Philips - Lumea - фотоепилация

  • 645 438
  • 3 051
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 159
Pif_4e, имай търпение и не се отказвай. Аз започнах да ходя на фотоепилация преди доста години, при професионалисти. Обещаваха,  че след 8 процедури няма да имам косми. Ами не стана точно така. Процедурите са ми доста повече, изгубила съм бройката отдавна. Но ефектът го има, макар и по- бавно- подмишниците нямам косми, на интим са опадали около 90%, на подбедрици също, мустаци също. Купих си Лумеа, за да се справя с бедра и ръце, но не очаквам чудеса- там космите са доста по- тънки и борбата ще е дълга. Честно казано, аз пък се чудя на хората, които казват, че след 2рата процедура почти нямат косми, но това е положението- явно при всеки е различно.  Peace
Благодаря за куража  bouquet

# 826
  • Мнения: 29 493
Не се отказвай. Трябва да се хване точно фазата на растеж на косъма. Ако се епилираш и точно веднага се светкаш, не е много добре. Според мен след 3-4 дни е най-добре. Иначе след бръснене може веднага.

# 827
  • Мнения: 5 820
Ами уж всичко правя както трябва, спазвам интервала, нямам хормонални проблеми и не приемам никакви лекарства. Кожата ми е светла а косъмчетата черни, т.е. би трябвало да са идеални за уреда. Знам, че може да не подейства, но това не пречи да съм натъжена и разочарована. Тъй като всички тук са супер доволни и -70% окосмяване след втората процедура едва ли не, реших че би било полезно да се знае че не е панацея и не винаги действа  Peace

   Четох коментар за жена, която е недоволна от фотоепилатор Philips Lumea. Разбрах, че не си струва парите за покупка на такъв епилатор.

Аз реших да вложа и за сега бих казала че сгреших, но продължавам да се светкам, ще видим след препоръчаните 6 месеца какво ще е положението Simple Smile дано имам успех

   Дано останете доволна от фотоепилатора и ми се похвалете за добрите резултати. Можете да ме убедите да си купя фотоепилатор. Просто пишете тука каквито и да са резултатите.

# 828
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Дженифър, ти се чудиш от миналата година май за тоя уред.

# 829
  • Мнения: 556
Аз за себе си съм доволна, правя си процедурите редовно.  Вече съм на 6-та и мишниците ми са абсолютно голи (днес даже с очилата и увеличително огледало се гледах, ами няма косми).
За интима, там просто растат много, ама много бавно и има голи места.
За краката - преди време имах врастнали косми точно на прасците, усетих се (сега не ми се смейте), че това се получава точно на мястото, което се притиска при къстосване на краката newsm78, та се наложи на дърти години да се превъзпитавам да спра да се кръстосвам.
Успоредно с фотоепилирането правя и сухо четкане, вече май повече от година и определено има разлика, просто врастналите косми почти изчезнаха, има там един-два да ми държат напрежение, но кожата е доста по-спокойна. Мишници не бръсна, защото няма какво да бръсна. Краката минавам с епилатор от време на време, но космите са толкова тънки и слаби, че падат изключително лесно.
Това е от мен  Flutter

# 830
  • Мнения: 159
Не се отказвай. Трябва да се хване точно фазата на растеж на косъма. Ако се епилираш и точно веднага се светкаш, не е много добре. Според мен след 3-4 дни е най-добре. Иначе след бръснене може веднага.
Не се отказвам. Бръсна и двете места, винаги са бръснати, никога не са обезкосмявани по друг начин. Затова смятах че са идеални кандидати, но да видим  bouquet

Jennifer_w, ще продължавам да пиша отзиви във времето, разбира се. Надявам се хубави  Peace

# 831
  • София
  • Мнения: 9 497
При мен ръце и крака след 4 процедура -обърках се да ги броя вече ooooh!- са голи! Hug
Интим на 40% успех за сега. Подмишници имам 3 косъма. По начало не съм от най-окосмените.  Flutter

# 832
  • Мнения: 1
Здравейте! Току-що си купих Филипс Лумеа и тая огромни надежди, че след някоя друга процедура ще има видим ефект. Направих си първата процедура на всички зони, които успях, още първия ден, но може би малко посбърках с уцелването на космите. Надявам се да не е било фатално, но просто бях толкова нетърпелива да го пробвам, че малко избързах😃 Имам въпрос обаче, понеже изчетох една голяма част от темата и прехвърлих доста информация, но едно нещо не ми става ясно. През колко време най-често мога да използвам фотоепилатора? Космите ми растат доста бързо, ако го обръсна, имайте предвид, че на другия ден кожата ми вече не е гладка и се появява нещо, дори да е незначително. Имам желание да го ползвам по-често, но първо не знам дали има смисъл и второ дали не е вредно. Въпросът е, че навсякъде чета за две седмици между процедури, ама търпение нямам да изчакам тия двре седмици сега особено като знам, че не го направих съвсем както си трябва. 😃 Моля, ако някой има по-подробна информация или опит, да сподели. Само да добавя, моделът е Philips lumea SC1997.

# 833
  • Мнения: 378
През 14 дни се използва, няма смисъл по-рано, защото самите косъмчета падат до 2 седмици, може и да предизвикате изгаряния по кожата при често светкане.
Не е проблем да се обезкосмявате до процедурите, не е нужно да ходите с косми.

# 834
  • Мнения: 12
Честито за придобивката  Hug

Както miriana86 каза, процедурите се правят на не по-малко от 14 дни, тъй като този период е съобразен с израстването на косъмчетата. И да, възможно е да се "прегорите", ако се святкате по-често, така че не се изкушавайте да се светнете отново. Не се притеснявайте да обезкосмявате зоните през дните до следващата процедура, както сте правили и досега. Навярно през първите 2-4 седмици (или 1-2 процедури) няма да видите осезаем ефект, но не притеснявайте, съвсем скоро растежа на косъмчетата ще се забави и те няма да излизат на първия ден след обезкосмяването. Тъй като сте започнали скоро, бих Ви посъветвала да използвате слънцезащитен крем, понеже вече слънцето ще е неизменна част от сезона.  Peace Hug


Здравейте! Току-що си купих Филипс Лумеа и тая огромни надежди, че след някоя друга процедура ще има видим ефект. Направих си първата процедура на всички зони, които успях, още първия ден, но може би малко посбърках с уцелването на космите. Надявам се да не е било фатално, но просто бях толкова нетърпелива да го пробвам, че малко избързах😃 Имам въпрос обаче, понеже изчетох една голяма част от темата и прехвърлих доста информация, но едно нещо не ми става ясно. През колко време най-често мога да използвам фотоепилатора? Космите ми растат доста бързо, ако го обръсна, имайте предвид, че на другия ден кожата ми вече не е гладка и се появява нещо, дори да е незначително. Имам желание да го ползвам по-често, но първо не знам дали има смисъл и второ дали не е вредно. Въпросът е, че навсякъде чета за две седмици между процедури, ама търпение нямам да изчакам тия двре седмици сега особено като знам, че не го направих съвсем както си трябва. 😃 Моля, ако някой има по-подробна информация или опит, да сподели. Само да добавя, моделът е Philips lumea SC1997.

Последна редакция: сб, 29 апр 2017, 12:33 от LittleBallOfFur

# 835
  • Мнения: 472
Най накрая успвх да посъбера финанси за тази така отдавна желана покупка.Най вече за лице ми трябва.та да попитам преди да съм закупила продукта,брадичка някой прави ли?има ли ефект?кошмарна зона ми е Cry

# 836
  • Мнения: 6 559
При всеки май е индивидуално. Аз съм доволна до сега от ефекта на лицето. Peace
Между другото видях, че моделът 1997 ще е на промоция в Метро. Peace

# 837
  • Мнения: 115
И аз съм с Лумеа от скоро, но засега не съм се престрашавала да го ползвам на лицето. Много силно ми се струва слънцето вече, а и това с бръсненето много ме притеснява. Вие класическо бръснене ли прилагате на мустачките??? Аз по-скоро си мисля за крем депилатоар newsm78 Или понеже досега ги махах с конец, та ако  изчакам 5-6 дни след това и тогава го използвам дали ще е ок?
И да попитам за приставките -стандартната голяма приставка, която е за тяло, е куха, нали? т.е. може да си пъхнеш пръста през нея, докато останалите имат някакви филлтри? При всички ли е така или има модели с филтри и на основната приставка?/не знам дали обясних правилно въпроса си... Моят модел е Bri 950.

# 838
  • София
  • Мнения: 803
Здравей,
относно мустачките, аз ги обработвам с пинсета и на следващия ден с фотоепилатора. Няма проблем да епилираш по начина, с който си свикнала, просто след бръснене може да е веднага, а след епилация трябва да минат поне 24 часа.
Относно приставките - и при мен тази за тяло е куха, а приставката за лице има допълнителен филтър.

# 839
  • Мнения: 115
Благодаря за отговора! Ще изчакам до есента, за да използвам на лицето все пак;) Сега наблягам на тялото, че  лятото вече да мога да се радвам на гладки ръце и крака. 2 процедури имам до сега, в петък ще е третата. За сега не виждам още някакъв ефект, ама космите ми са по-светли /особено на ръцете и бедрата/ и може би ще отнеме по-дълго време. Може би само под мишниците са се повлияли леко, понеже много бавно растат космите и не се налага да ги махам между процедурите/.

Общи условия

Активация на акаунт