НГ или 3-та световна? Дразните ли се?

  • 6 306
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
Тази година съм много доволна, в Италия десетки градове забраниха всякакви пукотевици и отхвърлиха примитивните практики ( които все пак и досега се възприемаха, като простотия от нормалните хора). За тези които горят ( бенгалски огън) има специални указания
Особено ме впечатли мотива за забрана - първият естествено е сигурност, а  вторият е спокойствието на домашните ни любимци. Обещаващо начало, догодина дано забранят изцяло и продажбата ( сега се намират някакви бомбички по китайските магазини)

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Продажбата на пиратки  е забранена от няколко години. Официално. Като гледам това никак не пречи нито на търговията, нито на употребата им.

# 17
  • Мнения: 214
И аз се дразня много. Започнаха още от тази сутрин съвсем тенденциозно да си гърмят. Откакто съм майка всяка година по това време треперя за съня и спокойствието на детето си. Имам и котарак. Възрастен е вече, на 14 години. Горкото животно се побърква. Тревожа се ,че няма да му понесе тоя стрес някой път. А и понякога е сам на празника....заварвала съм го в банята с изцъклени очи, примрял от ужас.... Криво ги разбираме ние празниците, и свободата... Tired

# 18
  • Мнения: 2 135
Дразни ме , а детето се страхува.
За мен е необяснимо удоволствието от подобни гърмежи.
За сега е спокойно, но ще пиша след НГ.

# 19
  • Мнения: 102
Дразни е меко казано. Освен пиратките и фоервеките по нашия край е пълно и със самоделни бомбички. Всяка година по това време изпадам в ужас, кога ще ни уцелят прозорците. А за излизане навън не си и помислям даже.

# 20
  • Мнения: 8 809
Ужасно е, слава богу тази година още не са започнали. Забелязвам в последните години, че гърмят само на 31 вечерта, че предишни години беше просто ад Close Стрелбите с оръжие пък направо трябва да се наказват като престъпление. Преди 16 години куршум проби стъклото на прозореца ни и се отървахме по чудо само с уплаха и ремонти послед зима. ooooh! Всяка НГ посрещам свита в някой ъгъл на земята. Не помогна нито леене на куршум, нито курбани и други бабини деветини Sad

# 21
  • Мнения: 1 761
Дразни ме.Ама и да ме дразни и да не ме дразни, с простак нормално не можеш да се разбереш. А простаци, уви,колкото ти душа сака и още сто пъти по толкоз.


Аз съм от град с оръжеен завод.На Нова година от единия блок едната рота обстрелва другата рота.И по-стращното е,че тези уж "мъже на честта" посягат към поверението им оръжие в състояние,по-близо до безтегловност,а опитите да ги озаптиш завършат със заплахи и насочен към теб гърмялник.Простаци.

# 22
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Дразнят ме  до степен, в която съм способна да удуша някой "стрелец" с голи ръце, ако  го пипна Twisted Evil
Малката винаги  се събужда  уплашена и с рев, та празника  минава в гушкане и успокояване  на  човечето.
Циреи   по задниците  да  им  излезнат дано! Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 9 865
Ненавиждам пиратки и гърмящи тъпотии, те дори не правят светещи фигури или блясък някакъв, просто гърмеж. И хайде, ако е само около 12 ч. за 4-5 мин., ок, но то са подготовки и разстановки по месец предварително и след това още 1 месец, докато си изчерпят боеприпасите...

# 24
  • Мнения: 135
Аз пък тази година забелязах, че няма толкова пукотевица във Варна. Преди се започваше от началото на Декември.

И моите наблюдения са такива.

# 25
  • Мнения: 1 788
Нищо не сте видели... 90-те години в Бургас беше не като на война, а като при нашествие на извънземни...  Mr. Green
Момчетата правеха бомби, колкото дини направо.
Не ми пречи нищо по празниците. Не се дразня.
Стига само да някой да не се нарани, иначе да се забавлява за една нощ.

# 26
  • Мнения: 899
Като малка ми беше паднала една пиратка на рамото и след това ми гръмна в краката, та питая само ненавист към това забавление. Красивите фойерверки ми харесват в новогодишната нощ, както и бенгалския огън.

Миналата година се изненадах, че поне в немския град, в който съм, се гърмя от ранна вечер, до рано сутрин, на улицата и то доста интензивно, хората си подскачаха из дима. Но тук са решили частично проблема, като ги пускат по магазините няколко дни преди празника и май е разрешено само на датата да се използват, макар че тази вечер се чуха няколко. Колегите на мъжа ми, които са германци, чакат с нетърпение да се повеселят и говорят с нетърпение за тоз кеф от седмица, а не са тинейджъри да кажеш  Laughing .

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По НГ го преживявам. Повече ме притесняват пиратките в у-ще, една беше гръмнала в краката на дъщеря ми като беше в първи клас- това дете 2 дни не беше на себе си от ужас.
Децата искат да ходим на площада в 0 ч., но се притеснявам за сигурността им и още не съм решила Confused

# 28
  • Мнения: 561
Нищо по различно няма да кажа от останалите писали,дразня се и то много.Вътрешно крещя ,,спрете,да си гръмнете главите дано''  Simple Smile.Тъкмо се унесе моето малко чуденце и се започват едни бумканици,какво толкова се разгърмяха.Весело им било и дай ще гърмим.Да излязат от радост да изиграят по едно хоро пред блоковете си,това вече бих го отчела за радост.Криза имало,нямали пари хората,странно защо едно бабе към 70 годишно ввчера остави 30 лв за пиратки,на опашката бях след нея.Бясна съм и незнам довечера как се отрази на детето.
А незнам от кой квартал са варненките,които изказаха мнение,че тази година не чували като друга гърмене,но моите наблюдения са други.
Весело посрещане на 2012 година,само хубави емоции и здрави нерви   bouquet

# 29
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Много се дразня. Не разбирам тая истерия с тези пиратки и бомбички. Даже ме е страх.

Общи условия

Активация на акаунт