Парфюмни размисли и страсти - 147

  • 55 908
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6
 Имам отговор за загадката на Winter - "Свеж и същевременно чувствен, "ПОЕМ" е разноцветен букет с 2 изключителни цветни аромата, които никога преди не са били използвани като съставки на парфюм: син хималайски мак - цвете на снеговете и дейтура - цвете на пустинята. " Peace Simple Smile

# 661
  • при морето
  • Мнения: 911
Точно!Моят любим Поем!А 2-та изключителни цветни аромата, които никога преди не са били използвани като съставки на парфюм са : син хималайски мак - цвете на снеговете и дейтура - цвете на пустинята. HugЗа мака знам,че е е включван впоследствие,дори скоро четох май парфюм на Артизан имаше мак в състава,дали не беше Навигатора.Дейтура никъде не съм срещала обаче.

 Днес получих Нощта на Пако,пробичката съответно.Фъснах на ръката ,зад ушите и на врата и го заведох на работа.До там  вървях и се вдишвах.Нещо вещерско има в този аромат.Определено се чувствах сякаш съм стояла край печка,чийто комин не поема и връща пушека обратно в стаята.Една острота ме души ,ама не вдявам от какво е.В момента съм в дво Умене дали ми харесва. newsm78
На другата ръка тествам Аметистовата.Ммм,много дълбок,вкусен ми е леко,плътен,,прилича...,на какво ми прилича...освен на Ларте,май на Мобусан .Сигурно на Силви много й отива,свързвам го с кожено облекло от глава до пети.Абсолютен аристократ е!Ще се купва.
 
По темата за лукса-големи находки:за уханието на мама/моите асоциации са за едно Диорисимо,което вдишвах от разкошната коса на мама/,за жената в бяло кашмирено палто,ухаеща на Шанел 19,за времето,изтекло между пръстите,в което някак ни се иска да върнем детството и смеха на собствените ни,вече пораснали деца...Благодаря ви момичета,прекрасни сте!  bouquet
 
" .....Най-предпочитаната ми форма на лукс извън парфюмна бутилка е добронамереността на хората, толкова е дефицитна вече. Феичка, мерси, че ми достави лукс с последните си постове. Hug......"
За тези като нас,които могат да четат между редовете,ще видят смисъла в твоите думи,сигурна съм!Нат,оценявам го,за мен е радост да го кажеш ти! Heart Eyes



Последна редакция: вт, 10 яну 2012, 19:10 от Winter fairy

# 662
  • Мнения: 348
Намирам за особено поетично, че в парфюм са използвани едновременно ``цвете на снега`` и ``цвете на пустинята``, душата ми на фантаст-лентяй запърха при тази метафора Simple Smile

Днес Екстремната Отмъстителка предизвика окорени очички и ``Ау, какво е товаааа`` от един продавач-консултант Joy После ме попита дали не е Еуфорията, миришело му на нещо познато. Предполагам, че всъщност му е ухаело на Среднощната отрова, поне при мен такива асоциации извиква, но там на преден план е пачулито, а тук розата Heart Eyes

# 663
  • Мнения: 2 056
Днес Екстремната Отмъстителка предизвика окорени очички и ``Ау, какво е товаааа`` от един продавач-консултант Joy После ме попита дали не е Еуфорията, миришело му на нещо познато. Предполагам, че всъщност му е ухаело на Среднощната отрова, поне при мен такива асоциации извиква, но там на преден план е пачулито, а тук розата Heart Eyes

А не,не съм съгласна Joy
За мен в Екстремната на първо място е пачулито,после утихва и остава роза.Сам Романо Ричи казва,че в него има три пъти повече пачули от допустимото. Hug
Виж при обикновената Отмъстителка на първо място си е розата.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 210
Моля хвърлете към мен списъка с книгите - обичам да чета за парфюмите Flutter
Засега успях да се докопам само до книгата на Лука Турин и Таня Санчес.

# 665
  • Мнения: 18
Според мен лукса и достъпността имат връзка помежду си. Много хора свързват с лукс уханието на кореком, но това според мен е защото тази специфична миризма "корекомската" не е била широко достъпна, малко хора можеха да си позволят да пазаруват оттам и това си беше лукс-а на онова време.

Сега парфюмерии колкото искаш, тестери на воля, влизаш, пръскаш и излизаш, дават семпъли наляво и надясно, парфюмите са достъпни, и-бей, он-лайн, промоции, намаления, размени. Разваля се магията и лукса се губи.

Хората които пазаруват през ден в парфюмериите им се вижда скучно даже там и казват "мейнстрийм" или "масови", всичко което се предлага там не е интересно или задържа вниманието за много кратко време. Имат или могат да имат всичко оттам и търсят нишови парфюми / или такива дето не се внасят и липсват по рафтовете.

Други пък които не пазаруват толкова често в парфюмерии, за тях парфюмите там са си лукс и още как.

Те и парфюмите са стока като всяка друга в крайна сметка и за тях важат същите принципи като за останалите стоки, всичко е въпрос на възможности и разбирания.

Нишов или масов, пожелавам на всяка да открие своето луксозно парфюмче с което се чувства комфортно и специална  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Хубавият парфюм прави денят ни по-хубав, по-специален!

# 666
  • Мнения: 348
Лейди, при мен обаче изкача розата, а в Среднощната винаги усещам свежия полъх на пачули Laughing Това как ли прозвуча, но е факт-на мен пачулито винаги ми носи щипеща свежест и настроение. О обикновената Отмъстителка въобще не я усещах и я пратих на друга дама. Повредихте ме вие, едно време като питах за съвет за аромати ме хвърлихте направо към Среднощната и ето го резултата Joy Wink Hug

Искам обаче да запитам къде е портокаловият цвят в Sweet Redemption на мистър килиън Хенеси. Жасминен ми стои, с малко тамянец може би, но отчетливо жасминен, чак сълкъмов! Не лоша комбинация, но също доста прозаична, може би най-подходяща за пролетно време

# 667
  • Мнения: 813
Феичка толкова ми харесваше рекламата на Поем оттам съм запомнила и тая работа за двете съставки LaughingНо така и не съм го имала парфюма дали е същия или е,, реформулиран,,ще си го припомня ако го мерна макар че с марката съм на Ви като цяло.

Mitsouko Hug

# 668
  • Мнения: 2 056
Valandin Hug
Само да вметна тук,че според моят мъж лукса мирише на склад на Кореком. JoyНе знам дали е влизал в такъв склад,но това е една от любимите му фрази:Ммммм,мирише на склад на Кореком.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 210
Ще сложа утре Поем, за да си припомня как мирише тоя хималайския мак и датурата..За мен парфюма е много женствен, слагам го рядко, когато искам да се чувствам по-нежна, отколкото съм  Wink

# 670
  • Козлодуй
  • Мнения: 781
Пикантната сладост на грях
горчивината на несподелена любов
мечтите на един млад орех
горчиви сълзи на плачещо дърво
звъняща тишина на жарка тропическа нощ
радостта на напоена от дългоочакван дъжд земя
глътка шоколадов крем ликьор в самотната вечер...
 
Думите не са мои,само свободният превод от руски.

# 671
  • при морето
  • Мнения: 911
Ще сложа утре Поем, за да си припомня как мирише тоя хималайския мак и датурата..За мен парфюма е много женствен, слагам го рядко, когато искам да се чувствам по-нежна, отколкото съм  Wink
Руми,нали,нали? Heart Eyes
Много женственост и класа-това е Поем! Peace
 
Разнежена,драсни на лични адрес да ти пратя пробичка ,ако искаш/и няма къде да го пробваш/.
 
И на мен ми е интересно кой как и какви парфюми избира в различното време,например в мъгла,в дъжд,в сняг,или при тихо безветрено студено време.Останало ми е в главата,че Дивинора /от друг форум/беше посочила за дъждовно и мъгливо време Amandes oriental/Montale като перфектен!
 
 Ейй,Сънчо,страшна! hug

# 672
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Днес ми е доста кисело и нахалната Черна орхидея ми е перфектна и в унисон с настроението. Обикновено ми е задушлива, но днес ми е много уютна и тиха. Ех тези женски хормони...

# 673
  • Мнения: 2 677
Lunen_sun, Черната Орхидея или Ейнджъл?
Ах, колко е красива Фрагрантика!

# 674
  • София
  • Мнения: 1 210
Черната орхидея, според мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт