailie, най-вероятно няма да имаш никакъв проблем Simple Smile


Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 13:17 от Параход

# 689
  • Мнения: 304
Ох, как така лесно отбивате - направо ви се възихщавам. Дайте някой съвет  Rolling Eyes Моето дете не признава шишета и биберони още от бебе. Вода се научи да пие от сламка, за шише и дума не може да става. Кърмим се на обяд с приспиването, вечер и нощем. Дори едното кърмене не мога да махна-опитвах как ли не. Реве много (по принцип си е доста ревлива)дори съседите звънят да питат защо толкова се дере. Явно не е момента сега, знам ли  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт