Парфюмни размисли и страсти - 147

  • 55 813
  • 726
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 31 165
Последните думи на Емия са най-верни за мен.
Хубави разсъждения давате, но ако искате да се върнем на загадките, да дойде смях и забавление в темата.  bouquet

# 526
  • Мнения: 348
От цялата ни дискусия върху лукса, за мен остана сигурно само, че искам да пробвам орифлеймския Марсел Grinning Часове след разходки, кафета и други такива неделни дейности, Love and Tears ухае 1 към 1 с пяната ми за коса! Неочакван обрат, скъпи мистър Хенеси! Убедих се, че съм твърд привърженик на жасмина, белите китки и т.н. и че нямам проблем да нося този сладур в неангажиращ пролетен ден, когато се чудя какво да си сложа и ме е обхаванала апатията. Но не, не си струва 200-те лева, определено.

# 527
  • Мнения: 813
От цялата ни дискусия върху лукса, за мен остана сигурно само, че искам да пробвам орифлеймския Марсел Grinning
и аз го загледах състава му е супер Simple Smile

# 528
  • Мнения: 2 677
Днес разнасям Love and Tears и аз  Laughing В началото цъфнаха едни зИмбюли, да видим после как ще е...

# 529
  • Мнения: 868
Уау, невинният и забавен въпрос на Уинтър е предизвикал доста парфюмни страсти Simple Smile   Според мене, идеята беше други да споделят какво те намират за луксозно. А пък Уинтър писа конкретно, че търси тих, ненатрапчив, явно от по-модерните парфюми лукс.  

Не виждам проблем в това да се опитаме да обясним кой е този (не винаги абстрактен) елемент който носи илюзията за луксозност. За мене, съвсем специфично, алдехиди носят чувство за лукс, както и някои модерни мускове.  Преди векове, лукс в аромата се е свързвал със съвсем други аромати.  

Забравих до добавя Chanel 5 Eau Premiere (интересно, но не оригиналния Шанел 5) мирише луксозно.  

Бульовче, поласкана съм, че се обръщаш конкретно към мене. Аз съм последният човек да защитавам Лука Тюрин или титлите му (не знам как е в България, но на повечето места тази титла не се подарява лесно или купува).  И на мене стилът му не ми допада особено, нито пък съм винаги съгласна с ревютата му.  Видях, че хората тука го виждат като "парфюмен критик"  и исках да добавя, че не е просто "критик,"  а има дълъг научен опит по тая тема. Книгата му Тайната на Аромата е написана за широка публика и има интересни идеи. Мислех, че някои от хората, пишещи в парфюмен форум, биха се заинтересували от това. Тези, които не се интересуват, могат да отминат скучния ми коментар Peace

Разбира се, че хобито ни е луксозно!! Да, да, ние стоим над тези неща и не го правим заради лукса,  но дори фактът, че можем да дискутираме парфюми си е неоспорим лукс и в никакъв случай не е необходимост.  Само питейната вода, храната за децата, и покривът над главите ни са необходимост.

Моите предпочитани форми на лукс не идват в бутилка. Свързвам я с възможността да се изгубя в добра книга, да прекарам ден в музей на изкуствата, и други лични занимания.  Но тези неща ги обсъждам на други места. В парфюмна тема, въпросът за лукс в бутилка, е напълно валиден и достоен за анализ Simple Smile  

# 530
  • при морето
  • Мнения: 911
"... В парфюмна тема, въпросът за лукс в бутилка, е напълно валиден и достоен за анализ ..."
 
Именно,именно! PeaceНе за това кой как дефинира лукса или как се идентифицира с него.Със или без местоимение,въпросът си беше конкретен и предполага/ше персоналото визиране на парфюмни разкоши,но,пак повтарям,тихи,ненатрапчиви,такива,които са ни довели до вътрешна екзалтация по особения начин,по който само един аромат може да го направи.
Изобщо не ми е хрумвала и мисъл да се отъждествявам с ничии парфюмни предпочитания.Имам си свои и,повярвайте,са ми достатъчни.Тук малко или много всеки е анонимен.А добро и мило впечатление прави не винаги и само осведомеността...поне за мен.
Всъщност,с някои от момичетата поддържаме по-близка комуникация/в скайп или на лични/,така че имам идея за техния вкус.Трябва ли в такъв случай да кажа,че разсъженията на другите момичета не ме касаят?Защо ми е да бъда груба?Какво ще спечеля ?Нищо.Най-много да демонстрирам недостатъчно възпитание. Щом влизам,чета и пиша тук-значи ми е приятно,значи ми е интересно.Значи да ме четат,когато имам да кажа нещо,а когато не ми изнася нещо в настроението-да проявя грубост?Е,не се връзва,непочтено е.А и истината е,че  всички,пишещи тук,са ми симпаични по някакъв начин,и интересни.Всъщност,нали една мисъл и една страст ни обединява.И в празник,и в делник.
Пожелавам лека вечер на всички!  bouquet
 

# 531
  • Мнения: 646
Ще отмина луксозната дискусия, но ще пробвам, когато ми се изпречи на пътя, тази орифлеймска новост.
Лю, мерси, че я спомена!  bouquet

В тоя ред на мисли, дали някой може да ми каже повече за този Ейвън - http://www.fragrantica.com/perfume/Avon/Treselle-Mystique-12919.html
Чета в ревютата, че имал прилика с Ел на ИСЛ и обожаемият Миднайт Пойзън, както и Гучи ЕДП - все парфюми, които харесвам, та ми е интересен.


А, от няколко дни насам се каня да кажа, че не знам на какво са миришели Корекомите, което доста ме затруднява при разбирането на ревюта напоследък. Peace

# 532
  • Мнения: 17 546
В тоя ред на мисли, дали някой може да ми каже повече за този Ейвън - http://www.fragrantica.com/perfume/Avon/Treselle-Mystique-12919.html
Чета в ревютата, че имал прилика с Ел на ИСЛ и обожаемият Миднайт Пойзън, както и Гучи ЕДП - все парфюми, които харесвам, та ми е интересен.
И като гледам, че в допълнение на това е посочено, че прилича на So Elixir Eau de Parfum Yves Rocher, който няма нищо общо с нито един от гореизброените... Най-добре да го тестваш лично, че може да се окаже съвсем различен от всички описания и оприличавания. Hug

# 533
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Здравейте!
 Да ви навестя и аз набързо.
 Ейвънският Трезел не е нищо особено. Недейте го мисли толкова. Имах го, обаче го пробвах два пъти  и изобщо не ми допадна. По-скоро като мине половин час, започва да мирише на останалите ейвънски парфюми. А пък трайността му е никаква, пак като на ейвънските парфюми.
 Е, и Ейвън има парфюми, които мога да похваля, но и цената им е по-висока.
 А Трезел отиде за подарък.

# 534
  • Мнения: 233
Аризонка, този Мистичен Treselle не е кой знае какво. Сдобих се с него след като го подуших върху друг човек, пък и не ми се свидеха тогава 20-тината лева...Е, сега събира прах вкъщи, нищо, че е приятен. Не е Elle, нито Среднощната, нито пък So Elixir, но като че ли има по нещичко общо с всичките (само Elle недолюбвам). Тъмен, по-сладък отколкото ми се иска, има намек за тамян, но е много нетраен върху мен.
А Корекомите...си ухаеха на лукс! FlutterСега близко до аромата им са засуканите магазини за алкохол и цигари, които продават и по-специални шоколади и бонбони, например. И всъщност това за мен е аромата на един вид вносен свръх тънък и здрав целофан, прясно разопакована кутия бонбони от черен шоколад с "пиян" пълнеж, дебели пури и цигарени дъвки...
А, Нелито ме изпреварила...

# 535
  • София
  • Мнения: 32

такива,които са ни довели до вътрешна екзалтация по особения начин,по който само един аромат може да го направи.

Феичке, ето нещо от мен Simple Smile

# 536
  • Мнения: 2 435
Една малко нескопосана загатка,ама на прима виста толкова. Embarassed

Зъл съм уж,а пък съм тих.
Към жените съм миролюбив.
Със кралица под ръка
вървя по влажната земя.

# 537
  • Мнения: 348
Градската кралица?

# 538
  • Мнения: 2 435
Не е Градската кралица Simple Smile

# 539
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Една малко нескопосана загатка,ама на прима виста толкова. Embarassed

Зъл съм уж,а пък съм тих.
Към жените съм миролюбив.
Със кралица под ръка
вървя по влажната земя.



Коромандел?

Оф, Зимна, сигурна съм, че който иска ме разбра.
Ако не - да поставя загадка: защо Мимс не иска да обясни невинно на Зимна кои парфюми са луксозни. Веднага ще има поне 10 познали верния отговор, ако се осмелят да го напишат  Whistling Ама знам, че няма.

Общи условия

Активация на акаунт