Колко време гладихте дрехите на бебето!

  • 14 219
  • 265
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 001
До около третия месец.  Peace
Мразя да гладя - не гладя и своите дрехи - в момента основно ходя с дънки и блузи - какво да им гладя на тях.   Peace

# 16
  • Мнения: 3 736
Не разбирам манията с гладенето и не, не ходя смачкана, просто избягвам тъканите, които не могат без гладене. Вие и пуловерите си ли гладите? А бебешките дрехи е много по-вероятно да ги намачкам гладейки ги, отколкото ако ги оставя така.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 006
Синът ми е на 3 и продължавам да гладя всичко без чорапи и гащи. Ама аз и моите дрехи гладя. Вие със смачкани дрехи ли ходите?  Rolling Eyes
А ти как ходиш със смачкани гащи и чорапи ?  Rolling Eyes
Ами гащите ми се опъват по дупето Mr. Green Обаче се съмнявам, че всички потници, тениски и други връхни дрехи, които не гладите са ластични и се изпъват и изглаждат от извивките ви. Носим предимно памучни дрехи и да, гладя и пуловерите. Не бих се спарила в полиестер само, за да си спестя по двайсетина минути гладене два пъти седмично.

# 18
  • Мнения: 3 736
Аз също мразя синтетика и не я нося, но избягвам и чистия лен, например. За мен негладена дреха не е равно на измачкана дреха.

# 19
  • Мнения: 6 214
И аз по-скоро внимавам как простирам. После ако има нещо измачкано, го гладя, но не ОТ - ДО всички дрехи.

# 20
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Само първите 2-3 пъти. Видях, че смисълът е никакъв, а на мен гладенето ми е най-омразната домакинска работа.

# 21
  • Мнения: 2 562
Гладя само връхните дрешки като блузи,панталони и т.н. Просто не ми харесва малката да ходи измачкана.По тази причина гладим и нашите дрехи все пак.Не си представям да съм надиплена излизайки навън,както и щерката.Не гладя бельо защото ми се струва абсолютно ненужно.

# 22
  • Мнения: 8 999
Гладя само връхните дрешки като блузи,панталони и т.н. Просто не ми харесва малката да ходи измачкана.По тази причина гладим и нашите дрехи все пак.Не си представям да съм надиплена излизайки навън,както и щерката.Не гладя бельо защото ми се струва абсолютно ненужно.

Е, при малките деца точно бельото трябва да се глади, основно за дезинфекция, а не заради естетиката.
Иначе и аз като ИрПуц не гладя нищо вкъщи. Опъвам при простиране, сгъвам при прибиране в гардеробите. Много обичам намачкан лен, памук, дори фини вълнени материи. Тях си ги мачкам допълнително преди да ги облека, защото ги вадя много огладени от шкафа.

# 23
  • Мнения: 3 736
Опъвам при простиране, сгъвам при прибиране в гардеробите.

Аха, точно.  Peace На мен не ми е ясно как се мачка вълнен пуловер, честно казано. Или памучно плетиво, при горепосочените "мерки".  Laughing

# 24
  • Мнения: 6 713
До годинка.

# 25
  • Мнения: 1 262
Аз изобщо не ги гладих! Това ми е най-омразната дейност - докато го изгладя от едната страна, то се намачка от другата.  ooooh! Само дрехите за изписване гладих и то така ги изгладих, че изглеждаха по-намачкани отколкото преди да ги изгладя.  ooooh! След този злополучен опит реших изобщо да не гладя, не е имал проблеми заради това.  Peace

# 26
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Никога не съм гладила.
Намирам го за безсмислено, честно казано.
Това е и моят отговор. Peace
Пера дрехите на дъщеря ми на 60 градуса и не виждам смисъл да ги гладя след това.Ако нещо е много измачкано,тогава може,но до сега не ми се е случвало.Гледам да ги простирам добре,за да не се смачкват много. Peace

# 27
  • Мнения: 304
Ами сигурно съм малко вманиачена,но все още и гладя дрехите за излизане и бельото.Дрехите които и обличам само в къщи обаче не гладя!

# 28
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Гладих всичко, докато не купихме сушилня  Mr. Green Оттогава само връхните дрешки!

# 29
  • Мнения: 274
Гладенето на дрехите на бебето не е за да са по красиви а за да се  дезинфекцират  от  топлината заради това питам до колко месеца е неопходимо и дали няма да се изнежат много ако гладенето продължи по- дълго!

Общи условия

Активация на акаунт